Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.407
Cevap
48
Favori
606.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb. ben pvc üretici bayilerine aksesuar temin eden bir firmada 6 senedir çalışıyorum.İzolasyon problemi ile ilgili yaşadığınız sıkıntı malesef çok kişinin canını yakıyor,ama bu durum tamamen bayilerin tercihi. Biz firma olarak 2 marka ile çalışıyoruz SELSİL ve DEN BRAVEN Kullanılan abc markayı çok iyi bilirim aslında yaşanan sıkıntılar markaların kötü olmasından değil işi ucuza getirmek için bayilerin kurnazlığı diyebilirim. Çünkü benim satmış olduğum markalarında sizin değiminizle kötü diyebileceğiniz ürünleri var bu durum markadan kaynaklanmıyor,mesela Den Braven nin 1.50 tl ye alabildiğiniz ürünü iç yüzeylere uygulanıp sadece kapatma amaçlı kullanılması gerekiyor ama bayiler bu ürünü hem içe hem dışa aynı malzemeyi uyguluyorlar bu üründe dış yüzeyde sıkıntı yaratıyor. Halbuki dış cepheler için üretilmiş mukavemeti çok yüksek çatlamayan ürünler var aynı marka fiyatı 5.50 tl civarlarında bu ürünler bayilerin maliyetlerini arttırdığı için malesef çoğu bayi kullanmıyor. Bu tarz bir işle uğraşmıyorsanız bunu anlamanız çok zor oluyor bu gibi durumla karşılaşmamak için en iyisi kendiniz büyük marketlerden dış cephe için uygun ürünü alıp firmaya kullanması için siz verin onu uygulasınlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: bbgelen

akrilik mastik çekme yalnız mutlaka silikonize mastik olsun gerekirse biraz kalın çekerek görüntüyü kapatırsın.

Polüretan mastik ve Nötr Silikon : dış ortama uygundur dışardaki pimapen-duvar, pimapen-mermer birleşimlerine çekilir.

Silikonize mastik: iç cephede de dış cephede de kulanılabilir tüm eklem yerlerinde.

Akrilik mastik ve Normal Silikon şahsen önermiyorum, silikonda ayrılma sorunu oluyor, akrilikte ise çatlama sorunu.

farkları her birinin kullanım amacıdır. bazısı dış ortama uygundur bazısı iç ortama.

arkadaşlar ben @bbgelen nickli arkadaşa yaptırdım.

işcilikleri güzel zaten kullandıkları pvc pimapen .kendini zaten kanıtlamış bir marka .aksesuarlar ise alman malı roto

gelen yakınlarım beğeniyorlar özellikle ve özellikle mermerler çok hoş işciliği ve kenar kısımların balık sırtı ovelliği iç ve dış taraf

taksitlerim bitsin imkan olursa balkonada yaptıracağım inş

• HANGİ MARKA OLURSA OLSUN BU İŞTE İŞÇİLİK ÇOK ÖNEMLİ BİR ETEK PARA VERİYOSUN PENCERE YAPTIRIYORSUN İŞ BİLMEZ BECERİKSİZ SÖZDE MONTAJ USTASI BÜTÜN DOĞRAMAYI REZİL EDİYOR. ADLİYEDE BİTEN BİR ÇOK MONTAJ VAR.BAYİİLER KALİFİYE ELEMAN ÇALIŞTIRMALI...

Düştü vakta ki rahm-ı mâderden Osman âşikâr
    Saçtı rahmet millet-i Osmaniyâne Girdigâr
    İleri ileri haydi ileri
    Alalım küffardan eski yerleri

Şehzade Sultan Süleyman hem vezir hem şahımız
    Geçtiler Rumeli'ye sal ilearttı şanımız
    İleri ileri haydi ileri

Dört yüz arslandan bu vatan kaldı bize yadigar
    Terk edersek lanet etmez mi bize perverdigar
    İleri ileri haydi ileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UriHAYY -- 15 Şubat 2013; 7:25:37 >

• İlginiz ve Önerileriniz için Teşekkürler. Ne mutlu bize aldığımız bedelin karşılığını size hakkıyla verebildiysek...

dowlozing arkadaşa kesinlikle katlıyorum, ki zaten yapı v.b. ürün+hizmet paketi sunan tüm sektörlerde işçilik, teknik bilgi, eğitim, tecrübe v.b. bir çok etken çok önemlidir...

Saygılar.
  • Firmamıza DonanımHaber aracılığı ile ulaşan arkadaşlar için Güncel Firma Bilgilerimiz:

Batı Pencere ve Kapı Sistemleri
    Bülent Gelen
    Merkez mh. Çiğdem Cd. No:68 Avcılar İstanbul
    T:0212 590 13 43
    M:0532 305 50 15
    www.pimapenpvc.co
    www.facebook.com/batipvc

Saygılar.
  • quote:

Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor Hakkında Biraz Bilgi Vermek İsterim,

Bir Pencerede en fazla yalıtım sağlayabilecek ürün cam ünitesidir. Zaten bakıldığında en fazla alana sahip üründe camdır.

Reklamları yeni başladı lakin, bizim uzun zamandır uyguladığımız bir ürün olduğu için Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor hakkındaki tecrübelerimiz sabittir.
    Müşterilerimizde şöyle bir algı oluşmuş durumda, ısıcam konfor daha pahalı o zaman o daha iyidir gibi...
    Kesinlikle bu şekilde değil, Isıcam Konfor Güneş ve Isı kontrol özellğine sahiptir ve kullanılacağı alanlar güneşi çokça alan açık cephelerdir.
    Isıcam Sinerji ise Isı kontrol özelliklidir. Güneş ısısını çok almayan cephelerde kullanılabilir.

Sinerji veya Konfor seçimi kesinlikle pencerenin cephesi ile doğrudan bağlantılıdır.

Her Cephede konfor çözüm olmaz, tam tersi sorun olabilir. İlkbahar sonbahar döneminde güneş ısısından mahrum kalabilirsiniz. Dolayısıyla dış ortam ılık iken iç ortamınız serin kalabilir.

Kesinlikle GPS ile tam yön tespiti yapılmalıdır. Sonrasında Cam seçimi yapılmalıdır.

Daha detaylı bilgi isteyen arkadaşlar sitemizden edinebilirler.
    http://pimapenpvc.co/yeni-nesil-yalitim-camlari-pimapen.html
    http://pimapenpvc.co/pimapen-isicam-sinerji.php
    http://pimapenpvc.co/pimapen-isicam-konfor.php

İlgilenenler için yönlere göre camdan giren güneş radyasyonu tablosu. Tablodaki değerler 40. enlem için, hem ısıtma hem soğutma yapıyorsanız pencerenin yönüne göre sinerji veya konfor olacağı konusunda fikir edinebilir.

PVC Pencereler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xraytr -- 26 Şubat 2013; 11:29:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

quote:

Orjinalden alıntı: izmirlihk

Örneğin bu ölçülerde pencere açılır kanatları ortadan tek kanat mı olacak , yoksa yanlardan iki kanat mı olcak ? Üstten yatay kayıt olcak mı olmayacak mı ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu söylediğin şeylerden hiç anlamıyom. Bildigimiz eski ahşap pencereler le aynı şekil olcek sanıyorum buda standartlar dahilin de oluyor.

Arkadaşım ona sen karar vereceksin ve sana ona göre fiyat verecekler. Yukarıda fiyat farkının oluşmasında önemli olan bir kaç noktayı açıkladım. Yani senin verdiğin ölçülere göre hesap çıkarılamayacağını ölçü verirken ne istediğini de belirtmen gerektiğini anlattım. Arkadaşım pvc doğrama sektöründe çakalların cirit attığını anlattım ama hiç bir şey anlamadığını yazmışsın.

bu yaz balkou kapttırdım anlaşmış olduğum firma balkona bir pencere taktı açılıp kaptamıyoruz birbirine vuruyor camlar sürgülü neden yapmadınız dedik buraya olmazdı yani anladığım kadarıyla elinde olan malzeme ne ise onu bizde değerlendirdi markadan ziyade bayisi ve işçiliği çok önemli

• antalya'da bulunan evin çift cam ancak ahşap doğramaları pvc ile değiştirilecek.ölçüler tarafımdan kabataslak alınmıştır.
    oturma odası:
    151cm X 76cm 3adet tek kanat pencere.
    257cm X 96cm 1adet teras kapısı (sürgülü olacak)
    257cm x 142cm 1adet teras kapısı kanadı
    ------------------------------------------
    tuvalet camı :
    45cm X 45 cm 2 adet v açılan pencere
    salon:
    181cm X 93cm ölçülerinde 2adet tek kanat pencere
    181cm X 42cm 2 adet sabit pencere
    151cm X 75cm 1 adet pencere /
    151cm X 92cm 1 adet pencere kanadı / bu ölçülerde 2 adet bulunmakta

151cm X 58cm 1 adet pencere /
    151cmX 86cm 1 adet pencere kanadı / bu ölçülerde 2 adet bulunmakta

mutfak:
    119cm X 56cm 1 adet pencere
    119cm X 75cm 1 adet pencere kanadı

bu ölçülerde 2 adet var

çocuk odası:
    151cm X 57cm 1 adet pencere
    151cm X 74cm 1 adet pencere kanadı
    bu ölçülerde 2 adet var.

230cm X 76cm balkon kapısı

kapatılacak balkon ölçüleri
    182cm X 106cm balkon penceresi 2adet
    196cm X 140cm balkon penceresi 2adet

yatak odası:
    151cm X 75cm 1 adet tek kanat pencere
    236cm X 53cm 1 adet balkon kapısı
    236cm X 54cm 1adet balkon kapısı kanadı
    167cm X 56cm 2 adet sabit kanat

toplamda 39 adet pencere olacak.
    Şu anki doğramalar ahşap ancak çift camdır.
    doğramaların dikkatlice sökülüp çift camların tekrar pvc doğramasında kullanılması düşünülmektedir.
    uygun fiyat teklifleri beklenmektedir.

• antalya'da bulunan evin çift cam ancak ahşap doğramaları pvc ile değiştirilecek.ölçüler tarafımdan kabataslak alınmıştır.
    oturma odası:
    151cm X 76cm 3adet tek kanat pencere.
    257cm X 96cm 1adet teras kapısı (sürgülü olacak)
    257cm x 142cm 1adet teras kapısı kanadı
    tuvalet camı :
    45cm X 45 cm 2 adet v açılan pencere
    salon:
    181cm X 93cm ölçülerinde 2adet tek kanat pencere
    181cm X 42cm 2 adet sabit pencere
    151cm X 75cm 1 adet pencere /
    151cm X 92cm 1 adet pencere kanadı / bu ölçülerde 2 adet bulunmakta

151cm X 58cm 1 adet pencere /
    151cmX 86cm 1 adet pencere kanadı / bu ölçülerde 2 adet bulunmakta

mutfak:
    119cm X 56cm 1 adet pencere
    119cm X 75cm 1 adet pencere kanadı

bu ölçülerde 2 adet var

çocuk odası:
    151cm X 57cm 1 adet pencere
    151cm X 74cm 1 adet pencere kanadı
    bu ölçülerde 2 adet var.

230cm X 76cm balkon kapısı

kapatılacak balkon ölçüleri
    182cm X 106cm balkon penceresi 2adet
    196cm X 140cm balkon penceresi 2adet

yatak odası:
    151cm X 75cm 1 adet tek kanat pencere
    236cm X 53cm 1 adet balkon kapısı
    236cm X 54cm 1adet balkon kapısı kanadı
    167cm X 56cm 2 adet sabit kanat

toplamda 39 adet pencere olacak.
    Şu anki doğramalar ahşap ancak çift camdır.
    doğramaların dikkatlice sökülüp çift camların tekrar pvc doğramasında kullanılması düşünülmektedir.
    uygun fiyat teklifleri beklenmektedir.

• Ahsap desenli firatpen aldik. Daha once winsa da Laminasyon bolumunde calistigim icin dikkatli bir sekilde kaplamalari kontrol ettim ve maalesef folyoda yapismama problemi tespit ettim.bayi gelip degiseceklerini söylediler bakalım. Sonuna kadar takip edecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtn1905

Ahsap desenli firatpen aldik. Daha once winsa da Laminasyon bolumunde calistigim icin dikkatli bir sekilde kaplamalari kontrol ettim ve maalesef folyoda yapismama problemi tespit ettim.bayi gelip degiseceklerini söylediler bakalım. Sonuna kadar takip edecegim

folyada yapışmama derken ne kastetdinifolyada yapışmama derken ne kastetdiniz. Bende yeni yaptırıyorum. dikkat ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htc xe

quote:

Ahsap desenli firatpen aldik. Daha once winsa da Laminasyon bolumunde calistigim icin dikkatli bir sekilde kaplamalari kontrol ettim ve maalesef folyoda yapismama problemi tespit ettim.bayi gelip degiseceklerini söylediler bakalım. Sonuna kadar takip edecegim

folyada yapışmama derken ne kastetdinifolyada yapışmama derken ne kastetdiniz. Bende yeni yaptırıyorum. dikkat ederim.

Pvc uzeri ahsap desen kaplama prosesinde ahsap desenli folyo pvc profil yuzeyine yapistirilir. Iki tip proses vardir biri sicak tutkal digeri soguk tutkal. Sicak tutkallama isleminde yapisma oncesi pvc profil yuzeyine primer sürülür eger duzgun surulmezse tutkal yuzeye yapismaz uretum esnasinda anlasilma ya bilir hatta bizde oldugu gibi son tuketiciye kadar gelebilir.

Koruyucu folyoyu sokerken ahsap desende sokulmeye basladi bizde.tecrubeli olsugum icin dikkatli inceledim. Bayiye gidip uretim hatasi dedim adam israrla oyle sey olmaz dedi. Bu adamlara egitim verilmeli. Kafalari sadece para saymaya çalışıyor kusura bakmasinlar

• quote:

quote:

quote:

Pvc uzeri ahsap desen kaplama prosesinde ahsap desenli folyo pvc profil yuzeyine yapistirilir. Iki tip proses vardir biri sicak tutkal digeri soguk tutkal. Sicak tutkallama isleminde yapisma oncesi pvc profil yuzeyine primer sürülür eger duzgun surulmezse tutkal yuzeye yapismaz uretum esnasinda anlasilma ya bilir hatta bizde oldugu gibi son tuketiciye kadar gelebilir.

Koruyucu folyoyu sokerken ahsap desende sokulmeye basladi bizde.tecrubeli olsugum icin dikkatli inceledim. Bayiye gidip uretim hatasi dedim adam israrla oyle sey olmaz dedi. Bu adamlara egitim verilmeli. Kafalari sadece para saymaya çalışıyor kusura bakmasinlar

teşekkür ederim.
    4+12+4
    4+16+4 cam aralarında çok fark var mı gerçekten?

• %10-15 Bir Yalıtım farkı vardır. Kuru Hava veya Argon, Sinerji, Konfor kullanımına göre değişir.

4+16+4 Öneririm.

Saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim.
    4+12+4

Ben dograma konusunda uzman degilim. Butcem dahilinda 4-12-4 seklinde konfor cam aldim. Daha tasinmak nasip olmadi 2-3 hafta sonra tasinacagim
    Ondan sonra belli olur. Cok fazla yardimci olamayacagim.

• quote:

%10-15 Bir Yalıtım farkı vardır. Kuru Hava veya Argon, Sinerji, Konfor kullanımına göre değişir.

4+16+4 Öneririm.

Saygılar.

Cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim.
    4+12+4

Ben dograma konusunda uzman degilim. Butcem dahilinda 4-12-4 seklinde konfor cam aldim. Daha tasinmak nasip olmadi 2-3 hafta sonra tasinacagim
    Ondan sonra belli olur. Cok fazla yardimci olamayacagim.

Peki normal cam ile konfor farkı ne kadardı.
    Sizin dairenin normal camı ne tutuyordu, konforu kaç tl tuttu.?

• Ya ben onun hesabını yaptırmadım. Ama çok ekstrem fark olacağını sanmıyorum.
    Ama Fıratpen renkli de sıkıntı var. Fotoğraf koymaya çalışacağım. Inceleyebilirsiniz. İşçilik kötü.

• quote:

Ya ben onun hesabını yaptırmadım. Ama çok ekstrem fark olacağını sanmıyorum.
    Ama Fıratpen renkli de sıkıntı var. Fotoğraf koymaya çalışacağım. Inceleyebilirsiniz. İşçilik kötü.

Merhabalar,

Biz de pvc pencere yaptıracağız. Fırat pen ahşap desenli düşünmekteydik ama sizin resimleri görünce karar veremedim açıkçası.

Diğer firmalarda da bu durum yaşanabilir mi? Winsa'da çalıştım demişsiniz, tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 7 Mart 2013; 19:39:14 >

• Winsa yi kesinlikle tavsiye ederim. Kalitelidir. Yani ben uretimdeyken ufak tefek hatalari bile hurdaya ayiriyorduk. Çünkü is ciddi eger benim yaşadığım gibi bir sorun olursa fabrika gelip sokup yenisini getiriyor bu da uretici icin inanilmaz maliyet demektir. Beb neden almafim diye sorarsaniz maliyeti yuksek oldugu icin.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.