Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

PVC Kapı ve Pencere Ayarı Nasıl Yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
78
Cevap
4
Favori
72.820
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Ev Tadilat, Tamirat ve Dekorasyon >> PVC Kapı ve Pencere Ayarı Nasıl Yapılır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      23 Mesaj
      12 Aralık 2018 21:10:50
      quote:

Orijinalden alıntı: landmoon pvc yi kapatıp kitlediğinde elinle kanadın kasayla birleştiği kenarlarını ite çeke hareket ettirebiliyorsan kilit mekanizması tam tutmuyordur : oynayan yere denk gelen kasadaki küçük parçayı söküp yerini biraz değiştirip tekrar vidalayabilirsin

elinle hareket ettiremiyorsan kapalı halde contaları kontrol et ,contalar kasa ve kanat arasında tam sıkıştığı halde hava kaçırıyorsa : contalar niteliğini yitirmiştir,değişmesi gerekir

kapalı halde kanadı hareket ettiremiyorsun ama contalar da tam sıkışmamış : menteşede sorun vardır ,sökülüp yerinin biraz değiştirip takılması gerekir (bunu ayarlamak zordur pvc ci çağırın :)

son olarak kasanın duvarla birleştiği yerleride kontrol edin ,oradan bir hava geliyorsa silikon çekerek kesebilirsiniz
      elinle hareket ettiremiyorsan kapalı halde contaları kontrol et ,contalar kasa ve kanat arasında tam sıkıştığı halde hava kaçırıyorsa : contalar niteliğini yitirmiştir,değişmesi gerekir

Değiştirdiğim halde sadece alt kısımda hala sıkıntı varsa ? yani sağ, sol, üst tam tutuyor ama alt tam değmiyor. oynama da yok. pencerenin içine dolan su tahliye deliğinden de gitmiyor kuvvetli rüzgar olduğu için. hala ne yapacağımı bilmiyorum.. silikon çekebileceğim bir nokta da yok doğal olarak..
      |
      |

• Yüzbaşı
      809 Mesaj
      12 Aralık 2018 21:32:34
      kasada yada kanatta eğrilik olabilir , bu soğukta söküp düzelmek zor , pencere fitili alıp contanın karşısına denk gelen yere yapıştırın bu kışı idare edersiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Er
      0 Mesaj
      15 Aralık 2018 20:19:31

Günlerdir foruma giremedim kusura bakmayın. Hocam şimdi çok net anlatacağım. Mmesela pencereyi kapattım. Ve baktıkki sıkmadı açtığımda kolu hareket ettirdiğimde ispanyoletlerde bir hareket yok. Elimle ispanyoleti tuttuğumda kolu tekrar hareket ettirdiğimde sanki ispanyolet bağlantısı yerine oturuyor ve cam açıkken kolu aşağı yukarı hareket ettirdiğimde oynuyorlar fakat parmağımı ispanyoletin altına koyup kuvvet uyguladığımda aşağıya inmiyor. Yani elim ordayken inmediği için kapatmaya çalıştıgımda aynı şey zamak a geçmiyor ve aralık kalıyor. Sökmeye çalıştığımda menteşe tarafındanda sökemedim ispanyoleti :( İnşallah anlatabilmişimdir. Saygılar...
      |
      |
      CollierShot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      3 Mesaj
      16 Aralık 2018 11:57:53

https://drive.google.com/file/d/1YrAYtkF1OaYqm_K7HNK1kcHER5fOon4C/view

burda anlatmaya çalıştım hocam nasıl tamir edebileceğinizi.
      |
      |
      Özcan39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      0 Mesaj
      16 Aralık 2018 19:04:22

Ustam tam anlamıyla yazdıklarımı videoya dökmüşssünüz dediklerinizi yaptım üstte hareket eden parçalarda galiba yerinden çıktı diye sıkma hareketini yapmıyordu pencerem şimdi parmağımla tutamıyorum.Geri kalanı rüzgarlı havada ayarla çözmeye çalışıcaz elinize ağzınıza sağlık. Şimdi ilk sorumun başındada yazmıştım birçok problemim var diye inşallah başınızı ağrıtmıyorumdur.Dairemde bu kış yeniyim sıfır. En üst katta oturuyorum. Evimi ısıtamıyorum.Ve uykularım kaçıyor.Dışarısı -2 lerde iken evimi 21 derecenin üzerine çıkartamıyorum.Peteklerim ve kombimde sorun yok peteklerden 32 derece sıcaklık çıkıyor fakat ısıyı tutamıyorum. 1.si izocam yok onu halledicem fakat olmaması bu kadar büyük ısı kaybı oluştururmu. 2.si pencerelerim Aşırı terliyor Mermerlere su akıyor resmen terden bunu nasıl önleyebilirim. Ev 21 derece iken nem Yüzde 70lerde geziyor. Çift camların arasında problemde yok hava kaçağı yok ama pencereler dehşet soğuk içerden ısı kaybım bundan olabilirmi ? Ve 1 odamdaki duvarımın köşesi sürekli rutubet yapıyor. Mermer camdaki teri emip duvarın içinemi aktarıyor acaba ? yada başka yerdenmi bir problem olabilir tam mermer kısımlarında ıslanma oluyor yağmurlarda. İnşallah anlamışsınızdır.Değerli cevaplarınızı bekliyorum.Saygılar... Hayırlı günler hocam.
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      16 Aralık 2018 20:28:28

Hocam rutubetle alakalı şu sitede gerekli bilgiler var, kişisel tavsiyem ise her gün öğlen vakti en azından yarım saat evi havalandırıp nem oranını düşürmeniz olur.

https://www.yalitimli-aluminyum.com/pencerelerde-terleme-camda-bugu-rutubet-nasil

Eğer normal camları izocamla değiştirirseniz ve evi havalandırıp nem yüzdesini düşük tutarsanız rutubetten kurtulursunuz, ayrıyeten fotoğrafını attığınız pencerenin, dış tarafında tam duvarla birleştiği noktalara dikkat edin, eğer boşluk varsa o noktaları silikonla doldurun. Genelde evin içinde kurutulan çamaşırlar neden oluyor rutubete, ama önlemek mümkün.
      |
      |
      ozcanfiliz39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      0 Mesaj
      18 Aralık 2018 21:01:35

Ustam o sitelere çok baktım.Sıkıntı şurada zaten evi 21 dereceye zor çıkartıyorum bide yarım saat havalandırırsam bu soğuk havalarda hiç ısıtamam.Şuanda durumum yok eğer çok rutubet olursa mecbur izocama yönlenicem. Havalar iyileşince silikon işinide çözücem. Yeni bir problem çıktı. Hani pencere kanadını tamir etmiştim ya şimdi üstten rüzgar geliyor.Ve orda ispanyolet filanda yok resimle gösterdim acaba orayı sıkmamın bi çözümü varmı. Saygılar...
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      18 Aralık 2018 22:37:52

Hocam tam cift acilima gecen parcanin kilidi var sag ust kosede, o tutmuyordur, o yuzden kilitlenmemistir, parcanin calisip calismadigini kontrol edin eger kilit kismi asagida kaliyorsa 4 numara alyan ile alt mentese parcasini yukseltmeniz gerekecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      ozcanfiliz39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      227 Mesaj
      21 Aralık 2018 22:53:00
      bende internet videolarından bakarak pimapen ayarlarını sıkıladım. üfürme felan kalmadı. bu seferde buğulanma ve tavanda küf yaptı. azcıkta aralık kalması lazımmış sanırım hava alması için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      83 Mesaj
      23 Aralık 2018 16:09:33
      merhabalar , benimde şöyle bir sıkıntım var. Kapı, pencereyi kapatırken veya açarken ilk temas ettiği metal parçaya sürtüyor. Kilitleme için takılan parça var ya(metal olan parça) pvc kısım oraya sürtüyor. Bu nasıl çözülür. Yani kapı açılırken veya kapanırken takılma yaparak açılıyor. ( yan yüzeyde sürtme mevcut)

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      04 Ocak 2019 14:48:57
      Bende ayarlarda sıkıntı yaşadım kurcalayarak buldum hallettim ama şimdi yeni bir sorun keşfettim. Pimapenin kasasıyla dışındaki dekoratif çerçeve arasından hava ve ses geliyor. Bunu nasıl çözeriz? Bu sorun sadece bu pencerede değil bütün pencerelerde var.

|
      |

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      04 Ocak 2019 14:50:55

Eskiden beri bu sorun yoksa yani daha sonradan olduysa menteşelerin gevşemiş yada içleri genişlemiştir.

|
      |
      sametkaan17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      921 Mesaj
      07 Ocak 2019 12:35:31
      quote:

Orijinalden alıntı: CollierShot Hocam zamaklardan ayar yapmak gerekiyor tahminimce, ispanyolet dişinin zamaklarla nerde kesiştiğine bakmaya çalışın, aşağı yukarı kaydırmak gerekebilir belki zamağın altını doldurup yükseltmekte gerekebilir, önce aşağı yukarı ayarını yapın eğer hala tutmuyorsa zamağın denk geldiği yerdeki kanala (içine zamağın dişlerinin geçtiği küçük bir boşluk) vida atın ve kafasını tam sıkmayın, zamağın dişleri boşluk yerine vidanın kafasına oturur ve zamak yükselir problem de çözülmüş olur diye düşünüyorum. Ekteki fotoğrafta net olarak gözüküyor yapmanız gereken şey.

Alıntıları Göster
      Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi sayesinde tam kapanmayan salon kapısı %10 falan boşluk vardı. bu sayede %98 kapandi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1189 Mesaj
      16 Ocak 2019 12:53:01
      Merhaba arkadaşlar,

Rehau marka pvc 'ye sahibim. Çift açılım balkon kapısında fitiller sağlam olduğu halde, üst menteşe yerinden ıslık ve soğuk hava esiyor.Ayar yapmak gerekiyormuş.DAha önce de aşağıda bu şekilde sorun vardı, ayar yapmışardı sorun çözülmüştü. Şimdi üstten ıslık hava ve çınlama geliyor. Bunun ayarını tarif ederseniz kendim yapmak istiyorum.

Elimde video da var ama net anlattım sanırım bunun ayarını nasıl yapabilirim bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden
      |
      |

-
    • Çavuş
      85 Mesaj
      19 Ocak 2019 16:29:52
      Arkadaşlar merhaba ,

çift sürgülü salon kapısı ile ilgili aşağıda resimlerini paylaştığım sorunum var.

kapıları kapatmama rağmen alttan ve üstten aralık kalıyor ve aşırı soğuk alıyor. Eve yeni taşındım bu konuda desteğinizi rica ederim.

• Er
      3 Mesaj
      19 Ocak 2019 16:36:50

Hocam sürgülü kapı ayarı deneyim gerektirir, yanlış ayar yapıp zorlarsanız ciddi zarar verebilirsiniz ve fotoğraflardan anladığım kadarıyla biraz eski bir sistem, parça temin etmekten gerçekten zor oluyor. Tavsiyem birkaç pimapenci çağırıp fiyat almanız olur, kendiniz yapmaya çalışırsanız daha pahalıya maledersiniz.

|
      |
      kokain643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      85 Mesaj
      19 Ocak 2019 19:41:19
      Evet hocam 10 senelik bina birazda kalitesiz gibi duruyor camlar. Sizin dediginiz gibi pimapenciden baska carem yok o zaman tesekkur ederim ilgi ve alakaniz icin

|
      |

• Yüzbaşı
      761 Mesaj
      02 Şubat 2019 23:37:11
      Merhaba. Salonumuzdaki surgulu balkon kapisinin orta direginde bir sorun var sanirim. Sabit olan Orta direk bel vermis durumda. Yani kapiyi tam kapattigimizda sabit orta direk, alttan ve ustten kayan kapiya tam degerken orta kisimlarda birbirine degmiyor ve oralardan dogal olarak hava giriyor. Bunun bir ayari varmidir yoksa montaj da mi sikinti var. Pcv ler yeni yapildi bu arada. Yardimci olursaniz sevirinim

2003 marea HLX 2.0 20v

www.trmareaclub.com
    • Teğmen
      150 Mesaj
      14 Mart 2019 19:04:17
      quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN Merhaba. Salonumuzdaki surgulu balkon kapisinin orta direginde bir sorun var sanirim. Sabit olan Orta direk bel vermis durumda. Yani kapiyi tam kapattigimizda sabit orta direk, alttan ve ustten kayan kapiya tam degerken orta kisimlarda birbirine degmiyor ve oralardan dogal olarak hava giriyor. Bunun bir ayari varmidir yoksa montaj da mi sikinti var. Pcv ler yeni yapildi bu arada. Yardimci olursaniz sevirinim
      Yeni olduğuna göre muhtemelen montajda sıkıntı var. Ölçüyü büyük alıp, sığmayınca da sıkıştırarak monte etmiş olabilirler. Sizin yapabileceğiniz bir şey değil.
      |
      |

Ne diyelim? Hayırlısı olur inşallah.
Reklamlar
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.