Şimdi Ara

PUG 307 VE LPG (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: poseidon00007

Apollo kardeş!
    Öncelikle hayırlı olsun inşallah sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kazasız belasız aracına binersin.Aynı hassasiyeti ben de aracıma gösteriyorum ve kararsızlığı yaşıyorum.Benim sana nacizane birkaç sorum olacak:
    1.Emülatör denilen extra parçayı ücrete tabi mi taktılar?
    2.Lpg kiti motorun manifoldu sökülerek mi takıldı?
    3.Birde zuzn veya kısa mesafede yakıt ölçüm değerleri nedir?(lt olarak)
    TEŞEKKÜR EDERİM.

Manifold olayını sordum.6 silindirli motorlarda 3 önde 3 arkada silindir oluyormuş.Bazılarında enjektörler manifold altında kalıyormuş ve mecburen sökmek zorunda ve hatta delerek montajını yapmaları gerekiyormuş.Ama 307 lerde sökmeden takılıyormuş.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• sizce 307'nin yakiti cok mu fazla? Mesela bir vw golf, bora ya da opel astra gibi ya da toyota corolla'ya gore asiri bir tuketim mi var? Ne dersiniz?
    Bugun bulundugum sehirdeki oto sanayiine gittim. elektrikci ve motorcu ile gorustum. araba tavsiyeleri aldim. peugeot ile ilgili cok sikayet yok. Halbuki bulundugum sehirde cok miktarda 307 var... Nedir milletin bu arabadan korkusu??? ( Ben su siralar 307 dusunuyorum da.. o nedenle sormak istedim )
  • quote:

Orjinalden alıntı: cunsav

sizce 307'nin yakiti cok mu fazla? Mesela bir vw golf, bora ya da opel astra gibi ya da toyota corolla'ya gore asiri bir tuketim mi var? Ne dersiniz?
    Bugun bulundugum sehirdeki oto sanayiine gittim. elektrikci ve motorcu ile gorustum. araba tavsiyeleri aldim. peugeot ile ilgili cok sikayet yok. Halbuki bulundugum sehirde cok miktarda 307 var... Nedir milletin bu arabadan korkusu??? ( Ben su siralar 307 dusunuyorum da.. o nedenle sormak istedim )

istanbul anadolu yakasında oturuyorum ve avrupa yakasında çalışıyorum. Yani güzergahım tam anlamıyla trafik çilesi. Aracı sakin kullanırım. Hep aynı istasyonda depoyu tam doldurup, yol alıp, tekrar doldurmak suretiyle yaptığım son iki ölçümdeki tüketim değerlerim. 8,4 litre / 100 km ve 7,8 litre /100 km. İşin ilginç yanı 7.8 olan değer de klimam sürekli olarak açıktı. Bir fikir verir tüketim hakkında.

• quote:

Orjinalden alıntı: cunsav

sizce 307'nin yakiti cok mu fazla? Mesela bir vw golf, bora ya da opel astra gibi ya da toyota corolla'ya gore asiri bir tuketim mi var? Ne dersiniz?

ben kayseride ş.içi kullanım da 8,7 ye kadar indirdim ki bu oran benzinli bir araç için çok çok iyi.

öyle korkulan kadar çok yakmıyor.1,4 otomaik araba vardı bunun kadar yakıodu o.şimdi hiç değilse 1,6 ya binioz
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.