Şimdi Ara

PUBG Mobile'da hileci oyuncuya 10 yıllık ban verildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PUBG Mobile'ın yaygın popülaritesi oyunu hileler için bir üreme alanı haline getirdi. Her gün yaklaşık 8 bin hile kullanan oyuncunun banladığı oyunu daha kapsaplı bir şekilde hilecilerden kurtarmak isteyen geliştiriciler yeni bir güvenlik sistemini tanıttılar. PUBG Corp. veTencent Games, Project: Ban Pan adındaki yeni sistemi geliştirdiler.

Ayrıca Bkz.Instagram, DM özelliğine sahip ileri web uygulamasını yayınladı

Project: Ban Pan güvenlik sistemini kullanarak dolandırıcılarla nasıl mücadele ettiklerine dair bir video yayınlayan PUBG Mobile geliştiricileri, oyunda hile kullandığı tespit edilen bir oyuncuya 10 yıllık ban verdi.

10 yıllık ban yiyen oyuncu

PUBG Corp. bir oyuncu hakkında çeşitli raporlar aldı ancak oyununa baktıklarında her şey iyi görünüyordu. Oyun geliştiricisi, oyuncunun maçlarının sonuna doğru neler olduğunu yakından incelediklerinde farklı bir hile kullanıldığındı fark ettiler. 

Görünüşe göre, bu dolandırıcı özel bir araç ya da bunun gibi bir şey kullanmıyordu. Bunun yerine, iki sıradan mobil cihaz kullanıyorlardı. Maça başlamak ve oynamak için bir telefon kullanan oyuncu bağlantı sorunları yaşadığını belirterek ikinci bir telefonda oturum açtı. Bu, oyuncunun rakiplerini kolayca öldürmesine izin veren bir açıklık yarattı. 

Durumun farkına varan geliştiriciler oyuncuyu 10 yıl süreyle oyundan banladı.

• Bir şeyin açığını bulmak onu kötüye kullanma hakkı vermez. Etik değer diye bir şey vardır. Bir bankanın güvenlik açığını bulmak o bankayı hortumlama hakkını nasıl vermiyorsa, bir oyunun açığını bulmak da onu avantajına çevirip haksız üstünlük sağlama hakkı vermez.

Şu yorumu şu kadar kişinin beğenmesine de inanamıyorum. Ülkede her şeyden önce ahlak dersi verilmeli en temelden.
    Bu nasıl mantık kardeşim!? Ben de birçok açık biliyorum vergi kaçırmaya yönelik. Şimdi vergi kaçırsam devletede desem ki açık vardı önemini alsaydın banane... Mantıkla hareket edin. Oyunu yüklerken hızlı hızlı kabut et deyip geçtiğin şey bir sözleşme tüm haklar orada yazar kardeşim. Haydi sağlıcakla..
  • adam hile yapmamış ki, oyunun açığını kullanmış. sen oyununda açık verirsen insanlar da kullanırlar elbette. açık varsa kapatırsın, adamı neden banlıyorsun?

• Bug abuse yapmış herif

• Türkiye simülasyonuna hoşgeldiniz. Hileci adam açığı bildirmek yerine kişisel çıkarları için başkaların kul hakkını yiyor, oyunun açıklarını kullanarak haksız kazanç elde ediyor, aşağıdaki yorumda da adamı savunuyorlar. Harbi ilginç bir zihniyet.

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PUBG'nin her platform da hile üzerine çooooooook çalışması lazım, mobile en rezalet olanı zaten anti-cheat konusunda. Üyelik bedava olduğu için adam yeni hesap açıp devam ediyor. Adamlar da demiyor ki aga bunun sonu yok bari şu hesap alma işini telefon onayına bağlayalım, her telefon numarası ile bir hesap alınabilsin ve her hesaba girdiğinde telefona bir kod yollayalım. Yok yani bunu yapmıyorlar, bu kadar basit bir şeyle bile hilenin önünü o kadar sert kesersin ki hilecinin zaten hevesi kaçar bir yerden sonra. Yazılımsal beceriksizliğiniz konusunda ne desek boş zaten. Millet hile mobile diye anıyor oyunu, utanmaları yok ki şirketin.
    Oyuna başladığında bir sözleşme imzalarsın ve bütün oyunlarda burada oyunların açıklarını kullanmayacağını tahattüt ederin. Bu yüzden isterse süresiz ban bile atar adam sana. Yasal hakkı çünkü. Tabi bizim insanımızın hiçbiri bu yazıları okumaz :)

• 10 senelik ban ne ? Artık çocuğu oynar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MertDrx kullanıcısına yanıt
    Dünyada kimse okumaz o yazıyı

Sen de okumassın

• Açık kullanmayı savunanı da gördük ya; artık ölsem de gam yemem :D

Bir şeyin açığını bulmak onu kötüye kullanma hakkı vermez. Etik değer diye bir şey vardır. Bir bankanın güvenlik açığını bulmak o bankayı hortumlama hakkını nasıl vermiyorsa, bir oyunun açığını bulmak da onu avantajına çevirip haksız üstünlük sağlama hakkı vermez.

Şu yorumu şu kadar kişinin beğenmesine de inanamıyorum. Ülkede her şeyden önce ahlak dersi verilmeli en temelden.

• Bu nasıl mantık kardeşim!? Ben de birçok açık biliyorum vergi kaçırmaya yönelik. Şimdi vergi kaçırsam devletede desem ki açık vardı önemini alsaydın banane... Mantıkla hareket edin. Oyunu yüklerken hızlı hızlı kabut et deyip geçtiğin şey bir sözleşme tüm haklar orada yazar kardeşim. Haydi sağlıcakla..

• İyi olmuş bir daha yapmaz

Şimdi kullandığın hile yazılımı oyunun açığından yola çıkarak tasarlanmıyor mu? O zaman oyunda açık varsa insanlar hile de kullansın diyecek erdemliği bekliyorum.

• MertDrx kullanıcısına yanıt
    O sayfa sayfa yazıları sen okuyor musun? Kaç oyunun sözleşmesini okudun bu zamana kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CrAstrum kullanıcısına yanıt
    Kimseden ahlak dersi alacak değilim çok şükür. Sadece açık varsa kullanırlar, bu kadar basit. Aynen bankada da açık varsa hortumlarlar. hemde son kuruşuna kadar hortumlarlar. Adamı 10 sene banlamislar, 10 bin sene banlasalarmis. Adamında çok umrundadir kesin. En azından böyle bir açık olduğunu adam sayesinde öğrenmişler.

• lordfaydur4 L kullanıcısına yanıt
    Arka planda çalıştırdığın hile yazılımı tersine mühendislik ile yapılıyor diye biliyorum.

Bu yaştan sonra alsan da bir faydası olmaz zaten. O yüzden temelden demiştim.

• PUBG ve Cod hileci dolu

Sen cidden Türkiye nin genel ahlak anlayışının net göstergesisin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.