Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende anadolu lisesinden mezunum ama bu uygulama kafamı karıştırdı. diploma notum 75. 0.6 ile çarpınca 45 geliyor. normalde gelmesi gerek 60 di.yalnız bizim okulda diploma puanı 86 olan kişiye 71 okul puanı geldi. çarparsak 51.6 geliyor onada. geçen seneki farkımız 11 puandı yeni sisteme göre 6.6 puan fark oldu ki 86 ortalamayıda herkes tutturamaz beyler. bence okul puanına güvenenler yandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccokoca

bende anadolu lisesinden mezunum ama bu uygulama kafamı karıştırdı. diploma notum 75. 0.6 ile çarpınca 45 geliyor. normalde gelmesi gerek 60 di.yalnız bizim okulda diploma puanı 86 olan kişiye 71 okul puanı geldi. çarparsak 51.6 geliyor onada. geçen seneki farkımız 11 puandı yeni sisteme göre 6.6 puan fark oldu ki 86 ortalamayıda herkes tutturamaz beyler. bence okul puanına güvenenler yandı.

sen Mf3 de10bin isen 5-6bin geri atacak özel okul da. 90 ile mezun tahminimce 10-15 puan fazla alacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay ne herkes eşit olarak mı okul puanı alacak yani okul farketmeden düz meslek anadolu fen eşit mi ? öyle şey olmaz ya bu nerede yazıyor?
  • Arkadaşlar bu sistem bu sene uygulanmayacak öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtuqr

Arkadaşlar bu sistem bu sene uygulanmayacak öyle değil mi?

bu sene uygulanacak.
  • 60 üzerinden 48 gelmesi bekleniyordu 40 çıktı şimdi hesapladım bu yıl hayaller yalan oldu o zaman yani
  • Bende anadolu lisesi ogrencisiyim. Okul yazililarimi fazla takmiyodum sinava hazirlandigimdan. Neyse fen lisesi ve anadolu lisesi arkadaslarim kendilerini bosa uzmesin zaten kotu durumdaki liselerle alinan egitimle sizinki bir degil. Atiyorum sen 450 puan aliyosun ek puanla 480 oluyosa duz lisesindeki adam 200 yapiyo 250 puan alsin. Sizi etkilemez ya ne olursa olsun bu sistemde iyi olan kazaniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

quote:

bu sene uygulanacak.

Seneye deniyordu neden bu seneye döndürdüler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Ahmet 17|

quote:

Orijinalden alıntı: netice büyüten adam

düz liseliyi niye küçümsüyonuz lan camışlar? sınavlar sandığınız kadar kek değil. hatta sanmadığınız kadar kazık

Tabi sen hiç anadolu da ve ya fen de sınava girmediğin için söylemesi kolay. HErkes bulunduğu konumu savunuyor. İşinize geliyor değil mi?

olum anadoluda ne var anlamadım ki? hocaların kayırdığı yok bu düz liseli dayayalım puanı diye.

bizim okulda hocalar not vermemek için 50 takla atardı. öyle ahım şahım bi yönünüzde yok açıkçası.

fen lisesine gidecek puanı almıştım oks de ama annem bu yaşında başka şehire gönderemem seni diye bırakmadı ilçedeki liseye gitmek zorunda kaldım

• aksi iddaa edilmedikce dogrusu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

quote:

Orijinalden alıntı: ccokoca

bende anadolu lisesinden mezunum ama bu uygulama kafamı karıştırdı. diploma notum 75. 0.6 ile çarpınca 45 geliyor. normalde gelmesi gerek 60 di.yalnız bizim okulda diploma puanı 86 olan kişiye 71 okul puanı geldi. çarparsak 51.6 geliyor onada. geçen seneki farkımız 11 puandı yeni sisteme göre 6.6 puan fark oldu ki 86 ortalamayıda herkes tutturamaz beyler. bence okul puanına güvenenler yandı.

sen Mf3 de10bin isen 5-6bin geri atacak özel okul da. 90 ile mezun tahminimce 10-15 puan fazla alacak

zaten max gelen 60 oluyor.90 alana 54 geliyor.oda 9 puan fark atıyor.90 ortalamayı tutturan atsın zaten ona itirazım yokta. işler karışık olacak. hiç bilemeyiz bence ne kadar atacağını.2-3 k atmasını bekliyorum zaten.

• www.osym.gov.tr/belge/1-13479/2012-osys-kilavuzunun-6287-sayili-kanuna-gore-duzenlenm-.html Bu gün yapılan açıklama ile 2012 LYS DAHİL EDİLDİ.işin ciddiyetini hala anlamayanlar var özel okul mezunları geneli +90 Diploma ile mezun gariban fen lisesi andolular ise ortalama 75 diploma ile mezun.bu yıl tıplar hep özel okul mezunu olacak

• quote:

quote:

quote:

bu sene uygulanacak.

sınava bır gun kala sınav tarıhını degıstırseler sasmam bu saatten sonra kımse acıklama yapmıyor. yapmayacakta yaptım oldu mantıgı malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangamali

quote:

quote:

quote:

bu sene uygulanacak.

sınava bır gun kala sınav tarıhını degıstırseler sasmam bu saatten sonra kımse acıklama yapmıyor. yapmayacakta yaptım oldu mantıgı malesef

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM’nin Internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir.
    Basın duyurusu bu şekilde beyler 2012-2013 diyor yoksa benmi yanlış anladım 2011-2012 öğretim yılındayız??

• şimdi değişen ne anlamadım.zaten bu şekilde hesaplanmayacak mıydı puanlar.1 gün önce nasıldı şimdi nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netice büyüten adam

olum anadoluda ne var anlamadım ki? hocaların kayırdığı yok bu düz liseli dayayalım puanı diye.

bizim okulda hocalar not vermemek için 50 takla atardı. öyle ahım şahım bi yönünüzde yok açıkçası.

fen lisesine gidecek puanı almıştım oks de ama annem bu yaşında başka şehire gönderemem seni diye bırakmadı ilçedeki liseye gitmek zorunda kaldım

Hiç düşündüğün gibi değil. Benim en kral fen liseisnde anadolu lisesinde ve düz lisede arkadaşlarım var bir sürü. Ben gördüğümü, yaşadığımı söylüyorum. Dahada uzatmam. Kolay gelsin. Herkes hak ettiğini alır inşallah.
  • iyi de bu seneye uygulanacak zaten duyuruda da 2012 - 2013 dio
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu sene uygulanacak.

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM�nin Internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir.
    Basın duyurusu bu şekilde beyler 2012-2013 diyor yoksa benmi yanlış anladım 2011-2012 öğretim yılındayız??

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: wm_xfreex

iyi de bu seneye uygulanacak zaten duyuruda da 2012 - 2013 dio

Bende öyle okudum ama ortada bir belirsizlik var seneye mi bu sene mi bazıları bu sene diyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu sene uygulanacak.

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM’nin Internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir.

2012-2013teyiz zaten

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.