Şimdi Ara

Pttcell 1Gb internet sonrası 128kps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pttcell 1GB internet sonrası 128kps ye düşen ve sınırsız sayılan bir internet paketim mevcut...

Aklıma takılan ve bu konuda usta olan kişilere düşüncemi sunayım.. Bir çözüm var mıdır?

E-dergi adinda bir uygulamasi mevcut turk telekomun.. Sadece o uygulamada internet hizi 5 7 8 10 12 mbps hizinda ama sadece uygulamaya has.. Baska bir uygulamada hiz 128kbps oluyor... Aradaki bağlantı nedir... Farkı ne ile bagdasiyor.. İp mi mac mi dns mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Burdan birsey cikar mi dur bakalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Kimseden ses seda yok daha , haydi ustalar yok mu bilgili?

• Ben de 1GB aknli paketi kullanan biri olarak takipteyim. Burdan mutlaka birsey çıkar Apn ayari falan deneyen oldu mu?

• Bende merak ettim şimdi

Olabilir gibi geliyor

• Bedava internet ayarlari çeken üstadlar nereye kayboldu.. Bir bilgili usta yok mu şu konuyu aydinlatacak

• Domain le alakalidir.Sistemlerinden isde su su ip lere veya adreslerde hiz ksiti olmasin gbi bsey yapmak zor olmasa gerek onlar icin.Bedava net konusunda ise oradan bsey cikmaz.Hatta bundan sonra hicbisekilde hicbirseyden cikmaz.Onceden host port ...vs lerle yonlendirme vs ile griliyordu openvpn filan.lakin hepsi onlemini aldi.

Bu arada diger hattimi ptt cell e tasiyacagim.bu bahsettiginiz 1Gb Akn li olani almak istiyorum.Gece 2-8 sinrisiz dimi?

Birde faturali olmak zorunda Sanirim herhangi bir faturali hat oluyormu? Bu paketi almak icin.Cunku cogu paketde internete kota sonu 1kbps koymuslar.Bu 1gb Akn li paketi etkilemez dimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ltrg

Domain le alakalidir.Sistemlerinden isde su su ip lere veya adreslerde hiz ksiti olmasin gbi bsey yapmak zor olmasa gerek onlar icin.Bedava net konusunda ise oradan bsey cikmaz.Hatta bundan sonra hicbisekilde hicbirseyden cikmaz.Onceden host port ...vs lerle yonlendirme vs ile griliyordu openvpn filan.lakin hepsi onlemini aldi.

Bu arada diger hattimi ptt cell e tasiyacagim.bu bahsettiginiz 1Gb Akn li olani almak istiyorum.Gece 2-8 sinrisiz dimi?

Birde faturali olmak zorunda Sanirim herhangi bir faturali hat oluyormu? Bu paketi almak icin.Cunku cogu paketde internete kota sonu 1kbps koymuslar.Bu 1gb Akn li paketi etkilemez dimi.
    Anladim hocam..

Valaha ben pttcell uyesi olali 2 yil gibi birşey oluyor. Şuan durum nedir bilgim yok. Paket alimi devam mi degil mi. Degisklik yaptilar mi hiç bilgim yok..

Sadece 2-8 arasi normal hiz dogrudur. 12 14mbps goruyorum.

• Paket devam ediyor hocam.Yani en azindan sitesinde yazan oyle.İnsallah obur ay tasiycam

• ltrg kullanıcısına yanıt
    devam ediyor 3 yildir kullaniyorum.. ttelekomun aşmayan prime tarifesine gittti çoğu, orda sinirsiz 256kb. devam ediyor. burda 128kb. fark burda. inş. 2019 da en az 512kb. goruruz:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC528D601

devam ediyor 3 yildir kullaniyorum.. ttelekomun aşmayan prime tarifesine gittti çoğu, orda sinirsiz 256kb. devam ediyor. burda 128kb. fark burda. inş. 2019 da en az 512kb. goruruz:)
    512 kbps verseler zaten butun sorunlar ortadan kalkar.Mobil gercek anlamda kotasiz olur.Firmalar bunu istemez ama sonucta paket satamayacaklar.

Bir ara Net icin imza topluyorduk forumca amacimiza ulastik ama o kampanyanin en buyuk eksisi sadece ev icin kampanya olusturdular.Araya koseye mobil net icinde birseyler yazilsaydi belki simdi 512 goruyorduk en buyuk hatamiz o kampanyada mobilin olmamasiydi :(

• Halen kullanıyorum , sene sonunda bu paket akk kalkacağı için bu paket de kalkabilir.

• The white warrior kullanıcısına yanıt
    Mevcut kullanan musteri ne olur en buyuk soru :D

• Yok mudur bir yolu 7.gunde akk bitti 128 kbps devam ediyorum

256-384 olsa onada raziyim

• Kanun gereği 2019da akn uygulamasina son verilecegi icin bence pttcell bu sene sonuna doğru 1 GB AKNli paketi komple kaldiracak. Kaldirmazsa mevcut paketin AKN'si kalkacagi icin, ayda 10 liraya cepten sınırsız internet vermek zorunda kalacak ki böyle birsey yapacaklarını beklemek hayal bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: kafayareset.exe

Kanun gereği 2019da akn uygulamasina son verilecegi icin bence pttcell bu sene sonuna doğru 1 GB AKNli paketi komple kaldiracak. Kaldirmazsa mevcut paketin AKN'si kalkacagi icin, ayda 10 liraya cepten sınırsız internet vermek zorunda kalacak ki böyle birsey yapacaklarını beklemek hayal bence..
    Mobil'e adam akilli duzenleme yapmadilar.Yaptiklari kanun yarim yamalak.

Mobil icin ek sart getirip mobilde akn uygulamasi devam edilecek olup minimum sinir 256/384 kbps olacaktir yazmak cok zor degil bence.
    Btk nin basindakiler yoldan gecen haci amcalar oldugu icin normal gerci....

Suanda bile 128 kbps degil aslinda uygulama bazli 128 veriyor ornek arkada youtube acik sarki caliyor 144P ona 128 kbps veriyor+tarayiciya ayri 128 kbps veriyor pc'de 512 kbps'lere kadar ciktim.
    Mobilde sinirsiz icin gelecek goruyorum superbox'tan sonra hatta 384 kbps yeterlidir sebekeyide zorlamaz en azindan daha yuksegini beklemek hayalcilik olur onu kaldiracak altyapi tr'de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 4 Temmuz 2018; 22:54:27 >

• bugün hız 128 kbps den 512 kbps ye çıktı sizdede öylemi aceba ?
    bol bol kullanıyım bari :D youtube da 240p video bile açıyor :D
  • Dün "15 temmuz demokrasi ve milli birlik gününe" özel olarak 1GB hediye internet gelmiş bana. Sen de aynı hediye internet paketini kullanırken hızının yükseldiğini zannetmiş olabilir misin ? Çünkü ilkinde ben de öyle zannettim gelen smslere bakınca hediye paket olduğunu gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafayareset.exe

Dün "15 temmuz demokrasi ve milli birlik gününe" özel olarak 1GB hediye internet gelmiş bana. Sen de aynı hediye internet paketini kullanırken hızının yükseldiğini zannetmiş olabilir misin ? Çünkü ilkinde ben de öyle zannettim gelen smslere bakınca hediye paket olduğunu gördüm.
    Hediye paketi bitirdikten sonrada hız 0.5 Mbps civarlarında devam etti.

15 temmuza özeldi galiba gece 12 de 128 kbps ye çakıldık yine :(

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam mobil için olan maddelerde de minimum hızla ilgili bir değer vardı. Ancak AKN sonrası değer zaten o hızdan çok daha düşük idi ki AKN olduğu için bu sınırdan sayılmıyor herhalde diyorduk.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.