Şimdi Ara

PTT Kargo İle Kapıda Ödeme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
475.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayko_fan

ben de PTT ile İstanbul'dan Kilis'e kamera göndereceğim. Alıcı ödemeyi kapıda ve nakit yapmak istiyo, kargoyu da kendisinin karşılayacağını söyledi. Böyle bişi mümkün mü, daha önce hiç kargo ile ürün yollamadım, taklaya gelmem di mi?
    Göndereceğim ürün 300 TL lik ürün, paraya da çok ihtiyacım var, öyle bişi olursa ağlarım valla

hiç bir şey olmaz ptt görevlisi parayı almadan ürünü vermez karşı tarafa sen 300+havale üçreti + kargo üçreti al yoksa 300tl den 6-7 tl olması lazım kapıda ödeme ve havale parası kesiyorlar ama 5 tl ye ptt kart çıkarırsan 2-3 tl kesiyorlar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: alohaa34

quote:

Orijinalden alıntı: hayko_fan

ben de PTT ile İstanbul'dan Kilis'e kamera göndereceğim. Alıcı ödemeyi kapıda ve nakit yapmak istiyo, kargoyu da kendisinin karşılayacağını söyledi. Böyle bişi mümkün mü, daha önce hiç kargo ile ürün yollamadım, taklaya gelmem di mi?
    Göndereceğim ürün 300 TL lik ürün, paraya da çok ihtiyacım var, öyle bişi olursa ağlarım valla

hiç bir şey olmaz ptt görevlisi parayı almadan ürünü vermez karşı tarafa sen 300+havale üçreti + kargo üçreti al yoksa 300tl den 6-7 tl olması lazım kapıda ödeme ve havale parası kesiyorlar ama 5 tl ye ptt kart çıkarırsan 2-3 tl kesiyorlar ...

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan-simsek

ptt kargo kapıda ödemeden ne kadar çok korkuyorsunuz :)korkmayın posta çek hesabı açtırın bir şubeden alışverişlerde o hesap numarasını lullanın 1000 tl ye kadar 2tl komisyon ücreti var ve adresinize ptt kart gönderiyorlar.kredi kartı gibi kullanın sadece taksit yapmaz kapida ödeme satışlarda ödemeli kagıdı dolduruyorsunuz posta çek hesabınız varsa onu yazıyorsunuz yoksa adınıza havale çıkarıyor ptt ama bu 10 lira civarında komisyon alır.

verdim kargoya, 300 tl den 10 tl kesecekler havale için, bana 290 tl gelecek. alışveriş umarım sorunsuz geçer, para elime ulaştığında bildireceğim yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayko_fan -- 23 Aralık 2012; 22:53:28 >

•  
    SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Kabul Edildi - İSTANBUL(AVR)(FATİH)
    21/12/2012 16:18:34
    2.
    Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(FATİH)
    21/12/2012 16:18:54
    3.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
    21/12/2012 20:58:41
    4.
    21/12/2012 20:58:41
    5.
    21/12/2012 20:59:26
    6.
    Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
    21/12/2012 21:12:08
    7.
    Sevk Edildi - KAYSERİ(KAYSERİ K.İ.M.)
    22/12/2012 15:39:41
    8.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - GAZİANTEP(GAZİANTEP P.İ.M)
    23/12/2012 04:49:37
    9.
    Sevk Edildi - GAZİANTEP(GAZİANTEP P.İ.M)
    23/12/2012 07:47:10
    10.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - KİLİS(KİLİS)
    24/12/2012 09:32:52
    11.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - KİLİS(KİLİS)
    24/12/2012 09:46:36

hala alıcıya ulaşmadı anlamına geliyo değil mi?

• Hesap yok bende parayı ne kadar sürede gidip çekebilirim. Paramı almam ne kadar sürer?
  • ben cuma günü kargoya verdim, bi hafta sonra perşembe günü parayı çektim (2,5 saat sıra bekledikten sonra), 10 tl kesiyolar ama, bi kart bişi çıkartmak gerekiyormuş, bi daha işim düşerse artık o zamana kaldı.
  • Şimdi ben 210 liraya telefonu satıcam.karşı taraf kapıda ödemeli istiyor.
    ben bursadayım o ankarada.daha önce ptt le hiç kargo göndermedim.

Bana ne kadara mağlolur bu kargo işi.
  • ptt nin sitesinde ücret hesaplama kısmında kontrollü teslim ile sigortalı seçenekleri var (Ek ücretler kısmında). Bence bunları kesinlikle seçin hem alıcının içi rahat etsin hem satıcının. ortalama 3-5 lira fazla ödeyerek iki tarafı da güvenceye almış oluyorsunuz.

burdan gönderim ücretini hesaplayabilir siniz:http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=calculatingDeliveryPrice_tr
  • Arkadaşlar komisyon ücretini bilen bi arkadaş buraya yazabilir mi o kadar araştırmama rağmen bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PTT'nin Kontrollü teslim diye bir seçeneği var +1,5 tl'ye ürünü kontrol ederek alıyorsunuz.Satıcı ile görüşüp kontrollü teslim olarak göndermesini söyleyebilirsiniz.
  • Kapıda ödemenin ekstra bir masrafı yok gibi birşey.
    250 tl'lik bir ürün gönderdim hesabıma 249tl olarak yatırdılar.
    1300 liralık bir ürün gönderdim 1298tl yatırdılar hesabıma.

Kargo ücretide nereye olursa olsun 1 kiloyu aşmayan kargolar için 6.5tl. Bu fiyat her 1 kilo için 1 tl olarak artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Kapıda ödemenin ekstra bir masrafı yok gibi birşey.

Kargo ücretide nereye olursa olsun 1 kiloyu aşmayan kargolar için 6.5tl. Bu fiyat her 1 kilo için 1 tl olarak artıyor.

Sağol arkadaşım ben 50 tlye bir ürün satıcam. Kargo alıcıya ait. Elime net 50 tl kalması için ne kadar bir ücret yazmam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: tandemetu

quote:

Kapıda ödemenin ekstra bir masrafı yok gibi birşey.

Sağol arkadaşım ben 50 tlye bir ürün satıcam. Kargo alıcıya ait. Elime net 50 tl kalması için ne kadar bir ücret yazmam lazım

51 tl yazmalısın.
  • Arkadaşlar kapıda ödemeli kargo yaptım karşı taraf kargoyu aldı ve adıma parayı yatırdı , bu parayı çekmek kaç günümü alır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wakisazhi

Arkadaşlar kapıda ödemeli kargo yaptım karşı taraf kargoyu aldı ve adıma parayı yatırdı , bu parayı çekmek kaç günümü alır ?

Aynı gün belki alırsın, ertesi gün kesin alırsın.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar kapıda ödemeli kargo yaptım karşı taraf kargoyu aldı ve adıma parayı yatırdı , bu parayı çekmek kaç günümü alır ?

sağol güzel kardeşim
  • quote:

quote:

malesef bugün 2. gün olmasına rağmen alamadım kardeş
  • Daha yeni 1 kg altinda 250 km den mont geldi, şubeden aldığım halde 10 lira aldılar. Diger kargolarda o kadara getirirdi zannediyorum. Cok berbat bir müşteri anlayışları var.

• quote:

quote:

quote:

malesef bugün 2. gün olmasına rağmen alamadım kardeş

Normal şartlarda ertesi gün öğle saatlerinde veya öğleden sonra parayı çekebilmen lazım.
    Belki parayı tahsil eden şube unutmuştur daha sonra fazla para çıkınca aa girmeyi unutmuşum deyip girebilir.Bunlar ptt'de olabilecek şeyler ne de olsa profesyonellikten uzak bir firma.

• Bazen 3ncu gune sarkabiliyor diye duydum merak edilcek bir durum yok. Bende ilk defa deniyecem bakalım nasıl bir sonuç alıcaz.
  • 5 kg lik laptobumu 375 liraya sattım mesela. tüm masraflar benden
    elime ne kadar geçer?
    bir de posta çeki hesabım var
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.