Şimdi Ara

PSU nun kalan omrunu tayin etme..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler, boyle bir program/yazilim var mi, psu nun ne kadar daha dayanacagi, 12volt kanalindan yeterli gucu pc bilesenlerine verip veremedigini ogrenmenin bir yolu var mi?

bu arada sistem imzadaki gibi, ekran karti yeni aldim, msi gtx 770 lightning

mevcut powersupply, ocz fatality 550w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellerephone -- 27 Ekim 2013; 18:05:36 >

• kendi soruma ek yapayim bir de

bir PSU nun artik pc ye yetmedigini, ya da omrunu tamamladigini nasil anlayabiliriz?
  • açılmadığı zamana kadar kullan
    başkada uğraşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml28

açılmadığı zamana kadar kullan
    başkada uğraşma

oldukca bilgilendiri bir yanit olmus, tesekkurler yinede..
  • bad 3D performance
    crashing games
    spontaneous reset or imminent shutdown of the PC
    freezing during gameplay
    PSU overload can cause it to break down

Ben yarım yamalak iingilizcem ile tercüme etmek istemedim. ingilizceniz iyi ise tercüme edersiniz.
  • Corsair ax serisi güç kaynaklarından çıkan yazılım ile amper sıcaklık ve watt değerleri bir yazılım ile görülebiliyor.Bunun dışında tespitinin yapılması çok zor.Enerji ölçüm watt meter ya da elektrik tüketim ölçüm cihazları diye aratırsanız prizden çekilen gücü gösteren cihazlarlada denenip bir fikir oluşturulabilir.

Ömür konusunda da yapacak bir şey yok içindeki bir komponent bozulduğundan psu çöp olabilir.Ama üreticiler belli bir ömür biçip garanti belgesine koyabiliyor.Bende corsair hx serisi var yanlış hatırlamıyorsan 50000 saat ömrü vardı.Ama bizim elektrik şebekelerimiz düşünüldüğünde bilemiyorum bu kadar dayanır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *ExtraTechx* -- 29 Ekim 2013; 21:36:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.