Şimdi Ara

PSU'nu Hesapla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
    http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx
    Bu sitelerden almak istediğiniz yada o/c yapmak istediğiniz sisteme göre PSU'nuzu (Power Supply Unit / Güç Kaynağı) hesaplayabilirsiniz. Benim tavsiyem ikisine de bakmanız farklı sonuçlar çıkabiliyor. O da mı korkuttu e o zaman tek tek ürün bilgilerinden kaç watt harcadığını bulacaksınız; bulabilirseniz

• Bunu biliyoruz zaten koca oğlan belki 20 tane bu konu açıldı
    Foruma biraz bakın derim
  • tamam açılmıştır ama buna benzer bir başlık sabitlenmeden daha çok soru sorulacak konu açılır yöneticiler bi konu açıp sabitlemeli çok sorulanları. tabi google'a psu calc yazmak zor değil
  • Bu siteyi daha önceden bilmiyordum çok içime yaradı ama beni zararlı çıkartdı PSu yu yenilemem gerektiğini anladım
  • bu sitelerin verdigi degerler net degerler degildir.. benim sistemimde cizgi'de 540w cıkıyor.. 30w güvenlik payı var.. düs onu da 510w.. yani benim sistem 510w'mı cekiyor?? kesinlikle degil.. üretici firmaların da önerdigi gibi gercek 450w benim sistemimi rahat tasır..buna ragmen böyle degerler ortaya cıkıyor.. kısaca biraz abartı
  • Biraz abarttıkları doğru ama bunun sebebi de var.

Birincisi PSU nun üzerinde 500 Watt yazıyor ama bu aldığın zaman geçerli.

2 sene sonra kapasitör yaşlanmasından dolayı performans %10-12 düşse zaten 50-60 Watt kaybın olur.

Bu da 440-450 ye denk gelir. Bu sebeble biraz tebbirli davranıyorlar..

Ona bakılırsa benim sistemimde 390 Watt PSU var ve senin sistemdeki Q8400 ün + senin ekran kartın hatta 4830 da değil 4850 getir onu bile sorunsuz kullanabileceğimi garanti ederim..

Not: Benim psu 390Watt CoolerMaster RealPower. 34 veya 36 Amper. Geçenlerde Coolermaster kasa satmıştım.
    420Watt yazıyordu. Ama 17 Amper idi. Bununla arasında fark var. Coolermaster kasaları ikiye ayırıyor. Ucuz olup 400Watt üstü yazanlara dikkat edin. 55$ olup 420Watt ise power ın kıytırık olduğunu hemen anlayabilirsiniz.
    390 Watt yazıp 80$ ise o iyi olan seridir.
  • haklısın.. bu psu konusu biraz abartılıyor.. ben bu sistemi kıytırık 300w frisby ile 4 ay boyunca crysis cod5 vs oyunlar oynayarak gecirdim.. bana mısın demedi.. ama sesine dayanılmıyor tabii .. senin 390w'ın tasır benim sistemi
    quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Biraz abarttıkları doğru ama bunun sebebi de var.

Birincisi PSU nun üzerinde 500 Watt yazıyor ama bu aldığın zaman geçerli.

2 sene sonra kapasitör yaşlanmasından dolayı performans %10-12 düşse zaten 50-60 Watt kaybın olur.

Bu da 440-450 ye denk gelir. Bu sebeble biraz tebbirli davranıyorlar..

Ona bakılırsa benim sistemimde 390 Watt PSU var ve senin sistemdeki Q8400 ün + senin ekran kartın hatta 4830 da değil 4850 getir onu bile sorunsuz kullanabileceğimi garanti ederim..

Not: Benim psu 390Watt CoolerMaster RealPower. 34 veya 36 Amper. Geçenlerde Coolermaster kasa satmıştım.
    420Watt yazıyordu. Ama 17 Amper idi. Bununla arasında fark var. Coolermaster kasaları ikiye ayırıyor. Ucuz olup 400Watt üstü yazanlara dikkat edin. 55$ olup 420Watt ise power ın kıytırık olduğunu hemen anlayabilirsiniz.
    390 Watt yazıp 80$ ise o iyi olan seridir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.