Şimdi Ara

psp mi gp2x mi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
1
Favori
23.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: discoveryci

BİR KİŞİDE İYİ DEMEZMİ BU GP2X İÇİN

Alıntıları Göster
    gp2x iyidir arkadaslar sadece psp sahibi veya herhangi bir aletin sahibi oldugumuzda neden artilarini eksilerini gormezden geliyoruz bu fanatiklik neden hic anlayabilmis degilim bunun sonu makine seviciligine kadar gider haberiniz olsun

gp2x iyidir cunku acik kaynak kodludur acik kaynak kod ozgurluktur ozgurluk iyidir :)

http://acik-kaynak.org.tr/

not: acik kaynak kodlari sadece beles oyun demek degildir lutfen okuyun biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

quote:

Orjinalden alıntı: _PainKilleR_

psp, hack ve garanti hakkındaki düşüncelerim:

psp'ye downgrade yapma veya open edition firmware kurma ya garantiyi devre dışı bırakan bir unsur değil ya da bu kural takılmıyor(varsa).

şöyle ki:

1. diyelim ki 2.00 psp aldınız ve 1.50'ye düşürdünüz. yetkili servis bunu nasıl anlayacak? kayıt tuttuklarını sanmıyorum.

2. diyelim ki open edition firmware kurdunuz. ve diyelim ki bu garanti dışı bi işlem. psp'nizi servise verirken versiyonunu resmi bir sürüme geçirebilir veya system information kısmındaki yazıyı resmi bir firmware ile değiştirebilirsiniz. (mesela 3.03 oe c yerine 3.03 yazabilirsiniz)

artı olarak open edition firmware kurulumu ve downgrade başlıklarının resmi playstation forumlarında yasaklanmadığını hatırlatırım. isteyen herkes bu bilgilere "resmi" forumdan ulaşabilir.

zaten bi hatada olmuyo downgrade ediceksen talimatlarını iyice okursan hiç bir zarar gelmez

benim psp 7 kere yarı-brick geçirdi hepsindede ben formatlıyım çalıştırdım tıkır tıkır çalışıyo

Alıntıları Göster
    PSP oyun için GP2X multimedya işleri için.Arada uçurum vaar.Bana göre biri elma diğeri armut...

• quote:

Orijinalden alıntı: games for windows

PSP oyun için GP2X multimedya işleri için.Arada uçurum vaar.Bana göre biri elma diğeri armut...

Alıntıları Göster
    İki cihazı uzunca bir süre kullandım. Hatta iki cihazı da birçok kez alıp sattım. Gp2x mi psp mi diye bir soru çok mantıklı değil. Gp2x emülasyon ve multimedia üstüne kurulu bir cihaz. Bu işleride oldukça sorunsuz ve kolay yapıyor. Şöyle ki, indirdiğiniz bir divx filmi hiç bir encode a gerek kalmadan direkt oynatıyor. Emülasyon sistemi oldukça basit ve stabil. Sadece romları ve gerekli programları kopyalayıp hiçbir firmware değişimine gerek kalmadan bunları oynamaya başlayabiliyorsunuz. Yalnız bu oyunlar yaşı nispeten genç olan birçok arkadaşın ilgini çekmeyebilir yada bu oyunlara aşina olmayabilirler. Fakat emülasyona biraz ilginiz varsa gerçekten bir hazine. Ayrıca bunları tvde oynama şansınız var. Videoda Görüntü kalitesi olarak bir divx player ı aratmıyor fakat oyunların çözünürlüğü biraz daha iyi olabilirmiş. Bunun yanında benim gibi birşeyler kurcalamayı sevenlerdenseniz denemeniz için sayısız ev yapımı oyun ve program var. Ayrıca- lütfen yanlış anlaşılmasın, kesinlikle bu firmayla alakam yok - Gp2x dist. Smart oldukça yardımcı ve işini hakkıyla yapan bir firma. Gp2x'imi iki kere garantiye, bir kere tamire kargoladım ve bu üç süreçtede hiçbir sorun yaşamadım. Malasef türkiyede bu işlerle uğraşmak bazen oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Psp ise yukarda yazılan gibi adı üstünde taşınabilir bir playstation. 3d oyunları gerçekten çok güzel, ekranı gp2x inkinden daha canlı ve geniş. İlk dönem playstation 2 den kırpma oyun fazlalığı özgün oyunların hızla çıkmasıyla kırıldı ve sadece bu açıdan bile cihaz kendini aldırtabilecek düzeyde. Elimde bir xbox 360 olmasa ve sadece psp ye yetecek param olsaydı çok üzüleceğimi sanmıyorum. Vapurda, dışarda winning eleven, tekken gibi oyunları oynamak çok keyifli bir olay. Bileşenler oldukça kaliteli ve verdiği performans yanında pil ömrü gerçekten başarılı. Zaten çoğu psp sahibinin hak vereceği gibi cihaz elinize ilk aldığınızda arkasında sony gibi bir kuruluşun olduğu hissini veriyor. Wifi gibi bir opsiyonla oyunlarınızı multi player olarak oynamanız, nette gezinmeniz (kontrolleri biraz zorda olsa) mümkün. Video konusunda ise ekran Gp2x e göre daha geniş ve canlı olmasına rağmen , malasef pmp,mp4 gibi formatlara çevirim işi bazen "sıkıcı" olabiliyor. Tartışma seven arkadaşlar lütfen hemen atlamasın, bu tamamen kişiden kişiye değişecek göreceli bir kavram. Şöyle ki günde 4-5 film ve bir o kadarda dizi indiriyorum ve bunları Gp2x in sd kartına atıp direkt oynatmak bana çok daha kolay geliyor.Bir diğer sıkıntı olan "ghosting". Yanılmıyorsam meali çok hareketli film/oyunlarda hareket eden nesnenin arkasından takip eden bir çeşit harelenme. Psp slim lerle bu sorunun aşıldığı söyleniyor. Psp slimlerde ne yazık ki henüz video tecrübesi yaşamadığım için birşey diyemiyorum. Ama eski fat psp de hareketli filmlerde bu birazda olsa rahatsız edici olabiliyordu. Ürünü çoğu arkadaş spot almayı tercih ediyor. Dolayısıyla tam bir firma garantisi mevcut değil. Gerçi hoş kullandığım 2 pspdede downgrade vs.. dahil hiçbir sorun yaşamadım.

Dediğim gibi tamamen tercih/ihtiyaç meselesi. Eğer eski oyunlara aşinaysanız, iyi bir multimedia oynatıcısı istiyorsanız gp2x sizin için ilginç bir deneyim olabilir. Fakat esasen yeni nesil oyunları oynamak isteyenler muhakkak psp yi tercih etmemiler. Ekran kalitesi ve pil ömrü bakımından bir multimedia aracı olarakta pişmanlık çektirmeyecek bir alet.

• quote:

Orijinalden alıntı: discoveryci

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: discoveryci

İlk sayfayı okumanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaq Diesel

quote:

Orjinalden alıntı: discoveryci

İlk sayfayı okumanı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaslar ben psp sahibiyim ancak gp2x cihazım yok..kullanmadım bile maalesef.
    o yüzden aman efendim psp süper falan demicem.yinede yorum yapmak istedim
    aslında gp2x'i merak ediyorum, cünkü eski tip oyunları cok sewerim. bnm için onemli olan tek sey de bu oyun meselesi...
    ama zaten psp'de böyle imkanlar war, tamam garanti dısı kalıyor ama sonucta hem eski oyunları oynuyorsunuz hemde yeni oyunları..
    demek istedigim eger eski oyunlardan bıkarsanız bi gün o zaman yapıcak pek bisey kalmıyor cihazı terkediyorsunuz...

• quote:

quote:

psp'ye downgrade yapma veya open edition firmware kurma ya garantiyi devre dışı bırakan bir unsur değil ya da bu kural takılmıyor(varsa).

şöyle ki:

1. diyelim ki 2.00 psp aldınız ve 1.50'ye düşürdünüz. yetkili servis bunu nasıl anlayacak? kayıt tuttuklarını sanmıyorum.

2. diyelim ki open edition firmware kurdunuz. ve diyelim ki bu garanti dışı bi işlem. psp'nizi servise verirken versiyonunu resmi bir sürüme geçirebilir veya system information kısmındaki yazıyı resmi bir firmware ile değiştirebilirsiniz. (mesela 3.03 oe c yerine 3.03 yazabilirsiniz)

artı olarak open edition firmware kurulumu ve downgrade başlıklarının resmi playstation forumlarında yasaklanmadığını hatırlatırım. isteyen herkes bu bilgilere "resmi" forumdan ulaşabilir.

zaten bi hatada olmuyo downgrade ediceksen talimatlarını iyice okursan hiç bir zarar gelmez

benim psp 7 kere yarı-brick geçirdi hepsindede ben formatlıyım çalıştırdım tıkır tıkır çalışıyo

Alıntıları Göster
    psp yi ne ds ile nede gp2x ile kapıştırmayın ds nin grafikleri vasat gp2x in adam gibi oyunu yok ve grafiklre rezil... en iyi taşınabilir konsol psp dir white olanı al

• quote:

quote:

şöyle ki:

Alıntıları Göster
    Çok basit bişey var Film İzliyceksen Fotoğraflara Bakacaksan gp2x al Ha yok ben hem oyun oynarım hem resimlere bakarım hemde mp4 film arşivim var izlerim nete girerim dersen psp al. Ama fiyat farkinida unutmayin.Her zaman yaninda rahat bisey tasimak istiosan yine gp2x guzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bartsimpsontr

Çok basit bişey var Film İzliyceksen Fotoğraflara Bakacaksan gp2x al Ha yok ben hem oyun oynarım hem resimlere bakarım hemde mp4 film arşivim var izlerim nete girerim dersen psp al. Ama fiyat farkinida unutmayin.Her zaman yaninda rahat bisey tasimak istiosan yine gp2x guzel.

Alıntıları Göster
    Emülatör???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaq Diesel

Emülatör???

Alıntıları Göster
    bende psp var ve seyahatlerde mp4 film atıp içine seyrediyorum 2 saatlik filmdn sonra şarjı %75 fln kalıo geliorum biraz mp3 dinliyorum daha sonra kafama esio otobüsteki wireless e bağlanıp rapidshare den iso oyun indirip klasörü seçiyorum(rarsız oyunlar koyuyorlar)ve indiriyorum 1 saat kadar bir sürede indiriyorum ve 2.5-3 saat de indirdiğim oyunu oynuyorum bunlar gp2x ile yapılabilir mi?üstelik internette sürekli batarya sorunundan bahsedildiğini duydum psp de böle bi durum yhok olamazda...
    üstelik umd oyun sorununda yhok öle yok 100 liraymış fln direk internetten indirip içine atabiliyorsun

• tabii ki PsP PsP biraz zahmetli çok açığı var ama artık hepsi kapatılıyor ve ayrıca biraz araştırınca PsP oyunlarını rahatlıkla intden indirebiliosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail4313c

tabii ki PsP PsP biraz zahmetli çok açığı var ama artık hepsi kapatılıyor ve ayrıca biraz araştırınca PsP oyunlarını rahatlıkla intden indirebiliosun
    bencede psp .ismi yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jr.MaD

bencede psp .ismi yeter

Alıntıları Göster
    go2x kullanmadım.

psp kullanıcısıyım.

gp2x te emulatorler nasıl calısıyor bilmiyorum. ama
    psp nise "TÜM" emulatörleri yükleyebilirsinz. isteyen pm atabilir?

GBA, SNES, N64, Gen, NDS, GB/C, sega, nintendo , atari cart curt

ve, video gösterimi konusunda psp yi eleştiriyorsunuz?
    daha dun internetten DVD to PSP adlı programı edindim. sadece "2 tık" la, psp ye ceviriyor videolarınızı. yani 480x272 mp4 e.
    sadece low,medium,high tan birini secmek yeterli.
    bilgisayarınıza ps baglıysa otomatik te atabiliyor.

yani Psp için film hiç mi hiç sorun değil:D

• quote:

Orijinalden alıntı: spidermaniac

go2x kullanmadım.

psp kullanıcısıyım.

gp2x te emulatorler nasıl calısıyor bilmiyorum. ama
    psp nise "TÜM" emulatörleri yükleyebilirsinz. isteyen pm atabilir?

GBA, SNES, N64, Gen, NDS, GB/C, sega, nintendo , atari cart curt

ve, video gösterimi konusunda psp yi eleştiriyorsunuz?
    daha dun internetten DVD to PSP adlı programı edindim. sadece "2 tık" la, psp ye ceviriyor videolarınızı. yani 480x272 mp4 e.
    sadece low,medium,high tan birini secmek yeterli.
    bilgisayarınıza ps baglıysa otomatik te atabiliyor.

yani Psp için film hiç mi hiç sorun değil:D

Alıntıları Göster
    GP2X'te de bunlar yapılıyor,ayrıca filmi convert etme derdi yok.

• quote:

quote:

şöyle ki:

Alıntıları Göster
    tabikide psp kıyaslanamaz bile

• quote:

Orijinalden alıntı: joseph116

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: joseph116

quote:

1. Ağırlıklı olarak 3D oyun oynamak düşüncesindeysen (ve tabiki PSP oyunlarına ödeyeceğin parayı da göz önüne almalısın.) PSP daha uygun bir seçim olabilir.

2. Alacağın aleti Türkçe altyazı ile DivX, XviD film seyretmek, MP3 dinlemek, popüler emülatör oyunlarını oynamak (MAME, SNES, MegaDrive ve GBA emülatörü gibi yaklaşık 50 adet) , e-kitap okumak, fotoğraflarına göz atmak gibi pek çok farklı şey için kullanacaksan GP2X bu konularda bir çok alternatif programa sahip bir cihaz ve PSP'ye göre çok daha avantajlı.

Ayrıca GP2X'te TV-Out seçeneği var ve bu özellik PSP veya NDS, GBA da dahil hiç bir cihazda yok.

3. GP2X Value Pack 2 sene garantili ve çok daha ucuz. (Hem işletme maliyeti, hemde satın alma maliyeti açısından.)

4. GP2X açık kaynak kodludur. (İsteyen herkes GP2X'e program yazabilir. Bu nedenle GP2X için hergün birçok oyun ve program çıkıyor. Üstelik tamamı bedava.)

5. GP2X'de USB Host özelliği var. EXT porta bağlanan Break Out Board sayesinde Joystick, Klavye, Mouse takabiliyorsun. (Emülatörlerin bir çoğu joystick destekliyor.)

6. GP2X, Memory Stick Duo'ya göre çok daha ucuz olan SD Kart kullanıyor. (4GB RiDATA SD Kart'ı destekliyor.)

7. GP2X 2 adet AA kalem pille çalışır. (Oradan oraya adaptör veya şarj aleti taşımak zorunda değilsin. İki adet yedek kalem pil ile yarı yolda kalmazsın. Pillerin eskidiğinde orijinal pile bir ton para vermek zorunda değilsin.)

8. GP2X'te WLAN yok. Ancak USB Wi-fi sticklerin GP2X'de çalışması için yapılan çalışmalar devam ediyor. Şu anda çok az USB Wi-Fi Stick destekleniyor. İleride bu sayının yükselmesi ihtimali var. PSP'de WLAN mevcut ve sorunsuz olarak kablosuz ağlara bağlanabilirsin.

9. GP2X'in işletim sistemi Linux. ;) Fakat GP2X kullanmak için Linux bilmene gerek yok. GP2X'i Windows XP'ye bağladığında normal bir depolama birimi olarak görür ve herhangi ek bir sürücüye ihtiyaç duymaz. Eğer bilgisayarda nasıl dosya kopyalayacağını biliyorsan GP2X'e de USB bağlantısı veya SD Kart okuyucusu yardımıyla program yükleyebilirsin.

Fakat Linux biliyorsan GP2X'te yapabileceğin bir çok şey olduğunu da söyleyebiliriz.

10.http://archive.gp2x.de <-- Bu adres GP2X için çıkan bütün programları indirebileceğin Uluslararası GP2X Program Arşivinin adresi.

11.http://www.gp2xtr.com <-- Bu adres de Türkiye'deki GP2X kullanıcılarının buluşma adresidir.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: yeoum-jang

gpx tarih karıştı sadce psp var

sanırım kullanıcısıda kalmadı 1 senedebir yazı yazılıyo eskiden ateşliyen bi GP2X diye bi üye vardı şimdi o da yok boşalmış burası

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yeoum-jang
    gpx tarih karıştı sadce psp var

Tarihe karışsa böyle bir bölüm olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: joseph116

Alıntıları Göster
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

quote:

Alıntıları Göster
    Gpx2'lerin en fazlakaç gb sd kart destekliyorlar.4gb gördüm sanki eğer öyle ise çok yazık ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Gpx2'lerin en fazlakaç gb sd kart destekliyorlar.4gb gördüm sanki eğer öyle ise çok yazık ya.

Alıntıları Göster
    gp2x mi psp mi yerine gp2x mi ds mi demek daha doğru,psp alternatifsiz bir makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: joedumars

gp2x mi psp mi yerine gp2x mi ds mi demek daha doğru,psp alternatifsiz bir makine

Alıntıları Göster
    Psp Tabiikide
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.