Şimdi Ara

Psp Go & Psp 3000 karsılastırması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
54.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PSP GO & PSP 3000 kısa bır bakıs , karsılastırma

Sürgülü 3,8 inç LCD ekran, halefinden yüzde 50 küçüklük ve yüzde 40 hafiflik ve 16 GB’lık saklama kapasitesi ilk göze çarpan yetenekler… Sony, UMD yapısı hakkında kumar oynamış ve üretim maliyetlerini kısıtlamak için kaldırma kararı almış. Bunun satışlara nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz.

UMD’siz yeni PSP, 250 dolarlık fiyat etiketiyle piyasada olacak. Sanırım psp kullananların buyuk cogunlugu zaten umd disk kullanmıyor önce psp sini kırdırıp -sonra indirdiği oyunları pspye atıyor.

PSP Go’nun çıkışı, klasik PSP’lerin sonu olmayacak. Klasik Sony PSP’ler; UMD’li ve UMD’siz olarak iki seçenekle satılacak. Yeni PSP’lerle, ağ bağlantısı kurmak da eskisinden daha kolay hale gelecek. PSP Go ile, PSN (Playstation Network Media)bağlantısı kurulabilecek.

PSP Go, müzik konusunda da birkaç adım ileriye gitmiş. “Sense Me” adı verilen müzik listesi editörü ile; rakipleri Pandora ve iGenius gibi, üstün müzik listesi düzenleme becerilerine ulaşabilecek. Yeni video servislerinden de kolayca faydalanabileceğiz

UMD’nin bulunmaması, fiyatlarda kullanıcı lehine bir azalışa neden olmayacak. PSP Go; tüm dünyada 1 Ekim’de piyasaya sürülecek. Beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olacak.

PSP Go (Konsolumuzun adı tam olarak N-1000 diye geçiyor tabii ileride bunun N-2000 N-3000 diye devam edeceği kesin)

Ram : 64 MB
    CPU : Max 480 MHz
    Ekran : 3.8 İnç.
    Hafıza : 16 GB
    Bluetooth : Var
    Sürgülü Ekran : Var
    UMD : Yok
    Memory Stick Micro Slot : Var
    MS Pro Duo Slot : Var
    PSN Desteği : Var
    PS3'le entegre : Var

PSP 3000 :

Ram 64 MB
    CPU : 333 MHz
    Ekran 4.2 İnç
    Dahili Hafıza : Yok
    Bluetooth : Yok
    Sürgülü Ekran : Yok
    UMD : Var
    MS Micro Slot : Yok
    MS Pro Duo : Var
    PSN Desteği : Var
    PS3'le Entegre : Var

Farklar :

CPU : PSP Go = 480 MHz .. PSP 3000 = 333 MHz
    Ekran : PSP Go = 3.8 İnç .. PSP 3000 = 4.2 İnç
    Dahili Hafıza : PSP Go = Var.. PSP 3000 = Yok
    Bluetooth : PSP Go = Var.. PSP 3000 = Yok
    Sürgülü Ekran : PSP Go = Var .. PSP 3000 = Yok
    MS Micro Slot : PSP Go = Var.. PSP 3000 = Yok
    UMD : PSP Go = Yok .. PSP 3000 = Var.

Arkadaşlar PSP Go'da kayda değer özellikler ;
    2 PSP Arasında bilgi alışverişi ,
    Hafıza kartıyla arttırılabilir dahili HDD
    MS Micro Slotla daha fazla hafıza şansı
    180 MHz fazla CPU.

Psp go -PSP 3000 -Iphone 3g

bende buaralar merakla takıp edıyorum PSP 3000 ve PSP GO farkları ozellıklerı tercıh edılebılırlıklerı
    ve okuduklarım ve ızledıklerım kadarrıyla

PSP GO nun ipod touch 2g iphone 3gs nın durdurulamaz yukselısıne yaklasabılmek nasıl mılyonlarca ınsan apple storedan uygun fıyata kolayca oyun program muzık fılm vss ındırebılıyorsa aynı sıstemı PSP GO da baslatmak ıstıyorlar

zaten PSP GO nun kucuk olması hafıf olması iphone ıle aynı boyutlarda olması bluetooth vss olması bu yonde gıttıklerını gosterıyor

BENCE
    - Ekranın kucuk olası bır eksı oyun fılm severler ıcın
    - tuslar daha kucuk ve bırbırıne yakın
    yanı hernekadar performans %48 psp 3000den daha ıyı desede bu eksıler gercekten buyuk eksıler

-Ama olurda Ps 3 ıle aynı goruntude oyunları sunmaya baslarlarsa ki yapıcaklardır buda cok buyuk artı olur oyuzden yenı alıcaklar sanırım psp go nun pıyasaya cıkmasını kırılıp kırılamıyacgını oyunlarını performansını gormek için bı sure daha bekleyecektır

mesela E3 2009 fuarda tanıtılan
    Motor Storm PS3 gıbı grafıklere sahıp oyunlar psp go ve psp 3000 i daha da cekıcı yapıcaktır

http://www.youtube.com/watch?v=2LZrIERoxBw&feature=related

kalıtelı yuzlerce oyunun yanı sıra ( Resistance Retribution-Killzone Liberation-Def Jam Fight:The Takeover -PES -NFS - Burnout Legend- Call of Duty: Roads to Victory- God of War: Chains of Olympus -Grand Theft Auto: Liberty City Stories-Patapon vs ... gıbı)

PSP go &PSp 3000 için cıkacak oyunlar

-Little Big Planet- bılmeyen yoktur sanırım cok zevklı coook
    http://www.youtube.com/watch?v=fuxKOl5xnWk&feature=PlayList&p=AFF4AC93A808BAC9&index=0&playnext=1

-Gran Turismo (800 arabayla gelıyor emınım bıcok kısı bu oyun için sabırsızlıkla beklıyordur grafıklerı gordugum kadarıyla aynı(psp3000)
    http://www.youtube.com/watch?v=QypIvuYDPn0&feature=PlayList&p=28C94E9E579EE5F9&index=7

Metal Gear Solid: Peace Walker - Efsane oyun sırf bunun için alanlar var ;)

http://www.youtube.com/watch?v=tj4KXZSfuLs

-Socom: Fireteam Bravo 3 - cok sıkı bı oyuna benzıyor

http://www.youtube.com/watch?v=6DGNj1iGjH8&feature=related

ve Resident Evil 2010
    (kaynak:http://news.cnet.com/8301-17938_105-10254798-1.html )

bnm merak ettıgım oyunlarda goruntu ps3 kadar saglam olmayacaksa işlemcısı 2 kat hızlı olsa neolur yanı Motor Storm gıbı ps3 grafıgıne sahıp oyun yapılabılıyorsa demekkı yapıcaklar ama acaba bu oyunları suanda kolayca bulabıldıgımız gıbı bulabılecekmıyız kırılacakmı gıbı sorular ınsanı meraka koyuyor ısterıstemez

sızce ekranın kucuk ve tusların sıkısık olmasına ragmen grafıklerı ps3 gıbı saglam oyunlar cıksa SIZ OLSANIZ PSP GO yu tercıh edermıydınız

tabı daha erken ama bakalım bırde Turkıye satıs fıyatı ne olacak suanda PSP 3000 8gb memory ve kırılmıs olarak sıfırını 380 tlye bulmak mumkun
    Psp Go ise ön siparişle ebay ve amazonda 250 dolar Ekim ayından itibaren satısa sunulucak
    http://www.amazon.com/PSP-Go-Black-Sony/dp/B002BSC55M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1249840500&sr=8-1
    http://cgi.ebay.com/Pre-order-Brand-New-PSP-GO-Released-10-1-09_W0QQitemZ250476410212QQcmdZViewItemQQptZVideo_Games?hash=item3a518eb564&_trksid=p3286.c0.m14

bu vıdeoda da psp 3000 psp go ve iphone ipod touch yanyana gorup boyutlarını karsılastırmanız mumkun

http://www.merlininkazani.com/news_screen.asp?NID=20594

ekran kuculdu keske kuculmeseydı ve tabıkı tutus seklınız cok degıstı bı acayıp tutuluyor onada alısılır sanırım

bence oncedende dedıgım gıbı oyunların kalıtesı cozunurlugu artıcaksa psp go da almaya deger eger aynı kalıcaksa bu işlemcıdeki hızlanma sadece verı aktarımında etkılı olucaksa gerek yok almaya
    Psp 3000 daha uzun sure bırcok kalıtelı cıkan ve cıkacak oyunu bızlere oynama imkanı verıcek oyuzden beklemede kalıp pp go nun ekimden sonra neler yapacagına bakacagız...

takip edin haberiniz olsun
    http://www.pspworld.com/sony-psp/news/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 10 Ağustos 2009; 22:50:22 >

• O sadece psp 3000 ve psp go ya dediğin oyunlar psp slim ve fata çıkmıcak mı ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoYk -- 9 Ağustos 2009; 20:44:15 >
  • Güzel çalışma olmuş sağol
  • Daha önce de söylemiştim.

Eğer psp go kırılmazsa Türkiye de pek bir özelliği yok, psn store dan oyun satın alabileceğimiz garanti değil (Türkiye desteği), ayrıca oyunlar gb boyutunda olacağından düşün internet hızlarımızla bu oyunlar indirmek bir işkence olacaktır. Oyun farkı da olmayacağı için psp3000 5.03 ler Türkiye de daha çok tutulur gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moy203

O sadece psp 3000 ve psp go ya dediğin oyunlar psp slim ve fata çıkmıcak mı ???

PSP GO ile hedeflenen oyuncu kitlesi;Sony PSP Go ile eski yada yeni PSP sahipleri olarak bir ayrım yapmayı düşünmüyor. PSP için geliştirilen herhangi bir oyun hem eski PSP’lerde hemde yeni PSP’lerde oynanabilecek. Sony’nın amacı sadece elit bir oyuncu kesimine hitap etmek olarak görülüyor. Eski PSP sahipleri bu nedenle hiç üzülmesinler, 4.2’lik bir ekran da oyun ve film izlemenin keyfini sonuna kadar çıkartsınlar

Belki psp go da ekran daha kucuk oldugu için oyunlar biraz daha keskin olabilir ama görüntü bakımından psp go ile psp 3000 arasında fark olacagını sanmıyorum E3 2009 fuarında tanıtılan 2009 sonu cıkacak en yeni oyunlarında youtube da psp 3000de de oynandıgını gorebılırsın Motor Storm TEKKEN 6 ,Gran Turismo , Soul Calibur Resindent Evil LittleBigPlanet MGS gibi ...

• PSN store'dan oyun video vs indirmek diğer torrent vs sitelerden indirmekten çok daha hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

PSN store'dan oyun video vs indirmek diğer torrent vs sitelerden indirmekten çok daha hızlı.

PSN store Ekimde Türkiye de acılacaksa da yine de cogu kişi para vermeyecek torrente devam edecektır
  • @BERGX'e katılıyorum... Bence PSP go o kadar da fazla tutmayacak. Eeeeeennnnn büyük sebebi de EKRAN..!!!!
  • PSP store TR ekimde çıkmayabilir.Ben Sony ile konuştum.Go da PSN store tr açılmadan Sony Eurasia tarafından ithal edilmeyecekmiş.Ortalama süre kasım dediler.Bu PSP daha fazla tutar.Tabi kırılırsa.Çıksın kırıldığı gün alırım.PSP alacaktım.PSN store açılınca go da gelecekmiş.GO çıkacak diye bekliyorum.Diğer PSP den donanımsal olarak daha iyi.İşlemci vs.Bir önceki PSP den daha hafif ve küçük olması artı yanı.Kayar kapak bir tek düşündürüyor.
    PSN store'a baktım bir oyun 5£ ile 30£ arasında değişiyor.Tabi kimse para vermek istemez kırılmışken.(Kırılırsa)
    Zaten 16Gb gibi yaterli bir hafızası var + Bluetooth desteği de iyi.
    Bir de GPS olsaymış süper olacakmış.
    Bir de GrandTurismo PSP GO da daha iyi çalışacaktır görüntü vs açısından.Sony mahsus böyle şeyler yapıyor.PSP kaç yıldır var GO çıkcak diye Grand turismo çıkıyor.İnsanın aklında bir şüphe uyandırıyor.Diğer PSPlerde de açılacaktır ama görüntü ayarlarında biraz kısıntı olabilir.
    Yayınlanan resimlere bakınca PS3 teki resimlere benzer resimler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

PSP store TR ekimde çıkmayabilir.Ben Sony ile konuştum.Go da PSN store tr açılmadan Sony Eurasia tarafından ithal edilmeyecekmiş.Ortalama süre kasım dediler.Bu PSP daha fazla tutar.Tabi kırılırsa.Çıksın kırıldığı gün alırım.PSP alacaktım.PSN store açılınca go da gelecekmiş.GO çıkacak diye bekliyorum.Diğer PSP den donanımsal olarak daha iyi.İşlemci vs.Bir önceki PSP den daha hafif ve küçük olması artı yanı.Kayar kapak bir tek düşündürüyor.
    PSN store'a baktım bir oyun 5£ ile 30£ arasında değişiyor.Tabi kimse para vermek istemez kırılmışken.(Kırılırsa)
    Zaten 16Gb gibi yaterli bir hafızası var + Bluetooth desteği de iyi.
    Bir de GPS olsaymış süper olacakmış.
    Bir de GrandTurismo PSP GO da daha iyi çalışacaktır görüntü vs açısından.Sony mahsus böyle şeyler yapıyor.PSP kaç yıldır var GO çıkcak diye Grand turismo çıkıyor.İnsanın aklında bir şüphe uyandırıyor.Diğer PSPlerde de açılacaktır ama görüntü ayarlarında biraz kısıntı olabilir.
    Yayınlanan resimlere bakınca PS3 teki resimlere benzer resimler var.

Psp Go nun tüm aksesuarlarının output çıkışları farklı olacak psp de gps olduğu için go! yada gelecektir.Bence Psp Go! Kırıldığı zaman yine ban olayını göreceğiz PSN den Banlı PSP Go! diye satılmaya başlanıcak ikinci elde online desteğin hepsinde bu olay var bknz. PS3 Xbox 360

Bu arada bende PSP 1000 2000 3000 kıyaslaması yapmayı düşünüyorum. Arkadaşdaki 3000 i ve benim 1000 i alıp fotolarını çektim dfarklarına baktım.Birinden 2000 ele geçirsem iki kurcalayacağım.

EDİT: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 16 Ağustos 2009; 18:51:49 >

• 3000ler kırıldı diye duymuştum en son ne almede bilmiyorum ama farkları söyleyeyim.

PSP 1000:
    IR var.
    Daha kalın.
    Arkası mat.
    UMD tuşla açılıyor.
    Memory Stick duo

PSP 2000:
    Daha ince.
    Daha iyi bir ekran.
    IR kalktı.
    Tamamen parlak kasa.
    UMD elle açılıyor.
    Memory stick pro duo
    Hoparlör yerleri değiştirildi.
    Wlan geçiş tuşunun yeri değiştirildi.

PSP 3000:
    Ekran kontrast vs değerleri diğer PSPlerden çok daha iyi.
    Anakartta değişimler.(Kırlımasını engelleme amacı)
    memory stick pro duo

PSP GO!(Bence 2. nesil PSP bu yani PSP 2)
    Kayar kapak.
    Bluetooth.
    UMD disc yok.
    16GB dahili hafıza.
    M2 hafıza kartı.
    Daha küçük ve portatif tasarım.
    Online açıdan zenginlik.

Bir sorum var.İki kuzende de kırık PSP var.Biri TRye gelen ilk FATlerden. Öbürü ise UK'den alınan PSP 2000.İkisinde de orjinal sony memory sticten GTA liberty city stories oynarken oyun hafif hafif takılıyor.Neden acaba?Yaklaşık 500-600Mb oyun.
    Bir de kırık PSP1000 ne güzel Wlan dan giriyorduk nete.Şimdi girmiyor.Acaba içerden bir parçasına bir şey mi oldu?Garantisi de bittiğine göre bir yığın para isterler şimdi.

Aslında Ban olayı şu değil mi.Güncelleme yapmazsan PSN store'a giremezsin.Güncelleme yaparsan belki alet blok olur.
    CF sil.Güncelleme yap.Varsa o güncellemeye uygun CF bir daha yükle o zaman PSN e girmesi gerekmez mi?

• @speedy9355 , ban olayı o değil , makinen ban alınca psn store'a kesinlikle giremiyor , xbox'da da geçerli bu
    Bu yeni alet güzel bence , kırılacağını da çok fazla beklemeyin ps3 kırılamadığına göre buda kırılamayabilir.
  • youtube da tanıtım fuarına katılanlar psp go yu kullananlarla konusuyorum
    çogu kesinlikle psp go yu bekleyın herseyıyle yeni bir alet dıyorlar ozellıklerını anlata anlata bıtıremıyorlar

yenı alacaklar ıcın zor olsa gerek illaki elimize alıp tutmamız Turkıye fıyatını gormemız kırılma olup olmayacagını anlamamız gerekecek sanırım

beklemek zor iş Ekim............................................................................
  • Tr için Ekimden de sonrası.Kasım belki.Eğer PSN Tr açılırsa.
    Burada zaten pahalı olur kesin.
    Amerika için 250$ avrupa için 250€ belirlene fiyat.Buraya gelince en ucuzu 500Tl olur.Base pack.Daha üst paketi 750Tlye kadar gidebilir.Çünkü üst paketten bir sürü ıvır zıvır çıkıyor m2 memory dahil.

http://www.us.playstation.com/psp/systems/pspgo.html

PSP GO! tuş takımı normal bir PS kolu kadar genişlikte.O kadar dar değil.TÜm PSPlerde olduğu gibi tek zorluk analog stick.

Aslında PSP Go'nun kırılmasında problemler olacaktır.Pil üzerinden kırmalar ve blokları açmak vardı ya.Şimdi bunda pil dahili.Sony de bunu bilerek yaptı ki para kazansın PSNden.
    PSN için artık kredi kartıyla alma zorunluluğu da kalkıyor.Kontörler gibi belli bir PSN puanına sahip kartla satılacak.İnternet olan heryerden o şifreyi girip o puanın eşitliği miktarında oyun alabileceksiniz.Film de satılabilir.

Aslında PS3 ile ilgili çok söylenti var.Kırıldığı fakat kıran kişilerin internetteki açıklamalarından dolayı tespit edildiği veya güncellemeyle bunların kapatıldığı gibi.
    Bir çok kişi oyunların backuplarını almaya başladı.Çeşitli torrentlerde kopyalanmış blu-ray oyunların backupları mevcut.Çok büyük boyutlarda da değilmiş.Hani 30-40-50 GB değilmiş.5-7-9Gb falanmış.Belki zipli falandır.Bir MGS4 çok büyükmüş.
    Tabi PS3 bunları açmıyor.PS3 zaten kopya blu-ray film olmasın diye 4GB üstünde dosya da açmıyor ya!

• artık bu psp go sayesinde psp cebimize gircek xD hep cantada taşıyoduk
  • bence psp go dier psp modellerine göre daha fazla tutucak sonuçda artık cebe giriyo xD
  • PsP Go'da dahili hafıza mı vardı? :S Olay bitmiştir... Gerçi kırılmazsa ne anlarım o hafızayı. Ama çok tipsiz be.
  • Sony'nin yaptığı açıklamaya göre PSP Go kırılmaz oyun konsolu olarak lanse ediliyor.Ayrıca bataryayı dahili hale getirmeleri de sırf korsana karşı hacklenmeyi önlemek için.
    Yani PSP3000'ni zar zor kırdılar o da açılıp kapanınca gidiyor.PSP Go'ya yorum bulamıyorum.

Dahili hafıza zaten oyunlar için.
  • Kırılsın psp go gidip alırım ne kadarsada veririm sorun olmaz maksat hava atmak
  • UMD yoksa nasıl oyun satmayı planlıyorlar merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.