Şimdi Ara

Psn Ws-37397-9 Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
12.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 31 aralık 2015 e kadar gayet güzel online ps4'üm ile oyunlar oynuyordum ve psn'ye girebiliyordum taki 01.01.2016 ya kadar internete bağlanmama rağmen psn ye girmiyor. playstation network giriş başarısız diyor ve şöyle bir hata kodu veriyor WS-37397-9 lütfen yardım edin birsürü oyunum var psnde..
     Psn Ws-37397-9 Hatası Psn Ws-37397-9 Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aratiso -- 3 Ocak 2016; 22:52:40 >

• Yalnız değilsin biraz önce başka bi konuda yazmıştım istersen bi bak bana çözüm getirmedi belki sana yardımcı olurhttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113274900
  • Statik IP kullanıyorsan servis sağlayıcını arayıp yeni IP atamalarını söyle. Dinamik IP varsa modemin fişini çekip 1-2 dk. bekle. Düzelmezse modemi fabrika ayarlarına döndürüp, PS4'te kayıtlı DNS, Proxy vs. gibi bilgileri sildikten sonra tekrar bağlanmayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Statik IP kullanıyorsan servis sağlayıcını arayıp yeni IP atamalarını söyle. Dinamik IP varsa modemin fişini çekip 1-2 dk. bekle. Düzelmezse modemi fabrika ayarlarına döndürüp, PS4'te kayıtlı DNS, Proxy vs. gibi bilgileri sildikten sonra tekrar bağlanmayı dene.
    router kullanıyorum internet kafeden kablolu olarak çektim eve.. mecburen ip atıyorum çünkü internet kafedeki masaların ipleride kendim atadım. otomatik olarak yaptığımda ps4 bağlanmıyor. yanlız kaç aydır böyle kullanırken bir sorun yoktu şimdi neden oldu? bütün herşeyi denedim dnsleri değiştirdim mtu 1492 yaptım yine yok ip değiştirdim modeme reset attım yok!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aratiso -- 3 Ocak 2016; 23:01:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aratiso

router kullanıyorum internet kafeden kablolu olarak çektim eve.. mecburen ip atıyorum çünkü internet kafedeki masaların ipleride kendim atadım. otomatik olarak yaptığımda ps4 bağlanmıyor. yanlız kaç aydır böyle kullanırken bir sorun yoktu şimdi neden oldu?

IP adresi ban yemiş, bu yüzden bağlanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

quote:

router kullanıyorum internet kafeden kablolu olarak çektim eve.. mecburen ip atıyorum çünkü internet kafedeki masaların ipleride kendim atadım. otomatik olarak yaptığımda ps4 bağlanmıyor. yanlız kaç aydır böyle kullanırken bir sorun yoktu şimdi neden oldu?

IP adresi ban yemiş, bu yüzden bağlanmıyor.

Alıntıları Göster
    iyide ben birşey yapmadığım halde nasıl banlanıyor?? şuan laptop üzerinden storeye girmeye çalışıyorum Erişim Engellendi diyor ve site kullanılmıyor

• Gecen yılbaşında psn networke e yapılan ddos saldırılarına istinaden alınan bir güvenlik önlemi sanırım bu. Dikkat ettim ban yiyenler genellikle interneti ortak kullanan yani 1 ana modem üzerinden dağıtılan interneti kullanan kişiler. Galiba psn sistemi bu tarz internet kullananların psn networke giriş denemelerini ddos saldırısı olarak algılıyor. Ve ipleri banlıyor . Ben hala etkin bir çözüm bulamadım . Bayadırda araşyırıyorum somut bir çözüm bulursam paylaşacağım.
  • jwsemre J kullanıcısına yanıt
    nezamandır böyle seninki. müşteri hizmetlerini aradınmı peki bir çaresi olmalı. Şaka gibi ya harbiden bu olay ps4 ten soğuttu beni sabah müşteri hizmetlerini arayacağım bir çaresi olmassa satacam ps4'ü xbox alacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aratiso -- 4 Ocak 2016; 0:37:57 >
  • quote:

nezamandır böyle seninki. müşteri hizmetlerini aradınmı peki bir çaresi olmalı. Şaka gibi ya harbiden bu olay ps4 ten soğuttu beni sabah müşteri hizmetlerini arayacağım bir çaresi olmassa satacam ps4'ü xbox alacam
    müşteri hizmetlerini aradım ve modemde port açmamı söylediler yapmama rağmen bağlanamdım ve şuanda bu sorun genel olarak psn hizmetlerinden kaynaklanıyor hadi geçmiş olsun

• aratiso kullanıcısına yanıt
    sabah psn deki sıkıntıyı çözdüler bendeki sıkıntı hala devam ediyor . sende bir gelişme varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: jwsemre

sabah psn deki sıkıntıyı çözdüler bendeki sıkıntı hala devam ediyor . sende bir gelişme varmı

Hocam şimdi tekrar deneyin.. bende de şimdi düzeldi..
  • Bende halen devam ediyor. Pc denhttps://account.sonyentertainmentnetwork.com girdiğimde access denied hatası alıyorum. Mobil veriden girdiğimde giriyor sıkıntı yok. Wifiden acces denied hatası alıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aratiso -- 5 Ocak 2016; 14:47:57 >
  • quote:

Bende halen devam ediyor. Pc denhttps://account.sonyentertainmentnetwork.com girdiğimde access denied hatası alıyorum. Mobil veriden girdiğimde giriyor sıkıntı yok. Wifiden acces denied hatası alıyorum?
    Ben de biraz önce aynı hatayı aldım!!! Tam da Ocak indirimlerinden faydalanacakken !!! Bu ne rezalet böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Guru_Meditation

Ben de biraz önce aynı hatayı aldım!!! Tam da Ocak indirimlerinden faydalanacakken !!! Bu ne rezalet böyle

Alıntıları Göster
    Ben çözdüm olayı !
    Öncelikle modemimin fişini çekip beklettim böylece farklı bir IP almasını sağladım.Tekrar PSN Store a bağlanmaya çalıştığımda şifre değiştirmem için mail hesabına link gönderildi.Daha sonra yeni şifre ile hesabıma girdiğimde bu sefer de mailime doğrulama linki gönderildi.Onu da doğrulayıp girdiğimde sorun çözüldü !
    Umarım sizde de işe yarar bu yöntem...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guru_Meditation

Ben çözdüm olayı !
    Öncelikle modemimin fişini çekip beklettim böylece farklı bir IP almasını sağladım.Tekrar PSN Store a bağlanmaya çalıştığımda şifre değiştirmem için mail hesabına link gönderildi.Daha sonra yeni şifre ile hesabıma girdiğimde bu sefer de mailime doğrulama linki gönderildi.Onu da doğrulayıp girdiğimde sorun çözüldü !
    Umarım sizde de işe yarar bu yöntem...

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de oldu. Modemi açıp kapattım tekrar giriş vs. yaptım sorun düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

Aynı sorun bende de oldu. Modemi açıp kapattım tekrar giriş vs. yaptım sorun düzeldi.

Alıntıları Göster
    Bende düzelmedi hala. Alternatif çözüm üretebilen var mı modemi kapatıp açmaktan başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizusmagandus

Bende düzelmedi hala. Alternatif çözüm üretebilen var mı modemi kapatıp açmaktan başka?

Alıntıları Göster
    merhaba dostlar şöyle bir çare buldum yanlız diğer arkadaşların dediğini daha önce denemiştim modem tam 2 saat boyunca kapalı kalmıştı yine bir fayda yoktu yanlız uzun uğraşlar sonunda başardım benim gibi sorunu olan arkadaşlar çare 2 programda evet bilgisayar programı umarım bilgisayarınız vardır şu programları yükleyin hotspot shield ve ostoto hotspot her iki programı pc'ye indir kur sonra ostoto hotspot senin yeni wifi'n bu wifiden ps4'e bağlan tabi bunu yapmadan önce hotspot shield programını kurup aktif etmen burası çok önemli hotspot shield pc'ye kurup aktif ettikten sonra ostoto hotspot programını pc'ye kurup buradanda wifi'n oluşuyor sonra ps4'e ostoto hotspot programından bağlanıyorsun ps4 wifi ayarlar kısmında ip otomatik dns otomatik mtu otomatik yapıp test ettikten sonra hepsi başarılı olup psn'ye girebilirsiniz ben böyle hallettim Çok şükür takıldınızmı sorabilirsiniz iyi eğlenceler

• Sorunu yaşayan varmı hala bilmiyorum ama nedense , Store Psn'e Pc'den giriş yapınca kabul ediyor? Online olarak oyun oynaya biliyorum . Bazende giriş ismi bermiyor Pan storeya. Sorunu Kökten Çözen varmı? Yeni ip değiştiremem sanıyorum( interneti değiştiresin var aslında :D doğru zamanı bekliyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Sorunu yaşayan varmı hala bilmiyorum ama nedense , Store Psn'e Pc'den giriş yapınca kabul ediyor? Online olarak oyun oynaya biliyorum . Bazende giriş ismi bermiyor Pan storeya. Sorunu Kökten Çözen varmı? Yeni ip değiştiremem sanıyorum( interneti değiştiresin var aslında :D doğru zamanı bekliyorum)
    aynı sorun bendede oldu 2 gündür giremiyorum
  • Arkadaslar aynı sorunu 3 gündür bende de var çözümü bilen var mı? Statik ip kullanıyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.