Şimdi Ara

Psn kardeşliği hk. Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşım da abd den gelme ps var. Psn kardeşliği yapıp oyun satın alabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapabilirsiniz bence. Ne farki olacak ki psn storelarin?

• Sadece add-on'larda sıkıntı oluyo ülke kodundan dolayı. Mesela 1 bölge kodlu oyunun varsa, Türkiye'den indirdiğin add-on'u görmüyor. Oyunda problem olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mMalik

Arkadaşım da abd den gelme ps var. Psn kardeşliği yapıp oyun satın alabilir miyiz?

Bildiğim kadarıyla olmaz hocam.Kardeşliğin olayı bir hesapla oyun aldıktan sonra o hesabı başkasına vermen ve onunda o oyunu indirme geçmişinden kendi konsoluna indirmesidir.Konsolun nereden geldiğinin veya hangi ülkede kullanıldığının bir önemi olacağını sanmıyorum.
  • Olur hocam neden olmasın ben pal makineden us store dan psn plus alabildiğeme göre sende ntsjden alıp kardeşlik yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Blastium

Sadece add-on'larda sıkıntı oluyo ülke kodundan dolayı. Mesela 1 bölge kodlu oyunun varsa, Türkiye'den indirdiğin add-on'u görmüyor. Oyunda problem olmaz.

Add-On derken neyi kastettiniz hocam? Biz sadece online store dan alıp oynamayı düşünüyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mMalik -- 10 Eylül 2013; 11:51:14 >
  • PS3 oyunlarında (Dijital - kutulu fark etmez) bölge kilidi yoktur.

Her bölge oyun, her bölge PS3'te çalışır. Yani kardeşliğinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

(Koskoca PS3 tarihinde sadece tek bir oyunda bölge kilidi vardır: Persona. O da zaten çok ağır eleştirildi.
    )

Sadece DLC'lerde bölge kodu oluyor. Mesela:

1. Bölge NTSC-U (Amerika) oyunlara Amerika PSN'lerden DLC almalısın.
    2. Bölge PAL (Avrupa) oyunlara Avrupa-Türkiye PSN'lerden DLC almalısın.
    3. Bölge NTSC-J (Asya) oyunlara Asya PSN'lerden DLC almalısın.

Yani kısaca DLC alırken oyunun bölgesi ile PSN hesabının bölgesi aynı olmalı.

• Başka konu açmak yerine buradan sorayım. Oyunu diğer arkadaş indirdikten osnra benim psn şifremi silmesini istiyorum. Kredi kartı bilgilerim falan duruyor orada. Eğer benim hesabımdan çıkış yaparsa oyunu oynayabilir mi? Online olmayacak hiç. Oyunu indirecek ve yükleyecek. sonra hesabımı silecek benim. Bu mümkün mü?
  • Hangi bölgede olduğu önemli değil, her bölge oyun her bölge PS3'te sorunsuz çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: jansdkaun

Başka konu açmak yerine buradan sorayım. Oyunu diğer arkadaş indirdikten osnra benim psn şifremi silmesini istiyorum. Kredi kartı bilgilerim falan duruyor orada. Eğer benim hesabımdan çıkış yaparsa oyunu oynayabilir mi? Online olmayacak hiç. Oyunu indirecek ve yükleyecek. sonra hesabımı silecek benim. Bu mümkün mü?

Oyunu indirdikten sonra neden senin hesapta devam etsin

biz genelde oyunu indirmeye alıp hemen kendi hesabımıza giriyoruz böylece iki tarafta da sorun çıkmıyor

zaten oyun inerken diğer kullanıcının senin hesapta olması önemli değil kendi hesabındayken de oyun inmeye devam eder

Ayrıca online oynamak için de senin hesapta olmasına gerek yok, senin hesaptan online pass indirirse onu kendi hesabında da kullanabilir

• quote:

Başka konu açmak yerine buradan sorayım. Oyunu diğer arkadaş indirdikten osnra benim psn şifremi silmesini istiyorum. Kredi kartı bilgilerim falan duruyor orada. Eğer benim hesabımdan çıkış yaparsa oyunu oynayabilir mi? Online olmayacak hiç. Oyunu indirecek ve yükleyecek. sonra hesabımı silecek benim. Bu mümkün mü?

Hocam her oyun için her defasında baska hesap acmalisin ve oyunu aldıktan sonra ayarlarından kredi bilgilerini silmelisin. Son olarak kullanıcı adını ve sifreni bir yere kaydedip. Oyunu ana hesabından oynamalisin. Oyunu sattığin zamanda ayarindan deaktif etmelisin kişiye de oyunu indirdikten sonra şifreyi değiştirmemesi konusunda uyarmalisin. Eğer oyunu ana hesabından almissan guvenebilecegin bir arkadaşına satmalisin. Sonra kabul ederse bu benim ana hesabimdi sen indirme yapınca şifreli değiştireceğim dersin. Bir daha da ana hesabından oyun almazsin. Ana hesap dediğim oyunları sürekli oynadın kupa topladigin hesaptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 11 Eylül 2013; 10:34:52 >

• Teşekkürler arkadaşlar. Çok yardımı oldu bilgilerin. En iyisi kimseyle paylaşmamak. Zira kredi kartı bilgilerimi bir defa sildim, ikinciye kabul etmedi adresten dolayı, ikinci kredi kartını girdim mecbur. Değmez bu kadar uğraşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jansdkaun -- 11 Eylül 2013; 11:29:00 >
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar. Çok yardımı oldu bilgilerin. En iyisi kimseyle paylaşmamak. Zira kredi kartı bilgilerimi bir defa sildim, ikinciye kabul etmedi adresten dolayı, ikinci kredi kartını girdim mecbur. Değmez bu kadar uğraşa.

her gün yüz yüze baktığın biriyse güvenebilirsin, ana hesabı verirsin

ama forumdan biriyle yapmanı pek tavsiye etmiyorum

Ortaklık çok iyi bir uygulama

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.