Şimdi Ara

psikolojik mide bulantısı????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
42.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir süredir rahatsızdım bulantı ve kusma vardı yapılan tetkikler neticesinde bir şey çıkmadı doktorda psikolojik olabileceğini söyledi .acaba hiç böyle birine rastladınızmı ben psikolojik olduğuna inanmıyorum ama psikoloji ile mide bulantısının ne ilgisi varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimpot79 -- 9 Temmuz 2007; 21:40:58 >

• Durup dururken mi oluyor? Yoksa sınav stresi ve benzer streslerden dolayı mı oluyor? Yoksa arada sırada ölüm korkusu vesaire içeren panik atak nöbetleriniz oluyor da onun peşine filan mı geliyor? (Durup dururken oluyorsa nedir bilmiyorum ancak stres ve panik ataktan olabileceğini biliyorum çünkü bende vardı..berbat bir şey)
  • ana sınıfı veya 1. sınıfa başlayan ve okuldan korkan çocuklarda genelde görülür (okula gitmemek için bahane mi yoksa gerçekten mi ağrıyor bilemem ) ama genelde çocuklar hap niyetine bonibon verilerek iyileştirilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: arhavili_08

Durup dururken mi oluyor? Yoksa sınav stresi ve benzer streslerden dolayı mı oluyor? Yoksa arada sırada ölüm korkusu vesaire içeren panik atak nöbetleriniz oluyor da onun peşine filan mı geliyor? (Durup dururken oluyorsa nedir bilmiyorum ancak stres ve panik ataktan olabileceğini biliyorum çünkü bende vardı..berbat bir şey)
    quote:

Orjinalden alıntı: Laz

Durup dururken mi oluyor? Yoksa sınav stresi ve benzer streslerden dolayı mı oluyor? Yoksa arada sırada ölüm korkusu vesaire içeren panik atak nöbetleriniz oluyor da onun peşine filan mı geliyor? (Durup dururken oluyorsa nedir bilmiyorum ancak stres ve panik ataktan olabileceğini biliyorum çünkü bende vardı..berbat bir şey)

şu ara yoğun bir stres var doğrudur ama bunun mide bulantısı ve kusmayla ne alakası var onu anlayamıyorum ayrıca sendeki nasıldı ve nasıl kurtuldun bilkgi verirsen sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragonborn

ana sınıfı veya 1. sınıfa başlayan ve okuldan korkan çocuklarda genelde görülür (okula gitmemek için bahane mi yoksa gerçekten mi ağrıyor bilemem ) ama genelde çocuklar hap niyetine bonibon verilerek iyileştirilir
    quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

ana sınıfı veya 1. sınıfa başlayan ve okuldan korkan çocuklarda genelde görülür (okula gitmemek için bahane mi yoksa gerçekten mi ağrıyor bilemem ) ama genelde çocuklar hap niyetine bonibon verilerek iyileştirilir

tamamen saçmalık biraz düşünde yaz

öss ye girmeden önce bende de vardı ama küçüktü. sabah kalkınca midem bulanıyordu 5-10 dk boyunca sonra geçiyordu. doktora gittim bir sürü tedt uygulandı. sonrada büyük ihtimalle stresten dedi bir iki ilaç verdiişte. harbidende strestenmiş şu anda hiç bişeyim yok. gerçi bünyeden bünyeye göre değişir ama aşırı stres varsa arkadaşında dediği gibi sınav,gelecek kaygısı,ölüm korkusu vb. ondan kaynaklanıyordur muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: trimpot79

quote:

şu ara yoğun bir stres var doğrudur ama bunun mide bulantısı ve kusmayla ne alakası var onu anlayamıyorum ayrıca sendeki nasıldı ve nasıl kurtuldun bilkgi verirsen sevinirim

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: trimpot79

quote:

Ya bilimsel olarak bir şey diyemem ama stres mide bulantısı yapıyor kesinlikle,bundan adım gibi eminim,ben şöyle kurtuldum,stres bilirsiniz bir çok hastalığın ve rahatsızlığın ön tetikleyicisi olabiliyor,bende fantastik bir şekilde 21 yaşında su çiçeğine yol açtı,daha önce geçirmiş olmama rağmen,görüştüğüm ve göründüğüm doktorlar stresin muhtemel tetikleyici olduğu ve metabolizmayı zayıflatıp hastalığı meydana çıkardığını söylediler ancak onlar da pek bir şey anlamadılar gibi,neyse konuyla hiç alakası yok ancak su çiçeği karaciğere etki edebilen bir hastalık ve ileri yaşlarda daha büyük problemlere yol açabiliyor,zona başta olmak üzere,konuyu dağıttım,demem o ki benim stresten kurtulmam sağlımın yanında sınavların pek bir anlam ifade etmemesini çözmemle oldu (yine eşek gibi çalışıyorum o ayrı mesele )...

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

tamamen saçmalık biraz düşünde yaz

öss ye girmeden önce bende de vardı ama küçüktü. sabah kalkınca midem bulanıyordu 5-10 dk boyunca sonra geçiyordu. doktora gittim bir sürü tedt uygulandı. sonrada büyük ihtimalle stresten dedi bir iki ilaç verdiişte. harbidende strestenmiş şu anda hiç bişeyim yok. gerçi bünyeden bünyeye göre değişir ama aşırı stres varsa arkadaşında dediği gibi sınav,gelecek kaygısı,ölüm korkusu vb. ondan kaynaklanıyordur muhtemelen.

Alıntıları Göster
    olabilir bende de oluyor cunku..yani bu okumak zor iss
    unıversiteyi kazanmak bisi degilmis bunu anladim!onemlı olan okuyabilmek!

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragonborn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    strese bağlı da olabilir, psikolojik sorunlara bağlı da olabilir. yani geçici de olabilir, hastalık şeklinde ilerleyici de olabilir, ataklar şeklinde de olabilir(özellikle stres zamanlarında)

küçüklüğüne dair şiddetli sorunları olan bir arkadaşım bulimia nervoza hastası, sınav zamanlarında ağırlaşmakla birlikte sürekli yediklerini çıkarma ihtiyacı duyuyordu, neyse ki geçen aylarda hastalığından kurtuldu.

ablam evlilik kararı verene kadar 3 gün boyunca kusmuştu

işte sana iki örnek

• sınav stresi olduğunda oluyor bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _-Murat-_

sınav stresi olduğunda oluyor bana...
  • quote:

Alıntıları Göster
    gncl
  • quote:

gncl

Alıntıları Göster
    eğer durduk yere oluyosa baş dönmesi göz kararması bayılma hissi dışarı çıkınca insanlar tarafından izleniyormuşsun gibi bir his vb....
    belirtilerin varsa kesin panik ataksın benim gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknologi

eğer durduk yere oluyosa baş dönmesi göz kararması bayılma hissi dışarı çıkınca insanlar tarafından izleniyormuşsun gibi bir his vb....

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: teknologi

yok o derece değil özellikle sabahları olmak üzere sadece bulantı ve kusma başaka bişey yok.

• quote:

quote:

yok o derece değil özellikle sabahları olmak üzere sadece bulantı ve kusma başaka bişey yok.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

valla bende yaz aylarından önce böyle bi sorun yoktu ama yaza girdikten sonra sabah bulantıları olmaya başladı ağzım çamur gibi oluo midem falan yanıo

• quote:

Orijinalden alıntı: teknologi

quote:

quote:

valla bende yaz aylarından önce böyle bi sorun yoktu ama yaza girdikten sonra sabah bulantıları olmaya başladı ağzım çamur gibi oluo midem falan yanıo

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun ne yaptın doktora falan gittinmi

• quote:

quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun ne yaptın doktora falan gittinmi

Alıntıları Göster
    Psikolojik dedilerse hiç bir şüpheye düşmeden inanın.Benim şubattan hazirana kadar bulandı.Bazı günler okulda yemek bile yiyemiyordum hatta derslerden çıkmak zorunda kalıyordum.Cebimde mide hapları ile dolaştım.İştahım azalmıştı.Kakolu şeyler yiyemiyordum.Ne zaman geçti diye sorarsan.18 Haziran sabahı yani benim için önemli olan ÖSS den sonra.Aslında kafaya çok takmıyordum ama bilinç altı herhalde.Bir oturuşta 3 tabak yemek üstüne 0.5 kg kakolu dondurma yerim.Hiç bir şey kalmadı.İçin rahat olsun.Eğer düşünmezisen atlatırsın.Yaşamana bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: alper.y

Psikolojik dedilerse hiç bir şüpheye düşmeden inanın.Benim şubattan hazirana kadar bulandı.Bazı günler okulda yemek bile yiyemiyordum hatta derslerden çıkmak zorunda kalıyordum.Cebimde mide hapları ile dolaştım.İştahım azalmıştı.Kakolu şeyler yiyemiyordum.Ne zaman geçti diye sorarsan.18 Haziran sabahı yani benim için önemli olan ÖSS den sonra.Aslında kafaya çok takmıyordum ama bilinç altı herhalde.Bir oturuşta 3 tabak yemek üstüne 0.5 kg kakolu dondurma yerim.Hiç bir şey kalmadı.İçin rahat olsun.Eğer düşünmezisen atlatırsın.Yaşamana bak.

Alıntıları Göster
    sebepsiz yere kusmak psikolojik kesinlikle.2-3 yıl önce yakalanmıştım bu hastalığa.bende ufak bir nezleyle başladı,sonra bir ay ara vermeden devam etti.bir ay boyunca sürekli kustum,neredeyse hiçbirşey yiyemedim,68kg dan 63kg ya düştüm.çok şükür geçti o günler.ben o zamandan sonra hiçbirşeyi dert etmedim stres yapmadım,bir daha yakalanmadım öyle bir hastalığa.sana da tavsiyem çevrendeki olaylara karşı biraz vurdumduymaz ve duyarsız olman.

• quote:

Orijinalden alıntı: KruGmaN

sebepsiz yere kusmak psikolojik kesinlikle.2-3 yıl önce yakalanmıştım bu hastalığa.bende ufak bir nezleyle başladı,sonra bir ay ara vermeden devam etti.bir ay boyunca sürekli kustum,neredeyse hiçbirşey yiyemedim,68kg dan 63kg ya düştüm.çok şükür geçti o günler.ben o zamandan sonra hiçbirşeyi dert etmedim stres yapmadım,bir daha yakalanmadım öyle bir hastalığa.sana da tavsiyem çevrendeki olaylara karşı biraz vurdumduymaz ve duyarsız olman.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar inanın sizleri okuyunca rahatladım ben psikolojik olduğuna inanmıyordum ama sizleri okuyunca bende inanmaya başladım psikolojik olduğuna sağolun

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.