Şimdi Ara

PS4'ün teknik özellikleri [söylenti] - Muhtemelen Larrabee kullanılmayacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
9.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1920x1080p 8x AA 140 fps de oyunlari gorebilecegiz sanirim PS4 de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

1920x1080p 8x AA 140 fps de oyunlari gorebilecegiz sanirim PS4 de.

iyi hortlatmıssın konuyu Tam 12 AY
  • @ BERGX konu icerisinde gecen mesajlari okudum, gayet guzel, faydali bilgiler olmasi sebebiyle devam edilir dusuncesiyle canlansin istedim.
  • şuan çıkmayacagı kesinde . en yakın 2013 diyelim bunun daha azı olmayacagı kesin gibi
  • 2012 DE ÇIKACAKTIR NEDEN PS3 KIRILDI BİKERE HACKERLER MAKİNEYİ KIRDIMI BİDAHA DÜZELMEZ SONY BUNUN FARKINDA PS4 ÇIKACAKTIR FAKAT PS3 PS2 GİBİ ÖYLE KOLAY FİYATI İNMEZ 4-5 SENE SONRA TAŞ ÇATLASIN 350 OLUR ZATEN SÖYLENTİLERE GÖRE (DOĞRUMU BİLMEM)YENİ XBOX ÇIKACAK EĞER MİCRASOFT YENİ KONSOL ÇIKARIRSA SONY ZARARA GİRER BU YÜZDEN PS4 ÇIKACAK HEM XBOX IN GÖRÜNTÜ KALİTESİ PS3 DEN İYİ (BEN ÖYLE GÖRÜYORUM) SONY YETERİNCE ZARARA UĞRADI MOVE YENİ ÇIKTI AMA PS4 E UYUMLU OLUR YANİ PS3 FAZLA YAŞAMAZ DAHA PS2 SATIŞLARI BİLE FAZLA
  • ne zaman yeni xbox ozaman ps4 ki buda 2012ye kalmaz ps4ün manyak güçlü bi ekran kartı,çıkdıkdan 3-4sene içinde çıkacak en iyi slı kombinasyonunu bile ezecek kadar,çok güçlü bu kadarına ne gerek vardı dedirtecek işlemci 12 gb ram ve tabiiki 2500x1600(excler) gibi natural çözünürlüğe sahip oyunlar ve bluray filmler
  • Arkadaslar bu haberi sizinle paylasmak istiyorum.

Portaldaki bilgilere göre Sony şimdiye kadar kullandığı Cell mimarisine sırtını dönecek ve yeni konsolunda IBM'nin Power 7 yongalarını kullanacak.Bir sonraki konsolun yongası altı ila sekiz çekirdeğe ve 32 MB önbelleğe sahip olacak. Her çekirdek Quad-Threading teknolojisi sayesinde dört görevi aynı anda gerçekleştirebilecek ve böylece işlem gücü 200 Gigaflops'a kadar çıkabilecek. Siteye göre grafik yongası Imagination Technologies tarafından üretilecek. PowerVR-6 yongasının diğer yongalarla karşılaştırıldığında üç ila dört kata kadar daha fazla performans sunması bekleniyor. Toplamda ise PlayStation 4'ün selefine göre on kat daha hızlı çalışacağı söyleniyor
    http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/13080274.asp?gid=234

• quote:

Orijinalden alıntı: iSafari

2014 ten önce ps4 gelmez...gelemez...bu mümkün değil...eğer o kadar kısıtlı özelliklerle ps2 7 yılda çıktıysa ps3 ün üzerine ps4 ün en az 9-10 yılda çıkması gerekir..

Yav bu nasıl düşünce. Ps3 iyi donanıma sahipse Ps3 zamanında ekran kartlarının da kalitesi daha yüksek sayılarla katlanarak artıyor.
    Bırakın Allahınızı severseniz nereye gidiyor bu nesil 3 yıl daha.
  • 2012 e3 de cihaz görücüye cıkar
    2012 sonlarına dosru piyasaya cıkar bence
    ps1 1994
    ps2 2000
    ps3 2006
    ps4 2012
    ps5 2018
    ps6 2024
    .
    .
    .
    diye gider artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xamaximax -- 24 Aralık 2010; 0:49:34 >
  • @ .:FreeMan:. gercekten muthis bir alet olucak. Eline saglik verdigin haberler icin. Buda PS4 de olasilik ihtimalinde dusunulen IBM Power7

PS4'ün teknik özellikleri [söylenti] - Muhtemelen Larrabee kullanılmayacak
  • ps2 ps3 arası 6.5 yıl civarıtydı. neticede ps4 2 yıla kadar gelr. bence geriye dönük oyun desteği olur ki millet ellerindeki oyunları değerlendirmek için alsın. sonrasında da desteği kaldırırlar.
  • Sony Computer Entertainment in Patronu Kaz Hirai, sıradaki Playstation konsolu ile ilgili konuştu. Kaz Hirai, 'Dijital download'sistemini şu anda kullanarak firmann endüstri kariyerindeki en başarısız ürünlerden biri olan PSPgo da olduğu gibi Playstation 4'ün de bu sistemi kullanmayacağını açıkladı.Dijital download sisteminin yayılması için en az 3 en fazla 10 seneolduğunu belirten Hirai'nin yeni konsolda da Playstation 3'de olduğu gibi oyunların disc ile satılacağının ipuçlarını verdi.Hirai böyle söylese de analiz uzmanları ve görüşlere göre oyun diskleri için sona yaklaşılıyor. İndirilebilir içeriklerin artık oyun sahamızın her yerine müdahale ettikleri düşünülünce sizce oyunların tamamen dijital download' olarak temin edilebilmesine kaç sene kaldı

http://bolumsonucanavari.com/Haberler-Hirai_PS4_Sadece_Dijital_Download_Olmayacak-8810.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 24 Aralık 2010; 11:24:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .:FreeMan:.

Bunlara ek olarak şunları yazmak istiyorum;

İşlemci ile ilgili olarak wikipedia'da tek çekirdeğin 33.12 GFLOPS, işlemcinin ise toplamda 264.96 GFLOPS güce sahip olacağı yazıyor. Muazzam bir rakam."IBM Power7".
    Gpu ile ilgili olarakta, dh'deki psp2 ile ilgili bir haberde şöyle yazıyordu; "PSP2 için düşünülen olası üst çözümler söz konusu olduğunda ise örneğin PowerVR SGX543 için 400MHz'de çalışan 8 çekirdekli versiyonun 532 milyon poligon ve 16 milyar piksel performansı ile aynı değerlendirme kriterlerinde 216x paralel işlemcili GeForce GTX 260 ile eş değer sonuçlara imza attığına hatta daha yüksek saat hızı veya 16 çekirdek versiyona ise performansın çok daha yüksek olacağına dikkat çekiliyor." Buradaki bahsedilen model 5 serisi için ve bir el konsolunda kullanılması beklenen gpu'dan bahsediliyor. Adamlar el konsolu için düşünülen gpu'yu gtx260 ile karşılaştırıyorlar. Buna göre PS4'de kullanılacağı söylenen 6 serisinin performansını düşünemiyorum bile.

Bundan yola çıkarak, verdiğin haberdeki 10 kat hızlı çalışacağı iddası hiçte abartı gelmiyor bana açıkçası.

Benim şahsi fikrim GPU konusunda kesinlikle ya Nvidia yada ATI'den GPU almalı bugün bir GTX 260 GPU'su pek ahım şahım sayılmaz gerçi sony birazda cimrilik peşinde olduğu için bu iki firmaya yaklaşmakta istemiyor olabilir

• quote:

quote:

Arkadaslar bu haberi sizinle paylasmak istiyorum.

Portaldaki bilgilere göre Sony şimdiye kadar kullandığı Cell mimarisine sırtını dönecek ve yeni konsolunda IBM'nin Power 7 yongalarını kullanacak.Bir sonraki konsolun yongası altı ila sekiz çekirdeğe ve 32 MB önbelleğe sahip olacak. Her çekirdek Quad-Threading teknolojisi sayesinde dört görevi aynı anda gerçekleştirebilecek ve böylece işlem gücü 200 Gigaflops'a kadar çıkabilecek. Siteye göre grafik yongası Imagination Technologies tarafından üretilecek. PowerVR-6 yongasının diğer yongalarla karşılaştırıldığında üç ila dört kata kadar daha fazla performans sunması bekleniyor. Toplamda ise PlayStation 4'ün selefine göre on kat daha hızlı çalışacağı söyleniyor

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/13080274.asp?gid=234

Bunlara ek olarak şunları yazmak istiyorum;

İşlemci ile ilgili olarak wikipedia'da tek çekirdeğin 33.12 GFLOPS, işlemcinin ise toplamda 264.96 GFLOPS güce sahip olacağı yazıyor. Muazzam bir rakam."IBM Power7".
    Gpu ile ilgili olarakta, dh'deki psp2 ile ilgili bir haberde şöyle yazıyordu; "PSP2 için düşünülen olası üst çözümler söz konusu olduğunda ise örneğin PowerVR SGX543 için 400MHz'de çalışan 8 çekirdekli versiyonun 532 milyon poligon ve 16 milyar piksel performansı ile aynı değerlendirme kriterlerinde 216x paralel işlemcili GeForce GTX 260 ile eş değer sonuçlara imza attığına hatta daha yüksek saat hızı veya 16 çekirdek versiyona ise performansın çok daha yüksek olacağına dikkat çekiliyor." Buradaki bahsedilen model 5 serisi için ve bir el konsolunda kullanılması beklenen gpu'dan bahsediliyor. Adamlar el konsolu için düşünülen gpu'yu gtx260 ile karşılaştırıyorlar. Buna göre PS4'de kullanılacağı söylenen 6 serisinin performansını düşünemiyorum bile.

Bundan yola çıkarak, verdiğin haberdeki 10 kat hızlı çalışacağı iddası hiçte abartı gelmiyor bana açıkçası.

iyi de zaten cell 230 gfolps gücünde

• Birsey sormak istiyorum. PC teknolojisinde Ram, Gpu islemci, Ekran karti bir birinden destek alir yapisi itibariyle Konsollar tarafinda bu boyle degil. Yani Konsolda ornegin ekran kartilin yetmedigi yerde the cell islemci devreye girmez degilmi ? Bu baglamda yeni gelicek jenerasyon konsollarda PS4 un grafik yongasına cok daha fazla onem vermesi gerekir diye dusunuyorum. Zira yazida PS4 icin grafik yongası Imagination Technologies dusunuldugu ifade edilmis. Bu grafik yongası Imagination Technologies nasil bir bilgisi olan varmi.
  • quote:

Birsey sormak istiyorum. PC teknolojisinde Ram, Gpu islemci, Ekran karti bir birinden destek alir yapisi itibariyle Konsollar tarafinda bu boyle degil. Yani Konsolda ornegin ekran kartilin yetmedigi yerde the cell islemci devreye girmez degilmi ? Bu baglamda yeni gelicek jenerasyon konsollarda PS4 un grafik yongasına cok daha fazla onem vermesi gerekir diye dusunuyorum. Zira yazida PS4 icin grafik yongası Imagination Technologies dusunuldugu ifade edilmis. Bu grafik yongası Imagination Technologies nasil bir bilgisi olan varmi.

GPU'nun yetmediği yerde CPU devreye girmez bu konsollarda da bu şekilde Sony Nvidia ile yola devam etmeli kesinlikle yoksa hata yapar nvidia ve ATI'den başka GPU konusunda lider başka firma yok eğer Sony bunların haricinde bir GPU üreticisi ile anlaşırsa Microsoft için süper bir fırsat doğar hatta Sony'nin böyle bir hatasında yeni Xbox için Nvidia veya ATI'den en güncel GPU çözümlerini isteyebilir ve sonucunda görsel alanda Microsoft şov yapmaya başlar

• Tartismasiz su goturmez gercek nvidia ve ATI en iyi GPU cozumleri sana hakveriyorum kardesim nvidia ile yola devam demeli.
  • quote:

@Physicist_
    Yanlış hatırlamıyorsam cell'deki hesaplama gücü 102.4 gflops'tu.

204 gflops mışhttp://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_hardware
  • Bu teknik özellikler ile ps3'e 10 kat fark atamazlar daha iyisi lazım.Eğer 2013 gibi çıkarsa 10 kat fark atması ise az olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 24 Aralık 2010; 15:57:17 >
  • Bende IBM in Ps3 teki CELL islemcinin bir ust modeli uzerinde calistigini, 32 cekirdekli olacak islemcinin PS4 icinde kullanilabilecegini okumustum. Hatta IBM den biri CELL in ust modeli icin calismalara basladik diye konusuyordu.

Bir bakinayim bulursam o haberi eklerim buraya.

PS4'ün teknik özellikleri [söylenti] - Muhtemelen Larrabee kullanılmayacak

Cell islemcisinin bas mimari resimde dayi. Peter Hofstee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 24 Aralık 2010; 17:20:35 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.