Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 hesap var 2 ps4 makine var. A hesabı 1. ps4 de B hesabı 2. ps4 de aktif. Bir adet oyun aldık A hesabından 2 ps4 de de sorunsuz oynanıyor. Peki B hesabından dlc aldık (neden A değil bir hata oldu iş karıştı neyse) 2 makinede de dlc çalışırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VetBat

Arkadaşlar 2 hesap var 2 ps4 makine var. A hesabı 1. ps4 de B hesabı 2. ps4 de aktif. Bir adet oyun aldık A hesabından 2 ps4 de de sorunsuz oynanıyor. Peki B hesabından dlc aldık (neden A değil bir hata oldu iş karıştı neyse) 2 makinede de dlc çalışırmı ?

Oyunu A Hesabından aldıysanız DLC yide yine A Hesabından alırsanız ikisinde de dlc çalışır diye biliyorum.
  • psn kardeşliğinden anlayanlar lütfen yardımcı olabilirmi bi sorum varda
    şimdi bende star wars var tanıdıgım bi abimdede fifa 16 var o bendeki star warsı oynamak istiyo bende onun fifasını oynamak istiyorum napmamız lazım ben kendi hesabımda onun fifasını oynayabilitmiyim oda kendi hesabında benim star warsı oynayabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

quote:

Orijinalden alıntı: VetBat

Arkadaşlar 2 hesap var 2 ps4 makine var. A hesabı 1. ps4 de B hesabı 2. ps4 de aktif. Bir adet oyun aldık A hesabından 2 ps4 de de sorunsuz oynanıyor. Peki B hesabından dlc aldık (neden A değil bir hata oldu iş karıştı neyse) 2 makinede de dlc çalışırmı ?

Oyunu A Hesabından aldıysanız DLC yide yine A Hesabından alırsanız ikisinde de dlc çalışır diye biliyorum.

Öncelikle cevabın için teşekkürler. Dün zorda olsa başardık çünkü 1. makinede A hesabı etkin değilmiş (makine garantiden değişmişti unuttuk) sorunsuz çalışıyor şu an.
    Ayrıca bir konudan bahsedeyim. Olurda ps4 ünüz bozulursa yada satarsanız hesabınızda bozulan yada satılan makinede etkinse hiç bir makinede etkinleşmiyor. PSN her 6 ayda 1 defalığına bilgisayar üzerinden hesabınıza girip etkinleştirmeyi iptal etmeye imkan tanıyor. Bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: omer19072

psn kardeşliğinden anlayanlar lütfen yardımcı olabilirmi bi sorum varda
    şimdi bende star wars var tanıdıgım bi abimdede fifa 16 var o bendeki star warsı oynamak istiyo bende onun fifasını oynamak istiyorum napmamız lazım ben kendi hesabımda onun fifasını oynayabilitmiyim oda kendi hesabında benim star warsı oynayabilirmi

Daimi kardeşlik yapın birbirlerinizin digital oyunlarını sorunsuzca oynayın. ilk mesajda yazıyor nasıl yapıldığı.
  • arkadaşlar konuyu kısmen okumama rağmen bu soruya cevap bulamadım lütfen mazur görün. iki tane ps4 var biri abimin biri benim, ben gta5 aldım abim pes16 diyelim ikimizde her iki makineden bu oyunlari online offline oynayabilir miyiz cakismadan? teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attack_an

arkadaşlar konuyu kısmen okumama rağmen bu soruya cevap bulamadım lütfen mazur görün. iki tane ps4 var biri abimin biri benim, ben gta5 aldım abim pes16 diyelim ikimizde her iki makineden bu oyunlari online offline oynayabilir miyiz cakismadan? teşekkürler.

Daimi kardeşlik yaparsanız sorunsuz oynayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

quote:

Orijinalden alıntı: Ozitech

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

Yahu 2 saattir okuyorum hala anlamadim

Anlamadigin nokta nedir hocam, yardimci olalim..

DS4 yontemi..

Endo Psn'de oyunlar ucuz..
    Diyelim ki arkadasim Endo Psn'den Black ops 3 aldi

Ben oyunu nasil indireceim? arkadasim bana Endo hesabini verecek Ana hesap yapmayacagim.. Secondary mi olacak benim Ps4'de .ben bu oyunu endo psn'den indirip kendi Ana hesabimdan oynayabilecegim dogru mu (black ops3 co-op oldugu icin primary-secondary fark etmiyormus)

Sec hesaptaki oyunu pri hesaptan oynamak icin ds4 yontemi kullanilir.

Kisaca soyle yapiliyor.
    A sec hak hesaba gir. Oyunu simgesine bas ve sonrasinda beklemeden ps tusuna basili tut. Kullanici degistir sec ve B hesabini sec. Orada tekrar oyunun simgesine bas. Oyunu B hesabndn oyna.

Arkadasn oyunu aldigi hesabin mail ve sifresini sana verecek. Sen yeni bir kullanici olarak ps ne bu hesabi kuracaksn. Sonra ister marketten ister kutuphaneden girip oyunu indireceksn.

Oyunu sec olarak kurduysan sadece o hesaptan pri olarak kurdysn istedigin hesaptan oynarsn.

Buarada sen sec, pri, daimi kardeslk fln karsrtrmssn gibime geldi.

Sanırım bu konuda en çok karıştırılan nokta da bu evet.

Yani bir oyunun "Primary" veya "Secondary" hesabının, 2. bir kullanıcıya satışı ile "Daimi Kardeşlik" yapılarak, iki tane PSN hesabının iki kişi arasında değiş-tokuş edilip paylaşılması hususu çok karıştırılıyor.

Hocam. Pri ve sec diye 2 hesapta yok. Tekbir hesap var. Bu hesabi iki kisi kendi ps sine kurabiliylr.biri pri hesap biri sec olarak kurmak zorunda.

Pri kurulduysa cihazdaki diger hesaplardan girip oyunu oynarsn. Sec kurduysan sadece bu hesaptan girip oynarsn. Tek bilinmesi gereken bu aslnda.

Kimi bölgeye göre oyunlar şimdilik 1 tane oyun keşfettim sec olsun yada pri fark etmiyor sec hsp tıpkı pri gibi farklı hesaplara girip oynama şansın var ben çok şaşırdım nasıl oluyorsa artık oldu US Psn destiny aynen dediğim gibi çalışmakta ( ds4 yöntemi yapamadan ) bilginiz olsun

NOT : sadece US PSN destiny

• şimdi üstadlar benim sorum biraz karşık ama biz 2 arkadaşız ve ikimizinde makinasında 1 us 1 endo olmak üzere 2 tane hesap var

şimdi benım 2 hesabımı arkadasım 2 ayrı hesabında ana hesap yapabılıyormu ?

diger bi konu ise benım us ile arkadasın endo hesabını bırlestırdık dıyelım. Arkadaşım endo hesabından aldıgı bır oyunu us hesabından oynayabılıyormu ?
  • Arkadaslar mesela kardeslik yaptim diyelim oyun dlclerinide indiriebilirmiyim ? Birde iki kisi ayni anda online yada ofline oynayabilir mi bi cakisma olur mu ?

• @xpmagduru 2 ayri hesap derken hali hazirda sahip oldugunuz usa ve endo hesaplarini kast ettigini düsünerek söylüyorum olur elbette. ama dlcler konusunda sorun yasarsiniz cünkü farkli bölgeler. evet oyunlari oynayabilirsiniz ikinizde kendi makinasinda hesabin primary özelligini kapaticak. ilk mesajdaki DAİMİ KARDEŞLİK. olayi tam olarak aradigin.

@bahti89

oyunu satin aldginiz bölge ile dlc kodlari ayni olmak zorunda yoksa sorun olur. biri sec öteki pri olmak üzere ikinizde online olabilirsiniz sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernoova -- 7 Şubat 2016; 17:35:51 >
  • Beyler bo3 de ds4 yöntemi çalışıyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: supernoova

@xpmagduru 2 ayri hesap derken hali hazirda sahip oldugunuz usa ve endo hesaplarini kast ettigini düsünerek söylüyorum olur elbette. ama dlcler konusunda sorun yasarsiniz cünkü farkli bölgeler. evet oyunlari oynayabilirsiniz ikinizde kendi makinasinda hesabin primary özelligini kapaticak. ilk mesajdaki DAİMİ KARDEŞLİK. olayi tam olarak aradigin.

@bahti89

oyunu satin aldginiz bölge ile dlc kodlari ayni olmak zorunda yoksa sorun olur. biri sec öteki pri olmak üzere ikinizde online olabilirsiniz sorun olmaz.

Tesekkur ettim zaten 2 psde ayni evde.

• Selamlar. Biz arkadasimla fifa 16 aldik. Onda pri hesap bende sec hesap mevcut. Bir sure gayet guzel oynayabildim fakat son bir haftadir lisans dogrulanamiyor diye uyari aliyorum. İnternet baglantisi mevcut oldugu halde ve online tum uygulamalar calisiyor olmasina ragmen ( youtube, ps store vs.) internet baglantisini test ettigimde NAT TİPİ basarisiz diyor. Ne yaptiysam olmadi. Sec hesap olmasiyla bir ilgisi var midir yoksa internetimle alakali bir sorun mu anlayamadim. Lutfen yardimci olun

• quote:

Orijinalden alıntı: hizlicapkin

Selamlar. Biz arkadasimla fifa 16 aldik. Onda pri hesap bende sec hesap mevcut. Bir sure gayet guzel oynayabildim fakat son bir haftadir lisans dogrulanamiyor diye uyari aliyorum. İnternet baglantisi mevcut oldugu halde ve online tum uygulamalar calisiyor olmasina ragmen ( youtube, ps store vs.) internet baglantisini test ettigimde NAT TİPİ basarisiz diyor. Ne yaptiysam olmadi. Sec hesap olmasiyla bir ilgisi var midir yoksa internetimle alakali bir sorun mu anlayamadim. Lutfen yardimci olun

Nat hatası internetle ilgili. Mutlaka dns değiştirin. Değiştirdikten sonra hız testi yapıp kontrol edin Nat durumunu

Lisansları yenile diye bir seçenek var ayarlarda onu yapın daha sonra hesabı makineden kaldırıp tekrar giriş yapın

• nba ve gta 5 almak istiyorum ama kimseye güvenilmiyor arkadaş.Bir kere denedim dolandırmaya kalktılar.
  • btg10 kullanıcısına yanıt
    bu konu hakkında daha önce deneyimi olan var mı acaba?
  • arkadaşmla birbirimizin hesapları kendi makinelerimizde ana hesap yaptık, oyunlarımızıda paylaşıyoruz.

şimdi size sorum, GTA 5 alsam 1.250.000 dolar online da kullanımlık paketiyle, bu parayı nasıl kullanıyoruz peki kardeşlikte?
  • Benim olay öyle bir karıştıki ben bile çıkamadım işin içinden
    PS4 teki hesaplar şunlar
    Betfair USA (ana hesabım trophylerim hep bunda fakat ne plus var nede oyun)
    Betfair TR (içinde BF4 ve Premium var)
    Mert TR (PSN PLUS ve Borderlands için aldım)
    Gökhan TR (MGS V için arkadaştan aldım)

Şimdi benim oynayabildiğim tek oyun BF4 ondada haritalar yok içeriğe ulaşılamıyor hatası alıyorum.
    Mert TR nin PLUS ını kullanabilmem için ana hesap olarakmı aktif etmem gerekiyor? Merte de benim TR hesabımı verdim BF4 premium ı indirip oynasın diye.
    Gökhan TR nin hesabındaki MGS yi indirdim ama oynayamıyorum options a basın diyor kol işlemiyor kendi hesabıma geçince.
    MGS yi oynamak için PS4ümde ana hesap yapıcam Mert in plus ınıda kullanmak için ana hesap yapıcam doğrumudur?

Biri yardım etsin kafayı yiycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betfair -- 11 Şubat 2016; 17:40:08 >

• Betfair kullanıcısına yanıt
    - Öncelikle sadece ana hesap olarak tanımlanan hesaplara ait oyunlar başka hesaplardan giriş yapılarak oynanabilir. Yani ana hesap olarak tanımlamadığın hesapların oyunlarını kendi trophy kastığın hesaptan ya da başka bir hesaptan girip oynayamazsın. Bazı oyunlarda bunu aşmanın yolu olsa da genel mantık olarak bunu bilmen önemli. Birinci ve üçüncü sorularının cevabını muhtemelen bu konuyla ilgili.

- Plus üyeliği tüm hesaplardan kullanabilmen için Mert TR hesabını ana hesap olarak tanımlaman gerekir. Bunu yapabilmen içinde Mert TR hesabının başka bir Playstation’da Ana Hesap olarak tanımlanmamış olmaması gerekir. Eğer başka biri o hesabı ana hesap olarak kullanıyorsa sen ana hesap olarak kullanamazsın.

- Bir PS de farklı hesaplar ana hesap olarak tanımlanabilir ama bir hesap birden fazla PS de ayrı ayrı ana hesap olarak etkinlestirilemez. Yani Mert TR Hesabını ana hesap olarak tanımlamak icin kendi asil Hesabını ikincil hesap yapmana gerek yok. Direkt olarak onu da ana hesap yapman yeterli.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.