Şimdi Ara

PS4 için hoporlörlü monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu monitör bölümüne mi yoksa buraya mı açmalıyım karar veremedim ama sizlere sormak istiyorum. Hem PC hemde Ps4 için kullanabileceğim monitör varsa tavsiye eder misiniz?

Bir de kullanımı nasıl oluyor ikisinin kabloları aynı anda bağlı olabiliyor mu yoksa her seferinde tak çıkar mı yapmak zorundayız?

• Ps4 u hdmi dan baglayacaksin pc yide dvi yada display port uzerinden , monitorun uzerindeki bir duymeden gecis yapabiliyorsun. Alacagin monitorde bahsi gecen girislerin olmasi yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat.gel

Ps4 u hdmi dan baglayacaksin pc yide dvi yada display port uzerinden , monitorun uzerindeki bir duymeden gecis yapabiliyorsun. Alacagin monitorde bahsi gecen girislerin olmasi yeterli.

dvi baglantisi uzerinden ses aktarilamiyor diye biliyorum yaniliyorsam düzeltin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çift hdmi olan monitör isinizi gorur bence. Ps4 u ilk hdmi ye pc yi 2. Hdmi baglarsinuz. Gecis yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: glikoz surubu

quote:

Orijinalden alıntı: Murat.gel

Ps4 u hdmi dan baglayacaksin pc yide dvi yada display port uzerinden , monitorun uzerindeki bir duymeden gecis yapabiliyorsun. Alacagin monitorde bahsi gecen girislerin olmasi yeterli.

dvi baglantisi uzerinden ses aktarilamiyor diye biliyorum yaniliyorsam düzeltin

evet aktarmıyor diye biliyorum bende. bu yüzden hoparlörü olan monitorlerde ses girişi olur pc hoparlör- kulak çıkışından 3.5 mm stereo kablo ile bağlandığında ses verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 5 Kasım 2015; 9:03:01 >
  • Asus vs278H kullanıyorum hem pc hem ps4 için çok memnunum, 2 tane hdmı çıkışı olduğu için ikisi de bağlı duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dvi ses i aktarmaz evet pc nin kendi ses karti var ve ordan alirsin diye dusundum. Cunku inan bana monitorlerin uzerindeki speaker lar cok ama cok kotu , sole yapabilirsin istersen biraz masraf olur ama , pc ye bagli saglam bir ses kaynagi ve optik input u olan bir sound card .bu sekilde hem pc nin sesi hemde ps4 un sesi ayni kaynaktan gelir. Ben bu sekilde kullaniyorum . Diger secenekte 2 hdmi cikisli monitor ve monitorun ses cikisindan kendi aldigin harici speakerlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gyu -- 5 Kasım 2015; 9:28:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_ciftcii

Asus vs278H kullanıyorum hem pc hem ps4 için çok memnunum, 2 tane hdmı çıkışı olduğu için ikisi de bağlı duruyor.

Herkese cevaplarından ötürü teşekkürler.

Dostum tavsiye ettiğin monitöre baktım biraz pahalı geldi. maximum 600 lira bütçe ayırabilirim.
  • Bende zamaninda cok aramistim hem uygun hem kullanisli bi sey olsun diye. 4 ay once bunu aldim

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-23-i2367fm-genis-ekran-led-ips-monitor.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Albino78

Bende zamaninda cok aramistim hem uygun hem kullanisli bi sey olsun diye. 4 ay once bunu aldim

Hocam memnun musunuz pc icin degilde ps4 icin soruyorum memnunluk fikrinizi. Birde ikisini kullanirken geçişler kolay oluyor mu? Bu mo itoru alinca hem pc hem ps4 kullanmak icin baska kabloya ihtiyac var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: FSOCIETY

quote:

Orijinalden alıntı: Albino78

Bende zamaninda cok aramistim hem uygun hem kullanisli bi sey olsun diye. 4 ay once bunu aldim

Hocam memnun musunuz pc icin degilde ps4 icin soruyorum memnunluk fikrinizi. Birde ikisini kullanirken geçişler kolay oluyor mu? Bu mo itoru alinca hem pc hem ps4 kullanmak icin baska kabloya ihtiyac var mi?

gayet memnunum hocam gecisler tek tusla oluyor zaten ayrica bi kabloya ihtiyac yok iki hdmi girisi var pc ve ps4 ü ayni anda baglayabilirisiz.

• Ben de zamanında Asus VN247H modelini almıştım. Her ne kadar 600 TL limitim var demişseniz de bu modeli yine de yazmak istedim. Model şu;

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html?srt=RA

Ayrıca iki adet HDMI girişi olduğu için hem pc hem de ps4 bağlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: purepain

Ben de zamanında Asus VN247H modelini almıştım. Her ne kadar 600 TL limitim var demişseniz de bu modeli yine de yazmak istedim. Model şu;

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html?srt=RA

Ayrıca iki adet HDMI girişi olduğu için hem pc hem de ps4 bağlayabilirsiniz.

Teşekkürler hocam gayet güzel bir ürüne benziyor sizde de olduğunu söylediğiniz için sormak istedim sitede ki yorumlarda ışık sızması(bunun ne demek oldugunu bilmiyorum) ve hdmi girişlerinin çok dar olduğu yazılmış bunlar doğru mu? Fiyat yukardaki arkadaşın tavsiye ettiği monitörden 100 lira civarında fazla artık sağdan soldan para bulup alabilirim bunu o yüzden emin olmak istedim

• Işık sızması olayı şu; ekranda siyah renk görüntülenirken (yani ekranın tamamı siyahken) ekranın köşesinden/köşelerinden arka aydınlatma ışığının sızması dolayısıyla simsiyah bir görüntü sağlanamaması. Bu durum tvlerde de lcdlerde de olabiliyor. Mutlaka vardır ancak ben az çok ışık sızması olmayan bir ürün görmedim marka ile çok alakalı değil. Aslında çok fazla olmadığı müddetçe rahatsız edecek bir husus da değil. Bu ürün özelinde konuşacak olursam benim kullandığımda varsa bile fark etmedim ama teknolojik ürün biraz da şans işi olur da saçma boyutlarda ışık sızması olursa iade edersiniz.

HDMI girişleri monitörün arka kısmında aşağı bakar şekilde duruyor yani monitörü duvara yaslarken bir sıkıntı yaratmıyor. Darlık konusunda ise ne söyleyeyim bilemedim standart bağlantı işte nasıl dar olabilir tam anlamadım :) Ben hem PC hem de PS4 bağladım HDMI girişlerinden yani iki kablo yan yana sığdı bir sıkıntı yok.

Eksi olarak sadece şunu söyleyebilirim eğer monitörü koyacağınız masa sağlam değilse monitör yazı yazarken falan sallanabilir. Benim masam sağlam olduğu için böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım ancak aklınızda bulunsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.