Şimdi Ara

PS4 HDD yükseltmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 500 gb yetmiyor kara verdim 1tblık hdd almayı düşünüyorum. Aklımdaki model seagate ST1000LM014 hybrid model. Yada sizin önereceğiniz başka bir model var mı?

• Samsung'un 2 TB lik modelini tavsiye ederim.Aldim ve monte ettim sorunsuz.
    Içerisinden çıkan da samsung tu bu arada...
    Gittigidiyor bir firma 269 a satıyordu.

SAMSUNG Spinpoint M9T ST2000LM003 2TB 5400 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 2.5" Internal Notebook Hard Drive

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 8 Nisan 2015; 18:30:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usbler aktif olsa hdd takip kullanirdik
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    http://m.gittigidiyor.com/urun/158490262
    Link de bu. Fiyat çok iyi gibi geldi bana. Alınır mı sizce?

• komoli kullanıcısına yanıt
    1 TB'ı yeterli buluyorsan, Hybrid olanı al. Stok HDD'ye göre, oyunların yükleme süresi ve XMB performansını belirgin iyileştirir.

2 TB normal modeli alırsan, performans olarak neredeyse fark olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 8 Nisan 2015; 20:59:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joni.mcGain

http://m.gittigidiyor.com/urun/158490262
    Link de bu. Fiyat çok iyi gibi geldi bana. Alınır mı sizce?

Ben aldım kullanıyorum. Sorunum yok. Piyasa fiyatının 100 Lira altında.
    Satıcı ile kontak kurun . Sorularınızı iletin
    Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Samsung'un 2 TB lik modelini tavsiye ederim.Aldim ve monte ettim sorunsuz.
    Içerisinden çıkan da samsung tu bu arada...
    Gittigidiyor bir firma 269 a satıyordu.

SAMSUNG Spinpoint M9T ST2000LM003 2TB 5400 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 2.5" Internal Notebook Hard Drive

Selamlar

Çok doğru bir tercih
  • 1tb icin degmez sanki almisken arkadaslarin dedigi gibi ya hybird al yada 2tb

• Hocam ben geçen gün harici 1tb hdd aldim mediamarkttan. Hariciden hdd söküp ps4e, ps4te olani hariciye taktim. Bu şekilde ps4ten çikan hddyi de degerlendirmis oldum bilgine

Aldigim harici hdd 1tb 2,5 seagate.

• Şu samsung benimde aklıma yattı. Ama internettende almak istemiyorum. Büyük mağazalarda bulabilir miyim acaba? Vatan, teknosa, mediamarkt?
    Bulunur ama en az 40-50 lira daha pahalıdır.. internette ise N11.com, gitti gidiyor gibi siteler daha güvenlidir. ben konsolu,tvyi, modemi evde kahvemi yudumlayarak 2 tıkla n11.com dan aldım. kurulumu zartı zurtu ücretsiz adamlar yaptı.ortalama 1000 liraya yakın bir karım oldu. ve hiç sorun yaşamadım... tabi tercih meselesi
    Bu arada, HDD değişimi yaptıktan ve sistemi restore ettikten sonra, güvenli modda "rebuild database" yapmayı unutmayın.
    Ben SSD'yle değiştirmiştim, ancak testlerdeki performansı alamıyordum. Rebuild yaptıktan sonra, konsolun açılış süresi ve Bloodborne'un bazı yüklemeleri, birkaç saniye kısalıp, testlerdeki düzeye geldi.

Stok HDD'de de yapsaydım kısalma olur muydu, onu bilmiyorum tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Nisan 2015; 7:36:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Bu arada, HDD değişimi yaptıktan ve sistemi restore ettikten sonra, güvenli modda "rebuild database" yapmayı unutmayın.
    Ben SSD'yle değiştirmiştim, ancak testlerdeki performansı alamıyordum. Rebuild yaptıktan sonra, konsolun açılış süresi ve Bloodborne'un bazı yüklemeleri, birkaç saniye kısalıp, testlerdeki düzeye geldi.

Stok HDD'de de yapsaydım kısalma olur muydu, onu bilmiyorum tabi.

hocam bende hdd değiştirmek istiyorum , yalnız harici taşınabilir 720 gb lık belleğe; geniş yedekleme dosyasını ve sistem kurulum dosyasını indirdim. youtube vidyolarda yeni sistem güncellemesini (ör:3,00 'ı ) hep küçük usb lerle atıyorlar acaba bu sistemsel zorunlulukmudur ?
    bendeki iki usb flash bellk cihaz tarafından okunmazken , büyük taşınabilir usb , ps4 tarafından görünmektedir.

yani asıl sorum hem sistem kurulumunu , hemde yedekleme back up dosyasını data traveller tarzı hdd üzerinden işlem yapabilirmiyim?
    konu hakkında bilgi paylaşabilirseniz sevinirim.

• mattmurdock kullanıcısına yanıt
    Fat 32 formatını okur hocam sistem yazılımı fat 32 formatında usb e atıp öyle sistemi yüklemen gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Fat 32 formatını okur hocam sistem yazılımı fat 32 formatında usb e atıp öyle sistemi yüklemen gerek

Yardımın için çok teşekkür ederim hocam . Yanlız dediğiniz herşeyi denedim fakat sıkıntı şuradaymış benim flash bellekler "şekillerinden " ötürü tam oturmuyormuş. Onu anladım.
    3. Bi slim flash bellek vardı ve sony nin açıklamalarında bu bilgi yazdığı için kafa o zaman dank etti.
    Bu olay belki diğer arkadaşlara da yardım eder .
    Örnek veriyim; kingston standart flash bellek , yeşil ışık bir kere yanıyordu, bende tam oturdu fakat çalışmıyor sanıyordum :)
    Velhasıl, usb flash bellek çalışmıyorsa ilk önce , tam oturduğundan emin olunsun, lakin ps4 ün usb girişi baya içeride !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.