Şimdi Ara

PS3 için IPS-ALPHA panelli Panasonic TX-L32S20E, Ne dersiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Andy dostum moralimi tavan yaptın vallahi.

Gerçekten böyle birşey varsa inanılmaz mutlu olurum.Alırım valla parası neyse.

Dostum özelden sana birşey soracm cevaplarsan çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Andy dostum moralimi tavan yaptın vallahi.

Gerçekten böyle birşey varsa inanılmaz mutlu olurum.Alırım valla parası neyse.

Dostum özelden sana birşey soracm cevaplarsan çok sevinirim.

Cevapladım :) ,tecrübe ile sabittir hdmi kablo geröekten fark ediyor,IPS-ALPHA paneller aslında tartışılmasına bile gerek duymuyorum,kendini ispatlamış panellerdir !

Bulanıklık sorununa katılmıyorum nedenmi,IPS-ALPHA paneller senelerce üzerinde çalışmış Dünyada en çok rağbet gören ve tercih edilen,Panasonic-Hitachi ürünleridir !

Moralini boazma,kablo olayı için,sana link atarım,yurt dışı sitelerden alış veriş yapan arkadaşların varsa Türkiye'dekinin yarı fiyatına-ki bir çok ürün bizde zaten yok,genelde ucuz ürünler geliyor malesef,2-3 dolarlık ürünlerin burda 30-50 liralara satıldığını görüyorum malesef !

Kafanı hiç takma ürününü Güle Güle kullan,Philps'in 32 lerinide gördüm ya onlardan alsan ne yapacaktın :)

• HDMI kabloda sinyal dijital olarak taşınır ve kaybı olmaz. Sinyal ya gider ya da hiç sinyal olmaz. Kablo ile paneldeki bulanıklık sorununu çözemezsiniz.

Kaliteli veya pahalı hdmi kablo kullanarak hiçbir zaman daha iyi ses veya görüntü alınmaz. Harddiskin usb kablosu ne ise hdmi kablo da odur. Usb kablosunu değiştirmek filme kalite getirir mi? Ethernet kablsunu markalı ve pahalı alırsanız internet hızınız değişir mi? Önce bunları düşünürseniz hdmi kablonun çözüm olup olamayacağı daha net anlaşılır.

Tvlerde pc modunda genelde 60 hz olarak sabit geliyor . C750 gibi 3D tvde bile 100 hz tazeleme oranı çıkmıyor.

Bulanıklık konusunda Panasonic Türkiyeye mail atın veya telefonla görüşün bakalım ne diyecekler.

http://whathifi.com/Review/Panasonic-TX-L37S20/
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l37s20-tx-l37s20b-20100407221.htm
    http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2010/08/27/Panasonic-Viera-TX-L32S20B/p1

sitelerinde incelemeleri var sadece 1. sıradaki sitede motion issues (hareketli görüntü sorunları) diyor. Diğerler 2 siteye göre böyle bir sorun yok hatta herşey iyi. Siz tvde dvd veya hd film izlediniz mi? Onlarda da bulanıklık var mı?

• Eyvallah Andy Dostum.Gerçekten herşey için çok teşekkür ederim.Bende bu panele gerçekten çok güveniyordum.1.4 HDMI kabloları araştırıyorum.

Yarın Abim dubaiden gelecek.Onun için bugün bu seçim işini halletmem lazım.Kendisine haber verdim benden markayı bekliyor

Bu arada Bendeki TV 1.4 destekliyor mu?Hiçbiryerde desteklediğine dair birşey göremedim.PC den bağlayacağım için sıkıntı yaşamam umarım.Xbox 360 ve PC benim tek kullanım alanım

Gelişmeleri buradan aktaracam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

HDMI kabloda sinyal dijital olarak taşınır ve kaybı olmaz. Sinyal ya gider ya da hiç sinyal olmaz. Kablo ile paneldeki bulanıklık sorununu çözemezsiniz.

Kaliteli veya pahalı hdmi kablo kullanarak hiçbir zaman daha iyi ses veya görüntü alınmaz. Harddiskin usb kablosu ne ise hdmi kablo da odur. Usb kablosunu değiştirmek filme kalite getirir mi? Ethernet kablsunu markalı ve pahalı alırsanız internet hızınız değişir mi? Önce bunları düşünürseniz hdmi kablonun çözüm olup olamayacağı daha net anlaşılır.

Tvlerde pc modunda genelde 60 hz olarak sabit geliyor . C750 gibi 3D tvde bile 100 hz tazeleme oranı çıkmıyor.

Bulanıklık konusunda Panasonic Türkiyeye mail atın veya telefonla görüşün bakalım ne diyecekler.

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2010/08/27/Panasonic-Viera-TX-L32S20B/p1

sitelerinde incelemeleri var sadece 1. sıradaki sitede motion issues (hareketli görüntü sorunları) diyor. Diğerler 2 siteye göre böyle bir sorun yok hatta herşey iyi. Siz tvde dvd veya hd film izlediniz mi? Onlarda da bulanıklık var mı?

Bu dediğin doğru.Ama Yeni nesil TV lerde artık HDMI kablo önemli rol oynuyor dostum.1.4 HDMI kabloları araştırmanı tavsiye ederim

• İnsanların aklı pazara çıksa herkes kendi aklını geri alırmış. Siz nasıl doğrı biliyorsanız öyle yapın. İyi akşamlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ender123

HDMI kabloda sinyal dijital olarak taşınır ve kaybı olmaz. Sinyal ya gider ya da hiç sinyal olmaz. Kablo ile paneldeki bulanıklık sorununu çözemezsiniz.

Bu dediğin doğru.Ama Yeni nesil TV lerde artık HDMI kablo önemli rol oynuyor dostum.1.4 HDMI kabloları araştırmanı tavsiye ederim

Öncelikle hdmi kablolarda görüntü dijital sinyal şeklinde taşınır. yani tamamen modülasyon ve elektrik akımından oluşur. hiçbir şekilde doğrudan renk bilgisi vs. taşınmaz. bundan dolayı scart vs kablolara kıyasla biraz daha az etkendir hdmi kabloların malzeme yapısı. ama gelgelelim ki şurada dananın kuyruğu kopmaktadır (hazır kurban bayramı yaklaşmışken yerinde bir deyim oldu, bence) kabloda yeterli derecede ekran yoksa, kablo iletknelik olarak düşük seviyede ise, soketleri iletkenlik bakımından düşük metalden yapıldıysa zaten megahertzlerde(Mhz) olan görüntü ve ses sinyali modülasyon frekansı bozulmaya, gecikmeye, aptallaşmaya uğrayıp dijital sinyalin bozulmuş şekilde iletilmesine sebebiyet verecektir. buradan şu sonuç çıkıyor: televizyonun 100 Hz değil 1000 Hz bile olsa oraya gelen sinyal %10 civarı ve üstü gecikmeye uğrarsa sen bitersin.. buradan ikinci olarak şu sonuç çıkmaktadır: ferrariye lpg taktırmak..

@ s_g_m_s

değerli markadaş mı desem karardaş mı desem bugün yarın bu tvyi almak istiyorum. bayrama yetişsin değil mi tüplü tv arıza vermişken 10 gündür böyle kaldık. eski tv saba 55 ekran yaklaşık 20 yıllık bu tvyi alma sebebimin başında alpha panel ve 100 Hz olması. birde markaya olan daha doğrusu made in japan mallarına olan ilgimin büyük olması. ee işin teknik olarak nasıl olduğunu da bilince lg phil samy dönüp bakmadım bile. asıl onlarda fluluk var bence. hemde acayip bir şekilde ve abartılı vivd görüntüler gerçekten de 1-2 saate insanda ne göz bırakır ne izan. velhasıl sadete gelecek olursak bu tvyi teşhirde hiçbir teknosa mağazsında bulamadım. kartım bonus. 12aydan aşağısı bütçeyi de aşıyor. birde buna uydu alıcısı sehpa kablo cart curt derken bir bu kadar bütçe de oraya ayırmam gerekiyor. ama biraz geçene kadar elimdeki sd uydu alıcımı kullanmak istiyorum. tvyi teşhirde göremediğim için aKLIM KARIŞIK. 42" BOYUTLU OLANI VAR AMA ONDA BU PANEL KULLANILMIYOR. DAHA ALT MODELİ OLAN 32C20 VE U20LERİ GÖRDÜM. PANELDEKİ EN HOŞUMA GİDEN ŞEY ÇİFT CAM OLMASI VUR KIR ÇAMUR YAPMIYOR. caps açık kalmış ama isabet olmuş sonuç olarak bu tvyi almak istiyorum ama lgnin bir modeli var ld5 serisi onda usb filan var. ama gözüm kapalı reddediyorum diğer markaları. sonuçta panel kalitesi 1. önceliğimdir. ah ulan panasonic ne olurdu bir usb de sen koysan. jpeg oynataydın ama usb olaydı. acil cevap bekliyorum başta öne çıkan isimler ve tvye sahip olan arkadaşlardan birde andy kardeşten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtelektro -- 13 Kasım 2010; 13:29:33 >

• Bir kaç tane hdmi markası yazıyım,Dubai'de büyük ihtimal satılan ürünlerdir !

1.http://www.amazon.com/GTMax-GOLD-PLATED-Supports-4096%C3%972160p-Resolution/dp/B00356SEMM/ref=sr_1_74?s=electronics&ie=UTF8&qid=1289407762&sr=1-74
    2.http://www.amazon.com/Monster-MC800HD-4M-Advanced-Speed-meters/dp/B000WX7B6Q/ref=sr_1_14?s=electronics&ie=UTF8&qid=1289408260&sr=1-14
    Bu kullandığım kablodur,taktığımda zaten,olay değişti,ses ve görüntünün seyir zevkini hissediyorsunuz !
    3.http://www.amazon.com/Accell-B041C-050B-43-UltraAV-Cable-Meters/dp/B0018OI1EY/ref=sr_1_27?s=electronics&ie=UTF8&qid=1289424366&sr=1-27
    Bu kablo hesaplıdır,bulabilirse aldırt,seni memnun edecektir !

Seçenek çok ama ezbere bu daha iyidir falanca daha iyidir,tartışmalarına girmek istemiyorum,kullandığım kabloyu ben kampanyadan almıştım,şuan pahalı fiyatı,Noel zamanı almak en avantajlısıdır,fiyatlar çok düşüyor,100 dolarlık ürünü 10-20 dolara rahatlıkla bulabilmek mümkün !

Madem abin gelecek,tavsiyem Blu-ray player getirt,orda fiyatlar çok ucuz,hatta panasonic alsın HDmi destekli kablo veriyorlar,sana bedavaya aradan çıkar :)

• quote:

Yok usta çözemedim sorunu.

Görüntü mükemmel.Böyle karşısına geç renklerin canlılığına hayran hayran bak.Hele siyahlar kesinlikle tam kararında.Ama hareketli sahnelere gelince "Tamam!Al sana LCD" diyorsun.Çözemedimde çözemedim.

Media player için önerisi olan var mı?PC de hangisini kullanmalıyım.

Bu arada LCD yi önerir miyim?

Şöyle söyleyim.Şu anda çevrenizde gördüğünüz LCD lerin renklerini karşılaştıran biri iseniz 5 dk düşünmeyin alın.Ama sizi Bulanıklık rahatsız ediyorsa düşünmenizi tavsiye ederim.İnput Lag sorunu yok.Tek sorun Fluu.Onu da nasıl çözeceğimi bilmiyorum

Cevabın ve yardımın için teşekkürler, almak için biraz daha beleyelim bakalım.

Andy1: Net cevap olsun diye soruyorum, kabloları değiştirince bulanıklılık sorunu düzeliyor mu?

Arkadaşlarla iddiaya girdim aynı fiyata (1000-1250tl) daha kaliteli görüntü veren lcd alacağım diye.O yüzden biraz hassasım ve sizlerin beyanlarına bakarsak iddiayı kazanırım, sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sence

quote:

Yok usta çözemedim sorunu.

Görüntü mükemmel.Böyle karşısına geç renklerin canlılığına hayran hayran bak.Hele siyahlar kesinlikle tam kararında.Ama hareketli sahnelere gelince "Tamam!Al sana LCD" diyorsun.Çözemedimde çözemedim.

Media player için önerisi olan var mı?PC de hangisini kullanmalıyım.

Bu arada LCD yi önerir miyim?

Şöyle söyleyim.Şu anda çevrenizde gördüğünüz LCD lerin renklerini karşılaştıran biri iseniz 5 dk düşünmeyin alın.Ama sizi Bulanıklık rahatsız ediyorsa düşünmenizi tavsiye ederim.İnput Lag sorunu yok.Tek sorun Fluu.Onu da nasıl çözeceğimi bilmiyorum

Cevabın ve yardımın için teşekkürler, almak için biraz daha beleyelim bakalım.

Andy1: Net cevap olsun diye soruyorum, kabloları değiştirince bulanıklılık sorunu düzeliyor mu?

Arkadaşlarla iddiaya girdim aynı fiyata (1000-1250tl) daha kaliteli görüntü veren lcd alacağım diye.O yüzden biraz hassasım ve sizlerin beyanlarına bakarsak iddiayı kazanırım, sanırım.

Bu olayı aslında sırf kabloya bağlamak,hata olur sebebine gelince,tvye sinyali gönderen cihaz önemlidir,SD reciver'dan gelen sinyalle HD reciverdan gelen sinyal kalitesi çok farklıdır,SD yayın sinyali direkt gelirken HD sinyali kutu üzerinden upscale edilerek görüntünün daha net ve en az sinyal kaybıyla panele aktarılmasını sağlar !

B serilerinde ise,burdada bahsedilen sorun vardır yanı donuk görüntü olayı !

Bu seri içinse oldukça iyi ama yurt dışına bakarsak tek kötü tarafı pahalı olması :),nerdeyse 42-46 inçlerle aynı fiyatta satılıyorlar !

• andy1 mrb,

TX-L32C20E lcd aldım.
    Şimdi de kayınvalidelere PANNY alıcam.
    TX-L42S20E veya TX-L42U2E almak üzereyim.
    Tabii IPS -ALPHA panel değil ama artık yapacak bir şey yok..PANNY olmazsa olmaz diyorum.
    PANASONIC TX-L42S20E -1399 tl Bursa Media Markt
    PANASONIC TX-L42U2E -1287 tl Bursa Bimeks
  • arkadaşlar benim konuma neden cevap yazan olmamış lütfen birisi tutsun ucundan bu tvyi alayım mı yoksa başka marka örnerğiğn lg ld550 filan mı alayım ikisinin fiyatı da 1299 tl/ 12

gönlüm 42" diyorm ama alpha panelde gözüm kalacak
  • Nihayetinde v1.4 Olan bir HDMI kabloyla TV yi deneyebildim.Aldığım kablonun linki aşağıda.40 TL ye bugün aldım Teknosadan.

http://www.hepsiburada.com/Liste/eyeq-eq-14vhdmi20-14-versiyon-24k-altin-kaplama-hdmi-kablo/ProductDetails.aspx?productId=eveyeq14vhdmi20&categoryId=157410

Sonuç mu?

Elimde olan 5 TL lik Kablo ile gr. fark yok.Tabii artık umudumda yok.TV yi böyle kullanmaya alışacaz yapacak birşey yok.Bu arada açık ve net konuşayım.Ben şu ana dek Hareketli sahnelerde Fluu yapmayan bir TV ile karşılaşmadım.Teknosada baktığım Tüm TV ler buna dahil.Bir Panasonic'in V serisi plazmalarında yoktu.

Önerisi olan varsa lütfen söylesin.Hatta kendi kullandığı kablo ile sorunu aşan dostlarımdan yardım bekliyorum.Ben kendilerine yeni aldığım kabloyu gönderirim kablo geldikten sonra bana kendi kullandıkları kabloyu yollarlar.Bu sayede Kablosuz kalmamış olurlar.Kargo paraları bana ait.

İşin özü gr. ümidim yok artık.

Herkese saydılarımla.

• Fluu sorunu biraz daha açıklayabilirmisin. Bende PS3 için bu makineye bakıyorum.

Salonumda Samsung 55B7000 var hatun buraya elletmiyor. Çalışma odasına böyle bir sistem niyetim var. Bu TV için genelde olumlu yorumlar okudum. Makineye arada TV yayını seyretmek için basit bir alıcı bağlayacağım. Birde Mac Notebook bağlarız arada en fazla.

Benim aklıma senin ekran kartından kaynaklanıyor olabileceği geliyor, bunu anlamaya çalışıyorum. Acaba farklı bir görüntü kaynağı bağlayıp deneme fırsatın oldumu.
  • Merhaba Yusuf Kardeşim.

Ekran Kartım Ati 4850 His Iceq4 1GB.HDMI ile bağlıyorum.Fluu sorunu Durağan sahnelerde yok.Ama hareketli sahnelerde en azından beni rahatsız edecek kadar mevcut.Yaşadığım sorunu şöyle tanımlayım size.

Normal masaüstündeyken bile Mouse'u sağa sola doğru hareket ettirdiğimde masaüstündeki ok Netlikten uzaklaşıp fluu olmaya başlıyor.Bu en basit örnek.Yada bir pencere tutup Onu sağa sola oynattığımda da Yazılar okunmaz hale geliyor.

Elimde Xbox 360 mevcut.Aynı şekilde onu da bağlıyorum.Oyunlarda da bu fluu sorunu mevcut.Örnek olarak Batman Arkham Asylum yada Red dead redemption'ı gösterebilirim.Sağ analog,Kamerayı yönlendirir Gamepadde.Oynayanlar bilecektir.Ben kamerayı oyun esnasında Yavaşça döndürsem dahi Çevre fluulaşıyor.

Bu iki kaynak harici başka bağlayabileceğim bir kaynak elimde mevcut değil.Ekran kartımın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.Bayramdan sonra Türkiye Panasonic'i arayıp durumu bildirecem.Bu panelin gerçekten böyle olmaması lazım.2010 yılındayız ve Halen hareketli sahnelerde Fluula uğraşıyor.İnanın ne seyir zevkim kaldı ne oyun zevkim.

İntelligent Frame Creation denilen bir mod var TV de.Onu max. da yapsam hiçbirşey değişmiyor.Hatta aksine Saçma sapan birşey oluyor.Görüntüler kayıyor falan.Son olarak elimdeki panelin hatalı olduğunu düşünüyorum.Panasonic'in 2010 yılında Böyle saçma sapan bir panel üretmesi açıkçası bana pek mantıklı gelmiyor.Aklınıza gelebilecek her yolu denedim.Sonuç değişmedi.

Fluu konusunda bana güvenebilirsiniz.Ben elimdeki panelde fluu var diyorsam vardır.Görmeyene gösterebilirim.Gelişmeleri buradan yazacam.Biraz beklememiz gerekecek.Görüntü kalitesi ise kesinlikle mükemmel.Renkler vs budur dedirten cinsten.Özellikle de sıcak tonu.Tek ama tek sıkıntısı Hareketli sahnelerdeki fluu sorunu.Onun haricinde 10 numara panel.Kanal geçişi menü geçişi çok seri.

Önerisi olan varsa söyleyebilir.Her yolu denediğime emin olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 17 Kasım 2010; 0:34:09 >

• arkadaşlar bu tvden bende almak istiyorum 920 tl ye alcağım.ama klafamda soru işaretleri var.
    1.panel orjinal ıps alpha panel mi
    2.sd görüntüsü nasıl samsung c630a göre
    3.usb girişi yok ama harici media playerle görüntü kalitesi nasıldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akman7322

arkadaşlar bu tvden bende almak istiyorum 920 tl ye alcağım.ama klafamda soru işaretleri var.

Panel orjinal IPS tabii sevgili dostum.

Ben ilk zamanlarda bu panelden memnun olmamıştım zira yukarıda da bahsettiğim ve kesinlikle her tv de olan fluu sorunu vardı.Monitör olarak kullandığım için bu sorun daha çok dikkat çekiyordu.Şu an evlendim ve evimde harici media player ile kullanıyorum(Egreat r6b)

Keşke 46 " lik birşey alsaydım diye kendime çok kızıyorum.Görüntü mükemmel derecede güzel.Samsunglarla kıyaslama bu tv yi.

İlk başta memnun kalmadığım için satıyordum fakat şu an büyütmek için satıyorum.920 ye sıfır bulduysan ve garantiliyse sakın kaçırma.Ben 7-8 ay evvel 1300 tl ye teknosaya aldım.Şu an 900 TL ye satıyorum.Piyasada bulunmuyor çünkü.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.SD performansı da çok iyidir tv nin emin olabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akman7322

arkadaşlar bu tvden bende almak istiyorum 920 tl ye alcağım.ama klafamda soru işaretleri var.

Panel orjinal IPS tabii sevgili dostum.

Ben ilk zamanlarda bu panelden memnun olmamıştım zira yukarıda da bahsettiğim ve kesinlikle her tv de olan fluu sorunu vardı.Monitör olarak kullandığım için bu sorun daha çok dikkat çekiyordu.Şu an evlendim ve evimde harici media player ile kullanıyorum(Egreat r6b)

Keşke 46 " lik birşey alsaydım diye kendime çok kızıyorum.Görüntü mükemmel derecede güzel.Samsunglarla kıyaslama bu tv yi.

İlk başta memnun kalmadığım için satıyordum fakat şu an büyütmek için satıyorum.920 ye sıfır bulduysan ve garantiliyse sakın kaçırma.Ben 7-8 ay evvel 1300 tl ye teknosaya aldım.Şu an 900 TL ye satıyorum.Piyasada bulunmuyor çünkü.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.SD performansı da çok iyidir tv nin emin olabilirsin.

dostum cevapladığın için teşekkür ederim.

bugün lcd tv aldım.bmks fiyatları kurdan dolayı artırmış ve 946 tl olmuş.servis geldi bu gün kurdu.herhangi bir ayar yapmadı sadece görüntüyü ekrana getirdi ve gitti. renk ayarrı hangi modda olması lazım.bende nextin ilk çıkan modeli var. ye 2000 plus fta .tv ye bağladık sonuç hüsran.scart kablo 3 tl lik kablo.bunun etkis vardır elbette ama bu kadar kötü olmaması lazım.altın üçlu scart alsam ne kadar etki yapar.en azından insanların suratı normal olsun istiyorum.vestel 51 crt insan suratını bundan daha güzel gösteriyor. ayarları ne şekilde olması saygılar.

• Öncelikle hayırlı olsun sevgili dostum.
    Ben evimde botech marka receiver ve altın uçlu bir scart kullanıyorum.Görüntüler senin anlattığın gibi değil.Ayarlarında yada receiver'ında sorun olmalı.

Kullandığım görüntü modunu ve ayarlarını da yazayım bir dene bakalım.

Görüntü modu NORMAL
    Kontrast 50
    Parlaklı 0
    Renk 33
    Netlik 3
    Renk Balansı Normal
    Canlı Renkler Açık
    Eco Modu Açık
    3-Comb Açık
    P-NER KAPALI

Son olarak kurulum ayarı/Diğer Ayarlar/Intelligent Frame Creation Kapalı olsun

Dene ve sonucu bana bildir dostum.Ben 5 metrelik mesafeden izliyorum 32" lik TV yi Birde enine kullanıyorum salonu.Boyuna Kullansam TV ile aramda 9 Metre olacak.
    Bekarken almıştım Monitör olarak.Çıkacağım evde salonun büyük olacağını tahmin edemedim ne yazık ki

• sevgili dostum şuan tvnin yerini değiştirdik.duvar tuğla olduğundan yeni yere monta edemedim.bu gün duvarı kırıp beton döktüm betonun kurumasını bekliyorum.yalnız ilk kurduğumuz yerde renk ayarlarıyla uğraşırken kataloğa bakmıştım.3-comb menü şeçeneği benim tv de yoktu.kurduğum zaman tekrar size bildiririm.yazılım son sürümü acaba yüklü değilmi.
    sevgiler saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.