Şimdi Ara

PS3 HDD DEGISIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

PS3 HDD'mi daha yuksek kapasiteli bir HDD ile degistiriyorum. Merak ettigim sey, su anki HDD'nin icindekileri birebir yeni HDD'ye kopyalamanin imkani var midir? Ozellikle satin aldigim oyunlar ve ek paketlerini yeni HDD'ye gecirebilir miyim?

Download listesinde oldugu icin tekrar indirebilecegimi biliyorum ama toplamda 80-90 gb'lik (toplamda) oyunlari indirmek hem zaman alacak hem de AKK'den dolayi internet hizini dusurecek.

Yardimlariniz icin simdiden Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: stranger32

Iyi Gunler Herkese,

PS3 HDD'mi daha yuksek kapasiteli bir HDD ile degistiriyorum. Merak ettigim sey, su anki HDD'nin icindekileri birebir yeni HDD'ye kopyalamanin imkani var midir? Ozellikle satin aldigim oyunlar ve ek paketlerini yeni HDD'ye gecirebilir miyim?

Download listesinde oldugu icin tekrar indirebilecegimi biliyorum ama toplamda 80-90 gb'lik (toplamda) oyunlari indirmek hem zaman alacak hem de AKK'den dolayi internet hizini dusurecek.

evet ben yapmıştım oyunlar saveler dahil herşeyle kopyalayabiliyosun
    önce fat32 biçimli bir external harddisk lazım
    sonra ps3 ten
    settings /system settings/back up seçersen harddiske kopyalar hepsini(biraz uzun sürebilir)
    sonra ps3 harddiskini değiştirip
    ps3 ün son sürümünü yuklediğin zaman
    settings/system settings/restore yaparsan eski haline döner

umarım anlatabilmişimdir
  • HArddiskindeki tüm hesapları,hesap ayarlarını ve oyunlarını system settings altındaki backup işlemini yaparak alabilirsin.Ancak bunun içn Fat32 dosya sistemine sahip bir HDD lazım sana.Backup dedikten sonra PS3 senden bilgileri nereye kopyalamak istediğini soran bir yazı getirecek ekrana.Sende USB bağlantısı ile harddiskini takıp işlemin bitmesini bekleyeceksin.Sonra yeni HDD takıp aynı menüden Restore yaptın mı bütün oyunların geri gelir yeni harddiskine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeisomur

HArddiskindeki tüm hesapları,hesap ayarlarını ve oyunlarını system settings altındaki backup işlemini yaparak alabilirsin.Ancak bunun içn Fat32 dosya sistemine sahip bir HDD lazım sana.Backup dedikten sonra PS3 senden bilgileri nereye kopyalamak istediğini soran bir yazı getirecek ekrana.Sende USB bağlantısı ile harddiskini takıp işlemin bitmesini bekleyeceksin.Sonra yeni HDD takıp aynı menüden Restore yaptın mı bütün oyunların geri gelir yeni harddiskine.

Tesekkurler hocam.

FAT32 seklinde formatladigim 500 gb external HDD var ama 4gb'dan buyuk oyunlari kopyalayabilir mi? FAT32'de belli bir boyutun ustu kullanilmiyor deniyordu da.
  • quote:

quote:

HArddiskindeki tüm hesapları,hesap ayarlarını ve oyunlarını system settings altındaki backup işlemini yaparak alabilirsin.Ancak bunun içn Fat32 dosya sistemine sahip bir HDD lazım sana.Backup dedikten sonra PS3 senden bilgileri nereye kopyalamak istediğini soran bir yazı getirecek ekrana.Sende USB bağlantısı ile harddiskini takıp işlemin bitmesini bekleyeceksin.Sonra yeni HDD takıp aynı menüden Restore yaptın mı bütün oyunların geri gelir yeni harddiskine.

Tesekkurler hocam.

FAT32 seklinde formatladigim 500 gb external HDD var ama 4gb'dan buyuk oyunlari kopyalayabilir mi? FAT32'de belli bir boyutun ustu kullanilmiyor deniyordu da.

Sen Backup aldığın için dosya boyutunun önemi yok.Yoksa normalde pc de kopyalamak istesen izin vermez.

Bende bugün 320 gb lik bir hard disk takıcam ps3'e.Backup almıştım daha önce.şimdi sadece takıp restore etmek yeterli olacak.
  • quote:

quote:

quote:

Tesekkurler hocam.

Sen Backup aldığın için dosya boyutunun önemi yok.Yoksa normalde pc de kopyalamak istesen izin vermez.

Bende bugün 320 gb lik bir hard disk takıcam ps3'e.Backup almıştım daha önce.şimdi sadece takıp restore etmek yeterli olacak.

Cok Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: acsar82

quote:

Iyi Gunler Herkese,

evet ben yapmıştım oyunlar saveler dahil herşeyle kopyalayabiliyosun
    önce fat32 biçimli bir external harddisk lazım
    sonra ps3 ten
    settings /system settings/back up seçersen harddiske kopyalar hepsini(biraz uzun sürebilir)
    sonra ps3 harddiskini değiştirip
    ps3 ün son sürümünü yuklediğin zaman
    settings/system settings/restore yaparsan eski haline döner

umarım anlatabilmişimdir

Cok Tesekkurler
  • Ghost ile disk clone Yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.