Şimdi Ara

(PS3) DH PRO KULÜPLER LİGİ - Fikstür belirlendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
0
Favori
4.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yımah

İzlemeye gerek yok. Maç sonu bench'e dönmeden önce, Ea'nin pro club sitesinde ve oyun içerisinden takımların menusune girip son maçlarını bulup girdiğiniz zaman oyuncu ratingleri gözükmekte. Bu 3 yerden kimin hangi rating ile maçı tamamladığı görünüyor.

onlar bence saçma biraz.. 2 olağanüstü asist yaptığım maçta mevkimi çok boşalttım diye 5 küsür puan almıştım gol atan ve top çalan puan alıyor genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zala_

* Turnuvamız lig formatında olacak ve her takım birbiri ile maç yapacak. hatta home & away şeklinde 2 maç.
    * Fikstüre göre hareket edeceğiz.
    * GK olması veya olmaması serbest.
    * ANY olması veya olmaması serbest.
    * Oyuncu sayısı kısıtlaması yok. bir takım 10 kişi bir takım 5 kişi bile olsa maç yapılacak.
    * Fikstür için çekimi kameraya alıp youtube gibi bir siteden yayınyalabilirim.
    * Maçları her hafta pazar günü veya perşembe/pazar şeklinde haftada 2 maç olarak yapabiliriz.

Takım kaptanları ile şimdiden bazı konuları konuşmakta fayda var.. Aşağıdaki konular hakkında fikirlerinizi yazarsanız başlangıç için iyi bir adım atmış oluruz :

1 - Gol sevinçleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    2 - Gole giden adamı bilerek düşürmek ve kırmızı kart görmek konusunda ne düşünüyorsunuz ?
    3 - 1-0 önde olan bir rakibin 88.dakikada falan topu köşe gönderinin orada tutmaya çalışması hakkında neler düşünüyorsunuz ?

1- Gol sevinçleri konusunda o kol gösterme işareti hariç sorun olacağını sanmıyorum. Sus veya ses gelmiyor işareti bana göre karşı tarafı daha da kamçılar. Rakip bu hareketleri bize yaparsa daha da gaza gelir oynarız diye düşünüyorum o yüzden problem değil.
    2- Futbolun içinde olan şeyler. Kırmızı kart görürse bir sonraki maçta oynamaz şeklinde bir kural koyarsak olabilir ama denetimi nasıl sağlanabilir? Fifa12'de kulübü kurmadık o yüzden durumu bilmiyorum.
    3- Bu olmamalı. En azından zevkine maçlar yapılıyorsa zaman geçirmeye yönelik hareketler hiç bir zaman olmamalı. 88 veya 78 sonuçta oyunu oynayan 5 kişi 10 kişi zevk almak için oynuyor. Maç bittiğinde kaybedilse dahi kaybeden takımın yüzünde iyi maçtı ifadesi oluşabilmeli. Hiç mi maç kaybedip de vay anasına nasıl maçtı hiç anlamadım nasıl bittiğini demediniz? Bu oluşmalı o yüzden zaman geçirme olmamalı..

Kaleci konusu da oyun başlayınca duruma göre karar verilmeli diye düşünüyorum. Alaz abi Perşembe Cuma yerine sanki sadece pazar günleri daha mantıklı gibi geliyor. Haftaiçi tüm takımların toplanma durumu olmayabilir ama pazar günü gelmeyen arkadaşlara da diyecek bir şey olmaz. Aslında cumartesi geceleri de mantıklı gibi geliyor. Ertesi gün tatil vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 15 Eylül 2012; 9:52:18 >

• Ligimizin baslangici icin Kasım ayinin ilk haftasini dusundum. Oyunun cikisi 28 eylul. Oyunu satin alma,pro gelistirme derken araya 24-29 ekimdeki kurban ve cumhuriyet bayrami girecek.

Sizler ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ligimizin baslangici icin Kasım ayinin ilk haftasini dusundum. Oyunun cikisi 28 eylul. Oyunu satin alma,pro gelistirme derken araya 24-29 ekimdeki kurban ve cumhuriyet bayrami girecek.

Sizler ne dersiniz?

Bence tarih güzel düşünmüşsün Kaptan . Hem Gk olayını deneriz Hem Online a bakarız nedir ne değildir zaten belki 1 ay online da sıkıntı olur pek sanmıyorum ama Serverler falan filan her şey rayına oturur .

Msn e gelsene
  • Sorunsuz bir lig olur inşallah. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

* Turnuvamız lig formatında olacak ve her takım birbiri ile maç yapacak. hatta home & away şeklinde 2 maç.
    * Fikstüre göre hareket edeceğiz.
    * GK olması veya olmaması serbest.
    * ANY olması veya olmaması serbest.
    * Oyuncu sayısı kısıtlaması yok. bir takım 10 kişi bir takım 5 kişi bile olsa maç yapılacak.
    * Fikstür için çekimi kameraya alıp youtube gibi bir siteden yayınyalabilirim.
    * Maçları her hafta pazar günü veya perşembe/pazar şeklinde haftada 2 maç olarak yapabiliriz.

Takım kaptanları ile şimdiden bazı konuları konuşmakta fayda var.. Aşağıdaki konular hakkında fikirlerinizi yazarsanız başlangıç için iyi bir adım atmış oluruz :

1 - Gol sevinçleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    2 - Gole giden adamı bilerek düşürmek ve kırmızı kart görmek konusunda ne düşünüyorsunuz ?
    3 - 1-0 önde olan bir rakibin 88.dakikada falan topu köşe gönderinin orada tutmaya çalışması hakkında neler düşünüyorsunuz ?

1- Gol sevinçleri konusunda o kol gösterme işareti hariç sorun olacağını sanmıyorum. Sus veya ses gelmiyor işareti bana göre karşı tarafı daha da kamçılar. Rakip bu hareketleri bize yaparsa daha da gaza gelir oynarız diye düşünüyorum o yüzden problem değil.
    2- Futbolun içinde olan şeyler. Kırmızı kart görürse bir sonraki maçta oynamaz şeklinde bir kural koyarsak olabilir ama denetimi nasıl sağlanabilir? Fifa12'de kulübü kurmadık o yüzden durumu bilmiyorum.
    3- Bu olmamalı. En azından zevkine maçlar yapılıyorsa zaman geçirmeye yönelik hareketler hiç bir zaman olmamalı. 88 veya 78 sonuçta oyunu oynayan 5 kişi 10 kişi zevk almak için oynuyor. Maç bittiğinde kaybedilse dahi kaybeden takımın yüzünde iyi maçtı ifadesi oluşabilmeli. Hiç mi maç kaybedip de vay anasına nasıl maçtı hiç anlamadım nasıl bittiğini demediniz? Bu oluşmalı o yüzden zaman geçirme olmamalı..

Kaleci konusu da oyun başlayınca duruma göre karar verilmeli diye düşünüyorum. Alaz abi Perşembe Cuma yerine sanki sadece pazar günleri daha mantıklı gibi geliyor. Haftaiçi tüm takımların toplanma durumu olmayabilir ama pazar günü gelmeyen arkadaşlara da diyecek bir şey olmaz. Aslında cumartesi geceleri de mantıklı gibi geliyor. Ertesi gün tatil vs.

3. Madde ile ilgili olarak söylenilen şey açık olsa da yapılmaması çok net değil. Örneğin köşe gönderinde top tutmak yerine top çevirmeye ve kendi sahasında zaman öldürmeye başlaması da aynı şey olarak görülebilir; ama öndeyse ve kaybetmek istemiyorsa bunu yapması normal. Burada söylenecek şey ise "zevkine oynuyoruz; yenilirsek yeniliriz saldıralım sonuç fark etmez" olacaktır bazı kişiler için; fakat büyük ihtimal birkaç kişi için durum farklı olacak ve köşe gönderinde topu tutmasalar da istemeden zaman öldürecekler.

Yani istenilen şey aslında etik bir durum ve uyulup uyulmaması siyah ve beyaz kadar net bir şey değil; o yüzden bunu yasaklamak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum.

Hiçbir klüp adına konuşmadım bu arada; sadece kişisel fikrimi belirtmek istedim.

• 1. ve 2. madde için sorun yok 3.maddeye karşıyim

• Son olarak Los Galacturcos adına Gökhan da yazdı.
    O halde ;

1 - Gol sevinçleri serbest ( ancak kol çıkarma gibi durumlar kişinin kendi etik düşüncesine kalmış )
    2 - Gole giden adamı takım yararına indirmek kabul görmüş bir davranış.
    3 - Maçta öne geçince bariz şekilde vakit geçirmek için top dolaştırmak yasak. Bu durumda takım kaptanları ile görüşüp karar alacağız.

Lig başlangıcı için de kasım ayının ilk haftasını düşündüğümü belirttim . Çünkü araya bayram girecek. sizler de fikrinizi beyan ederseniz sevinirim.

isterseniz fikstür çekimini yapalım ?
  • tarih iyi ancak fikstur için bence bekleyelim yeni takımlar oluşabilir oyunun çıkmasıyla .
  • O halde son basvuru tarihi belirleyelim. O tarihten hemen sonra fiksturu belirleyelim
    Arada belki cift mac eleme usulu kupa da cikaririz.

• quote:

Hatırlamıyorum ama daha önceki turnuva denemesinde yoktunuz galiba. Eğer olsaydınız bazı hassas şeylerin üzerinde neden durulduğunu daha rahat anlardınız. Barcalılar Ronaldo'ya bişey yapmadı yeaaa demek yanlış, sahaya atlamalarını falan mı bekliyordunuz? Belki gerekeni Katalanca söyleyerek yapmışlardır?

Senin dediğin gibi kimi abartır kimi daha rahattır. Bu rakip için de böyledir; ben size ses gelmiyor yaparım, sen üzerine alınmazsın ama Selçuk bunu dert eder. Sinirlenir vs vs. Hiç tatsızlık yaşanmaması için bu tarz şeylere gerek yok. Her oyunda dalga geçiliyor burda olmuş çok mu demek şimdiden insanları bu oluşumdan soğutabilir.

Konu hakkında orta yol bulunmuş zaten ama yine de cevap vermem gerektiğini düşünüyorum. Yanlış anlaşılmamak adına ve ilerde tekrar bu konuda tartışma çıkmaması adına...

Bir kere Ronaldo'nun gol sevincini şundan dolayı örnek verdim: buradaki turnuvalarda geçmişte yaşanan tartışmalar, küfür ve hakaretler (sizin anlattıklarınız bu şekildeydi) bazı gol sevinçlerine karşı olan tepkinin ne kadar şiddetli yaşandığını gösteriyor. Oysaki verdiğim örnekte Ronaldo'nun hareketine bir ıslık bile gelmedi; sahaya inmelerini tabiki beklemiyordum hele de ispanya'da. Provokasyon ve taraftarın/oyuncunun da karşı tepkisi sizin eski turnuvalarınızdaki gibi bir düzeyde olsaydı sahaya da inebilirlerdi. Burada ise bir ıslık bile gelmedi. Bunu anlatmaya çalıştım, o yüzden bu örneği verdim. Demek ki makul karşılanabiliyormuş. Ayrıca ben "yeaaa" diye bir nida kullanmam :)) Hiçbir zaman da Fifa'da da özel gol sevinci kullanmadım, bırakırım otomatik ne yaparsa onu yapar. Ara sıra asist yapana koşarım o kadar...

Dalga geçme konusuna gelince de, demek ki sizler arkadaşınızı tavlada mars edince tavlayı koltuğunun altına koymazsınız. Ya da halısaha maçında yenilen arkadaşlarınıza "gidin kumda oynayın" demezsiniz. Video oyunlarında yenilen arkadaşınız adına cafeyi işletene seslenip "arkadaş biraz çalışıp öğrenecek hesap benden" demezsiniz. Benim anlatmak istediklerim bu gibi örneklerdi. Bunlar arkadaş arasındaki tatlı rekabeti daha keyifli hale getiren muhabbetlerdir. Siz dalga geçersiniz, bir sonraki sefere bu muhabbetlerin kurbanı siz olursunuz. Bu dalga geçmelerin eğlencesi de budur. Bunu anlatmaya çalışmıştım ama burada bunları kaldıramıyorsak ona göre hareket ederim ben de. Benim için sıkıntı yok, çoğunluğa ayak uydururum. Zaten abartılı sevinen veya taşkınlık yapan biri olmadım hiç. Beni eski turnuvalardan tanımasanız da kısa süreliğine takım arkadaşlığı yaptık bir çoğunuzla, o yüzden ne kadar sakin ve anlayışlı olduğumu az çok biliyorsunuzdur. Umarım tanımayanlarla da maçlarda ve maç öncesi-sonrası muhabbetlerde tanışır ve kaynaşırız...

Son olarak, fikstür belli olana kadar aramızda dostluk maçları da yapabiliriz. Hem prolar gelişene kadar, hem de FIFA13'e alışana kadar vakit geçer. Hem de karşılıklı tanışıklık artar daha az problem yaşarız ilerde de. Böylece turnuvaya kesin katılacak yeni takımlar için süre kazanmış oluruz ve fikstür falan eksiksiz hazırlanmış olur...

Saygılar...

• Ronaldo konusuna açıklık: Bal gibi de ıslıkladılar.

Arkadaş konusuna açıklık: Bak sen diyorsun "arkadaş", o bahsettiğin şeyler arkadaşlar arasında olur. Burada kaç kişi birbirinin yakın arkadaşı? Ya da sadece arkadaşı? Sayar mısın? Bahsettiğin takılma olayı "arkadaşlar" arasında olur. Bak ilk sayfada Seçuk'a Pesçi diye takıldım. Birbirimizin amacı belli , neyi kastettiğimiz belli. Ama birbirini tanımayan takımlar için o dediğin olay olmaz.

Ekleme: Keza o dediğin olaylar daha önceki turnuva denemelerinde gerçekleşmedi. Ters tepti, takımlar birbirine girdi, kırgınlıklar oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yımah -- 17 Eylül 2012; 17:06:12 >
  • Niyet onemli. Kisinin fikri yapacaklarinin teminatidir. Gecen turnuvaya ben takimimi sokmadim. Kimler kufurlesmis hepsini duydum gerci

Kufur eden takim olursa direkt ihrac edelim. Bir daha dostluk maci dahi yapmayalim.

• Alaz abi oncelikle turnuva cok mantikli ve guzel olacak. Daha onceki olaylarin ciktigi turnuvada yoktum ama ogrendim. Bu turnuvada bunlarin olmayacagini dusunuyorum ama,

Bazen gol sevinci yapmayinca cizgiye gidince otomatik sacma sevincler yapiliyor. Bunlari da dusunelim problem olur diyen abilerimle konusalim. Los Galacturcos'da malesef bu sene aktif bir topcu olamayacagim. Ancak takimin bi parcasiyim. Turnuvaya da katilim saglarim gokhan abimin de izniyle. Hayirli olsun simdiden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ronaldo konusuna açıklık: Bal gibi de ıslıkladılar.

Arkadaş konusuna açıklık: Bak sen diyorsun "arkadaş", o bahsettiğin şeyler arkadaşlar arasında olur. Burada kaç kişi birbirinin yakın arkadaşı? Ya da sadece arkadaşı? Sayar mısın? Bahsettiğin takılma olayı "arkadaşlar" arasında olur. Bak ilk sayfada Seçuk'a Pesçi diye takıldım. Birbirimizin amacı belli , neyi kastettiğimiz belli. Ama birbirini tanımayan takımlar için o dediğin olay olmaz.

Ekleme: Keza o dediğin olaylar daha önceki turnuva denemelerinde gerçekleşmedi. Ters tepti, takımlar birbirine girdi, kırgınlıklar oldu.

http://www.dailymotion.com/video/xqa8f9_barcelona-real-madrid-1-2-goals-highlights-21-04-12_sport

Seyircinin sesinin en net duyulduğu videoyu bulmaya çalıştım, izlediğim 3 gol arasında da tribünlerden bırakın gol sevinci veya anti tezahüratı mikrofonlara yansıyan sesler araında bile bariz bir fark göremedim/duyamadım. Öyle bal gibi de ıslıklandı denecek birşey yok bence. En azından evet ya Ronaldo da tepki çekti denecek bir görüntü veya ses bulamadım.

Şakalaşma ve dalga konusunda da heralde ben de durup dururken tanımadığım birine öğren de gel diyecek kadar hadsiz değilim. Başta demek istediğim böyle ortamları oluşturabilmemiz gerektiğiydi "arkadaş" olabilmekti, ki yüzyüze tanışmadığımız bir cok kişi ile arkadaşız burda aslında aynı şeyi savunuyoruz ama nedense gereksiz yere konu uzuyor. Benim farklı olarak savundğum tek şey şuydu: birisi tutup da sevincini abartırsa hemen tepki gösterilmemesiydi. Sonuçta aramızda çok genç arkadaşlar, heyecanlı arkadaşlar var. Eğer anında tepki görürse daha da gaza gelip bunun provokasyona dönüşeceğiydi. Karşılıklı makul düzeyde hoş görü ve anlayışlı olmak gerektiğini anlatmaya çalışıyordum. Bu sayede burada bulunan herkes oyun ve forum arkadaşı olabilirler. Yoksa aptal değilim birbirini tanımayan kişiler, nası taktık, susun, ses gelmiyor, yumruk falan yapsın, chatten oh oh yazsın falan demiyorum

Neyse bu konudaki son mesajım olsun yok yere uzadıkça uzadı konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric "the King" Cantona

quote:

Ronaldo konusuna açıklık: Bal gibi de ıslıkladılar.

http://www.dailymotion.com/video/xqa8f9_barcelona-real-madrid-1-2-goals-highlights-21-04-12_sport

Seyircinin sesinin en net duyulduğu videoyu bulmaya çalıştım, izlediğim 3 gol arasında da tribünlerden bırakın gol sevinci veya anti tezahüratı mikrofonlara yansıyan sesler araında bile bariz bir fark göremedim/duyamadım. Öyle bal gibi de ıslıklandı denecek birşey yok bence. En azından evet ya Ronaldo da tepki çekti denecek bir görüntü veya ses bulamadım.

Şakalaşma ve dalga konusunda da heralde ben de durup dururken tanımadığım birine öğren de gel diyecek kadar hadsiz değilim. Başta demek istediğim böyle ortamları oluşturabilmemiz gerektiğiydi "arkadaş" olabilmekti, ki yüzyüze tanışmadığımız bir cok kişi ile arkadaşız burda aslında aynı şeyi savunuyoruz ama nedense gereksiz yere konu uzuyor. Benim farklı olarak savundğum tek şey şuydu: birisi tutup da sevincini abartırsa hemen tepki gösterilmemesiydi. Sonuçta aramızda çok genç arkadaşlar, heyecanlı arkadaşlar var. Eğer anında tepki görürse daha da gaza gelip bunun provokasyona dönüşeceğiydi. Karşılıklı makul düzeyde hoş görü ve anlayışlı olmak gerektiğini anlatmaya çalışıyordum. Bu sayede burada bulunan herkes oyun ve forum arkadaşı olabilirler. Yoksa aptal değilim birbirini tanımayan kişiler, nası taktık, susun, ses gelmiyor, yumruk falan yapsın, chatten oh oh yazsın falan demiyorum

Neyse bu konudaki son mesajım olsun yok yere uzadıkça uzadı konu

Abi ben Alaz abiyede söyledim herkes adresini versin Tc kimlik no falan

Böyle yok off gole bak nasıl da attık size tarzı konuşmalar olursa Turnuvadaki her klup birleşip adresini bildiğimiz adamı gidip Dövelim

• Önemli olan kazanılan lig olmıcaktır... Herkes keyif almak için oyun oynuyor... Yada insan tanımak için... Ben klübüme girdiğimde tanıdım 1 arkadaşım vardı, şimdi 5-6 tane abim dediğim, arkadaşım diyebileceğim insanlar var... Lige de o gözle bakarsak zaten saygı çerçevesinde bir turnuva bizleri bekler... Hemen hemen herkes isim olarak, nick olarak birbirini tanıyor zaten. Bu turnuva da daha da yakından tanır işte fena mı... Önce ki yapılan turnuvalarda ne gibi sıkıntılar oldu bilemiyorum. Ama bu sefer ki turnuva başlayacak öteki turnuvaların ilki olur ve gelecekte iyi ilişkiler kurulur...
  • Abi tartışılan konuya bak yahu. Ben duyduğumu söylüyorum , izlediğim videodan ve tvden ıslıkları duydum sen hala Barçalılar temiz çocuk yapmaz öyle şey diye ısrar ediyorsun. Futbol her yerde aynıdır , her yerde rakip gol atınca ıslıklayanlar olur, siz hiç mi maça gitmediniz?
  • quote:

Abi tartışılan konuya bak yahu. Ben duyduğumu söylüyorum , izlediğim videodan ve tvden ıslıkları duydum sen hala Barçalılar temiz çocuk yapmaz öyle şey diye ısrar ediyorsun. Futbol her yerde aynıdır , her yerde rakip gol atınca ıslıklayanlar olur, siz hiç mi maça gitmediniz?

Ben türkçe konuşmuyorum ya da anlatamıyorum daha basit ve direk yazayım: Barcalılar Ronaldoyu tebrik etti demiyorum herhalde ben de dediğim şu o golden sonra ilk goldeki ıslıklardan daha mı çok ıslıklandı Ronaldo "calm down" diye hareket yapmasaydı daha mı az ıslıklanırdı? Hayır bunu sen de biliyorsun orada videoda da var. Herhalde rakip takım evinde gol atarsa hem de maçın bitmesine dakikar kala atıp öne geçiyorsa fazlasıyla bile ıslıklanabilir. Ama ıslıklayanlar olur başka burada tartıştığımız o gol sevincine özel bir tepkinin olup olmadığı başka. Olmadığı bu kadar açıkken hala aksini iddia ediyorsun, rakip gol atarsa ıslıklanır diyorsun. Mesele atılan gol değil, gol sevinci. Kabul edemedin gitti şunu hala iddia edeceksen o gol sevincine özel bir tepki gösterildiğini pes ediyorum sen haklısın

Ekleme:
    @thecaliph16
    Güzel fikir, sadece dövmekle olmaz evinde sırayla teke tek maç yapıp attığı ve yediği her golde tokatlamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALP 3R -- 18 Eylül 2012; 0:15:50 >

• İyi de tepki olayını sen çıkardın. Ben de ne tepkisi bekliyordun ki sahaya mı atlamaları lazımdı dedim? Uzatmayalım istersen?

Futbol bir oyun ama Fifa turnuvası bir oyun değil. Bizim kültürümüzde alttan almayı herkes beceremez. Benim günlerdir anlatmaya uğraştığım bu. Hala diyorum ben Selçuk'a nasıl koyduk derim sizin kulüpten biri kaldıramaz tepki gösterir. Aynı şey sevinçlerde de geçerli. Herkes birbirini tanımıyor. Amacını da bilmiyor. Anlatabildim mi? Bu forumda bu giften kapa çeneni anlamını çıkaran adamlar var, herkes birbirinin niyetini anlayamaz. Tanımak gerekir ama bu tip ortamlarda bu iş zor, ipin ucu bir ere kaçtı mı iş bitiyor. Ki kaçtı daha önce. Şu konuya kaptanlardan başkası yazmasın denilir ama herkes yazar, hala yazıyor değil mi? İşte kavgada da böyle oluyor ipin ucu kaçıyor. Biz de kavga çıkarabilecek hiçbir şeyi istemiyoruz bu yüzden. Kendimiz için değil turnuva devamlılığı için istemiyoruz. Yoksa Alaz abi açmasa belki biz kulüp olarak böyle bir organizasyon yapacaktık.

Ben kulüplerin kararlarını tekrar gözden geçirmeyi davet ediyorum. En azından birbirimiz tanıyana kadar belli başlı bazı kurallar olmalı. 1. kurala futbolun içinde var diyenler 3. kuralı futbol dışında tutması ironik geldi bana. 3 kural da futbol içinde var ama oyun içinde bazıları olmamalı. Hatta üzerine eklenmeli. Ben kulüplerin tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.