Şimdi Ara

PS VİTA İmei Sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba DonanımHaber ailesi ,iki gün önce 2.el ps3 ps4 ve ps vita gibi ürünler satan bir dükkandan ps vita aldım 3g+Wifi li modeli içinde 4 gb hafıza kartı ile birlikte herhangi bir sorun yok sıkıntı yok taaki hattımı takıp denemek amaçlı kulllanana kadar hattımı takıp normal internete bağlandım herhangi bir sorun yok sonra hattımı çıkarıp tekrar telefonuma taktım ve bir mesaj geldi ************* imei nolu cihaz kayıt dışıdır cihazınız 120 gün içinde kapatılacaktır diye bir mesaj aldım imei numarasını kontrol ettim ps vita ile aynı imei numarası ;

-Cihaz Kapanırmı
    -Kapanmassa Herhangi Bir Sorun Olur mu?
    -Yapmam Gereken Birşey Varmı

vb. sorular yani ,size aynısı oldugunu düşününüz siz ne yapardınız ve nasıl sorular sorup cevap beklerdiniz şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Yardımlarınızı bekliyorum,İyi Eğlenceler,İyi Forumlar...

• Kimsenin bilgisi yokmu bu konuda yardımcı olun lütfen.
  • Cihaz yurtdisindan gelmis. Kapaninca sadece sim kart ozelliklerini kaybedeceksin. Wifi den kullanabilirsin internet ozelliklerini. Bence sikinti yapilacak bi durum yok. Benimde 3gli vitam var bi gun olsun sim kart takip internete girmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece 3g özelliği kapanacaksa dert etmenizi gerektirecek bişey yok, zaten 3g browserda gezme gibi şeylere yarıyo sadece online oyun oynanmıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voidian -- 21 Şubat 2016; 16:56:40 >
  • merhaba.buyuk bir olasilikla PS Vita NTSC-U yani North America.bu yuzdende hicbir Europe ulkesi imei'ye kayitli degil.sizde sim'inizi takinca kacak telefon gibi muamele yapiyorlar malesef.nasil cozulur derseniz pasaport ve birkac kagitla ve tabiki 100 lira ile bir yer vardi oraya gidip Vita'nin imei'sini kayit ettireceksiniz ve artik bu ulkenin hatlarini Vita'da kullanabileceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WALTERLU W kullanıcısına yanıt
    cevabi yukaridaki mesaja yazdim.JR

• Resmi yoldan satın alınan 3G'li vita'larda böyle bir durum söz konusu değildir herhalde ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Europe ulkelerinden alinan butun PS Vita'lar bu ulkede calisicaktir.yani konsolun 2. bolge olmasina dikkat edin.

• ScottishJR kullanıcısına yanıt
    Fakat avrupadan alınıp buraya getirilmiş bir vita'nın durumu da karışık değil mi ? O da kayıtlı olmadığından kapanacaktır.

Arkadaşın cihazı abd olduğundan değil kayıtlı olmadığından kapanıyor, bölge kodu bu durumda göz önündeki meseledeğil sanırım.

Zaten sim kartı takınca çalışmış sonra engel mesajı ulaşmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    dostum dedigim gibi 2. bolge tum Vita'lar tr'de dahil 30 ulkeye kayitli bir sekilde satisa cikiyor.ornek olarak UK'den alinan bir Vita 30 ulkeyede kayitli oluyor.cunku Sony konsollarini kitalara gore ayirip uretiyor.her ulke icin ayri uretseydi o zaman dedigin olabilirdi ama oyle birsey yok.USA'den alinan Vita ise 1. bolge oldugu icin Jamaica, Canada, Brazil, Argentina gibi America kitasi ulkelerine kayitli oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.