Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.020
Cevap
166
Favori
1.050.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güncel: arm cortex a15, ps vita'yı b.ka sarıyor

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/ARM-CortexA15-mimarisinin-performansi-sekillenmeye-basladi.htm

2012'nin sonuna doğru çıkar diyor. 2011'in sonunda ps vita çıkacak. Ps vita'nın sonraki revizyonu a15 olur heralde. Olur, yeni çıkan revizyonu da alırım. Para sorun değil, tüm paramı vita'ya biriktirmeye hazırım.
  • -Arada gelir bu konuda birşeyler gevelerim,editörlüğe gerek yok saol.
    -Microsoft yeni işletim sisteminde(Windows 8) Arm işlemcilere destek vereceğini açıklaması zaten yeterliydi,bu konsola uyarlanması sadece hackerlara kalıyor.Tabi bu ne zaman mümkün olur hiçbir fikrim yok.Sadece imkansız olmadığını söyleyebilirim.
    -Kamera hakkında söylenebilecek pek birşey yok,herkesin ihtiyaçları farklı sonuçta.
    -Custom Firmware denilen şey;hacker ve bu tip konularda bilgi sahibi kişilerin,cihazların kısıtlamalarını ortadan kaldırarak istedikleri programları yazmasını ve yüklemesine(kısaca homebrew)olanak tanıyan farklı versiyonlara sahip yazılımlardır.Bu tanım biraz karışık olabilir ama şöyle örnek vereyim.Şu an elinde bulunan Psp'de korsan oyun oynanmasına izin veren,kendi filmini yükleyip izlemene olanak tanıyan ve eski oyun konsollarının emulatörlerini(örneğin ateri oyunları) Psp'ne kurarak oyunlarını oynamanı sağlayan tek şey Psp'ne hackerların hazırladığı custom firmware denilen yazılımlardır.Halk arasında "versiyon atma,fw atma" diye de söyleniyor.

Edit:Ps Vita'da Arm Cortex A9 kullanılacağı kesin zaten,A15 denilen mimariyi kullanmayacaklar.Zaten çıkış tarihi uygun değil ve uygun olsa bile en baştan A15'i kullanırlardı,önce A9 kullanıp sonradan A15 kullanmaları imkansız.Aynı konsolun farklı modellerinde hiçbir zaman aşırı donanımsal fark olmaz,olmamalı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razura -- 13 Haziran 2011; 0:02:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78
    güncel: arm cortex a15, ps vita'yı b.ka sarıyor

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/ARM-CortexA15-mimarisinin-performansi-sekillenmeye-basladi.htm

2012'nin sonuna doğru çıkar diyor. 2011'in sonunda ps vita çıkacak. Ps vita'nın sonraki revizyonu a15 olur heralde. Olur, yeni çıkan revizyonu da alırım. Para sorun değil, tüm paramı vita'ya biriktirmeye hazırım.

Dostum teknoloji elbette gelişip ps vitayi gececek. Ama burda önemli olan playstation markası. A15 islemcisiyle yapılacak bir iPhone 5 ya da herhangi bir telefon vitaya rakip olusturmaz. Çünkü vita bir el konsolu ve arkasında Sony gibi bir dev var. Anlatmak istedigim vitaya çıkacak olan oyunlar her zaman büyük, kaliteli ve yüksek maaliyetli yapımlar olacaktır. Ancak telefonlar vita kalitesini ve oyun bollugunu veremezler. Kulvarlari farklı.

Ayrıca Sony'nin bundan sonraki çıkacak bir vita modelinde işlemci değiştireceğini sanmam. Hiç bir zaman böyle bir şey yapmadı. Bu arada imzayi yarın ekliyorum söz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Party Starter

quote:

Dostum teknoloji elbette gelişip ps vitayi gececek. Ama burda önemli olan playstation markası. A15 islemcisiyle yapılacak bir iPhone 5 ya da herhangi bir telefon vitaya rakip olusturmaz. Çünkü vita bir el konsolu ve arkasında Sony gibi bir dev var. Anlatmak istedigim vitaya çıkacak olan oyunlar her zaman büyük, kaliteli ve yüksek maaliyetli yapımlar olacaktır. Ancak telefonlar vita kalitesini ve oyun bollugunu veremezler. Kulvarlari farklı.

Ayrıca Sony'nin bundan sonraki çıkacak bir vita modelinde işlemci değiştireceğini sanmam. Hiç bir zaman böyle bir şey yapmadı. Bu arada imzayi yarın ekliyorum söz.

dostum ya, içim biraz rahatladı gibi. Telefonlar tabii ki vita'nın yerini tutamaz ama, şimdi telefonlar vita'dan daha hızlı nete girerse şikayet ederim az buz bir şey. Vita'yı sadece oyun için almıyorum, ki çoğu kişi bu yüzden vita'yı(sadece oyun olmadığı için) seviyor.

@Razura hocam, gelin geveleğin valla iyi şeyler çıkıyor

-custom fw olması benim için pek fark etmeyecektir, orjinal oyun da kurabilirim. Önemli olan multi destekli güzel oyunların gelmesi. Şu call of duty vita için duyuruldu ya, inşallah güzel olur.

@Party Starter, dostum bir tane daha resim var, upload mu edeyim, nasıl atabilirim sana, mobildesin? Şu kareli kağıt olan resmi de koyalım 2. imza olarak diyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Party Starter

quote:

dostum ya, içim biraz rahatladı gibi. Telefonlar tabii ki vita'nın yerini tutamaz ama, şimdi telefonlar vita'dan daha hızlı nete girerse şikayet ederim az buz bir şey. Vita'yı sadece oyun için almıyorum, ki çoğu kişi bu yüzden vita'yı(sadece oyun olmadığı için) seviyor.

@Razura hocam, gelin geveleğin valla iyi şeyler çıkıyor

-custom fw olması benim için pek fark etmeyecektir, orjinal oyun da kurabilirim. Önemli olan multi destekli güzel oyunların gelmesi. Şu call of duty vita için duyuruldu ya, inşallah güzel olur.

@Party Starter, dostum bir tane daha resim var, upload mu edeyim, nasıl atabilirim sana, mobildesin? Şu kareli kağıt olan resmi de koyalım 2. imza olarak diyorum.

Yarın atarsin bana resmi. Call of duty oyunu sanırım modern warfare 3 olur. Ps3 sahipleriyle cross platform multi oynariz. Tabi tahmin sadece kesin değil. Belki sadece vitaya özel bir oyunda olabilir.
  • Ngp ne oldu simdi? Yeni cikan konsolun adi ngp degil mi? Sonradan mi degistirdiler? Yoksa ngp baska bir urun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dwightt
    Ngp ne oldu simdi? Yeni cikan konsolun adi ngp degil mi? Sonradan mi degistirdiler? Yoksa ngp baska bir urun mu?

Aynı ürün ismi değişti.
  • Umarım kamera çözünürlüğü ve kalitesini düşük tutmazlar. Fiyatına bakınca düşük tutmaları normal ama her şeyi çok iyi yapıp da kamerayı çok kötü yapacaklarını düşünmüyorum. Umarım Sony bize bir sürpriz yapar. Ayrıca diğer bir arzum ise doğru düzgün bir web browser. İnternette rahat rahat dolaşmak isterim ben. Flash falan büyük ihtimalle olur zaten. Oyun fiyatları da düşük tutulursa bizim için çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Ertugrul-
    Umarım kamera çözünürlüğü ve kalitesini düşük tutmazlar. Fiyatına bakınca düşük tutmaları normal ama her şeyi çok iyi yapıp da kamerayı çok kötü yapacaklarını düşünmüyorum. Umarım Sony bize bir sürpriz yapar. Ayrıca diğer bir arzum ise doğru düzgün bir web browser. İnternette rahat rahat dolaşmak isterim ben. Flash falan büyük ihtimalle olur zaten. Oyun fiyatları da düşük tutulursa bizim için çok iyi olur.

Kameralar daha önce konusuldugu gibi düşük mpli olacak. Sony kameranin oyunlarda kullanilma amacıyla koyuldugunu söylemişti. Tabii fotoğraf cekebileceksiniz ama asil işlevleri oyunlar. Yani beklentiniz yüksek olmasın.

Yeni haberler:

PS Vita amazon.com'da ön sipariş satışları olmasına rağmen 1. sırada haber: Haber

150'den fazla yapımcı firma Ps Vita'ya oyun yapmak için sabırsızlanıyor. Haber

Ve Ps vita için duyurulan gizemli oyun Gravity Daze'den yeni görseller:

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Party Starter -- 13 Haziran 2011; 11:03:59 >
  • Sanırım bu en ağır grafikli oyun olacak. İlk mesajda e3 2011'de bu oyunun gameplay'i var. Off -screen çekilmiş

http://forum.donanimhaber.com/m_49775020/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49775020
  • fiyatları ne kadar olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W o h a N

fiyatları ne kadar olur acaba?

İlk mesajlarda yazıyor hocam. İncelemediğin çok belli ama yine de söyleyim,

250,300€. Dolar olarak da 250-300$'ye geliyor sanırım, kur sorunlarını göz ardı etmeye çalışmışlar.
  • Pek tatlı alet ama özellikle Türkiye'de biraz fazla pahalı olacak gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginco06

Pek tatlı alet ama özellikle Türkiye'de biraz fazla pahalı olacak gibi..

650-700 lira olmaya çalışacakmış, Sony Türkiye uğraşıyor.

Arkadaşlar yeni imza geldi, ekleyiniz isterseniz. Az sonra 2. imza gelecek, mizahi bir ps vita çizimi benden
  • Yaz alıcam ama 2 yıl sonra da alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: NintendoWiiXbox

Yaz alıcam ama 2 yıl sonra da alabilirim

hayırdır Wii U'mu bekliyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 13 Haziran 2011; 23:04:30 >
  • Ekle

Tek kelime ile SÜPER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savior Fenix -- 14 Haziran 2011; 11:12:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: W o h a N

fiyatları ne kadar olur acaba?

İlk mesajlarda yazıyor hocam. İncelemediğin çok belli ama yine de söyleyim,

250,300�. Dolar olarak da 250-300$'ye geliyor sanırım, kur sorunlarını göz ardı etmeye çalışmışlar.

inceliyorumda bu haber ilk çıktığında 1000 dolar üstü olur diyolardı şimdi böle belli deil ondan sordum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiC

Ekle

Tek kelime ile SÜPER

en beğendiğiniz özelliği nedir?
  • Arkadaşlar Sony kendi sitesine vita hakkında flash bir uygulama hazırlamış. Bir bakın derim gayet hoş.

http://us.playstation.com/psvita/design/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.