Şimdi Ara

PROTON GEN2 NASIL BİLİRSİNİZ ?? :) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
4
Favori
138.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: depeche35

Alınmamalı artık bu saatten sonra bence.

Alıntıları Göster
    evet Proton alınmamalı. mazallah alırsın çok seversin satmak istemezsin paranı müslümanlar kazanır boşver. Proton ney ya arabamı bisiklet mi o?

Proton almak isteyen arkadaş bul biyerden(nasıl mı? yakınlarda internetten satılık bul bitane koy benzinin gazını neyse dene gör)
    Şehir efsanelerine inanmayın, gerçek sahibine sorun. Gerek manuel gerek otomatik şanzıman sorunsuz.
    Yakın zamanda Gen-2 test etme imkanım oldu. Low line donanım eksik olabilir ama aracınızı zamanla seveğiniz için kendiniz ona birşeyler eklemeye başlayacaksınız.
    Gen-2 sürüş olarak son derece zevkli bir araba şase dengesi mükemmel kullanıcı için yol ile bütünleşmek sürüş dinamiklerini test etmek isteyen için tam bir biçilmiş kaftan. gençler için eğlenceli bir araç atmosferiğin motor sesi dolu dolu devir çevirmesi sizi bilmem ama Proton aşktır.
    Hani alfacılar araçlarını çok sever ayrılmak istemez alfasını satan daha iyi bir alfa bulmuştur derlerya Protonda aynen öyle.

Saygılar.
    Sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Winston29

evet Proton alınmamalı. mazallah alırsın çok seversin satmak istemezsin paranı müslümanlar kazanır boşver. Proton ney ya arabamı bisiklet mi o?

Proton almak isteyen arkadaş bul biyerden(nasıl mı? yakınlarda internetten satılık bul bitane koy benzinin gazını neyse dene gör)
    Şehir efsanelerine inanmayın, gerçek sahibine sorun. Gerek manuel gerek otomatik şanzıman sorunsuz.
    Yakın zamanda Gen-2 test etme imkanım oldu. Low line donanım eksik olabilir ama aracınızı zamanla seveğiniz için kendiniz ona birşeyler eklemeye başlayacaksınız.
    Gen-2 sürüş olarak son derece zevkli bir araba şase dengesi mükemmel kullanıcı için yol ile bütünleşmek sürüş dinamiklerini test etmek isteyen için tam bir biçilmiş kaftan. gençler için eğlenceli bir araç atmosferiğin motor sesi dolu dolu devir çevirmesi sizi bilmem ama Proton aşktır.
    Hani alfacılar araçlarını çok sever ayrılmak istemez alfasını satan daha iyi bir alfa bulmuştur derlerya Protonda aynen öyle.

Saygılar.
    Sevgiler.

Alıntıları Göster
    Acaba 2007 modelini alsam nasıl olur. Çok acaip kararsızım yahu, bi dünya model dönüyor kafamda. Markalar, arabalar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Axialis

Acaba 2007 modelini alsam nasıl olur. Çok acaip kararsızım yahu, bi dünya model dönüyor kafamda. Markalar, arabalar :D

Seninle aynı ruh halindeyim. Stilo mu Gen 2 mi yoksa Rover mı diye düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgotten

quote:

Seninle aynı ruh halindeyim. Stilo mu Gen 2 mi yoksa Rover mı diye düşünüyorum :)

Stilo ve rover benim de listemdeydi ama ben onları eledim.
  • quote:

quote:

quote:

Bence Stilo hemen elenecek bir araba değil.

Bu arada yabancı araba inceleme sitelerinde Gen 2 için çok iyi şeyler söylenmiyor.

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/proton/gen-2/hatch/

Poor interior quality --> Zayıf iç mekan kalitesi
    dull to drive --> Sıkıcı sürüş hissi
    high depreciation --> Yüksek değer kaybetme oranı
    sluggish performance --> Düşük performans (110 hp motor için bunu söylemeleri enteresan)
    coarse engines --> Kalitesiz motor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence Stilo hemen elenecek bir araba değil.

Bu arada yabancı araba inceleme sitelerinde Gen 2 için çok iyi şeyler söylenmiyor.

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/proton/gen-2/hatch/

Poor interior quality --> Zayıf iç mekan kalitesi
    dull to drive --> Sıkıcı sürüş hissi
    high depreciation --> Yüksek değer kaybetme oranı
    sluggish performance --> Düşük performans (110 hp motor için bunu söylemeleri enteresan)
    coarse engines --> Kalitesiz motor

Alıntıları Göster
    Çoğu site yerin dibine sokmuş. Sen söyleyince bi göz gezdirdim. Ama kullanıcı değerlendirmesi 10 üzerinden 8-9.

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Alınmamalı artık bu saatten sonra bence.

Alıntıları Göster
    konuyu hortlatayım, temiz 2. el düşük km proton gen 2 arıyorum.
  • bulkar B kullanıcısına yanıt
    sahibinden.com a bak vardı bir kaçtane güzel sağlam duran
  • Winston29 kullanıcısına yanıt
    2003 üstü opel vectra veya cruze araca döndüm, ilgin için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkar

2003 üstü opel vectra veya cruze araca döndüm, ilgin için teşekkür ederim.
    cruze değilde vectra olur :) passat a da bakabilirsin ben kullanıyorum gayet iyi.
  • Axialis kullanıcısına yanıt
    onları bende eledım gen2 de sıra bakalım
  • KorelKandemir K kullanıcısına yanıt
    BMW 3.16i aldım ben. Sonunda bi arabam oldu :)
  • quote:

hayırlı olsun resimleri var mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KorelKandemir

quote:

hayırlı olsun resimleri var mı :)

Alıntıları Göster
    Önceki aracım 99 model 415 idi. Aracın özellikle yakıt performansı harikaydı. 10 tl gaz ile şehir içinde 110 km yol yapabiliyordum. Uzun yolda çok daha az yakıyor.
    Satamazsın son sahibi olursun diyenlere sözüm şu. Ben aracımı hiç zorlanmadan sattım. En az 3 taliplisi daha vardı. Aracı bilen alır. Bilmeyen atar tutar. Şimdiki aracım da yine proton. 2009 model persona modeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkinen

Önceki aracım 99 model 415 idi. Aracın özellikle yakıt performansı harikaydı. 10 tl gaz ile şehir içinde 110 km yol yapabiliyordum. Uzun yolda çok daha az yakıyor.
    Satamazsın son sahibi olursun diyenlere sözüm şu. Ben aracımı hiç zorlanmadan sattım. En az 3 taliplisi daha vardı. Aracı bilen alır. Bilmeyen atar tutar. Şimdiki aracım da yine proton. 2009 model persona modeli.

Alıntıları Göster
    20 bine bir araba alayım diyorum. geely ve chery markalar donanım olarak gen2 den iyiler. gen 2 kalitesi bu arabalara göre nasıldır. ikisini kullanan ve ya yakından inceleyen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: hakinas

20 bine bir araba alayım diyorum. geely ve chery markalar donanım olarak gen2 den iyiler. gen 2 kalitesi bu arabalara göre nasıldır. ikisini kullanan ve ya yakından inceleyen var mı

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar bende Gen 2 almayı düşünüyorum neden mi ?
    Bir kaç ay önce kardeşim ben askerden gelince araba alalım dedi bende alalım dedim ben internetten 20-30 bin arası araç bakmaya başladım
    Dayı oğluda 6-7 ay önce Honda Civic 1.6 Dream aldı manuel Lpg li 32 ye km de düşüktü 108 binde ve sadece lokal boya ve sağ kapı sacı orj değişmiş o da benim gibi başlamış
    Gelly emgranh Chery gibi ucuz ama dıştan can yakan ama raşlar Çin olduğu için herkes caydırmış honda almış bende aynı şekilde baktım ben daha ucuza kafadan 20 yi göze aldığım için 30 hiç çıkmayım dedim ve
    Proton Gen 2 ye kalbim bir ısındı Pir ısında formlardan aradım oradan buradan neyse kullanmayan arabayı sadece resimde gören bile kötüleddi ama eski protoncuların yorumları honda neyse kalite de o dur gibi bir imaj oluşturdu
    Şöyleki pbakım ve arıza çıkartma gibi konularda honda gibi yağını suyunu koy bas git Ama protonun imajı yüzünden arabanın 2.eli ve piyasası düşük dediler parçalara filan baktım uygun zaten ikamet istanbul 3 servisi var
    neyse tmm arabam bu dedim ve kardeşime gösterdim baktı etti elimizde kalır bozulur kırılır ise parça gelmez bulunmaz dedi bir kaç kişiyede sordum hondacı yok dediler 200 model honda toyota al daha iyi dediler
    araçtan öyle bir soğuttular ki neyse kalbim kırık aklım karışık derbeder bakıyorum ilanlara neyse kardeşim almışken düzgün birşey alalımdedi fiyat 20 binden 45 bin e çıktımı hay ben senin arabana dedim yine Honda Civic Elegane vtec bakınıyoruz
    ulan hasarsız temiz yok 45 bin verince insan bunları arıyor neyse devam ediyorum sonra benim aklıma şu dank etti Olum Enes sen hayatında kaç kez araba sürdün düşündüm toplamda 5 - 6 saat ehliyetsiz kiralık yada ablam enişteminki hepside otomatik bir kaç kezde manuel (ehliyet alalı 1 Yıl oldu daha 1 kez bile ehliyetle araba sürmedim sadece enişteminkini 15 dakka) Olum Enes dedim arabaya 40-45 bin verirsek sen S...tin sene G..t korkusuna o rabayı süremezsin kaza yapsanda masrafın altından çıkamazsın neyse geçen hafta kardeşime dedim ben 20 bin kredim le alayım fazlada sen hiç borca girme düşük model bakalım tutulan bir model neyse 1.6 honda 200 model ies lere sardık birde toyota corolla neyse bir iki tane buldum bir iki gündür onalara baktım toyota 1.6 Sol 20001 modeline gidip baktım beğendim dayıoğluyla konuşunca bizim bir abi kullanıyormuş ara konuş dedi aradım enes o toyotaya bakma dedi düşük müdel 97- 98 daha iyi ben satarken çok zor oldu bide malzeme kalitesi eski modellerden kötü dedi hem iç hemdış biraz konuştuk neyse vaz geçtim ama araç çok temizdi bana Proton baktın mı hiç dedi kulağıma inanamadım nerden biliyon dedim birkere iş için elime geçmişti lpg li 15-20 gün kadar kullandım dedi araba süper dedi honda monda hikaye toyota fısss dedi 20-25 bin liraya alacağın arabalar için yine benim kalp bir depreşti neyse tanıdığım bir aile dostunu aradım honda seven bir abim hiç duymamış o da parça sıkıntısından ve 2.el inde elinde patlar dedi biraz onunlada konuştum ben abin olarak söylüyorum ama para senin istediğini alırsın dedi ama bozulur kırılır birşey olur parça gelecekmi var mı yokmu ne zaman gelir onun stresini şahsen ben çekmek istemem düşünmek bile istemem dedi ama bu kez ben düşündüm taşındım almaya karar verdim Gen 2 sizden ricam o kadar yazmışsınız yine bir yazarsanız konuyu hortlatırsak iyi olur Alacağım araç 2009 Otoatik High Line Değişensiz boyasız 110 bin küsür İnşallah alırsam 1-2 yıl kullanıcam duruma göre boyatıp ömürlük kullanıcam yada satacağım ve son kullanıcı doğrumu değilmi göreceğiz çok uzun yazdığım için k.bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: eneschad

Merhaba arkadaşlar bende Gen 2 almayı düşünüyorum neden mi ?
    Bir kaç ay önce kardeşim ben askerden gelince araba alalım dedi bende alalım dedim ben internetten 20-30 bin arası araç bakmaya başladım
    Dayı oğluda 6-7 ay önce Honda Civic 1.6 Dream aldı manuel Lpg li 32 ye km de düşüktü 108 binde ve sadece lokal boya ve sağ kapı sacı orj değişmiş o da benim gibi başlamış
    Gelly emgranh Chery gibi ucuz ama dıştan can yakan ama raşlar Çin olduğu için herkes caydırmış honda almış bende aynı şekilde baktım ben daha ucuza kafadan 20 yi göze aldığım için 30 hiç çıkmayım dedim ve
    Proton Gen 2 ye kalbim bir ısındı Pir ısında formlardan aradım oradan buradan neyse kullanmayan arabayı sadece resimde gören bile kötüleddi ama eski protoncuların yorumları honda neyse kalite de o dur gibi bir imaj oluşturdu
    Şöyleki pbakım ve arıza çıkartma gibi konularda honda gibi yağını suyunu koy bas git Ama protonun imajı yüzünden arabanın 2.eli ve piyasası düşük dediler parçalara filan baktım uygun zaten ikamet istanbul 3 servisi var
    neyse tmm arabam bu dedim ve kardeşime gösterdim baktı etti elimizde kalır bozulur kırılır ise parça gelmez bulunmaz dedi bir kaç kişiyede sordum hondacı yok dediler 200 model honda toyota al daha iyi dediler
    araçtan öyle bir soğuttular ki neyse kalbim kırık aklım karışık derbeder bakıyorum ilanlara neyse kardeşim almışken düzgün birşey alalımdedi fiyat 20 binden 45 bin e çıktımı hay ben senin arabana dedim yine Honda Civic Elegane vtec bakınıyoruz
    ulan hasarsız temiz yok 45 bin verince insan bunları arıyor neyse devam ediyorum sonra benim aklıma şu dank etti Olum Enes sen hayatında kaç kez araba sürdün düşündüm toplamda 5 - 6 saat ehliyetsiz kiralık yada ablam enişteminki hepside otomatik bir kaç kezde manuel (ehliyet alalı 1 Yıl oldu daha 1 kez bile ehliyetle araba sürmedim sadece enişteminkini 15 dakka) Olum Enes dedim arabaya 40-45 bin verirsek sen S...tin sene G..t korkusuna o rabayı süremezsin kaza yapsanda masrafın altından çıkamazsın neyse geçen hafta kardeşime dedim ben 20 bin kredim le alayım fazlada sen hiç borca girme düşük model bakalım tutulan bir model neyse 1.6 honda 200 model ies lere sardık birde toyota corolla neyse bir iki tane buldum bir iki gündür onalara baktım toyota 1.6 Sol 20001 modeline gidip baktım beğendim dayıoğluyla konuşunca bizim bir abi kullanıyormuş ara konuş dedi aradım enes o toyotaya bakma dedi düşük müdel 97- 98 daha iyi ben satarken çok zor oldu bide malzeme kalitesi eski modellerden kötü dedi hem iç hemdış biraz konuştuk neyse vaz geçtim ama araç çok temizdi bana Proton baktın mı hiç dedi kulağıma inanamadım nerden biliyon dedim birkere iş için elime geçmişti lpg li 15-20 gün kadar kullandım dedi araba süper dedi honda monda hikaye toyota fısss dedi 20-25 bin liraya alacağın arabalar için yine benim kalp bir depreşti neyse tanıdığım bir aile dostunu aradım honda seven bir abim hiç duymamış o da parça sıkıntısından ve 2.el inde elinde patlar dedi biraz onunlada konuştum ben abin olarak söylüyorum ama para senin istediğini alırsın dedi ama bozulur kırılır birşey olur parça gelecekmi var mı yokmu ne zaman gelir onun stresini şahsen ben çekmek istemem düşünmek bile istemem dedi ama bu kez ben düşündüm taşındım almaya karar verdim Gen 2 sizden ricam o kadar yazmışsınız yine bir yazarsanız konuyu hortlatırsak iyi olur Alacağım araç 2009 Otoatik High Line Değişensiz boyasız 110 bin küsür İnşallah alırsam 1-2 yıl kullanıcam duruma göre boyatıp ömürlük kullanıcam yada satacağım ve son kullanıcı doğrumu değilmi göreceğiz çok uzun yazdığım için k.bakmayın

Alıntıları Göster
    hocam siteleri takip etmek gerek. Bekleyip güzel bir proton düşürmek mümkün. son sahibi olmazsın korkma her malın bir alıcısı vardır. Zaten alırken uygun alıp satarken uygun satılan arabalar. Son dönemde Proton da iyice kıymete bindi 98 lerin piyasası arttı. Hergün sahibindene girip bakarsan düşer güzel birtane illaki :)

• Konuyu hortlacağım arkadaşlar. Araba alacağım kafam çok karışık bir sürü model var alternatif olarak ama bunların arasında en çok ilgimi çeken gen-2 oluyor.

Eşimin amcasında proton 1998 model 415 var kullanıyor sordum kendisine yedek parça sıkıntısı çekiyor musun diye kesinlikle hayır dedi.

Kendisi aracının satıyor, büyük ihtimalle bayram olduğu için 2 günde 3 kişi aradı sanırım bayramdan sonra birine vereceğim diyor :)

Sadece birkaç soru, yıl 2016, 2007 model proton gen 2 çok problem çıkarır mı ve parçaları pahalıya mı mal oluyor (burası önemli) ve bir de satılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: red0x

Konuyu hortlacağım arkadaşlar. Araba alacağım kafam çok karışık bir sürü model var alternatif olarak ama bunların arasında en çok ilgimi çeken gen-2 oluyor.

Eşimin amcasında proton 1998 model 415 var kullanıyor sordum kendisine yedek parça sıkıntısı çekiyor musun diye kesinlikle hayır dedi.

Kendisi aracının satıyor, büyük ihtimalle bayram olduğu için 2 günde 3 kişi aradı sanırım bayramdan sonra birine vereceğim diyor :)

Sadece birkaç soru, yıl 2016, 2007 model proton gen 2 çok problem çıkarır mı ve parçaları pahalıya mı mal oluyor (burası önemli) ve bir de satılır mı?
    2007 model Gen2 aracımı yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. Merak edenler için birkaç şey yazayım.
    -Performans: Aracın performansına diyecek yok. Ha yer uçağı mı? değil. Yalnız muadillerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle motor sesi harika.
    -Sürüş: Yol tutuşu ve sürüş dinamikleri sınıfına göre çok iyi. Şehir içi trafikte akıyor resmen, istediğin yere dal çık.
    -İç mekan: İç donanım plastik aksamı kötü, sert plastik kullanılmış. Şahsen benim tek sevmediğim yönü bu. Alacaklara tavsiyem sport koltuklu olanlara baksınlar. Bir Hatchback'e göre içi geniş. Arkanın Fiorino'ya göre daha geniş olduğunu söyleyen oldu ki kendisi en az 110 kilo.
    -Parça tedarik: Herkesin merak ettiği parça konusu gelecek olursam; küçük şehirlerde her parçayı bulmanız mümkün değil. Yalnız aradığınız parçayla uyumlu diğer araçları biliyorsanız işiniz biraz daha kolay olabilir. Örneğin; arka balata Ford Mondeo ile uyumlu buna göre ararsanız bulma şansınız yüksek. İnternet üzerinden ise bütün parçaları bulabilirsiniz.
    -Parça fiyatları: Malum bizim insanımız fırsatçı, elinin mahkum olduğunu anlamaya görsün. Piyasada 20 liralık ürüne 100 lira isteyen üçkağıtçılar maalesef çok. Fakat uygun fiyatlı parça satan yerlerde var.
    -Servis: Bildiğim kadarıyla sadece İstanbul ve Ankara'da servis var ki bütün servisler gibi fahiş olduğu için onlara da aracını götüren yok. Kaputunun altı ferah o yüzden tamiratı kolay, pek sıkıntı çektirmiyor. Bu arabanın en güzel yanlarından birisi de sahibini usta yapması :) Ben bu arabayı almadan önce balata ne onu bile bilmezdim. Şimdi ise baştan aşağı söküp toplarım hiç sıkıntı değil.
    -Ekonomi: Benim bu konu bir şey söylemem yanıltıcı olabilir fakat söyle söyleyeyim, sakin kullanırsanız, LPG'de şehir içi küçük şehirlerde 100 km'de 8lt'yi tutturursunuz. Ben bazen sakin bazen devirli (5-6 bin bandında) kullandığımda 10lt'yi gördüm. Ne yaparsam yapayım 12lt'yi geçtiğini görmedim. Yalnız benzinde çok yakıyor, fakat hakkediyor :)
    -Piyasa: Temizse çabuk satılır. Zaten temiz bir şey alırsanız, paraya sıkışana kadar satmak istemezsiniz. Benim aldığım arkadaş sattıktan sonra neredeyse ağlayacaktı, o derece sevdiriyor kendini.

Tavsiye isteyenlere maddi durumu iyi ise tavsiye etmiyorum, etmiyorum ki gariban kesim kaliteli, güvenli, sağlam ve ekonomik arabalara binsin.
    Bi de sakin kullanan birisiyseniz bu araba size tat vermez, daha mülayim bir şeylere bakın.
    Alacak olanlar Medium Line donanım baksınlar. Low'larda ABS yok.
    Daha da merak eden varsa protonun forum sitesini ziyaret etsinler.

• Selamun Aleyküm Adanada yaşıyorum 100bini geçmemiş gri renk hatchback medium line satan var mı?piyasası hakkında bilgisi olan var mı?yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.