Şimdi Ara

Protokol imzalandı: Enerji Liseleri açılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: MertDrx

Dışarıda o kadar Çevre Mühendisi var bunlara 1yıl eğitim vererekte aynı işi yaptırabilirsin. Zaten üniversitelerde yenilenebilir enerji tarzı dersleri alıyor çevre mühendisleri. İş olanağı diye 1 ton insanı eğitip sonra geç kaldık biz bu söktöre adım atmak için diyecekler. Sonra da olan eğitilen o kadar gence olacak işsiz kalacaklar.
    Zaten çok fazla bölüm var bunları üniversitelerde dal şeklinde yapacaklarına durmadan yeni bölümler ekliyorlar. Sonra mezun olan insanlar biz ne yapacaz derdine düşüyor. Kimse ne okuduğunun farkında değil. Sen önce okuttuğun öğrenciyi bilinçlendir gerisi zaten gelir.
    Hocam enerji muhendisligi diye bölüm var cevreye gitmeye gerek yok.

Ben eru enerji son sınıfım.

Verilen egitim güzel , yalniz devletin daha bizden haberi yok. Devlet bile doğru düzgün almiyor senede 10 kisi var mi emin degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üniversitelerde bunun mühendisliğini açtılar mezunları işsiz geziyor
  • Enerji lisesini ilk kez duydum, ilginç...

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Ang3l

Biraz gec kaldigimiz teknoloji.

Seneye faliyete girse 4 sene lise, 4 sene universite olsa; bu okulun meyvelerini 8 yil sonra gorecegiz.

Hadi bakalim. Ulkem icin hayirli olsun.
    8 seneye kadar sistem yine degisir bu okullar yalan olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryuzaki Hideki kullanıcısına yanıt
    Iftardan sonra kola icerken honkurdum la áadadadadasa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence güzel bir gelişme. Keşke ortaokulların son sınıflarından devşirilen dahi çocukların yerleştirildiği; TUBİTAK LİSESİ, Roketsan Lisesi, Uçak Lisesi, Helikopter Lisesi, Füze Lisesi gibi liseler açılsa... Burada yetişen çocuklarımızda İtü, odtü gibi üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitimlerine devam etse... Ve bu arada stajlarını Tubitak, Roketsan, uçak parçaları üreten yerlerde yapsalar. Devlette bunları ileri de bu kurumlarda istihdam etse. Ama mağlesef bizde LYS'de ilk 15 bine giren çocuklar tıp yazıyor (izlenen politikanın sonucu), bu sıralamadan mühendislik ve temel bilimler yazanlarda sonrasında yurt dışına gidiyor.

• astralll kullanıcısına yanıt
    kuyumculuk ve tasarımcısı liseleri v.s. nasıldı ?
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Onlar yıllardır olan meslek dalları... Enerji lisesi yeni bir alan, öncesi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

Onlar yıllardır olan meslek dalları... Enerji lisesi yeni bir alan, öncesi yok...
    heee, nasıllar ama !
  • Nihayet geleceğe yönelik adımlar atılıyor. İçi boş bir gelişme dahi olsa bunun lafının edilmesi bile bir gelişme bence. Yenilenebilir enerji kaynakları hakkında eleman yetiştirsek bu bile yeter ilk aşamada.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.