Şimdi Ara

Protherm Kombi Arıza Kodları (ANA KONU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
4
Favori
18.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resimdeki 4lü klemens var. Köprü bağlantısı yok, sanırım parametre ayarını bulmaktan başka çare yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanuque A kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam gepardda parametre ayarı elimde yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Termostatı bağladım. İnternetten gepard serisinin montaj kurulum kılavuzunu buldum. Servis seviyesini aktifleştirme açıklaması vardı. Direktifleri uygulayarak yaptım

Buraya bırakayım belki birine lazım olur

Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 40 derece ışığı yanıp sönüyordu kullanım suyu sıcaklık sensörü hatası galiba, resetledim yanıp sönmesi durdu ama bu seferde yaz modundayken petekleri çalıştırmaya başladı, bende cihazı bekleme konumuna aldım (su sıcaklık ayar düğmesini offa getirdim)

neden peteğe ısı verdi hocam düzelir mi bu kendiliğinden

• tanrikutalp T kullanıcısına yanıt

Genelde petek ayar potansı bozuluyor hocam Anakart ta

• aslanuque A kullanıcısına yanıt

Parametre ayarları da benzer şekilde yapılıyor sanıırım..

Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)Bay kazımazyoutube
    RF6001 Protherm marka kablosuz termostat Aktif etme işlemi. #demirdöküm #nitroncondese #kombi #odatermostatı #kablosuzodatermostatı #protherm
    https://www.youtube.com/watch?v=TLBoz_fmnk0
  • Blc26 B kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, videodaki gibi yaparsanız işlem tamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam merhabalar. benim annemlerdeki kombi şu videodaki kombi. Şimdi bizim sıkıntımız onlar yaşlı olduğu için sıcaklıkla çok oynayamıyorlar ve bu da havalar sıcak olduğunda hem fazla doğalgaz yakma oluyor hem de ev çok sıcak oluyor. Bunun için çözüm önerisi nedir? Oda termostatı denedik ama çok verim alamadık. Sürekli sıcak olunca kombiden dereceyi düşürmek, soğuk olunca açmak daha mı mantıklı?

Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)Milayoutube
    biz bilmediğimiz için servis çağırıp ücret ödemiştik. siz ödemeyin diye video yu buraya atıyorum , belki birinin işine yarar
    https://www.youtube.com/watch?v=I7wt0ck9GVw
  • Merhaba arkadaşlar proterm lynx kombim sürekli dur kalk çalışmakta tesisat temizlendi filttre temizlendi sorun devam ediyor en fazla 3 dk çalışıyor ve duruyor ve kısır döngü devam ediyor , nerelere bakmalıyım .tşkkler

• serkan_seko S kullanıcısına yanıt

Eğerki kullanımı yapabiliyorlarsa hava iyi iken kısıp soğuk iken açmak tabiki mantıklı ama Oda termostadı aslında en iyi çözüm

Tek bir ısı ayarı seçersiniz yaz/kış kombiye hiç el sürmeden otonom şekilde çalışır Hava iyi iken kombi kendini kapatır soğuk iken açar

• mac14 M kullanıcısına yanıt

Bir çok sebebi olabilir

Tesisat flitresine gezen pislik takılıyordur flitre ye yapışmayan

Tesisat ilk petek yakın ise reglaj ayarı yapılmadı ise dönüş çabuk gelir sistem ısındığını hisseder erken kapatırsa kapatmadan sonra Ntc tekrar kombiyi devreye sokar

Kombi gaz kapasite ayarı yüksek ayarlanmış olabilir

Pompa kademesi 1 de kalmış olabilir

• Zooe kullanıcısına yanıt
    Valla bilmem , annem kullanıyor , benim bildiğim ben termostatı 23 ayarladım mı o dereceye gelene kadar kombi durmadan çalışır , fakat burada böyle bir durum söz konusu değil sürekli dur kalk değil

Lynx süre bazlı çalışmaz. Sadece set değeri sıcaklığa göre çalışır. E(eco modu) set +3 derece, C(confor modu) set +5 derece çalışır. Tesisat temizlense de filitre temizlensede, eğer filitrenin su geçirgerliği iyi değilse ve dairede reglaj ayarı yoksa sürekli dur kalk çalışır, halbuki demirdökümün bu tarz çalışan kombileri, eğer tesisatı güzel ayarlarsan 5 dk çalışır 20 dk bekler. Zaten bu kombide oda termostatının işi yok. Termostat var diye dereceyi yükseltsen genleşme tankı yetersizliğinden sürekli basınç sorunu yaşarsın.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için , bu gün radyatörleri bizzat söküp temizledim ve yerine taktım ve yine hepey bir pas kırıntıları çıktı , çalıştırdıktan sonra ilk defa 20 dk kesintisiz çalıştığını gördüm bu bile yeterli benim için inşallah böyle devam eder , benim kombim Ariston ve kesintisiz 4/5 saat çalışır yerden ısıtma da kullanıyorum , ama bu proterm tam bir faciaya

Yukarda bahsetmiştim hocam madde madde Kesintisiz çalışan kombi yoktur hocam Brülör koruma süresi var ve sistem ısınmasa bile durur.

Ayrıca ayarlanan ısının set 5 derece üstüne çıkınca da durur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 9 Ocak 2022; 18:53:47 >
    Valla Ariston genus premix yoğuşmalı kombi kullanıyorum ve termostatı öyle ayarladım ki gece 02.00 den 23 dereceye ve bu dereceyi bulması sabah saat 08.00/09.00 buluyor ve kombi modülasyonlu olduğu için set edilen su sıcaklığını 45 derece olarak en kısık alevde yanıyor kesintisiz asla dur kalk yapmadan , bende durum bu Proterm de ayarları vardır parametrelerde , bunları güzelce tercüme etmek lazım , Rus servis kitapçığını inceledim ve alev boyutuna kadar ayarları var , bu bilgiler Türk tüketicisine haram yasak , zamanında termostat bağlayacağım yine o Rus Proterm sitesine başvurdum adım adım anlatılmış , girin bakalım bizim Proterm Türkiye sitesinde ne var , öyle bir bilgi var mı yok , aynı şey tüm markalar için geçerli maalesef.

Stop etmeden bir cihazın çalışması mümkün değildir
    Brülör ve diğer bileşenlerin uzun ömürlü olması için Anakart içinde özel bir modül kesintisiz çalışma zaman aralığı hesaplar ve sistem hiç bir komutu dikkate almadan bir süre sonra (genelde 1 saat) 5/7 Dakika soğumaya geçer 👍👍

Alev boyutu ayarları Lynx cihazda HONEY WALL Gaz valfinde 2.2 mbar ve 12 mbar olarak ayarlanmıştır ve otomatik modülasyon yapmaktadır
    Sisteminin dur kalk yapması alev boyundan ziyade delta T yi erken yakalamasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 9 Ocak 2022; 19:17:18 >
    10 yıldır 3 Ariston kombi bu şekilde çalışıyor , kesintisiz 5/6 saat hepsi yerden ısıtma da kullanılıyor , kimseye de bu yaşta artık yalan borcum yok , zamanında yerden ısıtma grubunda da yazdım bunları kimse inanmıyor , Ariston modülasyonlu termostat kullanıyorum, bende durum bu

Bende de 2500 lira değerinde Vaillant Dialog oda termostadı var Vaillant gibi en iyi cihazda bile fabrika verilerinde Brülör korumasız var
    Ariston için bir kesin iddaa da bulunmam zor ama mutlaka vardır yalan borcunuz yok zaten burası bir forum ve eksiklerimi öğreniyoruz 👍👍

Ben kendim emekli mekanik bakımcıyım ,meraklıyım bu konulara 7/8 termostat denedim Ariston kombilerde en verimsiz olanı da Honeywell di 5 dk çalışır 5 durdurur kombiyi , çok sinir bozucu idi her 5 dk da çıt çıt termostat sesini duymak , 1 ay zor dayandım bu termostata hemen sattım zar zor şimdiki termostatı buldum ve taktım takalı bu şekilde çalışır.
    Şimdi gelelim Proterm lnyx ne gibi iyileştirme yapabilirim ayarlardan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.