Şimdi Ara

PROTEIN TOZLARI? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
4.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vücut yapmayı kolay sanıyor millet, kimseye hava basılmıyor ne şişmesi ne sarkması, en fazla kaslar iner sarkma falan olmaz kolay kolay çok fazla hormonsal ürünler kullanılmadığı sürece, şişeceksen iğne vurduracaksın, iğnenin de etkisi kalıcı değildir, bıraktığın an kaslar iner, ayrıca cinsel güç de olumlu veya olumsuz etkisi de olabilir, bu tozların hapların içeriği enerji verici ürünler ve vitaminlerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: BodyBuilder35

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

protein tozu yapay şişirme saglar...1-2ay sonra sende gelişimine inanamazsın..ama bıraktıgında balon gibi sönersin boşa ugraşma derim..

YA!!! İNANMİYORUM NERDEN DUYORSUNUZ BÖYLE BİLGİLER KULLANDINMI NETİCEYİ GÖRDÜNMÜ ÜZERİNDE

ÇOK ATMASYON YAZMİŞSİN HİÇ BİŞEY BİLMEDİĞİN KONULARA CVP YAZMA, PROTEİN TOZLARI DOĞALDIR GİT ANALİZ YAPTİR...

eğer birisi bu sarkma konusunu kanıtla derse şuan resim koyarak kanıtlıyacağim üstelik babami örnek göstererek
    kullanmadım..

kullananlarda neticeyi gördüm..

başka sorun?

yapaya takılmışsın..yapaydan kasıt sahte bir şişme sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 2 Nisan 2007; 22:51:05 >

• Bu arada arkadaşlar ben ne yersem yiyim istediğim kadar yiyim hiçbir şekilde kilo almıyorum alamıyorum ( maşallah ) Allahın bi lütfu heralde:) Bugün yemekte ızgara tavuk göğsü yanında pilav yedim gecede acıkırsam yumurta yicem Sardı beni bu iş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

vücut yapmayı kolay sanıyor millet, kimseye hava basılmıyor ne şişmesi ne sarkması, en fazla kaslar iner sarkma falan olmaz kolay kolay çok fazla hormonsal ürünler kullanılmadığı sürece, şişeceksen iğne vurduracaksın, iğnenin de etkisi kalıcı değildir, bıraktığın an kaslar iner, ayrıca cinsel güç de olumlu veya olumsuz etkisi de olabilir, bu tozların hapların içeriği enerji verici ürünler ve vitaminlerdir

vücut yapmak çok azim isteyen bir iş , salona yeni yazilan 2 gün sonra birakan çok adam gördüm kolay değil yani (gerçi babam eski bir şampiyon olmasina rağmen zamaninda amelelik yaptim diyor )

analolik steroidler zaten başlı başına bir sorun insanin kendi bileceği bir iş tabiki ama sportmenliğe aykiri , ayrica sağliağa çok zararli arnoldun mesela kalp kapaği değişti ( ilaçlar yüzünden oldugu söylenmektedir) şimdi bir zararini görmeseniz bile yaşlaninca çok acisini çekersiniz.

• quote:

quote:

quote:

protein tozu yapay şişirme saglar...1-2ay sonra sende gelişimine inanamazsın..ama bıraktıgında balon gibi sönersin boşa ugraşma derim..

YA!!! İNANMİYORUM NERDEN DUYORSUNUZ BÖYLE BİLGİLER KULLANDINMI NETİCEYİ GÖRDÜNMÜ ÜZERİNDE

ÇOK ATMASYON YAZMİŞSİN HİÇ BİŞEY BİLMEDİĞİN KONULARA CVP YAZMA, PROTEİN TOZLARI DOĞALDIR GİT ANALİZ YAPTİR...

eğer birisi bu sarkma konusunu kanıtla derse şuan resim koyarak kanıtlıyacağim üstelik babami örnek göstererek
    kullanmadım..

başka sorun?

salla recep

bu forum iyice sirke döndü her türlü komedi oluyor

• Ya ağzı olan konuşuyo...

Arkadaşım iyi bir marka kullanırsan hiç bi zararı yok...

Ben kullanıyorum hiç te bi zararı yok...Eğer olayı abartmaz ve tavsiye edilen ölçülerde alırsan ve düzgün bi beslenme programın olursa her şey hallolur..

Yanlız şöyle bi olay var bu protein tozları düzenli spor yapanlar içindir ..

Yani kullanıpta enerji yakmaz ve kaslarını çalıştırmazsan olmaz..

Protein vücudun en temel ihtiyaçlarındandır ve spor yapıldığı zaman vücud kaslar için protein e ihtiyaç duyar bu yüzden bol bol protein almalısın ..(eğer kaslarını beslemek ve vücut yapmak istiyorsan )

Sana tavsiyem protein tozundan başka bi olaya girme creatin veya hormon takviyesi gibi işte esas sakat olan onlar ..Vucudun dengesi bozulur..

Ama eğer bi spor salonuna gidiyor ve düzenli spor yapıyosan ve zayıf yapıda bi insansan üstüne üstlük ne kadar yersen ye kilo alamıyosan .....SEn protein tozu kullanmak için doğru insansın...Bende çok yerim ama kilo alamam ve düzenli spora gidiyorum bu yüzden kullanıyorum..Şöle bişey var vucudun buna ihtiyacı yoktur hiç bi zaman yani spor yaptıktan sonra iyi beslenir ve doğal yoldan protein alırsan sorun kalmaz ama baktın hala kilo alamıyosun o zaman takviye niteliğinde bunu kullanmanda bi sakınca yok...

Bir ölçeğinde yaklaşık 200 gram tavuk etine eş değer protein var..bunu 400-500 ml suya yada süte yada herhangi bi sıvıya karıştırıp spordan yarımsaat önce ve spordan hemen sonra olmak üzere alabilirsin (sadece spor yaptığın gün ) antrenman yapmadığın gün ise günde üç ila dört ölçek alabilirsin metabolizmana bağlı..

Sana tavsiyem bütçeni sarsmazsa 3.5 kiloluk HARDLİNE ile başlıyabilirsin..Yada deneme amaçlı ise 1 kilolukta alabilirsin...Daha iyi markalarda var ama çok pahalı

• quote:

ben 2 kg yedim bi halt olmadı (1-2 ayda bitirdim yaklaşık)
  • Arkadaşlar yazılan çok yanlış şeyler görüyorum okudukça ve inanamıyorum...

Kas sarkmasının protein tozu ile ne alakası var ????

Vitamin desteğinin protein tozu ile ne alakası var ????? Vitamin farklı şeydir protein farklı vitamin kilo aldırmaz Adama protein alma vitamin al demiş birisi aynı şey değillerki ......

ya hayatında fitness salonuna gitmemiş , body building yapmamış , protein tozunun tadını bile bilmiyenler ;

O işlere girme , balon gibi sönersin falan demiş

Ne işi , hangi iş güldürmeyin adamı ya burada bunları yazanlar bu tozların ne zararını gördü açıklasın bana...

http://www.hardlinenutrition.com/ BU link e biraz göz gezdir...

• quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

hiç bulaşma bence. bıraktıktan sonra sarkma oluyor. en iyisi doğal hali. et ye, yumurta ye ne bilim süt iç fazla çalış, çok çıkmasın ama zararsız olsun

laf konuştu bal kabaaa koy tabaa ye kabaaaa. sen ne kadar zekisin öle.

sarkma falan olmaz .

evde açlışıyrsan protein tozuna falan gerek yok boşuna masraf edersin çünkü evde şiddettli bir antrenman yapacağını sanöıyorum. dengeli beslenmen yeter . ayrıca protein tozu enerji ve güç veren bir ürün değildir , istediğin enerji ise en basiti creatin kullanabilirsin yada animal pak , animal storm veya shock teraphy ki yi,ne tekrarlıyorum eğer şiddetli antrenman yapmıyorsan bunlarda israf olur. o yüzden antrenman öncesi aldığın kompleks karbonhidratı arttır farkı görürsün. ama illaki alacağım diyorsan ultimate iscool , natures best zerocarb isopure ve hardline bipro çok iyi ürünler. enerji güç artışı içinse ultimate yada weider creatin alabilirsin ama yağ oranın fazlaysa bir işe yaramaz

protein tozu doğaldır , kana en çabuk karışan ve % olarak adalenin en fazla enzimlediği peynir altı surunda bulunan whey proteininden elde edilir. midesi kaldıran gider bir mandıraya alır peynir altı suyunu ve içer aynı etkiye sahiptir.

@barisdragon
    tam tersi daha az yorar kana çabuk karıştığı için karaciğer ve böbreklerde ki yükü azaltır. son teknoloji cfm whey yarım saatte kana karışırken yediğim yumurta beyazı 4 saatte kana karışır. sence vücut hangisi için daha çok uğraşıyor. vücutta yağ yaptığını nereden çıkardın. %80 protein %0 yağ ve %0 karbonhidrat içeren bir ürün yağı nasıl yapacak.

@Eda_fb
    Herball soya proteininden elde ediliyor doğal olarakta kana karışması uzun zaman alır bu yüzden gece yatarken tercih edilecek bir ürün antrenman öncesi ve sonrası bir işe yaramaz.

@BodyBuilder35
    Aldığın günlük proteinin %10 u bitkisel protein olmalı. bu her vücutçu için geçerli bir kural amino asit açısından zengin olmayabilir ama adalenin onda ki farklı amino asitlere de ihtiyacı var.

son bir söz : konu hakkında bilenler yorum yapsın , yardım isteyen birine yardım edeceğim diye zırvalayıp durmasın.

Yanlız topikte nihayet bilen birileri konuşmuş .. Aynen sana katılıyorum arkadaşım yanlız bi nokta var kafama takılan ..Gerçi kendimde kullanıyorum ama creatin zararlı diye biliyorum yani bu konu hakkında bi çok yazı var ..Bende ki yağ oranı yok gibi bişey ve creatin kullanıyorum protenle beraber fakat böyle bişey varmı yokmu beni bi rahatlatırsan sevinirim...

quote:

laf konuştu bal kabaaa koy tabaa ye kabaaaa

şu lafa koptum yanlız

Bu arada arkadaşım sana en iyi protein tozunu göstereyim..Senin kullanacağın da whey proteini olmalı fakat bu marka olmak zorunda değil ..

PROTEIN TOZLARI?

Bu arada öyle bazılarının söylediği gibi günde bilmemkaçtane yumurta yeme sakın eğer yiyiceksen beyazını ye çünkü sarısı sırf kolesteroldür ve fazlası zarardır...Onun dıında bol bol pirinç yemelisin...Ama dediğim gibi bunların hepsi sıkı çalışıyosan geçerli...

• @Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
    bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
    bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 3 Nisan 2007; 0:01:31 >
  • quote:

@Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
    bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
    bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

• quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

quote:

@Gecomert

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

rica ederim

benim bildiğim creatin kullanimi şöyledir,kullanırsın 4-5 hafta daha sonra bi kaç hafta ara verirsin ve bidaha başlarsin ayni şekilde

hatta örnek vereyim

Orta seviyeli vücut geliştiriciler: Tüm antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı sözkonusudur; antremandan 1 saat önce olmak üzere,

< 80 kg; ilk hafta 1 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    > 80 kg; ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    > 100 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    içiniz.

Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.

yada

creatin kullanımı konusunda çok değişik görüşer var (antrenman öncesimi sonrası mı diye).
    eğer yükleme yapmıyorsan günde 1 kez antrenman öncesi kullanabilirsin.. (5-6 gram kadar)
    eğer yükleme yapıyorsan günde 3-4 kez 5'er gramdan kullanmalısın.. (sabah, antrenman öncesi, antrenman sonrası, yatarken)
    yalnız yükleme dönemi 1 haftayı geçmemeli.. bunun ardından 3-4 hafta günde 1 kereden kullanmalı ve daha sonra 1-2 hafta ara vermelisin..

şahsen ben 5 hafta kullanırımn creatin daha sonra 1 ay ara veririm
    umarim anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 3 Nisan 2007; 0:18:00 >

• Saol teşekkür ederim

Ben zaten creatin e biraz şüpheli baktığım için fazla kullanmıyodum dediğim gibi ama bu ara olayınıda öğrendiğim iyi oldu ..Bu arada ben tekrardan başladığım zaman ilk günü günde 4 çay kaşığı sonraki günler sabah akşam günde iki çay kaşığı kadar kullanıyodum proteinle beraber yani yükleme senin dediğin gibi bir hafta değil di sadece bi gün sürüyodu bende ama çok ara vermiyodum az miktarda ve uzun süreli kullanıyodum umarım pek bi zararı yoktur yada böyle kullanıp bi de dediğin gibi ara verirsek bi zararı olmaz herhalde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

Saol teşekkür ederim

Ben zaten creatin e biraz şüpheli baktığım için fazla kullanmıyodum dediğim gibi ama bu ara olayınıda öğrendiğim iyi oldu ..Bu arada ben tekrardan başladığım zaman ilk günü günde 4 çay kaşığı sonraki günler sabah akşam günde iki çay kaşığı kadar kullanıyodum proteinle beraber yani yükleme senin dediğin gibi bir hafta değil di sadece bi gün sürüyodu bende ama çok ara vermiyodum az miktarda ve uzun süreli kullanıyodum umarım pek bi zararı yoktur yada böyle kullanıp bi de dediğin gibi ara verirsek bi zararı olmaz herhalde...

işte 5 hafta filan kullan böyle sonra ara verisin bi kaç hafta sonra yine başlarsin ,

• tavsiyeler için saol
  • ccaparli hatırına sert anlatmayayım

@RccP
    Protein tozu şişirme vs. yapmaz. normalde yediğin tavuk yada biftekten pek farkı yoktur çünkü oda bir besinden ayrıştırılmış saf proteindir kullanım amacı yeteri kadar yemek yiyemeyenler ve fazlaca öğün alması gerekenler için (ben 7 öğün yiyorum mesela 2 si protein tozu yedi öğünde de tavuk yumurta yenebilir mi sence) hem hazım kolaylığı hem kana karışım hızı açısından kolaylık sağlayan bir üründür. tozun yanında iyi beslenirsen 6 hafta da 1 - 1.2 kg kadar kas kütlesi elde edebilirisin öyle şişme mişme olmaz. aldığında zaten kaliteli kas kütlesi olduğu senin dediğin gibi sönüp gidilmez. 3 ay 5-6 ürün birden kullanır 1-1.5 ay ara veririm ve hiç bir zaman sönmedim. ha sönenler var mı var ama nasıl sönüyorlar izah edeyim : su tutucu steroidler vardır (steroid dopingdir kimileri hayvanlar için üretilmişt ve bazı sporcular üzerinde kullanır tüm dünyada yasaktır) kullandığın ve su alımını arttırdığın sürece vücudunda inanılmaz bir büyüme olur ama bıraktığın zaman idrar ve ter ile vücudunda ki suyu atınca zayıflamaya başlarsın . Bilmeden konuşma. Proteinin ne olduğunu ve ağzımıza giren bir yumurtanın hangi evrelerden geçtiğini bile bilmediğine eminim. muhtemelen yiyoruz hazmediyoruz sı...yoruz olacak cevabın.

@gecomert

Creatinin hiç bir zararı yoktur bildiğin fosfat diyebilirim. vücudun enerji oluşumunu sağlamak için karbonhidrattan sağladığı adp yi atp ye dönüştürür bu işlem uzun sürebilir. creatin alarak adp ye 1 fosfat veri atp hızlı bir şekilde dönüşmesini sağlıyorsun. çok azda su tuttuğun çin antrenman esnasında kaslarına oksijenin daha çabuk taşınmasına yardımcı oluyor. vücut geliştirmenin olmazsa olmaz bir ürünü. son zamanlarda yapılan araştırmalar 5 günlük yüklemenin ve 6 haftada bir yapılan 2 haftalık aranın gereksiz olduğunu antrenman öncesi 5 antrenman sonrası 5 gr alınacak creatinin yeterli olduğunu belirtiyor. yağ oranın %20 ye yakınsa pek bir performans artışı hissetmessin açıkca ben hiç hissettemedim ama %8 e düştüğümde çok yararını gördüm ve hala görüyorum. antrenman öncesi 200 ml saf üzüm suyu ile alırsan daha da iyi olur. son bi şey bu konuda creatin %100 monohydrate kullanmalısın. içinde karbonhidrat olan ve %100 creatin olmayanlar bir işe yaramaz.
    Optimum iyi ama pahalı bir ürün kullandığım zamanlarda verim aldım ama en iyi verimi "Hardline Bipro" ile aldım , inanılmaz bir ürün fakat buda biraz pahalı yanılmıyorsam 1,4 kg 140 ytl. ama değer kullanmak isteyenlere önereceğim 10 numara bir protein tozu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kullanmadım..

başka sorun?

salla recep

evet baştada maymunlar çogaldı

sen bu arnoldun söylediklerine bakma..kısa vadede p.tozu işine yarar kilo aldırır sayesinde iyide şişersin..

kolum sakatlanmadan önce 2,5yıl yaptım protein tozu kullananları gördüm..bir zararı yoktur denir ama sadece kısa vadede çözüm..ben bırakalı bayagı oldu hiçbir ilaç kullanmadım..hiç ilaçsız bench 70-75 basabiliyordum...

hatta seni ilaçlayalım yarışmalara felan girersin diyenlerde vardı..ama ciddi saglık sorunları yapar o yaptırdıkları igneler(isimlerini bilmem ama doktorların tavsiye etmedigini ve çogu eczacının vurmadıgını bilirim bu iş içinde mahalle bodycisine güvenecegine doktoruna güven)

dedigim gibi protein tozu ilesisersin kiloda alırsın..iyi çalışmayla birkaç ay sonra sonuçlarını da görürsün..bıraktıktan 3-5ay sonra fazla birşey kalmaz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kullanmadım..

başka sorun?

salla recep

evet baştada maymunlar çogaldı

sen bu arnoldun söylediklerine bakma..kısa vadede p.tozu işine yarar kilo aldırır sayesinde iyide şişersin..

kolum sakatlanmadan önce 2,5yıl yaptım protein tozu kullananları gördüm..bir zararı yoktur denir ama sadece kısa vadede çözüm..ben bırakalı bayagı oldu hiçbir ilaç kullanmadım..hiç ilaçsız bench 70-75 basabiliyordum...

hatta seni ilaçlayalım yarışmalara felan girersin diyenlerde vardı..ama ciddi saglık sorunları yapar o yaptırdıkları igneler(isimlerini bilmem ama doktorların tavsiye etmedigini ve çogu eczacının vurmadıgını bilirim bu iş içinde mahalle bodycisine güvenecegine doktoruna güven)

dedigim gibi protein tozu ilesisersin kiloda alırsın..iyi çalışmayla birkaç ay sonra sonuçlarını da görürsün..bıraktıktan 3-5ay sonra fazla birşey kalmaz..

kendi türünü belirtmen iyi olmuş direk söylesydim atılırdım heralde. bu arada kendi yazdığın yazının bir üstüne bak.

• @VIKING

Dostum ayrıntılı bi şekilde vakit ayırıp uzun uzun anlattığın için teşekkür ederim

Bu arada herkes kendini belli ediyor bilen bilmeyen konuşuyor sen takma onları
  • ben 1,80 boyundayım 65 kiloyum kilomu arttırmak istiyorum protein tozu kullanmayı düşündüm ama hangisini nasıl kullanmalıyım bilemiyorum çok iştahlı değilim fazla yemiyorum ama bu durumdan memnun değilim... şimdiden cevaplar için tşk ederim...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.