Şimdi Ara

Prostatit belası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
836
Cevap
26
Favori
302.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: prostatçayı

Geçmiş olsun, prostat çayı "pros tea 4x4" ile problemleriniz sona erebilir

Alıntıları Göster
    S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 17 Ekim 2017; 0:18:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyager1960

S

Alıntıları Göster
    Beyler kabızlık var bende kronik şekilde.. Birde yaparken zorlandığım için idrarımda geliyor ve değişik oluyor. Sizdede oluyor mu bu ?
  • Merhaba arkadaşlar,

Hepinize geçmiş olsun. Önemli olduğunu düşündüğüm iki şeyi buraya yazmak istiyorum:

1. Alt tarafınızı sıcak tutacaksınız. Fakat bu kış aylarında pamuklu iç çamaşırla çok mümkün değil, hatta yazın bile mümkün değil. Çünkü pamuk emici bir maddedir fakat nemi dışarı atmaz, kendi içinde tutar ve bu yüzden de soğukdur, izolasyonu iyi değildir. Pamuklu atlet içinizde iken koşu yaptıysanız bilirsiniz, atletiniz su gibi olur, sırtınıza yapışır ve üşütür. İzolasyonu çok iyi, kışın sıcak, yazın da serin tutacak, aynı zamanda da nemi emip dışarı atacak bir kumaşa ihtiyacınız var. Neyse ki böyle bir madde var: YÜN. Yünden yapılmış iç çamaşır giyeceksiniz. Yün iç çamaşır nereden bulalım diyeceksiniz, haklısınız, Türkiye'deki en meşhur yün iç çamaşırı üreticisinin bile "alt iç" ürünü yok. İyiki de yok çünkü a) kumaşları kalın olduğu için çok hantal olurdu ve vücudu sarmazdı b) İplikleri de kalın olduğu için boşlukları da çok fazla, etkili olmazdı c) Yün kılları vücudu kaşındırıyor. Peki ne olacak: Yurtdışında, özellikle sporcular için (bisikletçiler, kayakçılar, outdoor spor yapanlar vs) Avusturalya'daki merinos koyunlarının yünlerinden yapılmış boxer veya düz tipte iç çamaşırları var. Bu yünün bir özelliği de vücudu kaşındırmaması, aynı pamuk gibi rahat olması. Birkaç tane marka var, icebreaker, smartwool vs. Amazon vasıtasıyla da alabilirsiniz, yalnız co.uk ile İngiltere sayfasından alınki, postayla gelebilsin, bir de 100-150 euro'yu geçmeyin ki gümrükte kalmasın. Faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Not: Yünle aynı özellikleri gösteren sentetik ürünler var, meşhur spor firmalarının, fakat araştırırsanız bunların bazı zararlarının olduğunu görürsünüz.

2. Spor yapmalısınız. En iyi spor, yürüyüş veya koşu. Tabi koşarken üşütmeyeceksiniz. Gerekirse bir koşu bandı alın (ama adilerinden değil). Prostat kanın çok yoğun bulunduğu bir organ değil, zor iyileşmesinin bir sebebi de bu. Spor yaparak, burayı ısıtacak, hareketlendirecek ve kan almasını arttırmış olacaksınız.

Allahu teala herkese şifa versin. Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_m123

Merhaba arkadaşlar,

Hepinize geçmiş olsun. Önemli olduğunu düşündüğüm iki şeyi buraya yazmak istiyorum:

1. Alt tarafınızı sıcak tutacaksınız. Fakat bu kış aylarında pamuklu iç çamaşırla çok mümkün değil, hatta yazın bile mümkün değil. Çünkü pamuk emici bir maddedir fakat nemi dışarı atmaz, kendi içinde tutar ve bu yüzden de soğukdur, izolasyonu iyi değildir. Pamuklu atlet içinizde iken koşu yaptıysanız bilirsiniz, atletiniz su gibi olur, sırtınıza yapışır ve üşütür. İzolasyonu çok iyi, kışın sıcak, yazın da serin tutacak, aynı zamanda da nemi emip dışarı atacak bir kumaşa ihtiyacınız var. Neyse ki böyle bir madde var: YÜN. Yünden yapılmış iç çamaşır giyeceksiniz. Yün iç çamaşır nereden bulalım diyeceksiniz, haklısınız, Türkiye'deki en meşhur yün iç çamaşırı üreticisinin bile "alt iç" ürünü yok. İyiki de yok çünkü a) kumaşları kalın olduğu için çok hantal olurdu ve vücudu sarmazdı b) İplikleri de kalın olduğu için boşlukları da çok fazla, etkili olmazdı c) Yün kılları vücudu kaşındırıyor. Peki ne olacak: Yurtdışında, özellikle sporcular için (bisikletçiler, kayakçılar, outdoor spor yapanlar vs) Avusturalya'daki merinos koyunlarının yünlerinden yapılmış boxer veya düz tipte iç çamaşırları var. Bu yünün bir özelliği de vücudu kaşındırmaması, aynı pamuk gibi rahat olması. Birkaç tane marka var, icebreaker, smartwool vs. Amazon vasıtasıyla da alabilirsiniz, yalnız co.uk ile İngiltere sayfasından alınki, postayla gelebilsin, bir de 100-150 euro'yu geçmeyin ki gümrükte kalmasın. Faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Not: Yünle aynı özellikleri gösteren sentetik ürünler var, meşhur spor firmalarının, fakat araştırırsanız bunların bazı zararlarının olduğunu görürsünüz.

2. Spor yapmalısınız. En iyi spor, yürüyüş veya koşu. Tabi koşarken üşütmeyeceksiniz. Gerekirse bir koşu bandı alın (ama adilerinden değil). Prostat kanın çok yoğun bulunduğu bir organ değil, zor iyileşmesinin bir sebebi de bu. Spor yaparak, burayı ısıtacak, hareketlendirecek ve kan almasını arttırmış olacaksınız.

Allahu teala herkese şifa versin. Selamlar..
    Reklam yapmak istemiyorum ama prostatit hastaları için önerebileceğim bir ilaç var.
    pm atarsanız size yardımcı olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: teblig

Reklam yapmak istemiyorum ama prostatit hastaları için önerebileceğim bir ilaç var.
    pm atarsanız size yardımcı olurum..

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 15 Kasım 2012; 15:24:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prostatit

arkadaşlar ben de bu illete yakalandım heralde 2.5 ay önce bi ilişkim oldu ilişkiden 1 hafta sonra sık idrara çıkma ve yanma başladı ama kaşınma ya da bel soğukluğu akıntısı olmadı kesinlikle dr şüpheli ilişki var mı dedi var deyince tamam üretrit olmuşsun dedi bir hafta cipro 500 ve tetradoks kullandım geçmedi ikinci doktor azax diye bi hap verdi içinde 3 tane var oda üretrit demişti içtim yine geçmedi,üçüncü doktor muayene etmeden sadece idrar tahliline bakarak kronik protatit dedi o doktorun tedavisini uygulamadım en son ankarada baya iyi bi hastaneye gittim doc dr muayene etti tahlil yaptı prostat sıvısında mikrop yok iltihap da yok idrar kültüründe üreme yok rektal muayene falan herşey normal ama ağrılarım bir türlü geçmiyor makatta apışarasında testislerde ağrı idrrda incelme 2.5 aydır stresten sıkıntıdan şeklim kaydı neye uğradığımı şaşırdım yok mu bunun bi çözümü arkadaşlar bu illete yakalanıp da kurtulan yok mu çekecekmiyiz bu sıkıntıyı ömür boyu

Alıntıları Göster
    s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 26 Ocak 2017; 19:36:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rob dö şambır

.

Alıntıları Göster
    oturarak işememiz gerekiyor. ayakta işeyince idrarın tamamı çıkmıyor ve orada mikroplaşma yapıp hastalık yapıyor. . . çocuklarınıza oturarak işemesini öğretin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

oturarak işememiz gerekiyor. ayakta işeyince idrarın tamamı çıkmıyor ve orada mikroplaşma yapıp hastalık yapıyor. . . çocuklarınıza oturarak işemesini öğretin .

Alıntıları Göster
    merhaba prostatit belasından kurtulan varmıı? varsa nasıl kurtulmuş lütfen paylaşırmııı????
  • quote:

Orijinalden alıntı: manumemo

Herkese merhaba.Foruma ilk mesajım malesef tatsız bir konu ile olacak.

Google da arama yaparken forumda prostatit konusunun tartışıldığını gördüm.Başlık eski ama yinede tecrübeleriniz bana çok yardımcı olacaktır.1 ay önce devamlı tuvalete gitme isteği ile rahatsızlığım başladı.31 yaşındayım.Doktora gittiğim zaman, doktor prostattan sıvı aldı bunun yanında 3 ayrı tetkik daha yaptı.Sonucundan prostattan alınan sıvıdan ve diğer kültür tetkiklerinde üreme bulunamadı.Ama idrar tahlilinde 6-7 lökosit değeri buldu.Bunu görünce sende prostatit var dedi.Antibiyotik verdi.1 hafta 2 antibiyotiği kullandıktan sonra sıkıntım geçmedi.Doktor antibiyotiği değiştirdi farklı 2 antibiyotiği bir hafta boyunca bitirdim.Bu seferki kontrolde değerler 3-4 e düştü.Değerleri 3-4 görünce antibiyotiği tekrar değiştirdi Ciproxin ile ketoral adlı farklı 2 antibiyotik daha verildi.Bunlarıda bitirince, uzun zamandan sonra rahatladım.Şikayetim olan sık idrara çıkma yüzde 80 olasılıkla kesildi ve sosyal hayata dönebildim.Son kontrolümde ise lökosit ve eritrosit değerleri normal seviyeye indi.2 gün önce son kontrolum vardı ama illet hastalık peşimi bırakmadı ve dün gece yatarken tekrar 30 dakika içinde 5 kere tuvalete girdim.Psikolojim çok bozuldu.Başlığıda görünce bu sıkıntıyı yaşayanların tecrübelerinden yararlanmak istedim. Sanırım bende ki türü KRONİK NONBAKTERİYEL PROSTATİTİS

Ama idrarda ki Lökosit değerleri bile normale dönmüşken hala tuvalet ihtiyacı hissetmem sizce normal mi.Çünkü antibiyotik tedavisini bırakınca tekrar nüksediyor denilmiş burada.

Brokoli küründen bahsedilmiş, çıkış yolu bulamaz isem bende deneyeceğim.Faydası oldu mu?

Bir de ağrı ya da sancı şu aşamada bende hiç yok ama arka arkaya tuvalete gitme isteği kafayı yediriyor yeteri kadar.

Hastalığı geçiren arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.Bu hastalıkla yaşamak zorunda mıyız?Nasıl dayanacağız?

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Baş belası non bakteriley kronik prostatit, 5 yıldır uğraşıyorum ilk yıllar her yılda 1-2 ay rahatsız ederdi antibiotik kullanınca geçerdi

Yaklaşık 8 aydır doktor doktor dolaşıyorum denemediğim ilaç kalmadı ama nafile kurtuluş yok

Hastalık evre evre zannedersem, başlangıç aşaması antibiotikler faydalı oluyor ama ilerleyen evrelerde hiç bir ilacın faydası yok..

İdrarı rahat yapmak için prostat'a lazerle çizik atıp rahatlatıyorlar banada o önerildi, avodart, xtral, prostagud bu üç ilacı aynı anda alıyorum bunlar fayda sağlamadı

anlaşılan bana operasyon yolu görünüyor..

Ağrılar bazan dayanılmaz oluyor, bende ne yapacağımı bilmiyorum 40 gün brokoli kürü yaptım ama fayda göremedim.

İnternette pro2000 diye ilaç ve mekanik alet var bunu kullananlar varsa sonucu hakkında bilgi verebilirler mi?

Herkese geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: birtanbirtan

Merhaba.

Baş belası non bakteriley kronik prostatit, 5 yıldır uğraşıyorum ilk yıllar her yılda 1-2 ay rahatsız ederdi antibiotik kullanınca geçerdi

Yaklaşık 8 aydır doktor doktor dolaşıyorum denemediğim ilaç kalmadı ama nafile kurtuluş yok

Hastalık evre evre zannedersem, başlangıç aşaması antibiotikler faydalı oluyor ama ilerleyen evrelerde hiç bir ilacın faydası yok..

İdrarı rahat yapmak için prostat'a lazerle çizik atıp rahatlatıyorlar banada o önerildi, avodart, xtral, prostagud bu üç ilacı aynı anda alıyorum bunlar fayda sağlamadı

Ağrılar bazan dayanılmaz oluyor, bende ne yapacağımı bilmiyorum 40 gün brokoli kürü yaptım ama fayda göremedim.

İnternette pro2000 diye ilaç ve mekanik alet var bunu kullananlar varsa sonucu hakkında bilgi verebilirler mi?

Herkese geçmiş olsun..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bunun acısını çekenlerden biriyim 2010 yılında sık idrara çıkma ile başladı sonra belli zaman aralıklarıyla zona gibi titremeler olmaya başladı ayaklarımın üşümesi geçmedi ve boşlalmaktan korkar hale geldim aman Allah ım nasıl bi acı oluyodu zaman zaman 15 dakika sürüyodu ve bildiğin testislerim in ağrısından ağlıyordum. her sabah demet demet aç karnına maydanoz yemekten midem bulanıyodu. gitiiğim her doktor veriyodu bi antibiyotik bende bitince bırakıyodum. ama ağrılar aynen devam ediyodu.
    öncelikle bunları yapmanız için yazmıyorum sadece ben böyle daha iyi olduğum için yazıyorum sonuçta antibiyotik bu!sağlam bi doktor buldum deddimki hocam ben internetten bi sürü yazı okudum bu geçmiyomuş o da dediki hekimlik tecrübe işidir sadece okumakla olmaz:) sonra bana 6 ay süre ile noroxin diye bi antibiyotik kullannmamı söyledi bittikçe aldım inat eetim ilk 8 paketi günde iki kere kullan sonra 1 e indir dedi bi de prostagood diye bi ialç kullandım(yapmanız için yazmadım bunları herşeyden önce hekiminizin tavsiyesine uyun)şimdi şükür daha iyiyim ve ayaklar ile bel çevresini sıcak tutmak çok önemli
    yaradan hastalığı verince şifasını da verir aramak lazım çok geçmiş olsun arkadaşlar.

• arkadaşlar bel soğuklugu için 1 yıldır tedavi gördüm ama geçmedi doktorlar prostata ibulaşmış dediler ama tahliller hep temiz cıktıgı halde şikayetlerim hiç geçmedi. bir tanıdığın sayesinde ali hocanın yaptıgı bitki kürüyle 1 ayda çok şükür sağlığıma kavuştum. içmesi biraz zor hele bide yenilen bir bitki var tadı çok acı ama işe yarıyor.dileyen bu numaradan ali hocayla irtibata gece bilir. 0535 768 53 20
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

Beyler kabızlık var bende kronik şekilde.. Birde yaparken zorlandığım için idrarımda geliyor ve değişik oluyor. Sizdede oluyor mu bu ?

Bitki çayı içersem hergün yapıyorum. İçmezsem iki günde bir. Bende de öyle oluyor. En az yarım saatte çıkıyorum. Kalıcı tedavisi var mı bilmiyorum. Araştırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 31 Ekim 2012; 9:37:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birtanbirtan

Merhaba.

Herkese geçmiş olsun..

Alıntıları Göster
    S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 26 Ocak 2017; 19:37:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

Bitki çayı içersem hergün yapıyorum. İçmezsem iki günde bir. Bende de öyle oluyor. En az yarım saatte çıkıyorum. Kalıcı tedavisi var mı bilmiyorum. Araştırmadım.

Alıntıları Göster
    doktorum demişti ki:
    "ne zaman elinde bir sürü dosyayla içeri giren birini görsem tamam bu prostatit'dir derim"...

evet maalesef teşhisi, tedavisi zor bir hastalık, antibiyotik tedavisini de brokoli kürlerini de denemiştim, bu aralar çok şükür rahatım, sıcak su torbası çok işime yaramıştı bir de...
    bu hastalığı araştırırken şöyle bir veriye de rastlamıştım, boşalmadan önceki sürenin (uyarılma sürecinin) uzun olmaması gerekiyormuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: magic32

doktorum demişti ki:
    "ne zaman elinde bir sürü dosyayla içeri giren birini görsem tamam bu prostatit'dir derim"...

evet maalesef teşhisi, tedavisi zor bir hastalık, antibiyotik tedavisini de brokoli kürlerini de denemiştim, bu aralar çok şükür rahatım, sıcak su torbası çok işime yaramıştı bir de...
    bu hastalığı araştırırken şöyle bir veriye de rastlamıştım, boşalmadan önceki sürenin (uyarılma sürecinin) uzun olmaması gerekiyormuş...

Alıntıları Göster
    S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 17 Ekim 2017; 0:19:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyager1960

S

Alıntıları Göster
    ssuat13 Kasım 2012 12.02
    MERHABA!!!
    Yaşım 38.Herşey bundan 6 -7 ay önce penis ucunda batma,idrar yaparken ve sonrasında sürekli yanma,alt karın bölgesinden başlayıp makata doğru yayılan ağrı ve prostatımda aşırı derece hassasiyet ile başaldı.Prostatımdaki hassasiyet ten dolayı sandalye ve ya koltuğa oturamayacak haldeydim.Yaptırdığım idrar ve sperm tahlillerinde herhangi bir bakteriye de rastlanmadı.Doktorun verdiği antibiyotikleri 2 – 2,5 ay kullandım.Antibiyotikler sadece penis ucundaki batmayı hafifletiyor,fakat diğer şikayetlerim olduğu gibi devam ediyordu.Daha sonra 21 günlük olan brokoli kürünü 2 kez çok disiplinli bir şekilde uyguladım.Brokoli kürünü uyguladığım da şikayetlerim tam geçmiyordu fakat ağrılarımda azalmalar oluyordu.Fakat kür bittikten 2- 3 gün sonra şikayetler

tekrar nüksediyordu.

Daha sonra Kimyager Şükrü Bey’in bitkisel ilacını kullanmaya karar verdim.Şu anda 3. ve son kürü kullanmaktayım.Kullanmaya başladıktan 8-9 gün sonra şikayetlerimde %80 – 90 oranında iyileşmeler oldu.Merak ettiğim tek şey ; şikayetlerim ilacı kullandığım süre boyunca mı geçiyor ya da kullandıktan sonra iyileşme kalıcı olacak mı?Bunu da 8 gün sonra ilacım bittiğinde bekleyip göreceğiz.Sonucunu burada sizlerle paylaşacağım.BU konuyla ilgili sorularınız olursa bana suatsaklak@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.Burdan tüm prostatit hastalarına Allah’tan acil şifalar diliyorum.Ayrıca Kimyager Şükrü Bey’e ,bitkisel ilacını biz hastalarla paylaştığı için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.suat

ssuat13 Kasım 2012 12.02
    MERHABA!!!
    Yaşım 38.Herşey bundan 6 -7 ay önce penis ucunda batma,idrar yaparken ve sonrasında sürekli yanma,alt karın bölgesinden başlayıp makata doğru yayılan ağrı ve prostatımda aşırı derece hassasiyet ile başaldı.Prostatımdaki hassasiyet ten dolayı sandalye ve ya koltuğa oturamayacak haldeydim.Yaptırdığım idrar ve sperm tahlillerinde herhangi bir bakteriye de rastlanmadı.Doktorun verdiği antibiyotikleri 2 – 2,5 ay kullandım.Antibiyotikler sadece penis ucundaki batmayı hafifletiyor,fakat diğer şikayetlerim olduğu gibi devam ediyordu.Daha sonra 21 günlük olan brokoli kürünü 2 kez çok disiplinli bir şekilde uyguladım.Brokoli kürünü uyguladığım da şikayetlerim tam geçmiyordu fakat ağrılarımda azalmalar oluyordu.Fakat kür bittikten 2- 3 gün sonra şikayetler

tekrar nüksediyordu.

Daha sonra Kimyager Şükrü Bey’in bitkisel ilacını kullanmaya karar verdim.Şu anda 3. ve son kürü kullanmaktayım.Kullanmaya başladıktan 8-9 gün sonra şikayetlerimde %80 – 90 oranında iyileşmeler oldu.Merak ettiğim tek şey ; şikayetlerim ilacı kullandığım süre boyunca mı geçiyor ya da kullandıktan sonra iyileşme kalıcı olacak mı?Bunu da 8 gün sonra ilacım bittiğinde bekleyip göreceğiz.Sonucunu burada sizlerle paylaşacağım.BU konuyla ilgili sorularınız olursa bana suatsaklak@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.Burdan tüm prostatit hastalarına Allah’tan acil şifalar diliyorum.Ayrıca Kimyager Şükrü Bey’e ,bitkisel ilacını biz hastalarla paylaştığı için çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 28 Mart 2015; 1:34:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oömat

Arkadaşlar bunun acısını çekenlerden biriyim 2010 yılında sık idrara çıkma ile başladı sonra belli zaman aralıklarıyla zona gibi titremeler olmaya başladı ayaklarımın üşümesi geçmedi ve boşlalmaktan korkar hale geldim aman Allah ım nasıl bi acı oluyodu zaman zaman 15 dakika sürüyodu ve bildiğin testislerim in ağrısından ağlıyordum. her sabah demet demet aç karnına maydanoz yemekten midem bulanıyodu. gitiiğim her doktor veriyodu bi antibiyotik bende bitince bırakıyodum. ama ağrılar aynen devam ediyodu.
    öncelikle bunları yapmanız için yazmıyorum sadece ben böyle daha iyi olduğum için yazıyorum sonuçta antibiyotik bu!sağlam bi doktor buldum deddimki hocam ben internetten bi sürü yazı okudum bu geçmiyomuş o da dediki hekimlik tecrübe işidir sadece okumakla olmaz:) sonra bana 6 ay süre ile noroxin diye bi antibiyotik kullannmamı söyledi bittikçe aldım inat eetim ilk 8 paketi günde iki kere kullan sonra 1 e indir dedi bi de prostagood diye bi ialç kullandım(yapmanız için yazmadım bunları herşeyden önce hekiminizin tavsiyesine uyun)şimdi şükür daha iyiyim ve ayaklar ile bel çevresini sıcak tutmak çok önemli
    yaradan hastalığı verince şifasını da verir aramak lazım çok geçmiş olsun arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    30q59;nmrjga;na

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 16:26:23 >

• arkadaşlar bende bu illete seneler önce yakalandım bir çok antibiyotik deneyip doktor doktor dolaştım antiboyotik bu merete geçici çare çaresi yok diye düşünürken saraçoğlunun soğan kürünü denemeyi düşündüm ve aralıksız her sabah her akşam orta boy soğanı ekmekle burada ekmek önemli nişastayla birleşince antibiyotik oluyo hsabah akşam ağızda iyice çiyneyerek yedim biraz zahmetli vede acıverici ama denemeye değer sonuçta soğan antibiyotıklerden daha zararsız sadece gunlerce ağız kokusuyla yaşıyacaksınız o kadar ben denedim faydasını bi kaç gun içinde hıssettım bu arada ayaklarınızıda üşütmeyın ve sık boşalın ....streste ortaya çıkmasında en önemlı faktör.. geçmiş olsun sağlıklı günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memolifree

arkadaşlar bende bu illete seneler önce yakalandım bir çok antibiyotik deneyip doktor doktor dolaştım antiboyotik bu merete geçici çare çaresi yok diye düşünürken saraçoğlunun soğan kürünü denemeyi düşündüm ve aralıksız her sabah her akşam orta boy soğanı ekmekle burada ekmek önemli nişastayla birleşince antibiyotik oluyo hsabah akşam ağızda iyice çiyneyerek yedim biraz zahmetli vede acıverici ama denemeye değer sonuçta soğan antibiyotıklerden daha zararsız sadece gunlerce ağız kokusuyla yaşıyacaksınız o kadar ben denedim faydasını bi kaç gun içinde hıssettım bu arada ayaklarınızıda üşütmeyın ve sık boşalın ....streste ortaya çıkmasında en önemlı faktör.. geçmiş olsun sağlıklı günler...
    S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 17 Ekim 2017; 0:22:0 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.