Şimdi Ara

Prostatit belası (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
26
Favori
302.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avangard

quote:

Orijinalden alıntı: saydin777

quote:

Orijinalden alıntı: avangard

arkadaşlar bu kr prostatit testosteron seviyesini düşürüyormu? benim bu hastalıkla beraber testosteron seviyemde düştü.. normal limitlerin altında.. doktorlar testosteron ilaçları yazıyorlar onlarıda maalesef piyasada bulamıyorum.. anlayın artık :) ekşi sözlükte yazarın biri şöyle yazmış bu hastalık için. ER kişinin başına gelebilecek en büyük dert diye... harbidende öyle...

bende düşmedi ama prostatitmiyim hala bilmiyorum :) 3 doktor prostatitsin dedi 1 i tam bir şey söylemedi , 1 i değislsin dedi 1 prof a yeni muayene olmaya başladım.

Bende testesteron normal , psa normal , prostat elle muayene normal , idrar temiz , meni kültüründe e.coli üremişti oda antibiyotik kullandım sonra üremedi. İdrarda sorun yok , ağrı yoktu , cipro kullanırken 3 hafta kalça ağrısı başladı. 4 hafta cipro yu bıraktıntan sonraki gün kalça , apış arası ve testisler 2 gün ağrıdı şimdi ağrı geçti apış arasında dolgunluk hissi var.

yukarıdaki paylaşımların birindewww.prostatiltibacı.com diye bir site var oranın ziyaretçi defterinde bu hastalıkla ilgili baya görüş paylaşmışlar.

kr prostatit teşhiisini kolay koyamıyorlar.. ben 2 sene ne çektim.. doktorun biri aşırı aktif mesane dedi. bir diğeri kr prostatit. diğeri senin hiçbir şeyin yok psikolojin bozulmuş git psikiyatriste tedavi ol diye fırçaladı..

eğer idrar akışında zorluk ve tazyikte azalmalar başadıysa. idrar yaparken idrarın çatallanıyorsa, boşalma anında meni eskisi gibi tazyikli çıkmıyorsa, boşalırken pelvik bölgede ağrı oluyorsa, idara ani olarak sıkışıyorsan. gece sık sık idarara çıkıyorsan. hep idrara sıkışıkmışsın gibi yanma oluyorsa büyük ihtimalle kr. prostatit olabilirsin ama yinede tecrübeli bir doktorun bu teşhisi koyması lazım... ha birde limon ve ekşi yiyeceklerden ,içeceklerden mutlaka uzak dur şikayetleri acayip azdırıyor..

Bu saydığınız şikayetleri ben 14 yasimdan beri çekiyorum. Belki 13 de olabilir. Su anda 19 yaşındayım. Tipta çözümü yok dedi haseki'deki ürolog bana. Benim canıma tak etti artık. Ne yapacam bilmiyorum. Aklima geldikce sinirlerim ve moralim bozuluyor. Siz bir tedavi şekli biliyor musunuz? ( antibiyotik tedavisi beş para etmiyor denedik)

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyager1960

S

Alıntıları Göster
    .
  • 1umr1 1 kullanıcısına yanıt
    Türkiye de henüz uygulanıyor mu bilmiyorum ama İtalya da bir doktor prostat içine ilaç enjekte ediyormuş. Tabi ilaç antibiyotik ağırlıklı herhalde . Testlerde çıkan bakteri sonucuna göre ilaç şeklini ayarlamıyormuş. Sanırım bakteri çıkmasa da bir çeşit enjeksiyon yapıyormuş. Türkiye de yapan doktor var mı henüz bilmiyorum amawww.prostatiltihabı.com ziyaretçi defterinden takip ettiğim kadarıyla yanın zamanda burada da uygulayan bir kaç doktor çıkabilir. İstanbulda ürolog Levent Türk var , baya övüyorlar.

Bence ilk aşamada önemli olan teşhis. Bakteri varsa onların temizlenmesi ve diğer rahatsızlıklardan kesin olarak ayrılması .

Bugün bulunduğum ildeki bir profesör sende prostat iltihabından şüphelenmiyorum .Prostat sıvısından örnek almama gerek yok dedi . Normal sperm örneği vermiştim hiç lökosit ve eritrosit çıkmadı. Meninin de büyük kısmını prostat sıvısı oluşturur dedi. Antidepresan verdi.Bakalım ne olacak.

• quote:

Türkiye de henüz uygulanıyor mu bilmiyorum ama İtalya da bir doktor prostat içine ilaç enjekte ediyormuş. Tabi ilaç antibiyotik ağırlıklı herhalde . Testlerde çıkan bakteri sonucuna göre ilaç şeklini ayarlamıyormuş. Sanırım bakteri çıkmasa da bir çeşit enjeksiyon yapıyormuş. Türkiye de yapan doktor var mı henüz bilmiyorum amawww.prostatiltihabı.com ziyaretçi defterinden takip ettiğim kadarıyla yanın zamanda burada da uygulayan bir kaç doktor çıkabilir. İstanbulda ürolog Levent Türk var , baya övüyorlar.

Bence ilk aşamada önemli olan teşhis. Bakteri varsa onların temizlenmesi ve diğer rahatsızlıklardan kesin olarak ayrılması .

Bugün bulunduğum ildeki bir profesör sende prostat iltihabından şüphelenmiyorum .Prostat sıvısından örnek almama gerek yok dedi . Normal sperm örneği vermiştim hiç lökosit ve eritrosit çıkmadı. Meninin de büyük kısmını prostat sıvısı oluşturur dedi. Antidepresan verdi.Bakalım ne olacak.
    üzüntü ve stresde bu illetin semptomlarını azdırıyor.. genç yaşta prostatı aldıralım desek o da çare değil.. idrar tutamama problemleri, meninin idrar torbasına boşalması,ameliyat esnasında ereksiyonu sağlayan sinirlerin zarar görme ihtimali vs vs riskleri var... en iyisi iyi bir perhizle semptonları en aza indirip böyle gittiği yere kadar götürmek.. kışın soğuklarda mutlaka pelvik bölgeyi sıcak tutmak gerekiyor.. fazla soğuğa maruz kalmamalı. zaten kr. prostatit prostat kaslarının esnekliğini yitrmesine sebep oluyor. çoğu şkayet bu yüzden ortaya çıkıyor..

quote:

Bu saydığınız şikayetleri ben 14 yasimdan beri çekiyorum. Belki 13 de olabilir. Su anda 19 yaşındayım. Tipta çözümü yok dedi haseki'deki ürolog bana. Benim canıma tak etti artık. Ne yapacam bilmiyorum. Aklima geldikce sinirlerim ve moralim bozuluyor. Siz bir tedavi şekli biliyor musunuz? ( antibiyotik tedavisi beş para etmiyor denedik)

-düzenli olarak 3 günde bir boşalacaksın. boşalma süresini fazlaca uzun tutma. boşaldıktan hemen sonra idrarını yap, penis ve prostatın içinde kalan meni temizlensin..
    -kasıklarını sıcak tut.. kışın soğuğa fazlaca maruz bırakmamaya çalış..
    -perhizine dikkat et.. ekşi limonlu ve bahartlı yiyeceklerden uzak dur. ve bira danda tabii..
    -imkanın varsa sıcak su oturmaları yap.. ben büyük boy bir leğen aldım. içine güneş enerjisinden sıcak su doldurup oturoyorum. sıcak su temas ettiği bölgeyi ısıtarak kılcal damarlandırmayı arttırır. böyle kanlanan bölge iyileşmeye başlar. prostat fazlaca kanlı bi organ değilmiş bu yüzden ne kadar kanlanırsa iyileşme bbaında o kdara faydalı oluyormuş. (doktorların yalancısıyım(

son olarak geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmaca925 -- 11 Eylül 2013; 14:25:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atmaca925

üzüntü ve stresde bu illetin semptomlarını azdırıyor.. genç yaşta prostatı aldıralım desek o da çare değil.. idrar tutamama problemleri, meninin idrar torbasına boşalması,ameliyat esnasında ereksiyonu sağlayan sinirlerin zarar görme ihtimali vs vs riskleri var... en iyisi iyi bir perhizle semptonları en aza indirip böyle gittiği yere kadar götürmek.. kışın soğuklarda mutlaka pelvik bölgeyi sıcak tutmak gerekiyor.. fazla soğuğa maruz kalmamalı. zaten kr. prostatit prostat kaslarının esnekliğini yitrmesine sebep oluyor. çoğu şkayet bu yüzden ortaya çıkıyor..

quote:

-düzenli olarak 3 günde bir boşalacaksın. boşalma süresini fazlaca uzun tutma. boşaldıktan hemen sonra idrarını yap, penis ve prostatın içinde kalan meni temizlensin..
    -kasıklarını sıcak tut.. kışın soğuğa fazlaca maruz bırakmamaya çalış..
    -perhizine dikkat et.. ekşi limonlu ve bahartlı yiyeceklerden uzak dur. ve bira danda tabii..
    -imkanın varsa sıcak su oturmaları yap.. ben büyük boy bir leğen aldım. içine güneş enerjisinden sıcak su doldurup oturoyorum. sıcak su temas ettiği bölgeyi ısıtarak kılcal damarlandırmayı arttırır. böyle kanlanan bölge iyileşmeye başlar. prostat fazlaca kanlı bi organ değilmiş bu yüzden ne kadar kanlanırsa iyileşme bbaında o kdara faydalı oluyormuş. (doktorların yalancısıyım(

son olarak geçmiş olsun..

Alıntıları Göster
    prostat gereksizi bişiymiki aldırıyon birader... @avangard

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

elbette gereksiz bir organ(bez) değil sağlıklı çalıştığı sürece. ama başına kr. prostatit belası gelince insan herşeyi düşünüyor.... ben nerdeyse 2 sene boyunca evden dışarı çıkamadım.. 15-20 dakikalık yolcuklar bile işkence. gece uykusunu unutuyorsun.. paso kasıklarında yanma işeme isteği.. çok şükür 2-3 senedir de epey rahatladım...(prostatımı aldırmadım) allah kimsenin başına kronik bir rahatsızlık vermesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmaca925

quote:

elbette gereksiz bir organ(bez) değil sağlıklı çalıştığı sürece. ama başına kr. prostatit belası gelince insan herşeyi düşünüyor.... ben nerdeyse 2 sene boyunca evden dışarı çıkamadım.. 15-20 dakikalık yolcuklar bile işkence. gece uykusunu unutuyorsun.. paso kasıklarında yanma işeme isteği.. çok şükür 2-3 senedir de epey rahatladım...(prostatımı aldırmadım) allah kimsenin başına kronik bir rahatsızlık vermesin..

Alıntıları Göster
    yukarda aldıralım falan demişssinde..

• quote:

yukarda aldıralım falan demişssinde..

aldırmayı düşündüğümü söylemştim.. dokorun birine derdimi anlatıyorum bitap halde 'doktor bey ben ömrüm boyunca hep böylemi yaşayacağım' diye. adam hiç umursamadan dayanamıyorsan prostatını alırız diye cevapladı :) başka bir doktora gittim şu doktor bana prostatını alırız dedi siz ne diyorsunuz diye sordum. olurmu senin yaşın kaç daha diye cevapladı :( zor bir hastalık bu kr. prostatit..
  • Bu hastalığın teşhisi konur iken dr makattan muayene ediyor.bende prostata dokunduğunda müthiş bir ağrı yaptı,adeta elektrik çarpmış gibi oldu.benim merak ettiğim eğer prostatımda bir rahatsızlığım olmasa idi bu ağrıyı yinede yaşarmıydım,yoksa sadece anormallik olanlardamı bu ağrı hissedilir?bilgisi olanlara
  • Dikenlikorgun D kullanıcısına yanıt
    Bende ki muayenede bir şey hissetmedim. Doktor ağrı oldu mu diye sordu , hayır dedim. Semen kültüründe lökosit ve eritrosit gözükmedi . Meninin % 90 ını prostat sıvısı oluşturur ve sende bir şey çıkmadığı için ayriyeten prostat masajı yapıp , sıvı örneği almaya gerek yok dedi .

Prostat tamamen normal olup da yine de prostatit oluyor mu bunu bende merak ediyorum . Birde sizde hiç psa ölçümü yapıldı mı . Bana doktorun biri gerek yok demişti , ben kendi imkanlarımla ölçtürdüm oda normal çıktı.
  • quote:

Bende ki muayenede bir şey hissetmedim. Doktor ağrı oldu mu diye sordu , hayır dedim. Semen kültüründe lökosit ve eritrosit gözükmedi . Meninin % 90 ını prostat sıvısı oluşturur ve sende bir şey çıkmadığı için ayriyeten prostat masajı yapıp , sıvı örneği almaya gerek yok dedi .

Prostat tamamen normal olup da yine de prostatit oluyor mu bunu bende merak ediyorum . Birde sizde hiç psa ölçümü yapıldı mı . Bana doktorun biri gerek yok demişti , ben kendi imkanlarımla ölçtürdüm oda normal çıktı.
    benim yapılan tahlil ve görüntülemelerde prostat büyüklüğü normal(ultrason,renkli film!?) prostatımı makattan hiç muayene etme gereği duymadılar. PSA yı da ölçmediler...
  • Benim psa sonucu ilk zamanlar 2,2 çılmıştı.normalin biraz üstünde.ama şu dikkatimi çekti.önce idrarımı istedi.muayeneyi sonra yaptı.geçen hafta kontrolde ise 1,8 çıktı.biraz düşmüş.ama ağrım hala var azalmış olsada.muayenede ise yine ağrım oldu.ayrıca ultrason ile prostat iltihabı teşhisi yapılamıyormuş.tahlil ile ve muayene ile en iyi teşhis konuluyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dikenlikorgun

Benim psa sonucu ilk zamanlar 2,2 çılmıştı.normalin biraz üstünde.ama şu dikkatimi çekti.önce idrarımı istedi.muayeneyi sonra yaptı.geçen hafta kontrolde ise 1,8 çıktı.biraz düşmüş.ama ağrım hala var azalmış olsada.muayenede ise yine ağrım oldu.ayrıca ultrason ile prostat iltihabı teşhisi yapılamıyormuş.tahlil ile ve muayene ile en iyi teşhis konuluyormuş
    Arkadaşlar sonunda forumumuz açıldı.

http://www.kronikprostatit.net/
  • quote:

Orijinalden alıntı: saltukbugrahan

Arkadaşlar sonunda forumumuz açıldı.

http://www.kronikprostatit.net/

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar
    14 senedir kronik prostatit hastasıyım.
    forumdaki ilk mesajdan son mesaja kadar üşenmeden okudum.
    En kötü şey ise bu hastalığı ömür boyu çekmek zorunda olmak, insan kolay kolay hazmedemiyor, kimisi bir ilişki sonrası, kimisi farklı nedenlerden ötürü bu hastalığı kapmış.
    Hastalığımın kronik prostatit olduğunu daha 6 sene evvel öğrendim, daha öncesinde böbrek taşı, böbrek kumu vb. şeyler için yanlış tedavi de gördüm.
    Çok sinsi bir hastalık olduğu için diğer hastalıklarla da karışabiliyor.

Semptomlara gelince penisin hemen üstünde kasık kısmında devamlı suretle bir ağrı var
    ağrı bazen testis makat ve cinsel organ kısmına yayılıyor.
    şu anda tarivid kullanıyorum, 20 gün deneyeceğim, daha önce antibiyotik tedavisi görerek bu hastalığa ara vermiştim.
    Ağrılı boşalma, idrarda yanma, en gıcık olduğum şey ise idrarımın basıncının yeterli olmaması (bana göre) yani kalınlığı eskisi gibi değil, resmen inceldi idrar akışı, bu olaya çok gıcık oluyorum. idrar bittikten sonra bile sanki hala içeride idrar varmış gibi tuvalette beklemek. Bazı zamanlar makattan testislere doğru gelen ince bir sızı herkeste oluyormu bilmiyorum ama bazı zamanlar sanki birisi oraya bıçak saplamış gibi oluyor.

3-4 gün önce acilden giriş yaptım, kan ve idrar testi yapıldı, ultrason çekildi, kanda ve idrarda çok hafif enfeksiyon var, wbc felan biraz yüksek.
    Allah yardımcımız olsun arkadaşlar, gerçekten işimiz çok zor.

Son olarak insan çaresizliğe düşünce bu kimyagerdir, prostatiltihabıdır cart curt adamların bile eline düşebiliyo, o yüzden dikkatli olalım.
    Bence en güzeli evde hazırladığınız kendi kürlerinizdir, ben kestane balını kullanıyordum üst solunum yolları için, bir arkadaş prostatite de iyi geldiğini söylemiş.
    Kekik kürünü de boğazlarım için kullanıyordum, o da prostatite iyi geliyormuş.
    Bende kendi çapımda bunları deneyeceğim.
    Bir tıp insanı da çıkıp kardeşim bunun tedavisini bulduk, şurada tedavi ediyoruz derse öyle gideceğim.

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: pojeck

merhaba arkadaşlar
    14 senedir kronik prostatit hastasıyım.
    forumdaki ilk mesajdan son mesaja kadar üşenmeden okudum.
    En kötü şey ise bu hastalığı ömür boyu çekmek zorunda olmak, insan kolay kolay hazmedemiyor, kimisi bir ilişki sonrası, kimisi farklı nedenlerden ötürü bu hastalığı kapmış.
    Hastalığımın kronik prostatit olduğunu daha 6 sene evvel öğrendim, daha öncesinde böbrek taşı, böbrek kumu vb. şeyler için yanlış tedavi de gördüm.
    Çok sinsi bir hastalık olduğu için diğer hastalıklarla da karışabiliyor.

Semptomlara gelince penisin hemen üstünde kasık kısmında devamlı suretle bir ağrı var
    ağrı bazen testis makat ve cinsel organ kısmına yayılıyor.
    şu anda tarivid kullanıyorum, 20 gün deneyeceğim, daha önce antibiyotik tedavisi görerek bu hastalığa ara vermiştim.
    Ağrılı boşalma, idrarda yanma, en gıcık olduğum şey ise idrarımın basıncının yeterli olmaması (bana göre) yani kalınlığı eskisi gibi değil, resmen inceldi idrar akışı, bu olaya çok gıcık oluyorum. idrar bittikten sonra bile sanki hala içeride idrar varmış gibi tuvalette beklemek. Bazı zamanlar makattan testislere doğru gelen ince bir sızı herkeste oluyormu bilmiyorum ama bazı zamanlar sanki birisi oraya bıçak saplamış gibi oluyor.

3-4 gün önce acilden giriş yaptım, kan ve idrar testi yapıldı, ultrason çekildi, kanda ve idrarda çok hafif enfeksiyon var, wbc felan biraz yüksek.
    Allah yardımcımız olsun arkadaşlar, gerçekten işimiz çok zor.

Son olarak insan çaresizliğe düşünce bu kimyagerdir, prostatiltihabıdır cart curt adamların bile eline düşebiliyo, o yüzden dikkatli olalım.
    Bence en güzeli evde hazırladığınız kendi kürlerinizdir, ben kestane balını kullanıyordum üst solunum yolları için, bir arkadaş prostatite de iyi geldiğini söylemiş.
    Kekik kürünü de boğazlarım için kullanıyordum, o da prostatite iyi geliyormuş.
    Bende kendi çapımda bunları deneyeceğim.
    Bir tıp insanı da çıkıp kardeşim bunun tedavisini bulduk, şurada tedavi ediyoruz derse öyle gideceğim.

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba ;

Maalesef bana da yaklaşık 40 gün önce bu teşhis kondu . O gün bu gündür tüm yerli yabancı kaynakları okuyorum. Bildiğiniz şeyler ama kısa tecrübelerimi paylaşayım :

1- Özellikle bana verilen 4 haftalık Cipro tedavisini ( Antibiyotik) ve aynı moleküllü muadiilerini kesinlikle kullanmadım . Bu ilacın dünya da kullanıcıları tarafından açıklanmış çok çeşitli yan etkileri var ve faydası zararından fazla olabiliyor.Kullanıma başladığım ilk 2 gün boyunca gördüğüm canlı rüyaları (Vivid dreams) diye bir yan etkisi var ve insomnia yı ancak yaşayanlar bilebilir. Uyuyor gibiyim ama zihnim açık inanılmaz rahatsız edici bir hastalık - yan etki...Bu antibiyotik prostat gibi ilaç moleküllerinin ulaşmasının zor olduğu bir organ da fayda sağlamıyor. Doktorlar bile hemen hemen aynı fikirde ama çaresizlikten bu ilaçları reçetiliyorlar. İlaç firmalarında çalıştım ve biliyorum.

2-Sıcak su dolu küvete leğene vs yarım saat oturuyordum . Bi dönem iyi geliyor ama soğuma gerçekleştimi pelvis bölge ve testislerde ağrı devam ediyordu. Hatta sırf penis üzerinde ki göbek altındaki kalak bölgeye özel egzersizler kuvvetlendirme çalışmaları bile yaptım.

3- dışarı çıktığımda arkadaşlarımla vs . Haftada bir bira içiyorsam bunları azaltmaya çalıştım. Bira inanılmaz zarar veriyor. Ertesi günlerde.. Birde eskisi gibi dışarıda ayakta takılayım vs gibi alışkanlıklar sizi 3-4 gün süründürüyor.

4- Yaklaşık 40 gündür çay ve kahve ve kola içmiyorum . Evet çok zor oluyor bu durum ... ama sanırım en etkili tedavi benim için bu oldu...Diüretik maddeler (İdrar söktürücü) olan çay ve kahve zaten sizi daha çok sıvı kaybına doğru itiyor. Daha fazla Wc gitmek istediğimiz en son şey. 30 dk da bir 10-15 kere günde tuvalete gittiğim dönemler oluyordu. Oturarak işesemde farketmiyor. Ayağa kalktığımda elimi yıkamak için lavaboya eğilsem tekrar işeme ihityacı hissediyordum ki bu çok iğrenç bir şey çekenler beni anlıyordur.

5- Kesinlikle ama kesinlikle acı-ekşi-veya sizi ishal yada kabız yapacak yiyeceklerden uzak durmanız gerekiyor.

Şu anda ki durumum daha iyi ...belirgin sayıda wc ye gitme sayım azaldı. Pelvis bölgesinde , belde ve testislerde hatta anüs çevresinde ağrılarım azaldı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bir de yabancı sitelerde Saw palmetto diye bir bitkiden bahsediliyor . Ben Solgarın bu ilacınıda aldım fakat 2. gün o ilaçta da içim dışıma çıktı çok yogun mide bulantılarım oldu onuda kestim. Benim bünyem çoğu yan etkiyi tolere edemiyor belki sizde faydalı olabilir. Ama diğer saydığım basit hayat tarzı değişiklikleri özellikle benim gibi çay ve kahve bağımlısıysanız ( ki çok çay içiyordum ben ) ve bunları keserseniz belli bir fayda sağlarsınız diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyager1960

S

Alıntıları Göster
    öncelikle iyi günler

Tabi ki herkes bilgilendirmek amaçlı bir şeyler yazıyo ama insanların kafası çok karışıyo.Kronik prostatit tanısı koyulan herkes eğer prostat masajı yaptırmadan tanısı konmuşsa öncelikle tekrar doktora gitsin ve prostattan yapılan masaj sonucu alınan sıvıya göre antibiyotiğe başlasın.Kinolon grubu antibiyotikler bu hastalıkların %90 nında tedaviye cevap veriyor hatta %90 nın içindeki %30 luk bölümde tam iyileşenlerin olduğu makalelerde yazıyor.Doktordan doktora tabi ki değişmekte tedavi şekli zaten iyileşen kimsede ben iyileştim yazıyım zahmetine girmiyo. Herkesin vucut direnci farklı buraya yazdım fakat ben burda hikayeleri okudukça bende de bu mu var bana ne olcak iyileşemicek miyim? soruları insanları daha da yoruyo.Eğer yurtdışından(özellikle Çinden) kür getirip kullanan varsa paylaşırsa sevinirim.Aynı belirtileri üretradaki bir taş da yapabiliyo veya böbrekteki kum.Tabi ki gerçekçi olmakta fayda var fakat kötü anıları paylaşmak moral bozukluğundan başka bir işe yaramıyo.Şimdi DR. levent bey injeksiyon tedavisine başlamış eğer eminseniz kronik prostatitten irtibata geçin belkide bugün geçirdiğiniz acılar son acılarınız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetahmeta

öncelikle iyi günler

Tabi ki herkes bilgilendirmek amaçlı bir şeyler yazıyo ama insanların kafası çok karışıyo.Kronik prostatit tanısı koyulan herkes eğer prostat masajı yaptırmadan tanısı konmuşsa öncelikle tekrar doktora gitsin ve prostattan yapılan masaj sonucu alınan sıvıya göre antibiyotiğe başlasın.Kinolon grubu antibiyotikler bu hastalıkların %90 nında tedaviye cevap veriyor hatta %90 nın içindeki %30 luk bölümde tam iyileşenlerin olduğu makalelerde yazıyor.Doktordan doktora tabi ki değişmekte tedavi şekli zaten iyileşen kimsede ben iyileştim yazıyım zahmetine girmiyo. Herkesin vucut direnci farklı buraya yazdım fakat ben burda hikayeleri okudukça bende de bu mu var bana ne olcak iyileşemicek miyim? soruları insanları daha da yoruyo.Eğer yurtdışından(özellikle Çinden) kür getirip kullanan varsa paylaşırsa sevinirim.Aynı belirtileri üretradaki bir taş da yapabiliyo veya böbrekteki kum.Tabi ki gerçekçi olmakta fayda var fakat kötü anıları paylaşmak moral bozukluğundan başka bir işe yaramıyo.Şimdi DR. levent bey injeksiyon tedavisine başlamış eğer eminseniz kronik prostatitten irtibata geçin belkide bugün geçirdiğiniz acılar son acılarınız olur.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba bende bu hastalıkla yaklaşık 8 senedir uğraşıyorum. Ben düzenli olarak delwa star ısı terapi cihazı ile her gün ısı terapisi yapıyorum bu beni bir nebze
    olsun rahatlatıyor. Sizler tavsiye ederim fakat bunu hergün yarım saat yapmak gerekiyor sizi kesin olarak rahatlatacaktır. Bu tabiki hastalığı iyileştirmiyor sizi rahatlatıyor. Akşam yatarken olsun doğru düzgün uyumanızı sağlıyor.
    Asıl benim dikkatimi çeken prostata vurulan direkt olarak antibiyotik enjeksyonu. Bunu bende araştırdım ve yurt dışında sonuç alan hastalar var. Resmen makalelerde hayatımı geri kazandım diyorlar ve bu beni oldukça umutlandırdı bunun için herkes bir araştırma yapsın lütfen tekrar birbirimizle paylaşalım

• sahin17100 S kullanıcısına yanıt
    şahin17100 belki özel olcak ama sizde prostat masajı sonra alınan akıntı veya idrar örneğinde bakteri oldu mu acaba?
  • ahmetahmeta A kullanıcısına yanıt
    AHMETAHMETA OLMADI TAHLİLLERİM NORMALDİ
  • radbilgisayar kullanıcısına yanıt
    BİLGİSAYAR RADNUMARANI YOLLARMISIN MERAK ETTİM BELKİ BİZEDE İYİ GELİR
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.