Şimdi Ara

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
40
Favori
48.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FletneR_

Bende bu rengi denedim ancak 3200 lümenlik hd26 bence altından kalkamadı.Daha sonra @cofcof hocamın rengi ile marshall kireçtaşını karıştırdım.Elimdeki silvercrest grimperdenin rengini yakalayana kadar açtım rengi ve öyle vurdum.Şu an gayet memnunum.
    boyalardan birinin yurtdy?ynda satylan ?u me?hur metalik boyalar gibi y?yk üzerinde büyük etkisi oldu?unu dü?ünüyorum. Fakat hangi boya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

Bende bu rengi denedim ancak 3200 lümenlik hd26 bence altından kalkamadı.Daha sonra @cofcof hocamın rengi ile marshall kireçtaşını karıştırdım.Elimdeki silvercrest grimperdenin rengini yakalayana kadar açtım rengi ve öyle vurdum.Şu an gayet memnunum.

Kireçtaşı dediğiniz rengin ismi mi oluyor ?
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Evet marshall kireçtaşı.Bu rengin kodu yok bu şekilde geçiyor.

https://www.marshallboya.com/tr/renk-ayrintilar/kirectasl
  • quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

Evet marshall kireçtaşı.Bu rengin kodu yok bu şekilde geçiyor.

https://www.marshallboya.com/tr/renk-ayrintilar/kirectasl
    bu kireç taşı dediğiniz boyamı asıl gain i sağlayan?
  • quote:

Peki, silvercrest perdenizle yaptığınız uygulama arasın da fark oldu mu ?
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam açıkçası bir fark olmadı.Sadece perde 240cm idi duvar 280cm oldu.Yani contrast açısından ikisi de benzer.Çercevenin etrafına led falan döşedim.Perdede böyle bir imkan olmuyor tabi.Güzel gibi şimdi bakalım.

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu
  • quote:

Hayır hocam açıkçası bir fark olmadı.Sadece perde 240cm idi duvar 280cm oldu.Yani contrast açısından ikisi de benzer.Çercevenin etrafına led falan döşedim.Perdede böyle bir imkan olmuyor tabi.Güzel gibi şimdi bakalım.

Bilgi için teşekkür.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

Bilgi için teşekkür.

Alıntıları Göster
    Projector Central com sitesinde Finding-the-Perfect-Paint adresinde yazılanları okurken ;
    Sherwin-Williams marka Duration Satin Extra White diye renkten bahsedildiğini gördüm.
    İnternetten baktım.

Renk tam olarak bu : Extra Whıte SW 7006 Kod

Renk Kodları ise : R: 238 G: 239 B: 234 Hex Value: #eeefea olarak geçiyor.

Marshall sitesine girip renk kodlarını karşılaştırdığımda bulabildiğim en yakın renk kodu : JN.00.87

JN.00.87
    Renk Kodları ise : R: 238 G: 239 B: 232 Hex Value: #eeefe8 olarak geçiyor.

MARSHALL JN.00.87

Diğer verilen tonlar buna göre koyu düşüyor.
    Bilginize,

Keyifli seyirler.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu
    Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FOCUS_34 -- 3 Nisan 2016; 23:53:04 >

• Hocam zeminin ölçüleri nedir yani kendi yaptığınız perdenin ölçüleri? Ayrıca cihaz ile perde arasındaki mesafe nedir?

Edit: En 240 cm sanırım, Boy nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 25 Nisan 2016; 16:18:51 >
  • FOCUS_34 kullanıcısına yanıt
    Bende peojectorcentral da ki yaziyi gordukten sonra arastirmaya basladim.Sizin vermis oldugunuz boya koduyla cok az bir fark var.Kendime bosch pfs3000 boya tabancasi aldim.2 ltde marshall boya.Ve gri olan duvarimi bu renge boyadim.Gri olan boyayi rulo ile vurmustum.Yesil rengin hakim oldugu maclarda falan bu izler cok hafif belli oluyordu.Ve ben sadece film izlemek icin kullanmiyorum.Evin 3.tv si olarak kulaniyoruz maclarda falan:) Sonuc olarak boyam bitti gibi.Mac izlerken cimlerin yesilligi malesef gri tabanli perde ve duvarlarda gorunmuyor.Ondan dolayi renk tercihimi beyaza cevirdim bakalim.Izlenimlerimi test ettikten sonra yazarim.
  • Cok garip yesiller bende sorunsuz oncedende konusmustuk hem led tv hemde laptop ekranini referans alarak ona gore yapiyorum renklerde cok fazla fark olmuyor bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cofcof -- 30 Nisan 2016; 19:10:14 >
  • cofcof kullanıcısına yanıt
    Hocam nasilsinizYa o yesil renkler mac izlerken cok donuk gorunuyor yesil renkler.Bakalim boya bitti biraz kiyaslayayimda sonra ona gore goruslerimi yazarim:)
  • Sizi sormali sonucu merakla bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cofcof -- 30 Nisan 2016; 21:10:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cofcof

Sizi sormali sonucu merakla bekliyoruz
    Akşam biraz test ettim.Söyleyebileceğim şu loş ışık ve karanıkta çok çok iyi.Biraz kontrast ve renk artışı ile renkler falan gayet iyi oldu.Aynı zamanda parlaklığı geri kazandım.Maç izlerken ki o donuk görüntü yok oldu.Sonuç olarak duvarını boyamak isteyen kişilere marshall JN.00.87 boyayı öneriyorum.Güzel bir işçilik ile gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fletner

Akşam biraz test ettim.Söyleyebileceğim şu loş ışık ve karanıkta çok çok iyi.Biraz kontrast ve renk artışı ile renkler falan gayet iyi oldu.Aynı zamanda parlaklığı geri kazandım.Maç izlerken ki o donuk görüntü yok oldu.Sonuç olarak duvarını boyamak isteyen kişilere marshall JN.00.87 boyayı öneriyorum.Güzel bir işçilik ile gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Merhaba,

Bende uzun bir süredir konuyu takip ediyorum ve duvar boyamaya karar verdim. Ancak tam olarak daha henüz net bir karar veremedim hangi rengi uygulayacağıma. Acaba "fletner" duvarı boyadığınız JN.00.87 kodlu marshall boya ile son haline ait detaylı bir kaç resim ve video v.s. paylaşabilir misiniz ? konu sahibi olan "cofcof" vermiş olduğu bilgiler ile karşılaştırma yapabiliriz. Verilmiş diğer resimler ile yapacağım karşılaştırmada daha kolay karar verebilirim diye düşünüyorum. Gerçi benim şuan ki duvar boyam kum beji ama bena bu renk üzerindeki görüntü de gözüme güzel görünmektedir.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angerfirst

quote:

Orijinalden alıntı: fletner

Merhaba,

Bende uzun bir süredir konuyu takip ediyorum ve duvar boyamaya karar verdim. Ancak tam olarak daha henüz net bir karar veremedim hangi rengi uygulayacağıma. Acaba "fletner" duvarı boyadığınız JN.00.87 kodlu marshall boya ile son haline ait detaylı bir kaç resim ve video v.s. paylaşabilir misiniz ? konu sahibi olan "cofcof" vermiş olduğu bilgiler ile karşılaştırma yapabiliriz. Verilmiş diğer resimler ile yapacağım karşılaştırmada daha kolay karar verebilirim diye düşünüyorum. Gerçi benim şuan ki duvar boyam kum beji ama bena bu renk üzerindeki görüntü de gözüme güzel görünmektedir.

Saygılar.

Alıntıları Göster
    Buyrun Arkadaşlar.Duvarı boyadım ve sonuç çok çok iyi.COFCOF arkadaşımızın verdiği renk kodu ve marshall mat beyaz ile hazırlanmış boya rengi.Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

• kynoken kullanıcısına yanıt
    Projeksiyon cihazınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 17 Mayıs 2016; 16:27:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Projeksiyon cihazınız nedir?
    BENQ W1110.Uzun zamandır 1070 almak istiyordum fakat 111o nasip oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kynoken

Buyrun Arkadaşlar.Duvarı boyadım ve sonuç çok çok iyi.COFCOF arkadaşımızın verdiği renk kodu ve marshall mat beyaz ile hazırlanmış boya rengi.Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

Hocam tam olarak hangi boya marka modellerini karıştırdınız

• quote:

Orijinalden alıntı: arshavin37

quote:

Orijinalden alıntı: kynoken

Hocam tam olarak hangi boya marka modellerini karıştırdınız

Merhaba,

Marshall boya makinesine kodu girince 00NN 13/000 koduna BC mat baz boya çıkmaktadır. Ancak hiç bir marka farklı bir markanın baz boyalarını kullanmak veya karıştırmak istemiyor. Bende hafta sonu boyayı aldım. Arkadaş gibi marshall bc baz mat boyaya karıştırıldı aynı koyulukta ve kıvamda herhangi bir fark yaratacağını pek düşünmüyorum ama bu benim düşüncem doğrusu :) Sadece boyayı yapacak olan kişi ısrar ile neden mat boya istiyorsunuz parklak olması lazım saten alçı duvara diye ısrarcı sorular sorabilir. Boyanın projeksiyon ile kullanılacağını ve ışığın geri yansımamasının gerektiğini söylerseniz faydası olur.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.