Şimdi Ara

Project Zomboid (Erken Erişim) [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
16
Favori
23.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık şu çatı yapmayı eklesinler ya. çatı yapayım derken 2 ayağı da kırıyorum her zaman.
    bir de şu helikopter sesini oyuna ekleyenin ben var ya. tüm mahalleyi temizlemişim evin etrafına duvar örüyorum . bi tane salak helikopter geldi saatlerce gitmedi. şehirdeki tüm zombileri mahalleye topladı ya. 150 zombi öldürmüştüm helikopterden sonra 300 oldu be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prowind -- 23 Eylül 2016; 22:17:13 >
  • Prowind kullanıcısına yanıt
    Bende çatı yapayım derken düşmüştüm ve ayak bileğim kırıldı. Çok uzun süre iyileşmedi. Sonra bi yağmada iki zombi birden beni araya aldı. Kaçamadım da öldüremedim de. ısırıldım. Enfeksiyon kapıp öldüm :)

Ama sonuçta çatı inşa etmek için yüksekte çalışmak şart. Yerden çatı yaparsakta saçma olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    ama benim düşmekten başka şansım yoktu. aşağı atlamadan önce oyundan çıkıp save dosyasını başka bir yere kaydetmek zorunda kaldım ölürüm diye. merdivenle bir üst kata çıktım ahşap zeminle kapladım heryeri kaplayınca merdivenden de inemiyorsun. göz göre göre atlamak zorunda kaldım yani. sonra balyozla merdiveni kırdım bitti. birde pencere çerçevelerine cam felan koyabiliyor muyuz? barikat felan da kuramadım kendi yaptığım pencere çerçevelerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prowind -- 24 Eylül 2016; 1:35:28 >
  • Benim çatıdan düşme maceram biraz farklı. Bir sunucuda oynarken adamın teki çatıya kadar merdiven döşemiş ama sonuncu basamakla çatı arasında boşluk varmış. Bilerek tuzak kurmuş. Düşüp bacağımı kırdıktan sonra güç bela üzerimdeki şoku atlatıp en yakındaki kiliseye sığındım. Ama çok yavaş iyileştiği için sıkılıp intihar edip kapattım.

• Prowind kullanıcısına yanıt
    bu tip durumlarda 2 yol izlenebilir.

üst katta ahşap çit inşa edin yapının kenarına. Ona çiviyle çarşaftan halat yapıp çakın. Onunla inersiniz.

Ya da çatı yapacağınız mekanın içine değil de dışına merdiven inşa edin. böylece yapının üzerini komple kapattıktan sonra merdivenden inip, merdiveni parçalarsınız.
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    o da mantıklıymış saol. ama çok uğraş gerektiriyor 2. olan. kırık destek çubuğu yapınca kırık ayak pek bir sıkıntı çıkarmıyor zaten yine koşabiliyorsunuz.
  • 34.28 sürümünde oyunu torrent indirdim multiplayer serverlera girememem normal mi(zaten 1 tane gözüküyor server arayıncada) bilgisi olan varsa bi baksın

• Oynamak isteyen olursa imzamdan ekleyebilir
  • İmzamdan ekleyebilirsiniz
  • Beni ekleyebilirsiniz Flawless Victory.

Oyunu nasıl kaydediyoruz? Çıkış yap diyince kaydediyor ama o an ağır yaralıysak çıkış yapsam olmayacak. Manuel kayıt yok mu? Single player için soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

Beni ekleyebilirsiniz Flawless Victory.

Oyunu nasıl kaydediyoruz? Çıkış yap diyince kaydediyor ama o an ağır yaralıysak çıkış yapsam olmayacak. Manuel kayıt yok mu? Single player için soruyorum.

Oyunun özelliği bu hocam. Kaydedip, ölünce tekrar eski kayıttan devam etme yok. Bir canınız var ve dikkatli oynamalısınız. Oyunun tadı böyle çıkıyor.

• Diğer arkadaşında bahsettiği gibi oyunun büyüsü burada zaten. Her yaptığınız işi ve hareketi ciddiye almalısınız, çünkü doğuracağı sonuçlar ölümcül olabileceği gibi, geri dönüş de yok.

Ancak bu kadar zorlanmak istemiyorsanız şunu deneyebilirsiniz; kendinize bir multiplayer sunucusu açın. Orada tek başınıza oynamaya başlarsanız. Eğer karakteriniz ölürse, dünya olduğu gibi kalacaktır ve yeni karakter ile aynı dünyaya tekrar dönebileceksiniz. Hatta cesediniz aynı yerde, ve üzerinde aynı eşyalar ile bulunuyor olacak.
  • Güzel ama yaralanma ihtimali çok yüksek ve yaralanınca tedavi malzemesi bulmak çok zor. Yaralı halde mecburen çevredeki binalara girip tedavi için malzeme bulmanız lazım. Galiba oyunun amacı maksimum sürede hayatta kalmak ama 5-6 saat oynadım aralıksız diyelim oyundan çıkmak zorundayım yine oyunum gidecek. Senaryo modu olması lazım ya da sandbox modunda kaydetme olmalı. Böyle çok amaçsız olmuyor mu?

Tedavi malzemelerini nerden, nasıl buluruz bu konuda tavsiyeleriniz var mı?

Oyunun gerçekçilik yönü harika. Ben bayıldım oyuna.
  • emrah44 kullanıcısına yanıt
    Oyunun başlangıç ekranında "this is how you died" yazması zaten buna ithafendir. Er geç öleceksin, buradaki hikayen, nasıl öldüğünün hikayesidir :)

Yaralanma ve hastalanma riskini en aza indirmek için öncelikle oyunu ciddiye almak gerekiyor. Haritadan tıbbı malzeme bulunabilecek eczahane ve hastane gibi yerleri tespit edip o binalara yağmaya çıkabilirsiniz. Bir kez yağmaladınız mı bir çok yaralanmayı atlatabilecek kadar tıbbı malzemeniz olacaktır.
    https://map.projectzomboid.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 29 Aralık 2016; 20:40:41 >
  • Yine de save ilerde gelirse çok iyi olur. Hadi hiç ölmedin saatlerce oynadın elbet oyundan çıkacaksın. :) Her şeye baştan başlamak bana mantıklı gelmiyor. Yine de bu duruma alışacağım artık. Tşk ederim.
    kayıt var

multiplay de çıkarsanız bütün malzemleriniz tecrubeleriniz saklanıyor, server resetlenene kadar. Aynı şey single ve host olup yaptığınız co oplarda da geçerli.

diyelimki burdan birkaç kişi oynuyorsunuz siz host oldunuz sizin bilgisayarda save dosyasında herşey. ancak zombiye dönüşürseniz karakteriniz rasgele tekrar spawn olur
    ve 0 tecrübe ve malzemeyle devam edersiniz bu arada arkadaşlarınız sizin çantanızı alabilir yada tekrar siz bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klinik_Psikolog

kayıt var

multiplay de çıkarsanız bütün malzemleriniz tecrubeleriniz saklanıyor, server resetlenene kadar. Aynı şey single ve host olup yaptığınız co oplarda da geçerli.

diyelimki burdan birkaç kişi oynuyorsunuz siz host oldunuz sizin bilgisayarda save dosyasında herşey. ancak zombiye dönüşürseniz karakteriniz rasgele tekrar spawn olur
    ve 0 tecrübe ve malzemeyle devam edersiniz bu arada arkadaşlarınız sizin çantanızı alabilir yada tekrar siz bulabilirsiniz.

Tam istediğim şey değil ama bu var evet. Bu kayıt dediğiniz oyunu kapatıp sonra devam edeyim durumu için yapılmış gibi. Sonuçta öldükten sonra devam edemiyoruz aynı oyuna.
    devam etmiyoruz derken evet o karakter ölüyor yeni 0 biri olarak geliyorsunuz. diğer türlü anlamsız olurdu hiçbir zaman ölmezdiniz tecrübeleriniz sabit kalırdı kimse ölmekten kaçınmazdı
  • sen oyunu oynamamış,yaşmaşsın resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

Yine de save ilerde gelirse çok iyi olur. Hadi hiç ölmedin saatlerce oynadın elbet oyundan çıkacaksın. :) Her şeye baştan başlamak bana mantıklı gelmiyor. Yine de bu duruma alışacağım artık. Tşk ederim.

Elbet çıkacaksın derken? Oyuna çıkıp girmekte bi sıkıntı yok ki. Kaldığın yerden devam edersin. Oyunda olmayan şey manuel kayıt. Oyundan çıkarsan tabi ki otomatik kaydediyor.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.