Şimdi Ara

Project Zomboid (Erken Erişim) [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
16
Favori
23.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyuna animasyonların bu kadar yavaş gelmesinin sebebi animasyonlar oyuna KÖKTEN değiştirecek. Koşarken zombilere/duvarlara çarpma, yüksek yerlere tırmanma, çömelme, gizlenme vb. vb. oyundaki her şeyi değiştirecekler. Yeni savaş sistemi de cabası. İşte animasyonlar bu yüzden bu kadar yavaş geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler oyuna npc gelecek mi? Bununla ilgili bir şey söylendi mi?
  • Arkadaşlar, oyunda testere yok yahu?
  • Clementha kullanıcısına yanıt
    Kereste fabrikasında mutlaka bulursunuz. Onun dışında şansınız varsa büyük depolarda bulunabilir. Bazen zombilerin üzerinden de çıkabiliyor. Öldürdüğünüz zombinin her zaman üzerini kontrol edin.
  • Yaşıyor musunuz?

• Arkadaşlar yokmu türk sv bilen oynayalım beraber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur4122 O kullanıcısına yanıt
    Bu konuya birileri server paylaşmıştı. Bende bi girip bakmıştım. Mesajlara bi göz atın isterseniz.
  • Bende o svye girmiştim bir zamanlar şuan açıkmıdırkı açık olsa bile pek oynayan olucaginı sanmıyorum en dolu serverlerde bile 10 kişi falan var.

İnşallah araba guncellemesiyle beraber oynayan sayısı artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Versiyon 38 yayınlanalı bir süre oldu fakat ancak çeviriyi yapabildim.

https://zomboidturk.com/2017/10/05/versiyon-38-araba-oncesi-guncelleme/

Sunucu hala aktif durumdadır. Sorularınız ve problemleriniz için Steam'den ekleyebilsiniz.
  • Herkese merhaba. Ben de bu oyuna yeni başladım ama oyundaki en temel alet olan Baltayı bulamıyorum. Gezmediğim ev, dükkan kalmadı ama bulamadım bir türlü. Acaba oyunun zorluğunu "zor" olarak ayarladığım için olabilir mi? yoksa oyunda gerçekten balta zor mu bulunuyor? Ya da en kolay nerede bulabilirim?
  • MaaxRole kullanıcısına yanıt
    tam hatırlamıyorum ama karakter olarak itfayecimiydi ormancımıydı neydi onu seçersen balta ile başlıyordu sanırım oyuna.
  • MaaxRole kullanıcısına yanıt
    kereste fabrikasına giderken mutlaka bulursun bi tane. zorluk derecesi ile ilgisi olabilir. Oyunun ayalarında silah-malzeme-yiyecek bulunabilirliliği konusunda ayar mevcut. Nadir-Normal-Bolca vs gibisinden
  • Arkadaşlar merhaba, ben uzun bir aradan sonra tekrar başladım oynamaya ama şuan kendim oynuyorum sadece, şuan aktif olarak oynadığınız bir server var mı acaba ?

Tarihe dikkat etmeyenler için şuraya birde yazıyı yazdığım tarihi bırakayım. 28.02.2018
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekardas

Arkadaşlar merhaba, ben uzun bir aradan sonra tekrar başladım oynamaya ama şuan kendim oynuyorum sadece, şuan aktif olarak oynadığınız bir server var mı acaba ?

Tarihe dikkat etmeyenler için şuraya birde yazıyı yazdığım tarihi bırakayım. 28.02.2018
    oyun nasıl hocam güzel mi şuan 14tlye düşmüş
  • Steam'de yaptığım incelemeyi buradan paylaşayım;

Zorlu şartlarla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışmak ilginizi çeken bir problem ise bu oyunu denemelisiniz. Oyunun ses ve görsel efektleri ile grafikleri oldukça zayıf. Ancak öylesine ciddi bir mücadele veriyorsunuz ki oyunun atmosferi bu olumsuz unsurlara rağmen sizi içine alıyor. Oyunun sahip olduğu ciddilik; en basit kararlarınızı bile üzerinde tekrar düşünmenize neden oluyor. Etraftaki neredeyse tüm nesneler tek başına veya diğerleriyle birlikte kullanılarak bir amaca hizmet ediyor.

Artıları
    + Ciddi ve zorlu şartların verdiği hayatta kalma dürtüsü
    + Aşırı detaylı oynanış (Oyundaki neslerin kullanımı)
    + Karakter detayları (Sağlık, yorgunluk, heyecan, açlık)
    + Gerçekçi görüş menzili (Karakterin gerçekten görebildiği alanlar size görünür)
    + Zengin hayatta kalma stratejileri (Balıkçılık, ekim, yağma, göçebe/yerleşik yaşam)
    + Multiplayer desteği (Nasıl bir deneyim vaad ediyor söylemeye gerek yok sanırım)
    + Devasa harita (Büyümeye de devam edecek)
    + Atmosfere girmenize yardımcı olan oldukça iyi müzik parçaları
    + Oldukça fazla ayara/özelleştirmeye sahip olan sandbox modu

Eksileri
    - Grafikler ve görsel/işitsel efektler
    - Sınırlı animasyonlar
    - Oyuniçi eğitim yetersiz (Öle öle öğreniyorsunuz bir çok şeyi)
    - Multiplayer'da ping sorunu
    - Erken erişim aşamasında ve çok yavaş gelişiyor.

• multiplayer oynayan var mı? gayet güzelmiş sunucuya girdim ortalık savaş alanı, yerlerde bandajlar cesetler her yer yağmalanmış, her şey çürük, tam zombilerin arasında kaldım admaın teki taksiyle geldi atla dedi atladım, evine götürecekti ama lagdan gidemedim 250 ping varmış sunucuda, meğerse en uzun süre açık kalan sunucu omuş.

k&k world ve undead nightmare sunucularındayım oynamak isteyen mesaj atsın yeni oyuncuyum.
  • Arkadaşlar PİMPİRİKLİ ODUNCU isminde bir karakter oluşturdum. Aşağıya özellikleri yazdım. Gayet eğlenceli ve zorlayıcı bir karakter sınıfı. Oyunu yeniden oynamak için bahane arayan varsa deneyebilir.

Karakterin ismi Pimpirikli çünkü aşağıda verdiğimiz özelliklere göre her şeyden çok tedirgin olur ve çabuk hastalanır. Kan görmeye dayanamaz. Endişeli olduğu için gece gözüne düzgün uyku girmez. Kitap okumaya kafası basmaz. silahlardan anlamaz, bedelli yapıp askere gitmemiştir çünkü. Pisboğazdır, yemeden içmeden duramaz.

Ama bunların yanında yakın dövüşte ustadır. Kodu mu oturtur. Kolay kolay yaralanmaz. Oduncu olduğundan kasları iyi gelişmiştir. Kendini de iyi savunur. Hele bir de balta geçerse eline, zombi dönercisi gibi gezer ortalıkta. Aletlerin nasıl kullanılacağını iyi bildiğinden kırmadan uzun süre kullanır. Haliyle marangozluktan da iyi anlar.

Başlamadan önce karakteri Lumberjack olarak seçin. Aşağıdaki tüm yetenekleri seçtiğinizde geriye dağıtmak için sıfır puanınız kalacaktır.

Zayıflıkları:

- High Thirst
    - Restless Sleeper
    - Slow Healer
    - Hearty Appetite
    - Pacifist
    - Prone to Illness
    - Sleepyhead
    - Hemophobic
    - Weak Stomach
    - Cowardly
    - Hypochondriac
    - Slow Reader

Güçlü Yanları:

+ Brawler
    + Self Defence Class
    + Thick Skinned
    + Handy
    + Athletic
    + Strong

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 31 Ağustos 2018; 21:13:30 >

• Oyunu hile ile her şeyini deneyerek oynadım, aslında çok detaylı gibi görünse de bazı aşırı ufak şeylerle ana olayı gözden kaçırıyoruz..

Çete saldırısı olmuyor, random event olmuyor, zombiler gelip gelip rahatsız ediyor, crafting çok zayıf, kendini bir eve kapayıp kapıyı camı çiviliyorsun npc yok bir topluluk kuramıyorsun!

sürüsüne bereket zombi oyunu oynadım bir şeyleri hiç balanslayamıyorlar! Animasyon ve vurma çok kötü, zombinin beynine şöyle rahat rahat geçiremiyorsun!

mesela last stand, rebuild tarzı oynayanlar bilir bu oyunda öyle arı gibi gezeyim geri taşıyıp stokliyim falan bunlar boşa vakit kaybı! bir amaç olması lazım ne o öyle oraya gir şuraya gir!!

kütük toplayacağım, metal toplayacağım vs yaşam alanı belirlediğin eve bir sürü şey lazım, şu eve, bu eve, şu dükkana bu mağazaya girip çıkayım diye ömrünü bu oyuna vermeye gerek yok!

Bu tip oyun cidden adamı kanser eder. Kütükleri adama necromod ile dolduruyorum iki bariyer çakıyorum bitiyor!!

Bu oyun bana göre tam bir vakit kaybı! Para verip oyunun hakkını vermeye çalışmayın.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Sizin oyundan beklentileriniz farklı. Örneğin çete saldırısı olsaydı, ben oynamazdım. Hatta random event olarak nadiren devasa zombi sürüsü bulunduğunuz konuma geliyor, evinizi parçalıyor (helicopter event). ben bunu bile kapatıyorum.

Evime/bana lazım olan şeyi bulmak adına evimden ayrılıp sırtımda çanta ile 2 gün 2 gece (geceleri güvenli gördüğüm yerlerde uyuklayarak) uzun bir yolculuğa çıkıp o ev senin bu ev benim yağma yapmak, zombilerden gizlenmek benim için nasıl keyifli tarif bile edemem.

Şu animasyonlar yayınlansa da tekrar başlasam :)
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    rebuild
    sheltered
    last stand
    mist survival
    dead state
    death road to canada
    darkwood

bu oyunları oynadıysan ne demek istediğimi anlarsın.

dying light
    dead rising
    left for dead
    resident evil
    dead island

bu oyunlar her ne kadar cilalı ve pahalı yapımlar olsa da yukarıdakilerden yararlanarak ve harmanlama ile çok daha keyifli bir şey çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 11 Kasım 2018; 1:31:48 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.