Şimdi Ara

Project: Polarshine (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
15
Favori
16.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler efendim sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuna_Firat

Güncelleme geldi:

Kasanın 5.25" sürücü yuvalarını kullanmayacağım o yüzden görsel olarak düzensiz gözükmemesi için arg-ist hocamın önerisi ve emeği ile alüminyum plaka yapıldı. Bir kaç yerinde derin çizikler olduğu için sanayide macun çekildi. Gerekli yerleri dekupe edilerek uygun hale getirilecek ardından zımparası ve astarı atıldıktan sonra boyası yapılacak.

Project: Polarshine

Anakart tepsisinin alt kısmında VGA güç kablolarını direk düz biçimde geçirebilmek için ufak bir yuva açmak gerekti. Ufak dedim ama ayarı kaçırınca baya büyük bi' yuva oldu.

Kesildikten sonra;

Eğe ile kısmen düzeltildikten sonra;

Ölçüp - çizmeden açtığım için doğal olarak düzgün bir kesim olmadı. Gerçi anakart tepsisi tamamen pleksi ile kapanacağı için görülmeyecek.

Kasanın alt ve üst kısmını ayıran parçanın üstüne aynen MDPC' de yayınlanan projelerde olduğu gibi ışıklandırılmış beyaz pleksi yapmak istedim. 800D' nin ayırıcı parçası TJ07 kasalardaki gibi pleksiyi sabitlemeye elverişli olmadığından 10x10cm çıta ile çerçeve yapıp pleksiyi üstüne sabitledim. Göze hoş gözükmesi için siyah alyan baş vida kullandım. Vidaları tutturabilmek için kılavuzla dişli açmak gerekti.

Boya atölyem

Şimdilik bu kadar. Çalışmalar devam ediyor 1-2 kablo ve pleksi haricinde eksik malzemem kalmadı. Delta fanları ve kasadaki bütün aydınlatmaları kontrol edebileceğim bir ünite yapmak istiyorum bunun için kasanın hot-swap bölümünü kullanmaya karar verdim. Biraz karışık bir düzenek olacak gibi potlar, switchler vs vs. bütün bu panelin bağlantılarını vs. nasıl yapacağımdan emin değilim. Malum elektrik konusu deneme yanılmayla çözülmüyor. Kısacası bu konuda destek alacağım bir kişi lazım bana.

Bonus:

Rengi bende saklı.

Kolay Gelsin...
    Proje Harika Gidiyor Takipteyim

Bide O Fanları Ve Işıkları Kapmak İçin Şu Switchden Almayı Düşünüyorsun Diye Tahmin Ediyorum
    . Şöyle Yapman Gerekir Diye Düşünüyorum. İlk Önce Fanın (-) Kablosunu (Niye (-) Kablosu Çünkü Fanda 3 çıkış varsa muhtemelen 3 çıkışlıdır seninkide. fanda sarı ve kırmızı kablolar ikiside + dır. yani örnek kırmızı kabloyu kesip arasına switchi bağlarsan fan yine çalışır ama yüksek devirde çünkü sarı kablo 12v kırmızı 5v dur. o yuzden en iyisi siyah (-) :D) Ama Bunun İçin Fan Kablolarını Kesmen Gerekir Ya fanın - kablosunu belli bir yerinden keser ve ucuna uzun bir ara kabloyla kasanın önüne taşınabilir Switch veya fan kablosunun orjinalliğini bozmak istemem dersen bir aparat yapıp yani resimde olan kablodan yaparsın ( - )sine switchi bağlarsın orjinalliği bozulmaz fanın.
    Ama Ne olur ne olmaz diye birine daha danışmak gerek çünkü fanlar ani elektrik kesilmesinden zamanla ölebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbaba -- 24 Eylül 2013; 20:22:56 >

• Fikir için teşekkürler. Fanlar için halihazırda kullandığım devreyi aşağıya ekliyorum.

• quote:

Fikir için teşekkürler. Fanlar için halihazırda kullandığım devreyi aşağıya ekliyorum.

Bunla Hem Fan Hızınıda Ayarlıyabiliyorsun Güzel Olmuş
  • Amacım da hızını kontrol edebilmek zaten. Çünkü deltalar full hızında çalışırken sesten dolayı odada durmak imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuna_Firat -- 25 Eylül 2013; 22:09:07 >
  • Kolay gelsin hocam güzel çalışma

• quote:

Amacım da hızını kontrol edebilmek zaten. Çünkü deltalar full hızında çalışırken sesten dolayı odada durmak imkansız.

Aynen Katılıyorum Deltalar Yerine viber düşündünmü akasa viper
  • Onlar da hoşuma gidiyor ama delta ayrı bi cezbetti beni.

• Hocam bu hızla giderse çocuklarınıza miras kalacak bu mod ben 2 günde uzay kasa yaptım tabi şaka bir yana geç olsun da güç olmasın.
  • cumfiçu kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam bir an evvel bitirmeyi umuyorum. Son olarak fan ve ışık kontrol ünitesini yapmak kaldı.
  • Selamlar. Projede kullanacağım ışık kontrolcüsünü tamamladım. Benden çok emeği geçen MR_YAMYAM' a teşekkür ederim.(HWA Forum)

Kontrolcüyü 3 ayrı ışık kanalını kontrol edecek şekilde LM317T entegresi ile yaptık. Her bir kanalın bağımsız On/Off switch' i ve yine birbirinden bağımsız ışıkların parlaklıklarını ayarlayabileceğim pot.' ları var.

Malzeme Listemiz;

LM317T Entegre

240 Ohm Direnç

220nF Kondansatör

2.2K Potansiyometre

6x13 Cm Delikli Pertinax

Pot Başlıkları

Kablo Klemensleri

Entegreleri mecburen soğutmak gerekiyor.

Yapım aşaması

Sonuç videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=1tZO4DIa_P8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuna_Firat -- 31 Ekim 2013; 20:27:54 >

• Takip güzel gidiyor
  • bende takipteyim :) güzel gidiyor
  • Çok Güzel bir Proje Takipteyim
  • Tuna Hocam Nasılsınız.Ne Alemdesiniz Kasa Torunlara Kaldı Herhal :D
  • bir an dedim konu hortladı mı acaba gerçekten uzun soluklu bir mod olmuş ama devamını bekliyoruz konuyu baştan sona okudum da gerçekten güzel bir mod olma yolunda ilerlemiş ellerinize sağlık devamını bekliyorum, takipteyim
  • Sağolun forumdaşlarım. İşlemci bloğumda problem çıktı kullanılamaz durumda, yenisi de ek maliyet getirdi e madem bu kadar bekledik zamana uygun bir proje olsun diye bir kaç değişiklik yaptım şu an sermaye beklemekteyim.
  • Hocam hala favorilerde duruyor ne halde sistem
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.