Şimdi Ara

Progressive Rock Fan Club (Öneriler, Video Linkleri, Bilgi Paylaşımları) (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
35
Favori
20.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Favorim bu.
  • Ben bu türden hiç anlamayan biriyim öncelikle onu belirteyim ama dinlediğim bir kaç şarkı bana çok dingin ve içten geldi mesela bu hissi dream theater'da yaşayamadım. Böyle içten şarkıları olan grup tavsiyesi verebilecek var mı?
  • ilk sayfalardaki gruplara bakarsan baya fikir edinirsin.camel ve pink floyd öneririm öncelikle.özellikle camel ı çok sevceğni düşünüyorum.
  • paylaşışdığını hatırlamıyorum,es geçilen albümlerden birisi ama çok yazık ediyo bence dinlemeyenler.benim için tüm zamanların en iyi albümlerinden birisi.

link the final cut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkyl17 -- 15 Ocak 2016; 10:00:04 >
  • Selam beyler beni de ekleyin konuya.
    Prog'a hemen herkes gibi pink floyd'la başladım.Sonra bu abilere benzer müzik yapan camel ve king crimson'ı keşfimle ufkum açıldı.
    Ordan art rock ve deyensel rock ile saykodelik'e geçtim.
    Sizce Yes ile Genesis'in diskografisini mi bitirim ilk yoksa can,caravan,emerson lake and palmer gibi gruplara mı geçiş yapayim?
    İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• Bu da benden gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efrasiyab42 -- 1 Şubat 2016; 21:01:36 >
  • Daha bir ton grup var, sen önce bildiklerini sindir bence. Jethro Tull yazmamışsın şiddetle tavsiye edeceğim bir grup

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Şu an zaten Thick as a Brick'i sindirmekle meşgulüm.
    Sözleri baya felsefik olduğu için anlamak zor ama sırf bu şarkı için dinlenir albüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Şu an zaten Thick as a Brick'i sindirmekle meşgulüm.
    Sözleri baya felsefik olduğu için anlamak zor ama sırf bu şarkı için dinlenir albüm.

Albüm zaten o şarkıdan oluşuyor
    Thick As A Brick'e şarkı yerine albüm demek daha doğru bence. A Passion Play tavsiye ederim

• Rastgele, kafalama, karışık... Ben kafama göre takılırım, hangisini merak edersem, rastgele, bazen bi albüm ondan bi albüm bundan... Wishbone Ash - Argus tavsiyemdir kesinlikle, araya sıkışsın bu da ...
  • Stainless.. kullanıcısına yanıt
    Cevabın için sağol.
    Hem prog'un altın çağında hem de ingiliz bir albüm kesin dinlerim.

• 2000den sonra cikan yeni gruplar var mi bildiginiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

2000den sonra cikan yeni gruplar var mi bildiginiz?

son zamanlarda gözüme takılanlardan:

project alcazar - chasin' woodoo 2016
    fractal mind - stainless 2016
    hungry lights - the awry ascent 2015
    konchordat - rise to the order

ha bi de bu ara deli gibi dinlediğim 92 çıkışlı barrock - l'alchimista albümü var

• progrock camiasında favori beş grubumdan biridir shadow gallery. vocal harmonilerin mükemmel harmanlandığı yegane gruplardan biri. dinleyin dinlettirin
  • shadow Gallery - Room V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progrock -- 18 Mayıs 2016; 11:41:25 >
  • Van der Graaf Generator'ü dinliyorum şuan, şahane grup bilmeyen varsa tavsiye ederim.
  • quote:

Merhaba hocam,

Gazpacho - Night albümü çok hoşuma gidiyor, tavsiyemdir. Durağan, sakin, içten parçalar hoşuna gidiyorsa sevme ihtimalin var fazlasıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

Merhaba hocam,

Gazpacho - Night albümü çok hoşuma gidiyor, tavsiyemdir. Durağan, sakin, içten parçalar hoşuna gidiyorsa sevme ihtimalin var fazlasıyla...

Bir çok grubu hatmettim diyebilirim hoşuma gidenler;
    Camel (Bence muazzam bir gitarist Latimer ağabey ayrıca sesi çok güzel)
    Renaissence (Seveceğimi biliyordum öylede oldu albümlerini bulmak biraz sıkıntı oldu ama gayet güzel)
    King Crimson (İlk albümde büyülendim)
    Pink Floyd (Yorum yok )
    Van Der Graaf Generator (Yine deli işi bi grup)

Prog. Rock olarak şuan dinleyip beğendiğim gruplar yukarıdakiler beğenmediklerim ise Jethro Tull ve Genesis

Listeye ekledim hocam efsaneleri dinledikten sonra Gazpançoya da bakacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

Merhaba hocam,

Bir çok grubu hatmettim diyebilirim hoşuma gidenler;
    Camel (Bence muazzam bir gitarist Latimer ağabey ayrıca sesi çok güzel)
    Renaissence (Seveceğimi biliyordum öylede oldu albümlerini bulmak biraz sıkıntı oldu ama gayet güzel)
    King Crimson (İlk albümde büyülendim)
    Pink Floyd (Yorum yok )
    Van Der Graaf Generator (Yine deli işi bi grup)

Prog. Rock olarak şuan dinleyip beğendiğim gruplar yukarıdakiler beğenmediklerim ise Jethro Tull ve Genesis

Listeye ekledim hocam efsaneleri dinledikten sonra Gazpançoya da bakacağım.

Jethro Tull beğenmedim

Thick As A Brick denedin mi hocam? Bu albümü sevmemek çok zor, o flütler, o gitar, o vokal... Dinlerken hiçama hiç sıkılmadığım, bitti diye üzüldüğüm efsane albümlerden bu albüm. Garipsedim açıkçası :)

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.