F

Yarbay
13 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
362097 Gün Cezalı
357811 gün 5 s. 17 dk. kaldı
Gönderileri

Dünyanın üçüncü büyük telefon üreticisi LG, akıllı telefon modellerinin de artması üzerine bir uygulama mağazası açtı. Mağaza 15 farklı dil desteğine sahip 100'ü bedava 1500 uygulama içeriyor.

Haberin devami...

Uygulama Mağazası linki...
İşte iPhone 3Gs nin karşılaştırmalı hızı...

Önce rastgele Web sayfaları açılış süreleri...

Sonra Uygulama erişim hızları...

Kaynak :http://www.anandtech.com/gadgets/showdoc.aspx?i=3587&p=1
Merhaba arkadaşlar...

Gençliğimi hayallerini süsleyen makinelerden biri olan 500 SEC ile arabam için takas teklifi aldım.

Benim aracım 2006 Saab 9-3 Tid. Teklif edilen Mercedes ise 1986 Model Mercedec 560 SEC. Zavoli marka LPG taktirilmiş 3 ay önce istanbul şehir içinde 0,35 TL yakıyormuş. Benim aracim yaklaşık 0,20-0,25 TL arası yakıyor yaklaşık. Aradaki farka katlanabilirim ancak kafamı kurcalayan bir kaç nokta var...

1- Arac 270.000 de

2- Yedek Parca bulunabilirliği ve fiyatları.

3- Üzerine 23.000TL teklif ediyor ki ben daha aracımı alalı 4-5 ay oldu. 47.000 TL ye almıştım.

Aracı kısa bir süre test etme şansım da oldu. Zerre tıkırtı gelmiyor hiç bir yerinden. Sahibinin söylediğine göre bir kaç lokal boya haricinde hiç bir kazası yokmuş.

Eğer bu araba alınır ve binilir diyorsanız salı günü arabayı alıp ümraniye sanayide tanıdığım bir ustama götüreceğim. O da onay verirse almayı düşünüyorum.

Siz ne dersiniz böyle bir araç alınır mı?

Bomba imha robotlarını uzaktan yöneten, yüz tanıma (yazılımsal destek ile) sayesinde aranan kişileri teyid eden, keşif uçağından çekilen bir fotoğrafın gösterilmesi ile düşmanın yerini belirleyen yani savaşan iPhone ve iPod'lar gelebilir.

Haberin tamamı için :http://www.ceplab.com/haber/savasan-iphone-ve-ipod/#comment-9563

Bana uydurma gibi geldi ama belli de olmaz...
Nokianin kisa sure once piyasaya surdugu basarili multimedya cihazi 5800 xpressmusic 2.5 milyonluk satis rakamina ulasmayi basardi. Bunun uzerine nokia bu guzel cihazi guncellemeye karar vermis. Yapilacak en onemli guncelleme ise kullanilmakta olan rezistif ekran yerini alacak olan kapasitif ekran olacakmis. Ayrica isletim sisteminde de onemli revizyonlar olacakmis.

Kaynak: pclabs

Iste Nokia'dan bu yuzden nefret ediyorum. Daha cihaz cikali 2 ay olmasina ragmen cihazda cok koklu bir guncellemeye gidiyor. Daha once bu cihazi alanlar sovmesinde ne yapsin simdi?

Kidemli nokia avukatlarindan bir yorum bekliyoruz...
Grafik kartı testlerinde Güncelleme istiyorum...

Benim testlerde olmasını istediğim oyunlar şunlar...

1- Crysi Warhead

2- FarCry 2

3- Tom clancy's Hawx

4- Grid (veya Undercover)

5- CoD5

6- Fallout 3

7- Empire total war

8- WiC Soviet assault

9- Residentevil 5

10- GTA 4

11- Stalker Clear sky

12- F.E.A.R 2

Bunlardan bazıları zaten var mevcut testlerde ma CoH, WiC, DMC 4 gibi modasi geçmiş oyunların yerine yukarıdaki listeden daha güncel olanları konulabilir...
Dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr'nin yayinladigi istatistiklere göre; En çok fotoğraf gönderilen telefon iPhone oldu.

Geçen yıl lider olan N95 e büyük bir fark atmış durumda...

Geçen yıl...

Bu yıl...

Bu kadar pahalı olmasına ve rakiplerine göre oldukça kötü fotoğraf çekmesine rağmen grafiklerden de görüldüğü gibi iPhone yine de uzak ara önde...

Uzun süre iPhone kullanıpta, iPhone'u artık hayatının bir parçası haline getirmiş herkesin mutlaka başından geçmiştir bir şeylere tıklamaya çalışmak...

Az önce bir konuda benim başımdan sık sık geçen böyle bir deneyimi yazınca @sylargray'de kendi başından geçeniz yazdı. İnanılmaz müthiş bir deneyim olmuş onunkisi...

Benimki : "Diğer hattım için kullandığım Nokia 6300'in ekranına tıklamaya çalışıp:"Ne oldu lan buna, niye çalışmıyor?" dediğim çok olmuştur.

@Sylargray: "Seninki yine iyiymiş. Ben geçen dönem finallere çalışırken kitaptaki soruların üzerine tıklıyordum çözümleri açılsın diye "

Mutlaka sizlerinden başınızdan geçmiştir...

Burada paylaşırsanız çok sevinirim...

Hatta sadece "tıklamak" ile ilgili de olmayabilir. Baş aktörü iPHone olan herhangi biri ilginç anınızı paylaşabilirsiniz...

Not: Bu konu için yer seçimini yanlış yapmış olabilirim. Gerekirse gitmesi gereken yere taşınabilir...
Almanya'daki abimden istediğim Blackberry Storm (9500) sonunda elime ulaştı.

Bir inceleme yapacağım ama Ekran görüntüsü nasıl alırım bilemiyorum.

Ayrıca bu cihaza uygulama indirmek için ne yapmam gerekiyor.

Ya da PC üzerinden yüklemek istesem, Storm uygulamalarını nereden bulabilirim?
Artık bu konuyu net bir şekilde açıklığa kavuşturmak gerektiğini düşündüm ve bu yazıyı asmaya karar verdim. Yanlış olduğunu düşündüğünüz noktalarda beni çekinmeden uyarabilirsiniz, gerekli değişiklikler yapılacaktır. Bu yazıdan sonra hiç kimse iPhone mu alsam şunu mu alsam şeklinde bir soru sormyacaktır veya bu yazıyı dikkate alarak iPhone alan kişi asla verdiği paraya acımayacaktır.

Soru şu: "1000-1500 TL civarında bir bütçem var, gelişmiş özellikli bir cihaz almak istiyorum. Hangi cihazı terih etmeliyim?"

Bu soruya oldukça uzun bir süredir iPhone kullanıcısı olmamdan ötürü iPhone üzerinden yaklaşarak cevap vereceğim. Yani kıstas olarak iPhone'u kullanacağım.

Öncelikle iPhone'un seçilmesine neden olabilecek özelliklerini bir sıralayalım.

- Kapasitif Ekran: Multitouch yardımı ile en mükemmel dokunmatik kullanım deneyimi

- En mükemmel webde sörf imkanı. (Bu tür cihazlar arasında)

- Üst seviye müzik ve video oynatma kalitesi (En iyisi olmadığı kesin.)

- Muadili cihazlar arasındaki en iyi (hem görsel açıdan, hemde oynanabilirlik açısından) oyun deneyimi.

- Kullanması en kolay elektronik cihaz. Bu yüzden kullanım klavuzu sadece bir kağıttan ibarettir.

- Arkasından sürüklediği inanılmaz yazılım ve format desteği. (MP4 tarihinde görmediği ilgiyi görmeye başladı, Sırf flash üzerine kurulu siteler bile iPhone için versiyonlarını çıkarıyorlar)

Bu özelliklerde en iyi olabilmesi için Jailbrake denen hack işlemine de gerek yoktur. Cihaz kutusundan çıktığı anda, piyasada bu işleri "bir arada" en iyi yapabilen (hemde uzak ara) cihazdır.

Tabii ki bu cihazın, tarihin en ağır eleştirilerine maruz kalmasına neden olan eksi özelliklerini de sıralamamız gerekiyor.

- Çoğu eksikliğin "bedava" giderilebilmesi için Jailbrake denen hack işleminin uygulanması zorunluluğu.

- Bluetoth ile veri aktarımın yapılamaması. (Çıkmak üzere olan iBluetoth'u saymıyorum)

- Flash ve java desteklememesi.

- Çoğu video formatını desteklememesinden dolayı bol bol encoding yapmaya neden olması.

- El yazısı tanımaması.

- Jailbrake yapılmadığı takdirde iTunes programına bağımlı olması.

- Muadillerine göre zayıf bekleme süresi.

- Tam olarak Multitasking'i desteklememesi.

- GPS üzerinden yol tarifi alınamaması (Türkiye için)

- Cihazı etkin kullanabilmek için belirli düzeyde bilgisayar bilgisayar bilgisi gerekiyor.

- Sadece dokunmatik oldugundan bazı "telefona bakmadan yazabilen arkadaşlara" hitap etmeyebilir.

Şimdi gelelim, soruyu soran vatandaşın hanghi cihazı alması gerektiğine...

Bu noktada alıcı olan kişini almayı düşündüğü cihazdan beklentilerini önem sırasına göre siralaması şarttır. Bu kişinin iPhone almasını zorunlu kılacak tercihlerini şu şekilde sıralayabilirim...

1- Yukarıda verdiğim iPhone'un seçilmesine neden olabilecek özelliklerden herhangi "iki" veya "üç" tanesini elzem olarak gören kullanıcı.

Mesela kişi; Ben webde çok rahat sörf yapmak istiyorum, ve cihazımım kullanımı çok kolay olmalı diyorsa ve bunlara ilaveten oldukça iyi müzik ve video deneyimi yaşatmalı diyorsa; bu kişi iPhone istiyordur.

2- iPhone'un seçilmesine neden olabilecek özelliklerden en fazla iki tanesini, buna karşılık iPhone'un seçilmemesine neden olacak özelliklerinden iki tanesini elzem olarak gören kullanıcı;

Diyelimki bu vatandaşın alacağı cihazdan beklentileri şunlar;

1- En mükemmel dokunmatik deneyimi

2- En mükemmel web sörfü deneyimi

3- Çok kaliteli fotoğraf çekme

4- İyi bir batarya ömrü.

Öncelikle belirtmek gerekirki piyasada böyle bir cihaz maalesef yok. Bu vatandaşın yapması gereken şey; Bu 4 adet elzem beklentileri arasından daha öncelikli olanları seçmesidir. Ayrıca iPhone'un kötü olduğu durumlardaki performansını, muadili cihazdaki iPhone'un cok daha iyi olduğu özellikler ile karşılştırmalıdır.

Mesela; HTC Touch HD ile iPhone arasında bir seçim yapmak zorunda olsun bu vatandaş;

1 ve 2 nolu maddelerde iPhone'un uzak ara en iyisi olduğunu söylemiştik. 3 ve 4 no'lu maddelerde ise iPhone oldukça gerilerde kalır. Bu durumda kullanıcının tartması gereken durum şudur;

-Touch HD; 1 ve 2 nolu özellikleri iPhone'dan ne kadar kötü yapabilir sorusunun cevabını bulmak.

-iPhone'un 3 ve 4 no'lu özellikleri Touch HD den ne kadar kötü yapabilir sorusunun cevabını bulmak.

Özetle kişinin yapacağı kötünün iyisini seçmektir. 3 ve 4 numaralı özelliklerdeki iPhone'un başarısızlığı, HTC Touch HD'nin 1 ve 2 özelliklerindeki başarısızlığından daha az ise bu kişi yine iPhone seçmelidir. Eğer tam tersi ise HTC Touch HD seçmelidir. Diğer marka/model cihazlar ile de aynı mantık güdülerek karşılaştırma yapılabilir.

3- iPhone'un seçilmemesine neden olabilecek özelliklerden en az 2 veya daha fazlasını elzem olarak gören, aynı zamanda iPhone'un seçilmesine neden olabilecek bir iki özellik olsa iyi olurdu diyen kişi;

Böyle bir kişi için iPhone yerine Nokia 5800 alması çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

4- iPhone'un seçilmemesine neden olabilecek özelliklerden en az 2 veya daha fazlasını elzem olarak gören, aynı zamanda iPhone'un seçilmesine neden olabilecek hiç bir özellik ile ilgilenmeyen kişi;

Bu kişi iPhone'dan kaçarak uzaklaşmalıdır.!!

Evet arkadaşlar, Umarım bu yazı; "iPhone alsam mı?, almasam mı?" sorusuna cevap arayan arkadaşlara rehber olur.

Not: Lütfen yanlış olduğumu düşündüğünüz noktalarda beni uyarınız....

Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptıklarım:
1- Mene : Laptop sattım.
2- {{free_man}} : Q6600 işlemci sattım
3- Speed_Step : Iphone 16GB aldım
4- ShoWWaLyE : Iphone 8GB sattim, Sony Ericsson T650i Aldım.
5- teskocuu : iPhone 16GB sattim...
6- Ozgurcu : Acer 6530G Laptop sattim...
Hakkımda:
Alışveriş Yaptıklarım:
1- Mene : Laptop sattım.
2- {{free_man}} : Q6600 işlemci sattım
3- Speed_Step : Iphone 16GB aldım
4- Alyy : Iphone 8gb Aldım
5- ShoWWaLyE : Iphone 8GB sattim, Sony Ericsson T650i Aldım.
6- Ercan666 : SE T650i Sattım.
7- Jakin33 : Iphone 16GB 3G sattım (Bedava gitti.) :D
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.487
İkinci El Bölümü Mesajları: 341
Konularının görüntülenme sayısı: 191.801 (Bu ay: 238)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.