Onbaşı
20 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi günler... DELL INSPIRON15 7577 INTEL® CORE™ i7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+128GB SSD-GTX1050TI modelini kullanıyorum. Gerek Support Asist gerekse Dell ePSA pre boot system assessment yaptım ancak herahngi bir problem bulunamadı, her testi geçti ancak internetten video izlerken hoparlörden gelen cızırtılı ses ile bir saniyelik fps düşüşü, oyunlarda ara ara 5 saniyelik ciddi fps kayıpları hala devam ediyor. Acaba neyden kaynaklanıyordur?
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuma ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler. Yaz için kamp planlarım var özellikle Akdeniz ve Ege’de haziran - temmuz aylarında 20 gün civarı bir kampa çıkacağım. Bu süre zarfında sürekli çadırda kalmayı planlıyorum. Sürenin uzun olması sebebiyle rahat kurulumlu ve dayanıklı çadıra ihtiyacım var. İnternette fiyat araştırması yaptım ancak uygun fiyatlardaki olmusuz yorumlar olsun bilindik sitelerdeki yüksek fiyatlar olsun beni kararsızlığa sürükledi. Açıkcası arabayla bu turu gerçekleştireceğim ve uzun yol gideceğim için masraf olarak daha da yorulmamak istiyorum. 184 boyum var ve içinde boğulacağım çadırlarda da kalmak istemiyorum. Güvenilir olarak önereceğiniz uygun fiyatlı çadır mat yada şişme yatak ve sandalye önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
İyi günler arkadaşlar, 4b lira civarında bir bilgisayar arıyorum, 6-7 bin lira civarı laptoplar hakkında geniş fikirlerim ve bir laptopum var fakat 4b civarında hangisinin nasıl performans vereceği konusunda bilgim sınırlı. Bazı sebeplerden dolayı iyi bir oyun performansı (o fiyata) verebilecek bir bilgisayar daha almam gerekiyor. 4b lirayıda çok fazla geçebilecek durumum yok. Tavsiye ve yönlendirmelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Şöyle ki evet İngilizce’de Turkey olarak çevriliyor ancak Rusça , Norveççeye küçük harflerle türkiye yada baş harf büyük şekilde Türkiye yazılınca çevirdiği kelime o dilde hindi demek ve Türkiye diye bir karşılığı olan hindi değil. Eğer tüm harfleri büyük TÜRKİYE yazdığımız zaman doğru çeviriyi alıyoruz. Bu problem benim telefondan dolayı mı oluyor yoksa herkeste de aynı sonuç mu çıkıyor bilmiyorum. Belki uygulama hatası da olabilir. Çevirilerim de ;

şizofreni testi Son zamanlarda ya psikolojik sorunlar insanların hastanelere başvurmasındaki artışla artmış durumda yada psikolojik sorunlar günümüzde artış göstermekte. Bunun cevabını bilmek bizim ülkemiz için biraz zor çünkü bundan 5-10 yıl önce kadar psikiyatri kliniğine giden deli sayılıyor du ki hala öyle düşünenler mevcut. Çokta önemsenmeside var olan sorunların açığa çıkmasını engellemiş oluyordu yani eskiden de şizofreni hastaları çoktu ancak hastaneye görmedikleri için bilinmiyordu. Diğer ihtimal ise eskiden cidden böylesi bir sorun yokken artık var olması , bu da bir şeylerin cidden yanlış gittiğini gösteriyor . Testte birçok kişi ihtimali var çıkması da ülkemizdeki insanların ruhsal olarak artık normal olmadığını söylüyor demek de hiç yanlış sayılmaz. İnsanlar psikiyatri ya da psikologlara girsinler demek ne kadar doğru bir cümle olur tartışılsada ülkede ciddi problem bozuk ruhsal sağlıktıktan dolayı çıktığını düşünmek yanlış olmaz.https://www.psikolojiktir.com/sizofreni-testi/
Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1050Ti almayı düşünüyorum , bir kısım yorumlarda bazı problemler olduğu yönünde şeyler var. Kullanan veya bu bilgisayarı gerçekten bilen arkadaşlardan gerek donanımsal gerek tasarımsal gerekse de oyun performansı hakkında tavsiyeler ve yorumlarınızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
Merhaba , bir bilgisayar almayı planlıyorum ve bu konuda çok kararsızım sonuçta 6 bin lira gibi bir para söz konusu ve alacağım bilgisayarın her gördüğümde verdiğim paraya değdiğini hissetmek istiyorum. Bu geceye kadar oyun oynamadam da olur , macbook pro bana yeter diyordum ki alamadan fiyatı 5-6 bin lira arttı . MacBook gelecekte bir güne kaldı . Artık windows bir bilgisayar alacağım için oyun da oynamalıyım vereceğim paraya karşılık olarak diye düşünüyorum. Ancak tasarımsal olarak
gaming laptopların çoğu vasat,diğerleri ise her oyunu kaldırmıyor. Tasarım ve fiyat performansı sağlam bir oyun bilgisayarı tavsiyesi istiyorum. Hem oyun hem iş bilgisayarı denilebilecek bir cihaz. Araştırıyorum dell g3 iyi gibi duruyordu fakat ekran kalite ve bir kaç şey kötü olduğu için ondan da vazgeçtim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar ;
geçen gün incehesap.com adlı bir siteden hi level 1600 mhz frekansa sahip 4gb ddr3 ram aldım . P7H55-M LX eski bir ana kartımda 2gb 133mhz frekansa sahip 2gb samsung marka bir ram vardı normalde, ben internetten anakartın max memory frekansını yanlış okuduğum ve buna canı gönülden inandığım için alır almaz belleği bilgisayara taktım ve bir süre sonra mavi ekran hataları ile karşılaşmaya başladım . Farklı frekanslara sahip ramlar takılı olduğu için 2gb olan belleği çıkardım ancak tekrardan aynı hataları alamaya devam ettim. Bilgisayar bir süre çalışıyor video felan izlerken bir mavi ekran veriyor , genelde gtaV'i bir süre oynadıktan sonra veriyor. Bios ayarlarından otomatik frekansı 1333 mhz yaptım bi işe yaramadı . Memtest64 yaptım 1333 mhz bios ayarı varken ilk açılış error sayısı 4 error ile başladı hata sayısı sonra otomatikte denedim 14 hata ile karşılaştım. Açıkçası sorun neyde tamda emin diilim . İlk defa başıma böyle bir şey geldiği için ram mi bozuk yoksa uyumsuzluğun bir sonucu mu bilmiyorum. Bilgisayara taktığım için sanırım geriye de almazlar elimdeki belleği. Bilgisayarcıya gidip takas ettirsem ne vereceği belli diil . Hi level'i arasam bir çözüm bulurlar mı o konuda da pek umutlu diilim açıkçası . Bios ayarları ile bir çözüm bulunabilinir diye düşünüyorum şu anlık . Bu işlerden anlayan biri bi el atmasın lütfen.
Çocukken adını hatıralmadığım bir oyun oyunum vardı , galiba bir derginin yanında gelen oyunlardandı o kısmı çok hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla, dil çıkaran bir güneş vardı tekerlek şeklinde gibiydi sanki , oyundaki yarışmacıların hepsi kadınlardı ve bir bölümde toprak yoldan gidiyor ileride tur bitimine doğru deniz kenarından geciyorduk . Denize girince su sıçrıyordu ve bu o zaman çok hoşuma giden birşeydi . Aldığımız arabalar klasik arabaydı, en azından bizim alabildiğimiz . Bizim alabildiğimiz diyorum çünkü oyun demoydu ve o zaman internetim olmadığı için kafamda birçok şeyler türemiş ve demo nedir bilmediğimden internetim olunca oyunum full versiyon olacak inancım vardı, bu inancımı orjinal oyun nedir kavramını öğrenene kadar da saklamıştım. Yıllar geçtikçe oyunun ismi aklımdan gitti ama o oyunu tam sürüm oynama hayalim hiç içimden gitmedi . Uzun süre aradım ancak hiçbirşeye ulaşamadım . Boş kaldıkça aklıma geliyor ancak bulamıyorum. 2000 li yıllar arasında çıkan bir oyundu daha eskide olabilir . Bilen duyan hatırlayan varsa bi yardım etsin lütfen. (:
Birde bir yarışmacı kızımızın adı fabia idi .
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Arkeless
Forum İkinci El İmzası:
Arkeless
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Laptop, Masaüstü
Bilgisayar
Dell
Mobil cihaz
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Operatör
Vodafone
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 57
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 41 (Bu ay: 653)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 53 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.