Şimdi Ara

Anakart ile uyumsuz frekansa sahip ram bios ayarları ile uyum sağlanır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    geçen gün incehesap.com adlı bir siteden hi level 1600 mhz frekansa sahip 4gb ddr3 ram aldım . P7H55-M LX eski bir ana kartımda 2gb 133mhz frekansa sahip 2gb samsung marka bir ram vardı normalde, ben internetten anakartın max memory frekansını yanlış okuduğum ve buna canı gönülden inandığım için alır almaz belleği bilgisayara taktım ve bir süre sonra mavi ekran hataları ile karşılaşmaya başladım . Farklı frekanslara sahip ramlar takılı olduğu için 2gb olan belleği çıkardım ancak tekrardan aynı hataları alamaya devam ettim. Bilgisayar bir süre çalışıyor video felan izlerken bir mavi ekran veriyor , genelde gtaV'i bir süre oynadıktan sonra veriyor. Bios ayarlarından otomatik frekansı 1333 mhz yaptım bi işe yaramadı . Memtest64 yaptım 1333 mhz bios ayarı varken ilk açılış error sayısı 4 error ile başladı hata sayısı sonra otomatikte denedim 14 hata ile karşılaştım. Açıkçası sorun neyde tamda emin diilim . İlk defa başıma böyle bir şey geldiği için ram mi bozuk yoksa uyumsuzluğun bir sonucu mu bilmiyorum. Bilgisayara taktığım için sanırım geriye de almazlar elimdeki belleği. Bilgisayarcıya gidip takas ettirsem ne vereceği belli diil . Hi level'i arasam bir çözüm bulurlar mı o konuda da pek umutlu diilim açıkçası . Bios ayarları ile bir çözüm bulunabilinir diye düşünüyorum şu anlık . Bu işlerden anlayan biri bi el atmasın lütfen.

• asus mem ok tuşa sahipse açılışta kullanabilirsin.

her 2 ramin hızında azcık kayıpla sistemi açabilir..
  • Bios'tan frekansı 1066 mhz. ye düşürdüm memtest64 de error kayboldu . Ankartımda da memok! bulunmuyor. Acaba biostan başka neler yapılabilinir performans arttırmak için çünkü biraz performans kaybı yaşadım doğal olarak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.