Onbaşı
10 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 134 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 3 hafta önce Asus VG259QM 280Hz IPS panel monitörü aldım dün gece oyun oynadıktan sonra biraz film izleyeyim dedim bir baktım ekranın ortasına yakın bir yerde bir leke gibi bir şey önce bez ile temizlemeye çalıştım kir zannedip ama baktım pixel sıkıntılı,sorun tam olarak şöyle eğer ekran tam olarak Siyah-Kırmızı-Mavi renklerinde ise piksel normal çalışıyor, ancak yeşil-sarı-beyaz renklerde morumsu bir ışık gösteriyor veya örneğin turuncu bir şey olduğunda kırmızı gösteriyor vs. yani rengi sürekli olarak siyah değil değişkenlik gösteriyor bu ölü piksel mi stuck pixel mi biraz araştırdım ama tam emin olamadım.
Bu konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim,internette kalem silgi ovalama vs yöntemler var ama ürün henüz çok yeni kurcalamak istemiyorum açıkcası en kötü ihtimal garantiye gönderdiğimde 3-5 tane olmadığı için değiştirmeyecekler bende tüketici hakem heyetine gideceğim 5-6 aylık uzun bir süreç beni bekliyor gibi duruyor.Daha önce bu tarz sorun yaşamış olan veya çözüme kavuşturmuş olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim hepinize iyi forumlar.
Ek:Jdscreenfix,pixel healer tarzı uygulamaları denedim ancak hiçbir sonuç alamadım.Bitane de fikir edinmek amacıyla Asus monitör tamir eden bir yeri aradım monitörün fiyatı neyse 100 lira falan ucuza gelir hatta bazen monitörün kendisinden bile pahalıya geliyor dedi anlayacağınız garanti red ederse ki muhtemelen öyle olacak, önümde 3 yol var 1)Durumu kabullenip dark mode tarzı temalara yönelerek etkisini oldukça azaltmak 2)Tüketici hakem heyetine başvurmak sonuçlanana kadar monitörü kullanmak 3)Ederinin altında satıp yeni almak(Ama onda ne çıkacağının garantisi yok)
Büyük heveslerle aldığım monitörün tam ortasında böyle bir leke oluşması çok sinir bozucu daha 1 ay bile olmadı kullanalı lütfen tecrübeli arkadaşlar bir akıl yol yordam verirse çok sevinirim
Arkadaşlar yeni ekran kartım kasaya sığmayınca iki gün önce yeni kasa aldım.Daha sonea parçaları takmaya üşendim ve bilgisayarcıya götürdüm.Eve geldiğinde bilgisayar oyunlarda 80-85 derecede çalışıyordu gpu ise 70 dereceleri görüyor ve ram slotlarımın iki tanesi çalışmıyordu. Bende biraz araştırma ile sorunun anakart pinlerinde olabileceğini öğrendim hemen işlenci soğutucusunu çıkardım sonra dikkatlice işlemciyi aldım bir de ne göreyim 40 cm yukarıdan bile belli olan bir yamukluk var pin söketinde. bunun önceden olup olmadığını elbeytr hatırlamıyorum ama sizde yardımcı olursanız sevinirim bu normal mi yoksa hasarlı mı ? neler yapabilirim garantisi devam ediyor :(
Arkadaşlar eski kasamı satıp yeni kasa aldım 650W power supply var sistemim i7 4790k gtx 1070 anakart z97a Gaming 6 ve ramlerim 4x2 HyperX predator 2400mhz sorunum şu anakartımda sadece işlemci tarafına yakınlığına göre 1 ve 2 slotları çalışıyor 3-4 çalışmıyor ramleri tek tek 1 ve 2 ye taktığımda çalışıyor her ikisini de 1 ve 2 ye taktığımda da çalışıyor fakat 3 ve 4. Slotları kullandığım an bilgisayara güç geliyor 3 saniye çalıştıktan sonra kendini kapatıyor ve tekrar başlıyor sonra tekrar 3 saniye çalışıp kapatıyor bios ekranına ulaşamıyorum sorun ne olabilir anakartım zarar görmüş olabilir mi yoksa işlemci ile ilgili bir sıkıntı mı
Arkadaşlar merhaba elimde Kingston HyperX Predator 2400Mhz ram var 4x2 Anakartım ise 3200(O.C) Mhz kadar destekliyor. Şimdi sorum şu rami ilk taktığımda CPU güvenli çalışması için rami 1600Mhz ye alıyor. X.M.P. Profilini seçtiğimde ise 2400Mhz de sorunsuz çalışıyor ama profil 1 2400 öteki ise 2133 küsür bir şey tam emin değilim. Benim sorum şu X.M.P. Profili dışında anakartın kendi oc özelliği ile bu ramleri örneğin 3000Mhz de çalıştırmam mümkün mü ? Biosda 3200e kadar seçebiliyorum yani Ramlerin maksimum çalışma frekansını anakartın desteklemesi ve stabilitesi mi belirliyor yoksa atıyorum anakartın 4000 desteklese bile senin ramin 2400Mhz ama fabrika da örneğin 2800 üzerine çıkması engellenebiliyor mu bilgilendirirseniz sevinirim yani özetle 3200Mhz kadar destekli bir anakartta 2400Mhz rami 3000Mhz de kullanabilir miyim lütfen ne gerek var falan yazmayın konumuz gerekli olup olmaması değil
Merhaba arkadaşlar ekran kartım GALAX GTX 1070 Hall of Fame edition sınırlı sayıda üretilmiş bir kart ve resmen overclock için yaratılmış.Sorunum şu öncelikle kart eski kasama küçük geldiği için yenisini alacağım fakat PSU konusunda şöyle bir kafa karışıklığım var.Fotoya bakarsanız tam yükte 470Watt kullanır diyor.Ki ben sıvı soğutma ile 2250Mhz ve %110 Güç limiti ile kullanacağım için en az 500W kullanır diye düşünüyorum.İşlemcim i7 7700K ve 16 GB DDR4 3200Mhz ramler var.Yeni kasada büyük ihtimal 4 fan vs. olacak acaba ne kadar PSU almam lazım bu 470Watt direk PSUdan mı çekecek yoksa TDP de 130 falan yazıyor bunların anlamı nedir minimum kaç watt almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 65
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 1.592 (Bu ay: 405)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.