Binbaşı
08 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 94 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Wraith Spire'ı kutusunda bırakıp 350 TL civarına düzgün bir kule tipi soğutucu almak istiyorum. Piyasada bu modelleri bulabildim;

Thermaltake UX200
Be Quiet Pure Rock 2
Cooler Master Air MA410P ve Hyper 212
MSI Core Frozr S-L

Hangisi daha performanslıdır acaba? Alınabilecek başka modeller varsa gözümden kaçan, önerilerinizi bekliyorum.
MSI MPG X570 Gaming Plus 1500 TL'ye amazon'da satılıyor.

B550 TOMAHAWK veya TUF GAMING B550 PLUS almayı düşünüyordum. Aynı fiyatlara satılıyorlar.

Sizlerin düşüncesi nedir?

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X570-GAMING-PLUS/

https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550-TOMAHAWK/

https://www.asus.com/tr/Motherboards/TUF-GAMING-B550-PLUS/
Bugün Vatan Bilgisayar'a Cooler Master TD500 almak için gittim ve elim boş döndüm. Ellerinde kalan son ürün yamulmuş defolu ürünmüş. Sitelerinde neden stok var görünüyor anlamış değilim :)
https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-td500-beyaz-tg-3x120mm-argb-led-fanli-midt-atx-kasa.html

Her neyse, başka kasa arayışlarına girdim;
https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-pure-base-500dx-pencereli-beyaz-oyuncu-kasasi-bgw38

Bu model gözüme çarptı. Fiyatı hayli pahalı fakat bunun muadil kalitesinde pek de ürün yok sanırım piyasada. Özellikle beyaz kasa bulmak neredeyse İMKANSIZ.

Son zamanlarda forumda çok fazla kasa konusu açılıyor, ben de aradığımı bulamıyorum. Buyurun dostlar tartışmalara :D

Bu arada kasaya takılacak donanım;

Ryzen 5 3600
B550 veya X570 ATX anakart
5600 XT ekran kartı

Kasa bir kere alınıp en az 10 yıl kullanılacak. İleride pişman olacağım bir modele yatırım yapmak istemiyorum...
Arkadaşlar merhaba. Masaüstü bilgisayar ihtiyacımı karşılayacak arayışlar içerisindeyim.

X570 veya B550 çipsetli güncel bir sistem toplamak istiyorum. Her gün kampanya ve indirimleri takip ediyorum fakat indirimden çok bindirimleri görür oldum. Parçaları tek tek toplamayı düşünüyorum. Hazır sistemlere de baktım, çoğunda garip markalı bileşenler mevcut, güvenemedim.

Ufak yükseltmeler ile rahat 5-6 sene götürecek bir sistem olmasını istiyorum.

Anakart ve işlemciyi ileriye dönük yüksek tutup ekran kartını 1-2 yıl sonra değiştirmeyi düşünüyorum. O yüzden ekran kartına baştan yatırım yapmayı istemiyorum açıkçası.

Yeni gelen B550 anakartların fiyatlarına yakın X570 anakartlar var. Bu konuda da çok kafam karıştı.

ASUS TUF GAMING B550-PLUS
AMD Ryzen 5 3600x
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18
SEAGATE Barracuda 500GB NVMe M.2
Cooler Master Masterbox Lite 5 600w
Sapphire Pulse AMD RX 5600 XT 6GB 192Bit GDDR6

Bu şekilde 7500 TL civarına patlıyor. Fiyatı daha da düşürerek daha güzel bir sistem yapılabilir mi?

Ekran kartı 1660 Super vesaire de olabilir. 1080p monitörde çok da yüksek donanım istemeyen oyunlar oynayacağım açıkçası. GTA V, Sea of Thieves gibi oyunlar oynarım maksimum.

Bilgisayarın iskeleti sağlam olsun, ileriye dönük upgrade yapmaya açık olsun. Önümüzdeki sene RTX 3060 alınır belki. Anakart, işlemci, kasa+psu, ram, ssd, önemli olanlar bunlar.

Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Turk.net belasından sonunda kurtuldum.

Adresimde alabildiğim maksimum değer teoride 16 mbit fakat ben 8-9'dan yukarısını görmedim pek. Sürekli bağlantı kopması şikayetinden ötürü ve turk.net'in buna çözüm bulamaması dolayısıyla iptalim bugün gerçekleşti. SNR değerim 8 mbit civarında iken 12-15 dB arasında değişiyor. Bazen hız 3 mbit'e düşüyor ve SNR değerim 26 dB civarına çıkıyor.

Bu konuyla yaklaşık 1 sene uğraştım ve turk.net her seferinde problem olmadığını söyleyerek destek talebimi sonuçsuz bıraktı.

Madem maksimum 8 mbit alabiliyorum, ben de netspeed'in 44 liraya sattığı aknsiz 8 mbit internete bakayım diyorum.

Uygun fiyatlı adsl 8 mbit satan başka firma var mı? Gidip 60+ ödemek istemiyorum.
Merhabalar,

Turk.net kampanyasından yararlanarak abonelik başlattım fakat bulunduğum yerde fiber alt yapısı olmadığından ötürü vdsl modeme ihtiyaç duymuyorum. Onların sağladığı Billion marka modemi almadım anlayacağınız. Bana f/p konusunda önerebileceğiniz adsl modem var mı? Maksimum alabileceğim hız 16 mpbs. :)
Beyler uzun süre ara verdim oyuna. 15 rün sayfam var fakat 7-8 tanesi boş. Şimdi bunları nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum. Hatta hepsi için öneri sunarsanız sevinirim.
Her lane'de her şampiyonu oynuyorum. Sabit oynadığım bir şampiyon yok. Hazır sayfa önerileriniz varsa bekliyorum
Güncelleme sonrasında bende böyle bir problem başladı. Çoğu kişide var sanırım. Arkadaşlarımın telefonlarına bağlanıyorum onlarda da atmaya başlıyor ama kendi köylerinde hiç sıkıntı yok.

Th9 benim bina. Başka sorun yaşayan var mı,çözümü nedir?

Edit:http://forum.supercell.net/showthread.php/947139-Post-update-maintenance-break-and-optional-update

Yeni güncelleme ile düzelecekmiş bugün yarın
An itibariyle facebook ve twitter'a bağlanamıyorum, çok ağır çalışıyor. Sizde durum nasıl?
Öğrenci işi olacak mâlum Babam'da kullanabilir arada. Otomatik vites istemiyoruz, zaten o fiyata yoktur da neyse

Gönlümüz dizelden yana, seçeneklerimiz ne olabilir bu bütçeye? Benzinli seçeneklerden mümkünse az yakan araçlara bakacağız, çok yakıyor diye Doğanımızı sattık Lpgden uzak duruyor babam
Hakkında
Meslek: İktisat mezunu
Forum İmzası:
AMD RYZEN 5 3600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 2x8 3600MHZ | SAPPHIRE RADEON RX 5600 XT PULSE | SAMSUNG 970 EVO 500 GB NVME M2 | SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD | BE QUIET! PURE ROCK 2 | BE QUIET! PURE BASE 500DX | ZALMAN GIGAMAX 750W 80+ BRONZE
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Vodafone
ISS
TurkNet
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
World of Warcraft
Troll
Steam
Prometheus
TV
Samsung
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Samsung
Notebook
Asus
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
LOL
Usta Yi
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Clash of Clans
Prometheus
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Sapphire
Kombi
ECA
Modem
Asus
Formula 1
McLaren
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.529
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 46.223 (Bu ay: 387)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 368 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.