Yüzbaşı
29 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Düşünüyorum da eskiden boyle bi konu açılsa ne kadar da ilgi görürdü.. forum bildiğin ölmüş, neyse silin lutfen adminler, daha da girmem zaten bu gereksiz yere.
Forumun eski tadı yok malesef, troll ve boş konular cogunlugu olusturuyor, faydali işler yapmaya calisan arkadaslarimizin da bi sekilde konulari baltalaniyor, trolleniyor.. foruma bi sure ara vermeye karar verdim cunku artik resmen zaman kaybi, lys ye kadar girmicem. Zaten 28 000 deym ve 5 000 hedefm var yani lys baya calismam lazim, burdaki dostlarima selamlar, emek veren herkese basarilar, hoscakalin
Evet size sesleniyorm, gidin oturun lys çalışın forumda durduğunuz her saat için netiniz mi artıyor.? Burda surdan suraya cekebilir miyim diye konu acacaksiniz bi tanesi bok çekersin diyecek moraliniz bozulacak, veya konudan konuya atlayip duracaksiniz.. milletin siralamasi nasil acaba diye konu konu ss ss geziyosnz, birakin bunlari yazik etmeyn kendinize, 80 küsür gun var 4. Kez bu sinava girmiş bi abiniz/kardesiniz olarak söylüyorum, ham puaninizin onda üçünü aldiniz smdi onda yedisi icin calisma vakti.. son olarak sinavi ne kadar büyütürseniz o kadar zor olacak o yuzden 1 rahat olun 2 konsantre olun, herkese basarilar. Merak edenler için sene içi 460 dan dusuk denemem yoktu bugn 120 netle 420 puan 28 000 siralama geldi, ama son sozumu soylemedm daha lys var.. herkese basarilar, kolay gelsn
Herkese merhabalar, kimsenin ders calistigi yok herkes sonuçları bekliyo ben de bir konu açıp düşüncelerimi paylaşmak istedim.. bu sınava 4. Girişim oldu derece hedefliyorm, forum ortalamasi ve denemelerimin ortalamasi aksine 110-120 arasi bi net bekliyorum ve tekrar anladım ki emekçi adamın sinavi degil bu usta, ha burdaki trolleri ciddiye alip yapmadim bu çıkarımı çevremi baz alip yaptim, evet malesef kolay ve zorlukla değil mantik/mantiksizlik referanslariyla ifade edilecek bi sinav hazırlamış "uzmanlar". Klişe olur mu bilmem ama ben 3 sene ne ygs de bok bok siralamalar yapip lys de küllerinden doğanları gördüm.. özellikle emek verenler icin soyluyorum, bi ygs bizi yildiramaz hoca, Harvey specter diyo ya "8-0 yenildiğin maçi ceviremezsin" diye ygs öyle degil işte, bakin lise 4 te ben 30 bindeydm ygs de kiz 70 bindeydi lys ye girdik o geldi 10 bine ben fırladım 70 bine.. ve daha neler neler.. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmaz ha inanmayan varsa Allah'a onlara da saygiliyiz, onlar da termodinamikten gitsinler :) hicbir enerji yok edilemez ve yoktan var edilemez.. hicbir emek te yok edilemez karşılığı alinmadan. Cok sabrinizi zorlamadan diyeceğim o ki lys son sinavdan cikinca ne halt ederseniz edin ama bu maraton bitene kadar kaleminize ve hayallerinize simsiki sarılın pisman olmayacaksınız.. unutmayin "Hayattaki en büyük zevk baskalarinin yapamazsn dedigi seyleri yapmaktir". Diyeceği olan veya eleştirecek bişeyi olan buyursun.. basarilar
Burda sinava "cokk koolay" diyen arkadaslardan cogunu 6 yıldır burda olan biri olarak elbette ciddiye almiyorum, zaten hedeflere gore sinavin kolayligi zorlugu da gorecelidir.. sinava 4. Kez giren ve hedefi derece olan biri olarak soyluyorum mantiktan uzak, beyinsiz bi ekip tarafindan hazirlandigi aşikar, ve emek verenlerin çoğunun emegine yazık eden bi sinav oldu.. bence osym de niyetini belli etsin de kalemlerine emeğiniz ekmeğimizdir yazsin..
Herkese merhabalar, oncelikle kendimi tanıtayım ogretmen lisesi mezunuym sayisalciym bu 4. Girişim olacak derece hedefliyorum, herkesin de emeginin karşılığını almasini umuyorum ve konuya geliyorum: Malum deneme sezonu başladı herkes farkli yayinlardan denemeler cozuyo, bu denemelerden öğrendiğimiz bilgiler elbette oluyor ben de bu bilgilerin paylaşılacagi bi platform olusturmak istedim..3 kez girdim bu sınava ruhunu biliyorum artik; bize kuytu köşedeki ilgisiz ve alakasiz gorunen bilgiler lazim ama gorunen diyorum farkettiyseniz..burda derslere göre bi siniflandirma yapabiliriz ve konuya 2 yeni bilgiyle gelip 10 yeni bilgiyle cikacak arkadaşlar olur herkes faydalanir.. umarim bi katilim saglanir da forum eski gunlerine döner. Hepinize başarılar

Turkce
-halletmek yardımcı fille oluşturulmuş birleşik eylem iken, vazgeçmek anlamca kaynaşmıştır.

-Canlı varlık olmayan özneler, kişileştirme hariç, dönüşlü eylemlerle kullanılamaz.

-Durum ve oluş eylemleri çoğunlukla nesne almaz yani geçişsiz çatılıdır.

Tarih

Cografya

Felsefe

ç Matematik
(x^2 - 6x + 9)^2 = 0 Kökler toplamı kaçtır?
(x-3)=0'dan 3 değil mi? Değilmiş.
3+3+3+3 = 12 imiş. (farklı kökler demiyor, 4. dereceden olduğundan dolayı aynı kök 4 defa var.)

Bunu yazması biraz zor ama;
lim(∞) (1+f(x))^g(x)) şeklindeki ifadelerde e^(lim(∞)f(x).g(x))

Geometri
-Duzgun dörtyüzlü hacmi (a³√2)/12

Fizik
-Sinyal alıcı devre LC devresidir.
-Dalgalar konusunda frekans değişikliği kaynağa bağlıdır

Kimya
-Sert sularda özellikle Mg+2 ve Ca+2 iyonları vardır. Sabunlardaki anyon kısmı bu katyonlarla bileşik oluşturarak çökerler. Bu sebeple sabunun önemli kısmı çökmüş olur. Yumuşak sularda sabun daha fazla temizler.

Biyoloji
-Bitkiler ekzositoz yapar
- Histon proteinli kromozom prokaryotlarda yok, ökaryotlarda var.
- NADPH'ın yükseltgenmesi SADECE kloroplastta olur. (Ben NAD görünce solunum da olur diyordum, NADPH, NADPH2, NADH2 bambaşka şeyler, oturup tekrar gözden geçirmenizi öneririrm.)
- Kulakçıkların kasılmasını SA sağlar. Karıncıkların kasılmasını durduran ise AV'dir.
- Mikrotübül prokaryotlarda yok.
arkadaşlar merhabalar.orta halli bir öğretmen lisesinden mezunum, 3. kez sınava girecem. ygs de 30 bindeydim tıp fakültesi istiyorum. lys günlükleri açan arkadaşlardan herhangi birinin konusuna da yazabilirdim ama son zamanlarda trollerin üst konuları meşgul etmesi beni rahatsız etti. ama onlarla ilgili bişeyler yazıp popüleritelerine katkıda bulunmak istemiyorum. her neyse dediğim gibi tıp fakültesi istiyorum her gün buraya girip güncelleme yapacam. son bir ayda neler yapabileceğimi hem kendim görmek istiyorum hem de bu saatten sonra o sıralamayla bir şey yapamazsın diyenlere göstermek istiyorum. ayrıca sonraki senelerdeki kardeslerimizn de faydalanmasını istiyorum. mat2 bitti biyoloji bitti fizik sakat kimya fena değil.. dershaneye denemeden denemeye gidip evde ders çalısacam.herkese başarılar. isteyen arkadaslar konuma ortak ta olabilir burda sohbet te edebilir soracağı varsa da sorabilir farklı konular açarak üst konualrın hep moral motivasyon ders çalısma konuları olmasını da sağlayabilir.unutmayın her başarı başarana kadar bir hayaldir ve hayatta en büyük zevk başkalarının yapamzsın dediğini yapmaktır.trolleyenler küfür yemeyecektir kızların oldugu bir forumda yapamayız bunu zaten annelerine akşama kadar sövülmesine rağmen rahatsızlk duymayanlar benden işitecekleri sözlerden de rahatsız olmak bir yana amaçlarına ulaşıp huzursuzlk çıkarabildikleri için memnun olacaklardır.sonuç olarak görmezden gelinecekler. herkese kolay gelsin.

--YAPTIKLARIM 2. MESAJDA..

matematik netim sorular açıklandığında saydığımdan 8 tane düşük gelmesi üzerine (kaydırma yaptığımı tahmin ediyorm) 30 bindeym :( hukuk yazdm, hepinizin hakkında hayırlısı..benim gibi aksilik yaşamamışsınızdır umarım..kalan hayatınızda bol şans.yolunuz bahtınız açık olsun

--ADMİNLER KONUYU SİLSİNLER LÜTFEN
merhaba. youtubeden kaldırılmış ta varsa elinde olan paylaşabilir mi.? kolay gelsin herkese :)
Behzat hocanın pdf leri var da elimde üstündeki yazıları temizlemeyi beceremedm bir türlü.. bildiğiniz kullanması kolay bir program varsa eğer cevap bekliyorum. sağolun şimdiden
Bu hocanın videolarına sahip olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir mi.. Youtube'de tamamı yok ta. şimdiden teşekkürler. Eğer parayla satın almışsanız ben de satın alırım sizden, hak geçmesin..
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 489
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 52.296 (Bu ay: 88)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 293 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.