Şimdi Ara

DENEMELERDEN OGRENDIKLERIMIZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
18
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar, oncelikle kendimi tanıtayım ogretmen lisesi mezunuym sayisalciym bu 4. Girişim olacak derece hedefliyorum, herkesin de emeginin karşılığını almasini umuyorum ve konuya geliyorum: Malum deneme sezonu başladı herkes farkli yayinlardan denemeler cozuyo, bu denemelerden öğrendiğimiz bilgiler elbette oluyor ben de bu bilgilerin paylaşılacagi bi platform olusturmak istedim..3 kez girdim bu sınava ruhunu biliyorum artik; bize kuytu köşedeki ilgisiz ve alakasiz gorunen bilgiler lazim ama gorunen diyorum farkettiyseniz..burda derslere göre bi siniflandirma yapabiliriz ve konuya 2 yeni bilgiyle gelip 10 yeni bilgiyle cikacak arkadaşlar olur herkes faydalanir.. umarim bi katilim saglanir da forum eski gunlerine döner. Hepinize başarılar

Turkce
    -halletmek yardımcı fille oluşturulmuş birleşik eylem iken, vazgeçmek anlamca kaynaşmıştır.

-Canlı varlık olmayan özneler, kişileştirme hariç, dönüşlü eylemlerle kullanılamaz.

-Durum ve oluş eylemleri çoğunlukla nesne almaz yani geçişsiz çatılıdır.

Tarih

Cografya

Felsefe

ç Matematik
    (x^2 - 6x + 9)^2 = 0 Kökler toplamı kaçtır?
    (x-3)=0'dan 3 değil mi? Değilmiş.
    3+3+3+3 = 12 imiş. (farklı kökler demiyor, 4. dereceden olduğundan dolayı aynı kök 4 defa var.)

Bunu yazması biraz zor ama;
    lim(∞) (1+f(x))^g(x)) şeklindeki ifadelerde e^(lim(∞)f(x).g(x))

Geometri
    -Duzgun dörtyüzlü hacmi (a³√2)/12

Fizik
    -Sinyal alıcı devre LC devresidir.
    -Dalgalar konusunda frekans değişikliği kaynağa bağlıdır

Kimya
    -Sert sularda özellikle Mg+2 ve Ca+2 iyonları vardır. Sabunlardaki anyon kısmı bu katyonlarla bileşik oluşturarak çökerler. Bu sebeple sabunun önemli kısmı çökmüş olur. Yumuşak sularda sabun daha fazla temizler.

Biyoloji
    -Bitkiler ekzositoz yapar
    - Histon proteinli kromozom prokaryotlarda yok, ökaryotlarda var.
    - NADPH'ın yükseltgenmesi SADECE kloroplastta olur. (Ben NAD görünce solunum da olur diyordum, NADPH, NADPH2, NADH2 bambaşka şeyler, oturup tekrar gözden geçirmenizi öneririrm.)
    - Kulakçıkların kasılmasını SA sağlar. Karıncıkların kasılmasını durduran ise AV'dir.
    - Mikrotübül prokaryotlarda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan2144 -- 20 Ocak 2016; 18:09:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hasan2144 kullanıcısına yanıt
    hocam sizi geçen seneden hatırlıyorum,tercih yapmadınız mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzzlightyear1

hocam sizi geçen seneden hatırlıyorum,tercih yapmadınız mı

Hayır hocam, uzun uzun dusundum tarttim kalmaya karar verdim.forum eskisi gibi degil takilmiyorum pek o yuzden; ama iyi bişeyler yapmak istedim umarım katilim saglanir

umarım,güzel fikir.azimli bi arkadaştın geçen seneden hatırıyorum,inş bu sene her şey güzel olur kolay gelsin,bende bilgi paylaşımında bulunurum,foruma girersem.
  • quote:

umarım,güzel fikir.azimli bi arkadaştın geçen seneden hatırıyorum,inş bu sene her şey güzel olur kolay gelsin,bende bilgi paylaşımında bulunurum,foruma girersem.

Siz ne yaptiniz hocam.? Düşünceleriniz icin de tesekkur ederim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan2144 -- 19 Ocak 2016; 20:16:37 >
    bende bu sene üçlüyorum,istediğim bölüm olmadı benimde maalesef,bende kalmakta karar kıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzzlightyear1 -- 19 Ocak 2016; 20:23:40 >
  • quote:

bende bu sene üçlüyorum,istediğiim bölüm olmadı benimde maalesef,bende kalmakta karar kıldım.

Kalişimiz sinav aciklandiginda "iyi ki" dedirtir umarım:)

umarım :)
  • Biraz sitem etmistm.. arkadaslar sagolsun; katilim sagladi, faydali olacak umarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan2144 -- 20 Ocak 2016; 0:25:32 >
  • 4 sene üst üste ayni şeyleri gormek psikolojik olarak insani çok kötü etkiler diye zannediyorum.Allah kolaylik versin.

• kac bindiniz gecen senelerde, basqrilar

• Bitkiler ekzositoz yapıyor.

• Duzgun dörtyüzlü hacmi (a³√2)/12

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan2144

Herkese merhabalar, oncelikle kendimi tanıtayım ogretmen lisesi mezunuym sayisalciym bu 4. Girişim olacak derece hedefliyorum, herkesin de emeginin karşılığını almasini umuyorum ve konuya geliyorum: Malum deneme sezonu başladı herkes farkli yayinlardan denemeler cozuyo, bu denemelerden öğrendiğimiz bilgiler elbette oluyor ben de bu bilgilerin paylaşılacagi bi platform olusturmak istedim..3 kez girdim bu sınava ruhunu biliyorum artik; bize kuytu köşedeki ilgisiz ve alakasiz gorunen bilgiler lazim ama gorunen diyorum farkettiyseniz..burda derslere göre bi siniflandirma yapabiliriz ve konuya 2 yeni bilgiyle gelip 10 yeni bilgiyle cikacak arkadaşlar olur herkes faydalanir.. umarim bi katilim saglanir da forum eski gunlerine döner. Hepinize başarılar

Ya hocam benim bi sorum yokta hafif bi yardima ihtiyacim var psikolojik olarak. Ben anadolu meslek lisesiyim ve 4 yil boyunca dersin d sini gormedim. Turev ve integral diye konu oldugunu bu yil ogrendim o derece yani. Hoca girmiyodu derslere falan filan. Agustos ayindan beri 8 yildir calismadigim sekilde calisiyorum herseyi bi anda biraktim ve 5 aydirda devamli olarak calisiyorum dershaneye falanda gidiyorum netlerimde artti hatta ders calismak tek zevk kaynagim oldu diye bilirim. Sorularinda hepsini mantigini kavrayarak cozmeye calisiyorum ezberlemeye calismiyorum bu konudada sıkıntım yok, kaynak konusundada kolay-orta-zor kaynaklarim var biraz farklilar yani farkli soru tipleri gorebiliyorum bu sayede.

Ama gelin gorunki gecen gun elime 2015 ygs cikmis sorulari aldim, 10 soru haric geri kalaninda kalem oynatamadim. Tabi ister istemez bi moral bozuklugu oldu uzerimde, bi gunumde bos vaktim olmazken 2 gundur verimli ders calisamiyorum ve bunu hissediyorum yani cunku icimde sanki boşuna calismisim gibi bi celiski var ve bu celiski bana engel oluyor. Siz tecrubelisiniz o yuzden size soruyorum bundan nasil kurtulurum ? Cozumu nedir?

2 gundur kafamda bi cikis yolu ariyorum ama cikmazda gibiyim sanki ve dershanenin rehberlik sisteminin bana bu konuda cok yardim edeceğini de sanmiyorum. Neyse lafi fazla uzatmayayim hocam yardimlarinizi bekliyorum cunku en kisa surede bu celiskiden kurtulup tam gaz 2 ayimi bitirmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LesAnders

Duzgun dörtyüzlü hacmi (a³√2)/12

femin denemesini mi hocam :)
  • Birden fazla alinti yapmayı bilmiyorum malesef bi mesajda cevap verip haberdar edecm mecbur :)

@TheSteinway: tesekkur ederim.. mezun psikolijisi zaten karisik bi de sonraki yillarda tekrar mezuna kalmak bambaska bisey..anlatilmaz yasanir :)

@osurgan: matematigin son sorularini kaydirmistim, 30 bindeydm

@cowinenge: dostum bi yerde okumustum başarıya basarisizliklar da dahildir diyodu.. bugün ygs 2015 te istedigin neti yapsan yapacak neyin kalacakti ki :) bak ne guzel ugraş cikti sana da.. kendini daha baya geliştirmen gerek. Dersi birakman degil derse daha sıkı sarilman gerek, daha buyuk hayaller kurup kendni onlara inandirman gerek.. ben basaranlari cok gördüm inan hicbiri bicok kez basarisiz olmadan başaramadı..ve tabii bahsetmeden edemeyecegm, ygs hakkinda sahsen fikrim şudur o gunku ruh haline bagli olarak bile normal denemelerinden +-100 puan yapabilecegin bi sinav. Sınav kafana goreyse yapiyosn ama cok çalışmışsan ve sorular sana tersse yapamiyosn bi baskasi senden cok daha az calismis ama sinava rahat giriyo bakiyo sorular kafasna gore.. yapiyo senden iyi aliyo gercekten cok ilginc.. ben son girisimden once zamanin son denemesnde 145 netti yanilmiyosam yaptm ve dershane 1. Si oldm bikac gun sonra gercek sinavda 105 yaptm farki goruyo musun. Rahat ol, buyuk hayaller kur, kendine guven, sonra gir parçala çık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan2144 -- 20 Ocak 2016; 0:09:11 >

• up
    şu aralar netlerim tr35 sos25 mat25-30 fen 29-32 ----tabi türkçe ygs de ne gelir malum, ona 30 diyelim en iyisi çünkü denemelerin tr si genelde basit ygs ye göre tabi

nasılım sizce? hedef en kötü 40bin ygs, lys ile sabitlemek ya da 35-30a çekmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osurgan -- 20 Ocak 2016; 0:17:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

şu aralar netlerim tr35 sos25 mat25-30 fen 29-32 ----tabi türkçe ygs de ne gelir malum, ona 30 diyelim en iyisi çünkü denemelerin tr si genelde basit ygs ye göre tabi

Oncelikle siz demene gerek yok, hasan diyebilirsin mesela :) netlerine bakilirsa konu eksigin az.. tam denemeliksin sen :)) bol denemeyle 15 bine girersn temin ederim seni.. al bi yigin deneme ama gereksiz zor olmasn, ygs cozdugun butun denemelerden daha basit ama farkli gelecek.. onlari çöz bi de bi zahmet bizimle paylaş ogrendiklerini :) kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan2144

quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

Oncelikle siz demene gerek yok, hasan diyebilirsin mesela :) netlerine bakilirsa konu eksigin az.. tam denemeliksin sen :)) bol denemeyle 15 bine girersn temin ederim seni.. al bi yigin deneme ama gereksiz zor olmasn, ygs cozdugun butun denemelerden daha basit ama farkli gelecek.. onlari çöz bi de bi zahmet bizimle paylaş ogrendiklerini :) kolay gelsin

şimdi başlayayım mı her gün denemeye?? elimde var sürüyle ama son ay patlat hepsini falan diyolar (haftada 2 kez çözüyorum şuan) tavsiyen nedir hasan abi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osurgan -- 20 Ocak 2016; 0:28:29 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.