Yüzbaşı
18 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 71 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar cihazla ilgili teknik bir bilgiye ihtiyacım var ama kullanan birisinden öğrenmem lazım kullanan varsa konuya yazarsa çok sevinirim.

Arkadaşlar sosyal medya da bir video dolaşıyor. Bende bu sabah izledim şerefsiz fransız polisin biri alenen vatandaşımıza ırkçılık yapıyor. Ulan dünya da yaşanacak ülke de kalmadı. Adam tokat gibi cevabı verince hemen nasıl da agresifleşiyor şerefsiz polis...

Buradan güzel ülkemi yönetenlere sesleniyorum. Yapmayın etmeyin şu insanları baskıcı yönetimle, zamlarla, yasaklarla bezdirip gurbet ellere göndertmeyin. Bu topraklardan başka bize huzur içinde yaşanacak bir coğrafya yok. Bari siz kendi vatandaşınıza haram zıkkım etmeyin şu toprakları...

https://www.youtube.com/watch?v=PgUWD8VH_LM
Arkadaşlar uzun zamandır girmediğim bir hotmail hesabım vardı. Bir bilgiye ihtiyaç duyduğumdan giriyim dedim outlook 2016 kurulumu yaptı mecbur sonra maile girdim ve mail bomboş hiçbir mailim görünmüyor sanki maili yeni almışım gibi bu neden kaynaklanır eski maillerime nasıl ulaşırım başına böyle birşey gelen veya bilgi sahibi birileri varmı?
Arkadaşlar bir konuda bilginize ihtiyacım var. Yakın bir arkadaşım evinde bir ağ kurmak istiyor yapmak istediklerini yazıyorum umarım yardımcı olabilirsiniz. Arkadaşın evi dubleks hali hazırda modem evinin alt katında ve alt katta kullandığı masaüstü pc mevcut, öte yandan evin üst katına internet ulaşmıyor sanırım duvarlar çok kalın olduğundan 100 mb hız evin üst katına kablosuz olarak 12-13 mb olarak ancak ulaşıyor. Şimdi bu arkadaş diyor ki ben evin altındaki kablosuz modemden ethernet kabloyla evin üst katına kablo çekiyim ve orayada bir access point veya router alıyım alt kattan çektiğim ethernet kabloyu direk ona bağlıyım ve üst kata hem internet kayıpsız olarak gitsin hemde üst katta da wifi çekim gücü alt kattaki gibi olsun hemde üst katta ki pc ve diğer cihazların bazılarını wifi olarak kullanmak yerine direk üst kata alacağım cihaza ethernet kablo ile bağlıyım. Şimdi üst kata alta kattan kablo çekileceğini de göz önünde bulundurursak ne alması lazım acaba router mı yoksa access point mi? kendisi araştırmadan tplink vr 900 modem/router almış benden yardım istedi duruma göre iade edecekmiş bende takıldım açıkçası sizlere sormak istedim. Şimdiden cevap yazan herkese çok teşekkürler
Arkadaşlar bir konuda bilginize ihtiyacım var. Yakın bir arkadaşım evinde bir ağ kurmak istiyor yapmak istediklerini yazıyorum umarım yardımcı olabilirsiniz. Arkadaşın evi dubleks hali hazırda modem evinin alt katında ve alt katta kullandığı masaüstü pc mevcut, öte yandan evin üst katına internet ulaşmıyor sanırım duvarlar çok kalın olduğundan 100 mb hız evin üst katına kablosuz olarak 12-13 mb olarak ancak ulaşıyor. Şimdi bu arkadaş diyor ki ben evin altındaki kablosuz modemden ethernet kabloyla evin üst katına kablo çekiyim ve orayada bir access point veya router alıyım alt kattan çektiğim ethernet kabloyu direk ona bağlıyım ve üst kata hem internet kayıpsız olarak gitsin hemde üst katta da wifi çekim gücü alt kattaki gibi olsun hemde üst katta ki pc ve diğer cihazların bazılarını wifi olarak kullanmak yerine direk üst kata alacağım cihaza ethernet kablo ile bağlıyım. Şimdi üst kata alta kattan kablo çekileceğini de göz önünde bulundurursak ne alması lazım acaba router mı yoksa access point mi? kendisi araştırmadan tplink vr 900 modem/router almış benden yardım istedi duruma göre iade edecekmiş bende takıldım açıkçası sizlere sormak istedim. Şimdiden cevap yazan herkese çok teşekkürler
Arkadaşlar internetten alışveriş yapmayı pek sevmiyorum sanalpazar üzerinden de daha önce alışveriş yapmadım ancak sanalpazarda almak istediğim bir ürünü satan satıcı var tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir mi sizce bu satıcıdan alışveriş yaparsam sorun yaşarmıyım ?

..
Arkadaşalar dün subwoofer film izlerken ses çok yüksek olmamasına rağmen birden cızırıtı çıkartmaya başladı ve sonunda patlak sesler gelmeye başladı ve çalışmaz hale geldi cihaza elektrik gidiyo ışığıda yanıyor ama ne zaman çalıştırsam o ses tekrar gelmeye başladığından kapattım subwooferı neden oldu anlamadım herzaman film izlediğim seviyede oldu hayır kalitelide bir sub dı ama şimdi bunun tamirini nerde yaptırabilirim fikri olan var mı? sub ın garantisi yok ama gerçekten işten anlayan birine tamir ettirmek istiyorum biraz araştırdım ama birini bulamadım eğer sizlerden bilen varsa bilgi verebilirse çok sevinirim. Teşekkürler
Hakkında
Meslek: Mühendis
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 498
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 1.127 (Bu ay: 185)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 269 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.