Şimdi Ara

Profilo CMG140DTR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
5.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: system_25

Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyoruz. n11den inidirim çekleri ile birlikte 1360 liraya almıştım. Kodunu hatırlayamadığım Bosch marka alternatifi var fakar 150-200 lira daha fazla. 9kg olması avantaj. Yeteri kadar sessiz çalışıyor. Geri sayım sayacı, yıkama bitti alarmı, zengin yıkama seçenekleri vs. gibi avantajları mevcut. Bana kalırsa tek eksiği tamburun kasnak kayış dedikleri eski usül ayrı bi motora bağlı olması. Yeni nesil makinalarda tambur motoru ayrı değil direk tambura entegre geliyor. Lg'nin ve Samsung'un çoğu modellerinde görebilirsiniz. 1300 küsür fiyat bandında alınacak en iyi seçenek diyebilirim. 1400 devir olması da büyük avantaj, çamaşırlar çok az nemli çıkıyor. Sıkması oldukça başarılı. Hangi modda kaç kg çamaşır koymanız gerektiğini hatırlatıyor. Çok fazla çamaşır konduğunda tambur kendini korumak için sıkmaya geçmiyor. Deterjan koyduğunuz çekmecenin kendini temizleme fonksiyonu mevcut. Eski makinalardaki gibi deterjan kalıntısı bırakmıyor. Ekonomik moda alıp elektrik sarfiyatını da düşürebiliyorsunuz. Elektrik tüketimini kendi ekranında 5 kademe olarak gösteriyor. Bu özellikler makinayı tanıtan sitelerde yazmaz, bilmenizi istedim.

Dostum bende bu makineden almayı düşünüyorum hepsiburada da 1400 tl civarı 2000 tl ye kadar yetercek bütçem var ama bir kaç araştırma yaptım bosh simens bu makineden 1, 2 özellik fazlası var onlar içinde para vermek mantıksız geliyor.Eski makinemde profilo 20 seneyi aşkındır çalışıyor ufak tefek sorunları var ama hala iş görüyor. Uzun lafın kısası bu makineyi tavsiye eder misiniz yoksa biraz daha para verip bosch a felan mı bakmalıyım.

• SmhDmr kullanıcısına yanıt
    Hocam ben alalı 7 ay felan oldu maşallah bir sıkıntısı yok memnunuz tavsiye ederim.

Tabi elektronik de şans işi bununda unutmamak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnescapabLe

Hocam ben alalı 7 ay felan oldu maşallah bir sıkıntısı yok memnunuz tavsiye ederim.

Tabi elektronik de şans işi bununda unutmamak lazım

Bayiden mi aldınız yoksa internetten felan mı aldınız.Ben internetten çok alışveriş yaptım ama beyaz eşya hiç almadım.Kurulum,arızalı veya hasarlı çıkarsa iadesi nasıl olacak o konuda pek bir bilgim yok açıkçası.
    N11 den aldım hocam, Horoz lojistik getirdi ürünü, kurulum yapılacak yere kadar getiriyor ambalajını açıyor kontrol edip (darbe, çizik vs.) Teslim aldığınızda dair imza atıyorsunuz, imza attıktan sonra ürün artık sizin oluyor, 1 saat içinde servis gelip kurulum yapıyor.
    Kurulum esnasında servis görevlisi ürünün sorunlu-arızalı olduğunu tespit ederse tutanak tutuyor değişim talep ediyor.

Servis kendisi aradı ürününüzü teslim edilmiş müsait olduğunuzda kurulum için gelelim dediler buyrun gelin dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLyMoKoKo -- 4 Nisan 2018; 12:41:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnescapabLe

N11 den aldım hocam, Horoz lojistik getirdi ürünü, kurulum yapılacak yere kadar getiriyor ambalajını açıyor kontrol edip (darbe, çizik vs.) Teslim aldığınızda dair imza atıyorsunuz, imza attıktan sonra ürün artık sizin oluyor, 1 saat içinde servis gelip kurulum yapıyor.
    Kurulum esnasında servis görevlisi ürünün sorunlu-arızalı olduğunu tespit ederse tutanak tutuyor değişim talep ediyor.

Servis kendisi aradı ürününüzü teslim edilmiş müsait olduğunuzda kurulum için gelelim dediler buyrun gelin dedim

HB de 1289 liraya şuan Bosch ta 1479 lira ikisi arasında kaldım . Hangisini alsam acaba ?

Karar sizin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLyMoKoKo

Bende cmg140 aldım, ek garantiye 249 tl istiyorlar, bana çok geldi kararsız kaldım, siz yaptırdınız mı

Bizim şanstan horoz lojistik iyi taşımadı sol tarafta sürtmeden dolayı bir kaç noktada boyası çıkmış, teslim anında satıcıyla konuştum değişim için, değişim yapamayız iade alırız dedi, bende uygun fiyata aldığım için iade etmek istemedim.Akşam deterjan çekmecesinde de küçük çizik ve darbe gibi şeyler var.Kurulumda servis ne diyecek bakalım ben çekmeceyi değişin diyeceğim ama onlar ne diyecek kestiremiyorum.

• tahsin75 T kullanıcısına yanıt
    219₺ +4 yıl uzattım garantisini.

Servisten rica edin belki rapor tutup değişim yaptırır yan kapak ve deterjan çekmecesini.

• Çekmece değişimi için bastıracağım bakalım ama yan kapakdaki boya atması 2-3 yerde 2-3cm boyunda; kapak zaten gözükmediği için onu hiç gündem yapmayım diyorum, birde değişse bile ön panel sökülecek başka yerlerde sökülecek mutlaka ve bizim çok profosyonel servis elemanları eminim başka bir yerine zarar verecek onun için oraya hiç elletmeyim diyorum.

Bu arada siz ürün montajını sanırım 2017 eylül gibi yaptırdınız heralde.
    Bir arkadaşta CM104K0TR 8 kg makinayı 2017 ağustos yada eylülde montaj yaptırdım diyor ve tam hatırlamıyor ama 170 tl ek garanti yaptırdım diyor.

219 tl den 249 tl ye yükselttilerse bir şey demem ama; eğer 170 den 249 yaptılarsa fiyatı gerçekten acımasızlar.
  • tahsin75 T kullanıcısına yanıt
    Modele göre değişiyordur hocam garanti uzatma ücreti.

2017 Ağustos Eylül gibi kurulum yaptırdım.

• Merhabalar bu makinayı arkadaşa önerdim düşünüyor kendisi ancak makinada özellikle sıkmada ses titreşim sallantı sorunu var mı?

Yıkama programlarının süreleri ne kadar?

İlave durulama seçeneği var mı?

Günlük program varsa 60 dk gibi kaç durulama yapıyor?

Kapak yeni model mandalsız tasarım mı?

gibi sorunları özelikle merak ediyor arkadaşım.teşekkürler...

• meeb kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu modeli kullanmıyorum ama bilen birisi olarak söyleyebilirim.

Yıkama süresi Pamuklu programda ortalama 2.5 saattir. Dilenirse jet plus a basılarak 1 saat civarına kısaltılabilir Eko plus ile de 4.5 saat program süresi ile ekonomik yıkama yapılabilir. 3 aşamalı her programda süreler ile oynanabilir.

Hayır yok Bosch versiyonunda Hassas Durulama tuşu var. Hassas durulama +1 durulama ekleyip yıkama ve durulamadaki su seviyelerini bir miktar yükseltir. Profilo da kırışık azaltma var.

Günlük 60 dk programının olması lazım. Pamuklu Speed Perfect ile aynı. 20-30-40-50 derecede pamuklu speed perfect programı 1 saat sürer 2 durulama yapar.

Kapak direk çek aç kulplu.

Ses titreşim sorunu olmayan fiyat performans ürünüdür.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    vestel faciasından sonra bende profilo önerdim arkadaşa.Teşekkürler hocam.günlük programa 2 durulamaysa çok iyi benim vestelde tek olması canımı sıkıyor.Keşke ilave durulama da olsaymış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    birde hocam ağırlık sensörü var mı?Yani vesteldeki gibi içine atılan çamaşır ağırılığına göre yıkama süresi uzuyor mu?

Birde dozaj önerisi var mı?

Arkadaş benim vestel i beğendiği için istiyor ancak vestel bu denge olayını tam çözmediği sürece tavsiye etmiyorum kendisine.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Evet var. Ama ağırlık sensörü olarak değil miktar otomatiği olarak geçer. Alınan su miktarı kontrol edilir ne kadar çok su alındıysa program süresi o kadar uzun olur süre o kadar uzatılır. 2.5 saatlik Pamuklu programın tek parça çamaşır yıkanması halinde 1.5 saate kadar düşürebilir.

Dozaj önerisi maalesef yok. Ona benzer programın ekonomik olup olmadığını çizgi çubuklarıyla gösteren gösterge mevcut.

anladım hocam teşekkürler.Peki su miktarını neye göre karar veriyor ki makine?

Vesteldeki gibi 2 parça fazla veya az atma durumunda süre 1 saat farketmiyorsa güzel.

vestelde en çok buna sinir oluyorum arkadaş sen ne atarsam yıka şunu 2 saatte ne olduda 3 saate çıktın diyordum.Eşimde 2 s 3 saati çok uzun buluyor zira çamaşırların yıprandığını düşünüyor.

Vestelde o çubuklar yerine lcd ekranda enerji su miktarı göstergesi var çokta gerekli değil açıkcası ancak favori program kaydetme profilo da olsa iyi olurmuş.

arkadaş en çok benim makinenin dozaj önerisi favori program oluşturma imkanı lcd ekranını beğendi.Hatta nişanlısı da kurutmalı istiyormuş ancak profilo da bulamamışlar sanırsam?

Şahsen bizim önceki de buda kurutmalı ancak çok maliyetli olduğu gibi 3 4 saat kurutma süresi çok uzun ve çamaşırlar yüksek hava sıcaklığından yıprandığını düşünüyorum.

• Arkadaşlar merhaba,

İzmir içine satılabilecek 3 adet stoğumuz mevcut.

1999,00 Tl GG Fiyatı

Profilo CMG140DTR 9 kg 1400 devir Beyaz Çamaşır Makinesi 1.999,00 TL ( Sadece İzmir içi satış )

GittiGidiyor satışı sayfasına gitmek için tıklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 31 Ekim 2018; 11:14:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyMoKoKo

bende bu ürünü veya 1200 devir olanı alıcam.
    fakat ürün kurulumunu 1 ay kadar sonra yaptırmak istiyorum. sorun çıkarmı bu erteleme için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 16 Aralık 2018; 13:4:30 >

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    Alacağınız mağaza ile görüşün hocam.

1 ay sonra kurulum yaparız derse ücret talebi olacak mı diye sorun sonra sıkıntı yaşamayın.

1 ay sonra kurarız der sonra servis parası felan isterler.

• 👍

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.