Şimdi Ara

Anakart ve Ekran kartı uyum sorunsalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadeaşlar imzamda ki sistemimi 3-4 yıldır sorunsuz kullanıyorum ama son zamanlarda özellikle herhangi bir oyun açtığımda kasadan örnek vermek gerekirse "did dididi dididi diiiiiiiiiiiiiii" şeklinde başlayıp desktopa dönmez isem kesintisiz bir ses geliyordu, dinleyerek malesef çözemedim yakın zamanda aklıma geld, CPUID HWMonitor programı ile ekran kartını test ettim ve desktopta iken 65-75 arası oyunlarda 100-105 arası bir sıcaklığa yükseldiğini 104'de gelince o sesi yaptığını fark ettim, sorunun ekran kartının ısınmasıymış meğer , bende yeni bir ekran kartı almaya karar verdim,

Biraz bu işlerden uzak kaldım haliyle Nvidia olsun diyorum ama anakartım Asus P5WDH Deluxe ve sistemim imzamda mevcut, bu anakartla şu anki ekran kartlarından hangileri çalışabilir ekran kartını bu kadar zaman sonra değiştirsem diğer bileşenlerle çakışır herhangi bir sorun yaratır mı ? Yardımcı olursanız sevinirim,

Düşündüğüm Modeller;

ZOTAC ZT-50301-10M GTX 560 Ti GTX560Ti, PCI-E16 2.0, 1GB/256bit GDDR5, minHDMI, Ekran kartı
    ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 GTX560, PCI-E16 2.0, 1024MB/256bit GDDR5, mini HDMI, 2xDVI Ekran kartı
    MSI N560GTX Twin Frozr II/OC GTX560, PCI-E16 2.0, 1GB/256bit GDDR5, mini HDMI, 2xDVI Ekran kartı
    ASUS ENGTX550 Ti DC /DI/1GD5 GTX550 Ti, PCI-E16 2.0, 1024MB/192bit GDDR5, D-Sub , DVI, HDMI Ekran kartı

Bunlardan hangisi sorunsuz çalışır ve hangisini tavsiye edersiniz, ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

• Yok mu yahu yardı medecek
  • Yazdığın ekran kartları işlemcin 3.0 ghz ye falan overclock olmadıysa darboğaz yapar oyunlarda , hd 5670 ddr5 öneririm fiyat performans olarak çok iyi ...
  • Yok herhangi bir overclock yapmadım işlemciye, önerinizi dikkate alacağım teşekkürler. Yanlız Nvidia düşünüyorum, dediğiniz özellikerde hangi nvidia modelini önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exalted1903 -- 8 Mayıs 2012; 17:54:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.