Çavuş
12 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Ailemle beraber yaşadığım şehirden uzakta okuduğum için PS3'ümü laptop'tan görüntü alarak oynamak tek seçeneğim ve bu yüzden internetten bir tane easycap aldım. Kendi cd'si ile gelen driver'ı, setup'u kurmama ve aygıt yöneticisinde cihazın sorunsuz çalıştığını görmeme rağmen Ulead Video Studio'da (veya denediğim bir kaç programda daha) PS3 görüntüsünü alamadım malesef. Nerede hata yaptığımı bilmiyorum. İnternetten farklı farklı videolar izleyip, yazılar okumama ve başka driver'lar denememe rağmen yine görüntüyü alamadım.

Her şeyi doğru bir şekilde yapıyorum ve programda capture video kısmına tıkladığımda easycap cihazını görüyor ama siyah ekran görüntüsü PS3 arayüzüyle değişmiyor (görüntü gelmiyor) öylece kalıyor.

Kurulum kitapçığında yazılana göre aygıt yöneticisinde cihazın adı olan STK1160 ATV BDA yazması gerekiyormuş. Setup'u kendi cd'si ile yüklediğimde ya da internetten driver ile yüklediğimde ya OEM Divice ya da USB TV TUNER ismini gördüm şu ana kadar sadece. Acaba sorun cihazı bilgisayarın tam algılayamamasından mı? Windows 8.1 kullanıyorum bu arada.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar ygs'de 47k'da iken lys'de 58k'ya geriledim. Sene boyunca çok kasmadım ve sonuç bu. Kesinlikle 1 sene daha kalmak istemiyorum düşüncem tamamen üniversitede kendimi geliştirmek. Azimli bir insanımdır, alakasız olacak ama bir örnek vermek gerekirse 82 kilo iken her gün spor yaparak 62 kiloya kadar kilo verdim bir şeyi çok istedim mi en azından uğraşıyorum olması için. Tamam spor yapmak mutluluk hormonu salgılar yaptıkca yapasın gelir vb. şeyler diyebilirsiniz ama demek istediğim bir şekilde kendimi motive edebiliyor ve hayatım açısından bir anda ciddi kararlar verip uygulayabiliyorum. Kilo vermeye çalışırken kola cipsi şeker vs. bırakıp hala kullanmamam gibi.

Her neyse. Yazılım konusunda pek bir bilgim yok şu ana kadar ama c# veya c++ olmadı başka bir alternatif yönelme açısından web tasarım, photoshop öğrenerek yazımı geçirmeyi düşünüyorum. Soracağım soru şu üniversite tercihini nasıl yapmalıyım, kaç binden yazmaya başlamalıyım ve tutabilecekler içinden, "şunları yazma bilgisayar mühendisliği kötü" dediğiniz var mı? Dediğim gibi 1 sene daha üniversiteye çalışmak yerine o 1 senede kod yazma konusunda biraz almış başımı gitmiş olabilirim diye düşünüyorum. Boş zamanlarımı bu şekilde öğrenerek geçirebilirim. Hani derler ya yeni atanan öğretmenlere idealist falan diye bir şeylere hevesleri olur öğretmek için benimki de aynen öyle bu konuda. Hazır hevesim varken gidebildiğim kadar gitmek istiyorum. Üniversite konusunda özellikle tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 78
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 1.477 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 62 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.