A

Yüzbaşı
25 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar Merhaba,

Ev almak için, 2019 model golf aracımı satmayı düşünüyorum. Lakin ticaret ile ilgilendiğim için bir araca da ihtiyacım var. Fiat Fiorino'nun baz paket sıfır aracını almayı düşünüyorum. 138.000 TL gibi bir fiyatı var. Yarısını nakit, kalan yarısını da kredi kullanayım diyorum.

Alacağım ev henüz belli değil araştırma aşamasındayım. Hazırda nakitim olsun istiyorum.

Siz olsanız ne yapardınız?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

Önümüzdeki cumartesi sıfır km corolla otomatik 1.6 dream paket araç teslim alacağız. Şu an resmi işlemleri yapılyor.

1-) Bayi, ön ve arka park sensörünü 1.900 TL'ye takıyormuş. Parçalar fabrikadan geliyormuş, servis takıyormuş. Sizce bu gerekli mi? Araçta geri görüş kamera var. Düşünceleriniz nedir?

2-) Led far 700 TL'ye takılıyormuş? Sizce gerekli midir? Ne gibi faydası olur?

3-) Karter koruma takılıyormuş, 300 TL gibi, sizce gerekli midir?

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar Merhaba,

Sıfır araç alıyorum. Plakasını trafik tescile gidip isim ve soy ismimle geçen bir plakanın boşta olduğunu kontrol ettirerek sıfır aracımın şasi ve motor numarasına tahsis ettim. Trafik tescil bürosu plaka tahsis belgesini verdi.

Aracım bayide, henüz ruhsat çıkmadı, plaka da takılmadı.

Dün akşam seçtiğim özel plakamın 5664 sms tramer sorgulamasını yaptığımda, bir önceki araçtan kalma 7 kazası olduğunu gördüm.

Sıfır aracımın ruhsatını çıkarttığımda, plakanın trameri sıfırlanır mı? yoksa sıfır aracımda tramer hasar kaydı çıkarmı?

Bu aşamada ne yapmalıyım? Ruhsat çıkmadığı için, yapılan plaka tahsis işlemini iptal edip rastgele sıfır plaka mı istesem?

Fikirlerini bekliyorum.
Arkadaşlar Merhaba,

Sıfır km golf almaya karar verdim. Sizlerinde değerli yorumlarına ihtiyacım var.

Şu an vw'nin sitesinde 2020 model fiyatları da açıklandı. İki araç arasında kaldım.

1. Araç: 2019 Model 1.0 Manuel Midline Plus Araç - Dijital Klimalı ve Far Yağmur Sensörü Kararan Dikiz Aynası (134.000 TL aracı opsiyonladım gemide geliyor.)

2. Araç: 2020 Model 1.0 Otomatik Comfort Paket - 2020 model fiyat listesinde 184.600 TL (indirim liste fiyatı üzerinden %17 yaklaşık yapılıyor. Böylece 153.000 TL bandına geliyor.) Bu araç ellerinde yok. Ne zaman gelir belli değil diyorlar. Lakin 2020 fiyat listesine koydukları için illaki gelecek diye düşünüyorum.

Sizde 2019 hazır aracı almak mı mantıklı? Yoksa bekleyip üstüne 15.000 koyup otomatik + comfort paket golf'ü mü almak mantıklı?
Yanlız bu araç ne zaman gelir bilmiyorum. Gelene kadar zamlar vs. biraz muallakta.

Bir taraftan ötv indirimi dedikoduları var ama geleceğini sanmıyorum. Bayilerde araba yok, gemilerde gelenler de satılmış durumda.

Siz olsanız ne yaparsınız?

6 ay arabasız kalıp bekleyebilirim de, korkum şu: 2019 sıfır araba alabiliyorken zamlar gelirse bu sefer hiç sıfıra binme ihtimalim kalmazsa diye korkuyorum.

İkinci el düşünümüyorum.

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Edit: Distiribütörle görüştüm. 1.0 otomatik golf gelmeyebilir deniyor. O zaman neden liste fiyatına koyuyorsun!?
Arkadaşlar Merhaba,

Sıfır Km 2019 model Golf Midline Plus Manuel 133.900 TL olarak opsiyonladım. Araçta dijital klima ve ışık görüş paketi yağmur sensörü otomatik far vesaire var.

Bu araç 2019 aralık ayında 125 - 127 bandındaydı (ötv indirimiyle)

Bazı arkadaşlarım ötv indirimi gelecek bekle diyorlar.

Tamam da, 2020 modellere kalırsak hem zam gelecek, yine araç alamayacağım.

Sizce ne yapmalıyım.

2. el veya başka bir marka model düşünmüyorum. sadece golf özelinde yorumlarınızı rica ediyorum. (Maksimum bütçem bu kadar)

Zarar edermiyim 1 sene içinde sizce?
Arkadaşlar Merhaba,

Golf almaya karar verdim. Bütçe maximum 125.000 TL
125.000 TL'ye düşük km'li (15-20.000 km'de) otomatik alınamadığı için mecburen manuel tercih edeceğim.

1-) Sıfır KM Middline Paket (Dijital Klima + Yağmur Far Sensörü ve kararan dikiz aynası opsiyonu var, comfortline'dan eksiği koltukları)

2-) Sarı sitenden 2017 - 2018 düşük km'li (max 20.000 km'de) comfortline manuel

Siz olsanız ne yapardınız? En az 5 sene kullanmayı düşünüyorum. Gönlüm sıfırdan yana?

İyi günler.
Arkadaşlar Merhaba,

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Yaşadığım aşağıdaki durum için siz olsanız ne yapardınız?

2018 Ağustos ayında 2016 model 3.000 KM'de kazasız boyasız ilk sahibinden beyaz renk polo aldım. (55.500 TL)
Aracım şu an 10.000 KM'de. Aracı alıyorken bilindik bir expertiz firmasına göstermiştim. Herhangi bir hata çıkmadı.
Ancak; aracı aldıktan 3 ay sonra arabamın tavanında küçük küçük ezikler olduğunu gördüm ve dolu yediğinden şüphelenerek dolu hasar tamiri yapan bir firmaya gösterdim. Burada aracın dolu hasarı aldığını öğrendim ve kendi gözümle de gördüm. Çok enteresan olan aracın sadece tavanında var. Diğer hiçbir yerinde yok. Gündüz normal ışıkta bakınca dolu ezikleri anlaşılmıyor. Minik minik ezikler. (Tamiri vakum ile 1.000 lira) (Tavanda 150-200'den fazla minik ezik var)

Şimdi gelelim benim içimdeki duygulara; 55.500 TL para kolay kazanılmıyor, bu kadar para verip hatasız araç diye dolu ezikleri olan bir aracı aldığım için kendimi kötü hissettim. Bu aracı tamirleyip satıp üstüne bir miktar ekleyip yeni kasa polo veya golf vb. gibi bir araç sizce almalı mıyım? Yoksa tamir ettir devam et, piyasanın durumu kötü mü dersiniz?

Yeni kasa polo'ları beğeniyorum. Aracımı satıp üstüne 10.000 gibi koyarak yine ikinci el 75 hp trend manuel polo 70.000 TL bandına alınır mı?

Sıfır km polo bayide 78.000 Tl (1.0 75 ps trend manuel) sizce değermi bu paraya?

Mevcut aracımla biraz devam edip sıfır km veya sıfıra yakın polo, golf mü alayım? Ne dersiniz?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Sizde nasıl bu saat,

Yorumlarınızı alabilirmiyim.

Tşk.

http://aslansaat.com.tr/U996,56,fune1001b0-bay-orient.htm

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni bir site keşfettim. iPhone'den film izlenebiyor.

Sinema Hatti

İlgilenen arkadaşlara duyurulur.
Cydia'yı açın otomatik alıyor.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 390
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 11.772 (Bu ay: 497)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 194 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.