S

Onbaşı
27 Aralık 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,
Sorunsuz bir webcam almak istiyorum. Daha önce fly-inca-philips kullanmıştım , hepsi de sorunluydu ama sanırım o zamanlar daha sabırlıymışım.
3 gün önce a4tech pk636 aldım.
a-Messengerda windows standart sürücüleri ile çalıştırmak istediğimde kendi görüntümü göstermiyor.Messengerı kaldırıp tekrar kurdum aynı.
b-Kendi sürücülerini kurmaya karar verdim ve kurdum , o ne; usb2.0 görüntüleyici usb aygıt gibi değişik isimde kuruldu. Messengerda ses ve görüntü kurulumunda hem a4tech hem usb2.0 görüntüleyici şeklinde 2 seçenek olarak karşıma çıktı. A4techi seçtiğimde webcam'e ulaşılamoyor diyor , usb2.0 cam'i seçince çalışıyor ama yine kendi görüntümü bana göstermiyor.
Ayrıca kurarken bu ürün microsoft uyumluluk sınamasını geçemedi, yine de kurmak istiyor musunuz diye soruyor. Bu webcami alanların %80'i windows programı windows altında kullanacak neden hala böyle çöp üretiliyor anlamıyorum. Yıl olmuş 2010 webcam geçen milenyumda icad olmuş,senelerce klavyesini faresini kullandım a4tech'in hala kullanıyorum, neden böyle çöp bir ürün üretilir ki? Webcam'i kullanılmaz hale getirdim sinirden.
Kardeşime logitech webcam aldım 2 hafta önce 35 lira civarındaydı , kurulumu çalışması sorunsuzdu ama ''10.000 wattlık spot ışık altında ya da gün ışığında kullanmanız gerekli''diye yazmayı unutmuşlar kutusuna , ben de stüdyoda ya da sokakta yaşamadığıma göre ev için kullanıma uygun olmadığını anlayıp a4tech almıştım onunla da mutlu olamadım yollarımızı ayırdık.

Şimdi sorunsuz çalışan , sitesi olan (driver gerekirse diye), güzel lensi olan adam gibi br webcam almak niyetindeyim.

Logitech'in 225 tl olan bir modeli var. O kadar para vermem ama insan merak ediyor.
Şu ucuz digital kameralardan webcam olarak çalışan var mı? Canon'un a 610dan önce çıkan modelleri çalışıyordu sanırım webcam olarak tabi 7-8 yıl önceydi bu dediğim.
Ucuz mal aramıyorum artık;
Parasının hakkını veren, otomatik beyaz ayarı sorunsuz çalışan ,az ışıkta çalışmasında problem olmayan bir webcam arıyorum.
Böyle bir webcam kullanan varsa yardımcı olur musunuz?
Merhabalar

Wii'mi vga girişli bir cihaza bağlamak için sonu vga kablo lazım , bunu nereden bulabilirim bilginiz var mı?
Aslında component kablo alıp daha sonra da componentten vga'ya dönüştürme de olabilir ama o dönüştürücüyü de bulamadım , 2 kablo almak da istemiyorum.
O yüzden;
Wii için vga kablo nereden bulabilirim ?

EK:
İnternette buldum fakat 75 tl , pahalı geldi acaba daha ucuza bulabilir miyim?
Merhabalar
Buzdolabı ile ilgili topicleri okudum fakat biraz kafam karıştı (çok sayfada var buzdolabı tavsiyesi). Bir de aradığım özellikte (su pınarı) ürün gözüme çarpmadı ya da ben göremedim.
Su pınarı olan , ithal ve kaliteli , elektrik tüketiminde A sınıfı bir kaç buzdolabı önerir misiniz.
Marka takıntım yok , aşırı büyük ve geniş hacimli olmasına gerek yok ve gri-beyaz fark etmez.
Merhabalar
Benq mp721 model bir projeksiyon cihazı aldım. Yanında Dinon marka 180*180 cm büyüklüğünde storlu bir perde verildi.Arkası siyah ve kenarlarında siyah bant var.
Perde bana pek kaliteli gelmedi? Dinon marka perdeler hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Nette Specta marka perde buldum .
''1.1 Kazanımlı Özel Projeksiyon Yüzeyi
Işık geçirmez siyah Arka Yüzey
Ön Yüzeyde Siyah Ekran Çerçevesi '' şeklinde açıklaması var.
Dinon ile arasında ne fark vardır? Specta daha kaliteli midir?
Bilginiz var mı , ne önerirsiniz?
Merhabalar
Evdeki 2 pc'yi birbirine bağlamaya çalışıyorum.Daha önce 2 adet ethernet kartıyla sorunsuz bağlamıştım.Şimdi birinin anakartı değişti; msi marka n-force ve üzerinde ethernet kartı onboard.
1-2 pc birbirini görüyor . Birindeki mp3'ü diğerinden dinliyorum fakat kendiminkine kopyalamaya çalışınca çok yavaş bir biçimde dosya transferi oluyor ama yarıda kilitleniyor. Donup kalıyor .CTRL alt del ile kapatıyorum copying işlemini fakat o zaman da hdd kesik kesik çalışıyor. Mouse 2 saniye çalışıyor 1 saniye donuyor. Ethernet girişinden kabloyo çıkarınca düzeliyor. Eğer kabloyu çıkarmazsam restart etsem de hdd kesik kesik çalışıyor.
1.pc win98+surecom ethernet kartı.
2.pc n-force + winme.
Anında birbirini görüyorlar ama neden hdd'nin çalışmasını bozuyor anlamadım.
Dosya transferi de olmuyor? Sakın paylaştırmamış olmayasın demeyin paylaştırdım. Bu tarz bir sorun yaşayan var mı acaba?
Şimdiden teşekkürler
iyigünler
Merhabalar
Bx board'umu nforce'a upgrade ettikten sonra tekrar 2 pc ile network kurayım dedim ama başarısız oldum.Sorun şu 2 pc birbirini görüyor , dosya alışverişi var fakat çok çok yavaş.
1.pc msi nforce(win me)
2.pc bx board+surecom adapter(win9
Kablo ve surecom eternet kartı daha önce 1 sene kullanıldı ve hiçbir problemleri yoktu.
Sorun sanırım nforce'un ethernet biriminde.
Ağ özelliklerinden nvidia ncp networking adapter'ün özelliklerinden , advanced bölümünden speed duplex modu için aşağıdakiler var.
auto
auto fdx 10mb/S
auto fdx 100mb/S
auto hdx 10mb/S
auto hdx 100mb/S
ve bunların auto yerine force gelmiş halleri var.
Yani toplam 8 adet.Fakat autodan başka bir durumu seçtiğimde windows açılırken sorulan networking parolası sorulmuyor .
Ayrıca autoda iken(pcler çok yavaş da olsa birbirini görür iken) nforce'un arkasındaki eternet kablosu girişinde üstteki turuncu ışık yanıyor.
Auto dışında birini seçince alttaki yeşil ışık yanıyor fakat o zaman da pcler birbirini görmüyor?
Network kurulumundan anlayanlar yardım ederse çok makbule geçecek çünkü bu nforce mereti canımı sıkıyor.

Teşekkürler
İyigünler

Bu arada Ağ könfigürasyonunda şunlar görünüyor

Client for microsoft networks
dial up adapter
Nvidia nforce mcp networkadapter
tcp/ip dial up adapter
tcp/ip nvidia nforce...
file and printer sharing for microsoft network
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 27
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 7.028 (Bu ay: 29)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.