T

Çavuş
29 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Avukat arkadaşlarım öncelikle yaptığınız kutsal ve bu zorlu görevden ötürü sizlere başarılar dilerim. Bir konuda fikir ışığınıza ihtiyacım var;

Kar payı alacağımız bir ticari işe arkadaşlarımla birlikte para yatırdık. Aracılık eden arkadaşımıza parayı verdik. O da işi yapacak olan ana elemana parayı iletti. Birkaç ay kar payını aldık ancak sonrasında işin battığını söylemiş ana eleman bizim aracı arkadaşımıza.
Arkadaşlarla toplanıp ana elemana gittik aracı eleman da bizle geldi. Sonrasında orada senet yaptık işi yapan(batıran) ana eleman benim adımı yazdı senetteki ödenecek kişi alanına. Orada arkadaşlar bu şekilde yapalım diye ortak karar aldık.
Günü geldiğinde ana eleman taksidi bana, bende arkadaşlarıma dağıtacaktım. Ancak bu süre zarfında o arkadaşlardan(ortaklardan) bi tanesi bana ilamsız icra takibi başlattı ben de reddettim. Karşı dava açmış redde karşılık olarak tekrar. Belge olarak ta eşinin bana yazdığı sms i ve kar payını ona gönderdiğim eft dökümanındaki borç ödeme yazısnı koymuş.
Eşi bana sana para verdi mi benim eşim diye yazmıştı iş ilk battığı bilgisi bize geldiğinde.Bende karşılık olarak evet matbaa işine girmiştik yazmıştım. Burada aslında bana oyun kurmuşlar ama ben orda farkedemedim.
Şimdi dava günü geldi çattı. Eleman yanında çalışanlara yalancı şahitlik yapsınlar diye teklif ediyormuş bize bi arkadas getirdi bilgiyi. O arkadaşı tanık olarak kullanabilir miyim?
Aynı zamanda aracı olan arkadaş parayı ben ödeyeceğim benim borcum diye bu davacı elemanla görüştü ama davacı çok yüksek para(ana para +%30 u kadar ek para) istediğinden görüşme olumlu sonuçlanamadı.
Eşim hamileydi doğum yaptı bu olaylar zarfında ve çok üzüldü.Annem ve babam keza aynı şekil yıkıldılar nasıl olur böyle bir durum yaşanır(ailemizde hiç dava konusu yaşanmamıştır bugüne dek)
Davacı kişi eşimin eski arkadaşıydı. Böyle bir iftira kumpas karşısında kaç aydır uykularımız kaçıyor. Eşim üzülmesin sütü kesilmesin diye telkinde bulunuyorum sürekli. İşin hak tarafı da var ama bu davacı arkadaş onu düşünmüyor. Hakkımı helal etmiyorum ona bu süre zarında bana ve aileme yaşattıklarından dolayı. ama kanunen bunu ispat etmem lazım.
Elimde whatsapp kayıtlarında davacı kişinin parayı ana elemandan istediği(hatta bi dönem işten çıkmak istediği parasını adamların vermesini talep ettiği) paranın bende olmadığı yazıları var.
o dönem davacı kişi de Senet yapmaya bizimle geldi, ona ait de yazılı kayıtlar var ve şahitlerim var.
Ayrıca aracı olan arkadaş bu elemanla ve avukatıyla da görüştü defalarca ödemeyi kendisi yapmak için.

Bu haksızlığı nasıl yeneriz?
Arkadaşlar 08.09.2016 akşamı forum istanbul avm deki ebebek şubesinden tc numaram karşılığı aşağıdaki ürünleri aldım.
Ebebek'te hediye koli veriliyor 5₺ ücretle. Görevliye sorup ürünü isteyebilirsiniz.not:bebeğimiz dünyaya gelecek bu ay içerisinde o nedenle çok güzel bi hediye oldu
Dunlop Sb200 Masajlı Koşu Bandı mıknatısımı kaybettim. Dolayısıyla çalıştıramıyorum. sizce ne yapmam gerek? yeni miknatısı nereden bulurum , yada farklı mıknatıs mı bulmalıyım, yada bunlara hiç ihtiyaç olmadan bir çözümünüz varmıdır? yardımınızı bekliyorum arkadaşlar
|Z-i|=1 eşitliği sağlayan z=x+iy karmaşık sayılarının karmaşık düzlemdeki görüntüsü hangisidir diye soru var. bu sorunun düzlem görüntüsünden ziyade denklemin çözümü yönünde yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum.
yurtdusından getirdiğim cep telini kayıt ettirmek için pasaport arıyorum acil
Hakkında
Konum: İstanbul
Forum İmzası:
men dakka dukka
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 60
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 309
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 186.509 (Bu ay: 7.741)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 45 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.