Teğmen
26 Eylül 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 122 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Android telefonum var. Kızıma ait Ipad'de kullanım süresi, yüklenecek uygulama gibi denetimleri yapmam için yetkili olma şansım var mı?
Paniğim şu, kızımla beraber yaşıyorum. 8 Yaşında. Geçmeyen ateşime, mide bulantısı, ishal eşlik edince artık bir hastaneye gidip test yaptırmaya karar verdim. Covid-19 testinin sonucu daha çıkmadı ama Tomografi raporunda "Bulgular başta COVİD-19 pnömonisi olmak üzere viral pnömonileri yüksek olasılıkla düşündürmektedir." diyor.

Kronik hastalıklarım var. Bağışıklık sistemi hastalığı Lupus (SLE), bir böbreğim no fonksiyon, geçmişte plomer emboli geçirdim, damar tıkanıklığından atar damarım değişti, hiper tansiyonum var, halen aktif olarak kortizon, bağışıklık sistemini baskılayan Cellcept 500 mg (günde 4), bunun yanında antifosfolopid sendromu nedeniyle kan sulandırıcılar kullanıyorum. Bu nedenle, tedavimin hastanede olması daha mantıklı gibi geliyor. O nedenle her ihtimale karşı kızım için bir çanta hazırladım. Olur da gelip almaya kalkarlarsa geçici olarak komşuya emanet edip, abimlere haber veririm diye düşünüyorum.

Bu süreçler hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilir mi? Covid testi pozitif çıkarsa, Ankara'da evde ilaç tedavisi mi veriyorlar, yoksa kronik rahatsızlıklarımı bilip de, beni hastaneye götürmek isteyebilirler mi? Kızıma test yaptırmadım, herhangi bir semptom göstermiyor. Ama onda da olabilir virüs. Şimdilik evde camları açık tutuyorum, evde de maske ile geziyorum. Umarım ona bulaşmamıştır.
Canlı Destek
• Canlı Destek09:48:24
• n11 Destek Robotu
Sizi canlı desteğe yönlendiriyorum..09:48:24
• Sena
n11.com Canlı Destek Hizmetine hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?09:48:30
• Merhaba09:48:32
• Son alışverişimde09:48:38
• Kupın yüklenmedi09:48:40
• Sena
Merhaba Burak Bey, hemen kontrol ediyorum.09:49:02
• Teşekkür ederim09:49:06
• Sena
"Rampage RM-K58 XIBERIA PLUS 7.1 Gaming Mikrofonlu Oyuncu Kulaklık" ürününüz bu mudur?09:49:13
• Evet09:49:16
• Sena
Alışverişinizi oluşturduğunuzda size kupon kazandığınızı belirten mail geldi mi?09:49:54
• Hayır09:50:04
• Sena
Burak Bey belirtmeliyim ki her alışveriş sonucu kupon tanımlanmamakta. Siparişinizi oluşturduğunuzda bu şekilde bilgi geldiğinde alışverişinizi tamamladığınızda kupon tanımlanmakta.09:51:28
• Tamam da ana sayfada kampanyanız yazıyor09:52:00
• Şu miktyarda alışverişe şu miktarda kupon kazanırsınız diye09:52:10
• Sayılan kategoriler arasında elektronik de var09:52:18
• Kura mı çekiyor sistem, buna versem mi kupon, hımm versem mi, yok yok buna vermeyeyim diye?09:52:41
• Sena
Alışveriş yaparak kupon kazanma şansı yakalıyorsunuz fakat belirttiğim gibi maalesef her alışveriş sonucu kupon tanımlanmayabiliyor.09:53:21
• Alışveriş aralığına göre kazanılacak kupon adedi ve tutarları aşağıdaki gibidir: 11 TL - 99 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL değerinde 1 kupon, 100 TL - 249 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL ve 25 TL değerinde 2 kupon,09:53:25
• Tanımlanamayabiliyora kim karar veriyor?09:53:42
• Kupon kazanma şartlarını yerine getirmiş miyim? Evet, o zaman mantık nedir kupon yüklenmemesinde. Bazen tanımlanamıyabilyor nasıl bir açıklama09:54:21
• Maaşınız yatmamış mesela bu ay. Ya işte bazen maaş yatmayabiliyor.09:54:37
• Böyle bir açıklama mantıklı geliyor mu size09:54:50
• Ben bu yazışmalarımızı kopyaladım09:55:04
• İzninizle sosyal medyada paylaşacağım09:55:12
• Sena
Elbette, çok haklısınız fakat kampanya bu şekilde olduğu için maalesef bir işlem yapamamaktayım üzgünüm.09:56:01
• Tamam, ben dediğim gibi sosyal medya olsun donanım haber olsun, paylşacağım bu yazışmamızı. Şansına bazen yüklüyor n11, bazen yüklemiyormuş diye. Teşekkürler yardımcı olamadığınız için09:56:49

SonlandırGönder

Yukarıdaki yazışmalar yaptığım alışveriş sonucunda kupon yüklenmemesi sonucu n11 canlı destek ile aramda geçen yazışmalardır.

Halen yürürlükte olan N11'in kampanyasında şu şekilde bilgi veriliyor:

lışveriş aralığına göre kazanılacak kupon adedi ve tutarları aşağıdaki gibidir:

11 TL - 99 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL değerinde 1 kupon,
100 TL - 249 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL ve 25 TL değerinde 2 kupon,
250 TL - 499 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL, 25 TL ve 45 TL değerinde 3 kupon,
500 TL - 999 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL, 25 TL, 45 TL ve 65 TL değerinde 4 kupon,
1.000 TL – 1.999 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL, 25 TL, 45 TL, 65 TL ve 100 TL değerinde 5 kupon,
2.000 TL – 2.999 TL arası alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL, 25 TL, 45 TL, 65 TL, 100 TL ve 120 TL değerinde 6 kupon,
3.000 ve üzeri alışveriş yapan üyelerin hesabına 10 TL, 25 TL, 45 TL, 66 TL, 100 TL, 120 TL ve 200 TL değerinde 7 kupon yüklenecek.

109TL'lik alışverişi yapıp, tamamlamama rağmen yüklenmesi gereken 10 TL ve 25 TL'lik kupon yüklenmedi.

Neymiş, kampanya böyleymiş, bazen yüklüyormuş, bazen yüklemiyormuş. Haklıymışım ama kampanyada böyleymiş.

Bilginiz olsun arkadaşlar, alışveriş yaptığınızda, sipariş verdiğinizde, aynı anda kupon kazandınız diye mail gelmiyorsa, o alışverişten kupon kazanmayacaksınız anlamı çıkıyor. Böyle durumda alışverişi iptal edip, tekrar sipariş vermeniz gerekiyor anlaşılan.

Forum kullanıcılarını bilgilendirmek istedim. İyi günler.
Bu konudaki cahilliğimi bağışlayın. Hiç makro programlaması yapılabilen bir mouse kullanmadım.

İş yerinde kısıtlı bir bilgisayar kullanıyorum. Denetim masasına girilemiyor, cd takılamıyor, program çalıştırılamıyor, yüklenemiyor vs vs. Bilgisayarın başlangıcında çalışacak uygulamaları dahi seçemiyorum.

Benim amacım ise kullanacağım bol tuşlu bir mouse'a çeşitli görevler atamak. Mesela bir tuşuna basınca her gün bilgisayarımı açtığımda çalıştırdığım 3-4 programı çalıştırmak, başka bir tuşuna gerektiğinde yararlandığım bir word sayfasını açma görevi tanımlamak vs vd.

Çalıştırmayı düşündüğüm masaüstündeki program ve dökümanların kısa yollarını evdeki bilgisayara taşısam, yahut o tuşa basıldığında ALT+CTRL+X gibi tuş kombinasyonu eklesem, mouse'un makrosuna bunları yüklesem. Sonra mouse'u söküp, iş yeri bilgisayarına taktığım zaman kullanma ihtimali olan bir mouse var mıdır? Bazı mouse'larda 128 kb hafıza filan gibi özellikler var ama açıklamalarında böyle bir şey göremedim.

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
Avde G4 duylu ama sonradan fark ettiğim üzere 12v'luk 2 avize (birisinde 10'dan fazla, diğerinde 1 tane g4 duy var) ile 2 lambader (birisinde 10'dan fazla g4 duy, diğerinde 1 tane g4 duy var) var. Hepsinde de 10w'lık halojen ampüller var.

Ben de elektrik sarfiyatını düşürebilmek için denemek için G4 duylu 3w'lık 24'er liedli ampül aldım ama tabi aldıklarım 220v olduğu için çalışmadı. Bu ampülleri kullanmamın bir yolu yok mudur?

Aldığım ampüllerin linki şu:

https://www.hepsiburada.com/cata-ct-4254-220v-genis-aci-led-kapsul-ampul-gun-isigi-p-HBV00000576IY?magaza=VMTAYDINLATMA

Edit: Trafoları gözle görünür bir yerde yok ama bulup, trafo bağlantısını sökersem, direkt şebeke elektriğine bağlarsam çalıştırabilir miyim?

Banyo tavanında da halojen çanak lambalar var. Onların her birinin trafosu asma tavan içinde duruyor. Onların trafosunu söküp bunları takabilir miyim?

Cevap için şimdiden teşekkürler.
Almayı düşünenler için güzel bir fırsat:

Samsung Galaxy Note 10.1" N8010 Beyaz tablet BKM Ekspress indirimi ile birlikte KDV Dahil (899-40=) 859,00 TL

Ürünün satış fiyatı 899 TL ama Bankalar Kredi Merkezinin BKM Ekspress sitesine girip ücretsiz üye olup, ödemeyi güvenli şekilde onların üzerinden yaparsanız 40 TL'lik indirimden de yararlanınca fiyat 859 TL'ye geliyor. Çok uygun bir fiyat. Ben yine aynı siteden (hizlial.com) bir iki ay önce 849 TL'ye benzer şekilde almıştım, gayet memnunum.

Tabi eğer avantajix üyeliğiniz varsa, oranın da hizlial.com için %1,8 para iadesi var. O da yaklaşık 15 TL'lık para iadesi sağlar, 844 TL'ye gelmiş olur.
Codegen Qbix R106

Internette böyle bir ürün buldum, gold'da satışta,

RK3066 Dual Core işlemci
Mali400 Quad Core grafik işlemci
10,1" IPS ekran
1 GB DDR3 Ram, 16GB Flash
gibi temel özelliklere sahip ve fiyatı 399 TL

Ancak bu modelle ilgili araştırma yaptığımda GOLD dışında satan başka hiç bir yere rastlamadım. Türkiye'de rastlamadığım gibi yurt dışında bile rastlamadım. Codegen'in Türkiye dispiritörünün sitesinde de bu model yok. Hatta Codegen'in yurtdışı sitesine girdim, bir çok çeşit ürün üreten bir firma ama tablet ürettiğine dair hiçbir bilgiye rastlamadım.

Merak ettiğim hususlar:
1- Codegen markalı ürünler yurt dışında satılıyor mu, satılıyorsa hangi marka ile satılıyorlar?
2- R106 modeli neden sadece GOLD'da vardır?
3- Bu ürünü satın alan, kullanan var mı? Verebileceği bilgiler neler?
4- Teknik özelliklerine ulaşabileceğimiz bir yer var mı? Ekran çözünürlüğü, webcam çözünürlükleri, pilinin özellikleri, girişleri vs gibi.

Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar 2005 yılında çalınan aracımın o zamanki bedelini, piyasa fiyatının biraz altınada olsa kasko şirketinden almıştım. Şimdi jandarmadan haber verdiler, aracım bulunmuş.

Ne yapmam gerekiyor? Çok taze olay. Sigorta şirketine haber vereceğim.

Merak ettiğim bir kaç husus var.

Başka şehirde bulunmuş araç. Gidip uğraşmakta istemiyorum. Sigorta şirketi madem arabanın bedelini bana ödemiş bulunuyor. Araç onların bir anlamda. Aracı teslim almayıp, sigorta şirketine bir vekalet vermem filan yeterli olur mu? Başına böyle bir durum gelen var mı?

Yada başka bir seçeneğimiz var mı? Diyelim araçta 3 milyarlık hasar var. Sigorta şirketinin bize ödediği paradan hasar miktarını düşüp, iade ederek arabayı alma gibi bir durum söz konusu mu?

Bilgi sahipleri beni aydınlatırsa mutlu olurum.

Saygılar...
Internette girilen garip sitelerde sorulan sorulara sanırım evet cevabı verilmesi sonucunda açılış sayfası dimdik.com filan gibi garip değerler alıyor ve değiştirilme özelliğide kapanmış duruma geliyor. İlk ayarlara dön diyerek en azından açılış sayfasının msn.com olmasını sağlıyorum ama boş sayfa kullanmayı başaramıyorum.

Başlangıç sayfasının değiştirilmesini engellenmesini ortadan nasıl kaldırabilirim.
Everest kasa ve birlikte gelen PSU'sunu kullanıyordum. Bunun yanında güç kaynağıda var. Monitör ve bilgisayar kasası elektriğini ondan alıyor.

Şimdi yeni parçalar takıp, AMD XP2000+, Gigabyte VX6 Anakart, TNT2 32 MB Ekrant Kartı yerine, Intel Prescott 2.8 GHZ, ASUS P800SE Anakart, Winfast (Leadtek) FX5700 Ekran Kartı taktım.

Bu parçaları değiştirince benim tahminim PSU nun yetersiz kalması sonucunda sorunlar yaşıyorum.

Normalde bilgisayarı internet yada office programları kullanırken yada eski oyunları kullanırken bir sorun olmuyor ama Fry Cry, BF Vietnam türünde DX9 isteyen, görütü özellikleri yüksek oyunları oynarken 15-20 dakika kadar sonra bilgisayar elektrik kesiyor ve güç kaynağından elektriği tamamen kesmeden power tuşu işlemiyor ve açılmıyor. Açtığımda sistem ısısını kontrol ediyorum. Anakart CPU ısılarında bir anormallik yok.

Bunun nedeni sadece PSU'nun yetersiz kalması mıdır? Başka bir nedeni olabilir mi yada sadece BIOS ta yapılması gereken bir ayarda mı sorun var.

Bunun dışında bilgisayarı normal şekilde kapadıktan sonra, güç kaynağından elektriğini kesiyorum. Güç kaynağını tekrar açınca bilgisayar direk açılmaya başlıyor. Bir iki defada böyle açtığımda scandisk yaptı. Normal br durum mudur? BIOS tan engelleme ayarı var mı?
Hakkında
Forum İmzası:
Laptop: HP Pavilion DV6-6b00 - i7 QM2600, (Upgrade->8GB Ram, SSD) / Yeni Telefon: Realme6 8GB Ram / Masaüstü (Hibe ettim): ASUS PE800P - Intel P4 2.8 Ghz - WinFast FX5700 / Tablet(arızalandı): Samsung N8010 (arızalandı) / Cep Telefonu (çocuğum EBA için kullanıyor): Lenovo K5 Note 3GB Ram, 32GB Rom /
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 235
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.039 (Bu ay: 127)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 74 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.