Çavuş
08 Eylül 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar ödevim için acele normal bir halısahanın büyüklüğünü öğrenmek istiyorum. En ve boy olarak kaç m. olur ortalama?
Forumdaki arkadaşların bazılarının bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olduklarını görüyorum. Bakıyorumda çok rahat bir biçimde Çeçen'ler hakkında yorumlar uçuşuyor.

Gerçekler;
1. Çeçenistan Rusya toprağı değildir. Çeçenistan Ruslar tarafından işgal edilmiş bir ülkedir.

2. Yüzyıllardır bu savaş devam etmektedir.(1780 den beri) PKK gibi marksist-leninist terör örgütleriyle karşılaştıran cahiller tarihe iyi baksın..
3. Sovyet Rusya altında kendi benliğini ve dinini kaybetmeyen tek ülkedir. Diğer bütün ülkere gidenlar varsabilirler, Rucça konuşmayı bir üstünlük sayarlar ve sadece ismen müslümanlardır.

4. 1944 'de 400.000 Çeçen(O zamanki tüm nüfus) , Stalin tarafında Orta Asya ve Sibiryaya sürüldü ve nüfusun çok büyük bir kısmı geri dönemedi. Öldü...

5.1996'da başlayan savaşta Ruslar çeçenistan'a tam olarak 600.000 askerle( Türkiyedeki tüm asker sayısı kadar) Çeçenistana girdi ve Çeçenlerin toplam nüfusu 1.200.000 kişiydi. Savaşan nüfus ise 20.000 kişiyihiçbirzaman geçmedi

1996'daki rakamlar..
Yani Rusların Çeçenistandaki toplam asker sayısı : 600.000 (altıyüzbin)
Çeçenlerin toplam nüfus sayısı : 1.200.000

Şimdi gelelim günümüzdeki gerçeklere...

1. Çeçenistan savaşında(son 10 yılda) şu ana kadar 42.000 ( Yazıyla kırkikibin) çocuk öldürülmüş ve 4000 çocukda mayınlar nedeniyle sakat kalmış. Ayrıca 1994-1996 arasın yapılan birinci savaşta Rusların 25 bin kişiyi esir tuttuğu ve bunlardan 15 bininin hiçbir yargılamaya tabi tutulmadan katledildiğini ve bu insanların cesetlerinin para karşılığı ailelerine satıldığı biliniyor ve AP raporlarına da girmiş durumda.

2. Bunlardan daha da önemlisi savaşın başında beri tam 300.000 Çeçenin öldürülmesi (ki bu halkın % 25'ine denk gelir) ortada açık bir soykırım olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.

Şimdi gelelim şu son günlerde olanlara...Çeçenistanda hiçbir ev yada kişi yokturki, ailesinden en az bir kişi öldürülmesin..

Yukarıdaki soykırım hakkında bir kelime bile etmeyen, bir kez bile burada konu açmayan kişilerin, Çeçenlerin yaptığı en küçük eylemlerde bile bas bas"teröristler" diye bağırması ne kadar doğru?Eğer Çeçen'lere terörist diyen yüreğiniz varsa Ruslara , 40.000 kez daha fazla terörist demeniz gerek.

Açıkça söylüyorum yukarıdaki tablodan sonra Çeçen'lerin Rus topraklarında gerçekleştirdikleri her eylem haklıdır.Çünkü Putin'i Rus halkı seçmiştir ve Rus halkı Putin'in Çeçenistan'daki soykırımına destek vermiştir. Dünyanın en gelişmiş silah,uydu ve füze sistemleriyle, bir halka saldırmanın neresi haklı? O zaman buna cevap vermenin neresi haksız???

Çeçenlerin şu anda dünyada destekleyen hiçkimse yok. Sırf müslüman bir halk diye soykırım uygulanıyor. Dünyadan orada hiçbir medya yok. Rus ve yahudi medyasının size sunduklarıyla, rahat evinizde, annenizle babanızla birlikte sıcak evinizde değerlendirerek "Çeçenler terörist" diyerek bağırmak kolay tabii....
Arkadaşlar MTV'nin yasaklanan fragmanını pps uzantılı olan formatı hertarafta daolaşıyor fakat video formatı şeklinde hiçbir yerde bulamadım. Ellerinde olan arkadaşlar rapid gibi bir yere atabilirse, oradan alalım.
Türkiyedeki birçok sitede bu telefonu bulamadım? Türkiye'de sıfırı ne kadar bilen varmı acaba?(a780)
Biraz önce bir topic'e cevap yazarken, aklıma geldi. Bazı Uni'leri bağlantılarını buraya yazayım dedim.. İsterseniz tüm Uni'lerin bağlantılarını aşağıdaki linkden öğrenebilirsiniz..
http://www.ulakbim.gov.tr/servisler/istatistik/trafik/


ODTÜ Hızı: 34 Mbps
Anadolu Üniversitesi Hızı: 46 Mbps
Yıldız Teknik Üniversitesi (Yıldız) Hızı: 34 Mbps
Erciyes Üniversitesi Hızı: 16 Mbps
Sakarya Üniversitesi Hızı: 34 Mbps
Gaziantep Üniversitesi Hızı: 8Mbps
İstanbul Üniversitesi (Beyazıt) Hızı: 155 Mbps
Marmara Üniversitesi (Göztepe) Hızı: 155 Mbps
Çukurova Üniversitesi Hızı: 34 Mbps
Ege Üniversitesi Hızı: 155 Mbps
Benden bu kadar...
Arkadaşlar eve 128K ADSL bağlayalı 1 ay kadar oldu , downloadlardan tam verim alabiliyormuyuz bilemiyorum.

Kazaa'da dowbload yaparken (tek download) maksimum 10 Kb oluyor. Flashget'le download yaparken ise (yine tek dosya) maksimum 13 Kb'le indiriyor...

Karşılaştırma yapmak için, sizde downloadlar nasıl? Bizim hız normalmi?

Bu arada modemim Pikatel Combo...
Milli atletimiz, dünya rekortmeni Elvan Abeylegesse bu akşam Olmipiyatlarda altın madalyaya koşacak.. Bizlerede düşen buradan dualarla destek olmak... 22.00’de TRT'de naklen yayınlanacak... Birinci olacağına yürekten inanıyorum...
Burası herzaman özgür bir forum dedik. Herşey konuşulsun dedik ama bazı arkadaşlar hep burada Hristiyan yada atest vatandaşlarımıza baskı olduğunu öne sürdüler... Hayır böyle birşey hiç olmadı. Burada hiçkimse Hristiyanlığın şu emri yanlış değiştirin yada atesitlik çok saçma bir şey demedi. Onların inançlarını yargılamadı..

Yanlız son günlerde İslam'a öyle bir yüklenme varki , en kesin kurallara saçma demeler, yok efendim bu kural bu çağda işlemez diyenler, bu saçma diyenler...

Burası özgür bir tartışma platformu ama biz nasıl başka dinleri yargılamıyorsak,başkalarıda İslam dinini yargılamasın.

Kuran'ın bir harfini bile inkar ederseniz zaten siz artık müslüman değilsiniz demektir... Bunu dinimizin kesin emridir. O zaman bizim dinimizin kurallarını yargılamayı kesin.

Eğer islamı saçma buluyorsanız, o zamana kendinize daha mantıklı bir din bulun...

Herkesin inancı kendisine...
1 seneyi aşkın bir süredir Dh forumlarına bakarım ve saat 3:56 itibariyle ilk defa forumda yanlızım... İnanamıyorum..

Çakıcı-Mit-Yargıtay arasındaki skandalı artık duymayan kalmamıştır sanırım. Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, Çakıcı'ya yurtdışına kaçışından tam 10 gün önce tutuklanacağı kararını verdiği ortaya çıktı. Aşağıdaki yazı Milliyetten alınmıştır ama tüm medyada hemen hemen aynı yazılar vardır. Dikkatle okursanız , en güvenilen kurum olması gerekn yargının içler acısı halini görebilirsiniz..
-
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Çakıcı'ya yakınlığıyla bilinen müteahhit Hakkı Süha Şen'le Çakıcı konusunu konuşurken 20 kez dinlemeye düşen Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'nın, Şen'e sadece Yargıtay kararını bildirmekle kalmadığı anlaşıldı.
Emniyet'in dinleme kayıtlarına göre; kararın çıktığı gün Özkaya'yı arayan Şen, "Başkanım karar nasıl?" diye sordu. Özkaya, "Çıkmış ama istediğiniz gibi değil" karşılığını verdi.
Şen, bu kez "Hangi aşamada?" sorusunu yöneltti. Özkaya "Postaya verilmiş veya verilmek üzere" diye yanıtladı. Şen, Özkaya'ya "Tashih-i karara gidilebilir mi?" diye sordu. Özkaya da, "Bu aşamadan sonra zor" karşılığını verdi.
Özkaya ile Şen, bir sonraki telefonda, Çakıcı kararının yaratacağı sonuçlar üzerine konuştu. Şen, Özkaya'ya, "Bundan sonra ne olur?" diye sordu. Özkaya "Büyük ihtimal tutuklanır" dedi. Şen, bu kez Çakıcı'nın tutuklanma ihtimalinin yüzde kaç olduğunu öğrenmek istedi. Özkaya, "Yüzde 70 tutuklanır" bilgisini verdi.
Bilindiği gibi tutuklanacağını önceden öğrenen Alaattin Çakıcı polisi atlatıp yurtdışına kaçmayı başarmıştı.


'SUS TELEFONDA KONUŞMA'!

Yargıtay Başkanı'nın Bodrum'daki villasının tadilatını yapan müteahhit Hakkı Süha Şen ile hayat arkadaşı Serra Yaşar'ın telefon konuşmaları Yargıtay’dan Çakıcı hakkında olumlu karar çıkması için bazı kişilere para verildiğini de ortaya koydu.
Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Bodrumlu müteahhit Hakkı Süha Şen’in kadın arkadaşı Serra Yaşar’la yaptığı telefon konuşmaları, Yargıtay’daki dosyasının lehine sonuçlanmasını isteyen Alaattin Çakıcı’nın araya ‘para’ soktuğunu ortaya koydu. Ancak paranın kime, nasıl verildiği konuşmalardan anlaşılmıyor.
Şen, Serra Yaşar ile konuşmasında, Serra Yaşar’a, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi’nde Çakıcı ile ilgili çıkan kararın olumsuz bir şekilde sonuçlandığını anlatıyor.
Kilit ifade Serra Yaşar’ın bu haberi duyduğunda verdiği tepkide ortaya çıkıyor. Çünkü, Serra Yaşar şaşkınlığını gizlemeyerek, ‘Nasıl olur, üstelik para da verilmişti’ diyor.
Şen, telefonda bu ifadenin kullanılması üzerine Serra Yaşar’ı uyarmak gereğini duyuyor ve ‘Sus, telefonda böyle şeyler konuşma’ dedikten sonra telefonu kapatıyor.

KARAR ÇANTAMDA ALIP GELEYİM
Aynı kayıtlar Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya’nın Alaattin Çakıcı ile ilgili Yargıtay Birinci Ceza Dairesi’nin kararının bir kopyasını alarak çantasına koyduğunu ve yanında taşıdığını da ortaya koyuyor.
Buna göre, müteahhit Hakkı Süha Şen kendisini arayıp Çakıcı’nın durumu hakkında bilgi istediğinde, o an evde olduğu tahmin edilen Özkaya, ‘Bir dakika kararı çantamdan alıp geleyim’ diyor.
Özkaya, kısa bir sessizliğin ardından telefona dönüyor ve Şen’e karar hakkında bilgi veriyor, ne anlama geldiği hakkında yorum yapıyor. Özkaya, kararın Çakıcı’nın aleyhine olduğunu belirttikten sonra bu aşamadan sonra yapılabilecek bir şey olmadığını da aktarıyor.MİLAS'TA ZİRVE

Yargıtay Başkanı Özkaya'nın, müteahhit Şen, Çakıcı'nın korumalığını yapan emekli polis Özoğlu, müstafi yüzbaşı Özbulut ve Aydın Göker'le Milas'ta buluştuğu da ortaya çıktı. Milas'taki buluşma, bu dört kişi 1 Haziran'da gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra gerçekleşti. Bir hafta sonu, tadilattaki evini denetlemek için Milas'a giden Özkaya, Çakıcı soruşturması kapsamında gözaltına alınan bu dört kişiyle bir araya geldi. Özkaya'nın, Çakıcı'ya yakın bu dört isimden, savcının kendisiyle ilgili sorduğu sorular ve verdikleri yanıtlar hakkında bilgi aldığı öne sürüldü. Özkaya, skandal patlak verdikten sonra yaptığı açıklamada; Şen'den bu konuda bilgi aldığını doğrulamış, "Şen, bana gelip, seninle ilgili de sorular sordular dedi" demişti. Özkaya'nın, yazlık evinin tadilatı için Şen'e yaptığı dört ödemeden ikisinin, bu görüşmeden sonraki tarihlere rastladığı ortaya çıkmıştı.

NE BÜYÜK TEDASÜF!

Emniyet kayıtlarına göre; Milas'taki buluşma, 4 zanlının serbest bırakıldığı 1 Haziran'ı izleyen haftada gerçekleşti. Buluşmayla Yargıtay 1. Başkanlar Kurulu'nun Neşter-2 soruşturmasında verdiği tarihi karar arasında yaklaşık bir ay var. Yargıtay 1. Başkanlar Kurulu, 29 Haziran'da Özkaya başkanlığında toplanmış Neşter-2 soruşturmasında dinlemeye düşen Yargıtay üyeleriyle ilgili tarihi kararını almıştı. Kurul, bu üyelere ilişkin dinleme kasetlerini, haklarında dinleme kararı olmadığı gerekçesiyle delil olarak kabul etmemiş ve suçlanan Yargıtay üyeleri hakkında soruşturma açılmamasına karar vermişti. Yani 1. Başkanlar Kurulu'na başkanlık eden Özkaya, kurul üyeleriyle birlikte bu kararı şekillendirirken kendisinin de başına aynı şeyin geldiğini biliyordu.
Emniyet'in dinleme kayıtları, Özkaya'dan Çakıcı dosyasının geciktirilmesini isteyen MİT'çi Kozinoğlu'nun sadece Şen'le konuşmadığını gösterdi. Kozinoğlu emekli polis Özoğlu ve müstafi yüzbaşı Özbulut'la da defalarca telefonla görüşürken dinlemeye düştü.

VİLLANIN HARCI ÇAKICI'DAN

Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'nın, Alaattin Çakıcı ile bağlantılı müteahhit Hakkı Süha Şen ve MİT'çi Kaşif Kozinoğlu ile tanışmasına neden olan Milas Kıyıkışlacık köyündeki villasının malzemelerine ilişkin bulgular da soruşturma dosyasına girdi. Çakıcı'nın adamlarının villa malzemelerini götürdüğü ortaya çıktı.
Dosyadaki bilgilere göre, Özkaya'yı Kozinoğlu ile tanıştıran Şen, villada tadilata başladığı dönemde, Çakıcı'nın adamlarıyla sürekli temastaydı. Bu dönemde villanın tadilatında kullanılacak malzemeleri bizzat Çakıcı'nın adamları getirdi.
Bu kişiler, Şen'e, villa için yapılacak harcamalar nedeniyle Özkaya'dan para alınmamasını isteyen Çakıcı'nın talimatını iletti.

EMNİYET: KAÇIŞTA İHMALİMİZ YOK

Emniyet Genel Müdürlüğü sözcüsü Ramazan Er, bugün düzenlediği basın toplantısında Alaattin Çakıcı'nın yakalanması konusunda polisin bir ihmali olup olmadığına ilişkin soru üzerine, Türkiye'de 101 hudut kapısı bulunduğunu, Alaattin Çakıcı'nın bu kapıları kullanarak, polisin ihmali sonucu değil, illegal yollardan kaçtığını söyledi.
''Alaattin Çakıcı'nın yakalanmasını MİT mi, polis mi sağladı?'' şeklindeki soruya Ramazan Er, Çakıcı'nın Türk güvenlik güçlerinin çabasıyla yakalatıldığı karşılığını verdi. Er, ''Güvenlik güçlerimiz Jandarma, MİT, Sahil Güvenlik Teşkilatı ve emniyet teşkilatımız koordinasyon ve işbirliği halinde çalışmaktadır'' dedi.
Alaattin Çakıcı'nın telefonlarının dinlemesinin hangi kurum tarafından yapıldığının sorulması üzerine de Ramazan Er, bunun 4422 Sayılı yasa kapsamında adli mercilerin izni ve kontrolü ile gerçekleştiğini bildirdi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugünlerde istifa etme onursuzluğu konusu gündemde forumda... Peki burada istifa etmemek sizce onursuzluk değilmi??? Artık bu yargıya kim güvenir???
Hakkında
Konum: Sakarya Turkey
Forum İmzası:
Yaşam sadece, ölümden önceki kısa bir rüyadır...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Mesaj Sayısı: 49
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 360
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 10.710 (Bu ay: 188)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.